Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Pozdrav. Je li imala neka slučaj da joj je test bio negativan sa 6 i više tjedana trudnoće? Čula sam za nekoliko slučajeva  pa me zanimaju vaša iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je test negativan, znaci da beta ne raste, a samim tim, ni sa trudnocom nije nesto u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod ovih slučajeva je beta u krvi bila uredna ... ali test urina nije detektirao trudnoću . Zbog čega bi to moglo biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti pisala i tamo..nizak nivo u urinu. Ja sam u prethodnim trudnocama dobijala menstruaciju. Test negativan

Tonka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače pijem dosta vode, nekad i do 6 litara dnevno. Možda su burezi opterećeni pa se zato ne izlučuje...

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam procitala da nepravilan rad bubrega moze da utice na Hcg u urinu i pokaze lazno negativan rezultat. 

Tonka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš li neki link? Baš jučer mi je kiropraktičar rekao da moji bubrezi nisu u redu i da imam problem. Počela sam već mislit da sam luda... stresa nemam u životu puno, hormoni su odlični i imam hrpu simptoma. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na informacijama. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je dan očekivane menstruacije, 11 dc bolovi u jajniku, smeđi iscjedak,(pretpostavka ovulacija)  19dc ili 8 do, kratkotrajna menstrualna bol, pri brisanju krvav trag 2 puta u 2 sata (pretpostavka implantacija) . poslije toga ništa od iscjetka. 
24 dc (12 do) test pozitivan, popodnevnim urinom jer mi se ogadila hrana, 26.dc (14do) opet napravljen test koji je pozitivan, sa jutarnjim urinom, i 28.dc( 16d.o). nije jutarnji nego neki između maloprije, također pozitivan, svaki se u roku 20-30 sec. pokazao pozitivnim, ginekologicu zvala no na godišnjem je, htjela betu vaditi, no drugi me nece primiti jer nisam njego pacijent.  Što činiti do tada ako se situacija nastavi, pretpostavljam da 3 testa ne bi trebala dati pogrešan rezultat. neki savjet?

Zone*, neca79, Mamino i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna si, cestitam! Rano je za ultrazvuk, za jedno dve nedelje bi bilo idealno da odes. Do tada, budi strpljiva. Ako ce te smiriti, uradi betu privatno.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam i ja. Ja bih radila betu 2 puna na 48 sati zbog dupliranja..da se vidi da je sve ok. Posle mirno sacekaj svog dr i prvi uz..kao sto kaze Marg jos je rano 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco kako teče tvoj oporavak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco kako teče tvoj oporavak?

danas sam prvi put malo bolje volje..fizicki oporavak brze ide od psihickog..tu sam jaaako lose jos uvek. juce sam plakala kao kisa kad sam ostala sama po podne.

pricala sam sa jednom iz fronta, generalno me jako ohrabrila kada je u pitanju nova trudnoca i vreme kada bih mogla probati. samo da se hormoni dovedu u red, a materica je nikad bolja za kacenje bebe jer je ociscena skroz i od svega sto je moglo biti unutra..bicu plodnija nego inace, a cim prestane krvarenje i krene ciklus mogu da probam. od komisije i bolovanja zavisi da li cu posle prvog ili drugog ciklusa probati jer moram sve uklopiti, nazalost i o poslu moram misliti. danas su mi stigle i lh tracice tako da verujem da cemo uspeti i da ce sve ovaj put biti ok

miliccam, broccoli, Zone* i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To su lepe vesti Neco. Nova trudnoća bi te oporavila i psihički. Držim ti fige da se ona desi baš kad si ti planirala, i da ovde objaviš.

Alex00 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudna si, cestitam! Rano je za ultrazvuk, za jedno dve nedelje bi bilo idealno da odes. Do tada, budi strpljiva. Ako ce te smiriti, uradi betu privatno.

Hvala, :) Suprugu su oči ispale od iznenađenja.  Znam da je rano za ultrazvuk no htjela sam je pitati dali da radim betu, i da mi prepiše folnu kiselinu :D Dali se folna kiselina može kupiti na slobodno u ljekarni, budući da će mi ovo (je) prva trudnoća) a sestra je od samog starta pila, bila je na potpomognutoj.  ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam i ja. Ja bih radila betu 2 puna na 48 sati zbog dupliranja..da se vidi da je sve ok. Posle mirno sacekaj svog dr i prvi uz..kao sto kaze Marg jos je rano 

Tako bih i ja, no eto je nemam gdje napraviti trenutno osim da idem 70km dalje , što mi zbog posla izgleda nemoguće. 
pokušat ću kod dr.opće medicine pitati za uputnicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako bih i ja, no eto je nemam gdje napraviti trenutno osim da idem 70km dalje , što mi zbog posla izgleda nemoguće. 
pokušat ću kod dr.opće medicine pitati za uputnicu. 

folnu sama kupi jos danas i pocni da pijes. Ne znam odakle si ali koliko znam svuda se beta radi privatno. 

Svakako ne brini..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Folnu mozes da pijes slobodno. Ona se preporucuje i tokom planiranja trudnoce... 

Cestitam. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokazao tet drugu bledu crticu.:babycrib:.Jedva cekam da uradim betu da gidim da li je sve o.k..Inace u nedelju mi je ocekivana menstruacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam :)

E,a ja sam se oduvek divila zenama koje mogu da sacekaju da im kasni pa da odrade test-to je u mom slučaju bila nemoguća misija :D

Jecy, neca79 i Lenica55 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • u prvoj trudnoci otisla sva srecna da vidim da li sam trudna, ono negativno..doktor kaze da sacekam, ja sacekala i uadila test nakon izostnka menstruacije i tad je bio pozitivan... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

  • u prvoj trudnoci otisla sva srecna da vidim da li sam trudna, ono negativno..doktor kaze da sacekam, ja sacekala i uadila test nakon izostnka menstruacije i tad je bio pozitivan... 

verovatno ti je kasnije ovulacija pa zato..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Poštovanje drage dame. Nova sam na forumu, i molila bih da mi pomognete...

E ovako ^_^

Ciklusi u mi između 27-31 dan, danas mi je 23-ći dan ciklusa, i ‚‚nestrpljiva ja‚‚ morala sam da uradim test, iako je verovatno rano za njega, ali sa popodnevnim urinom na Baby rapid pločici i Sure check testu, nakon 5 minuta se pojavile 2 crte :)   Volela bih da dodam sliku da pogledate

Izmenjeno od strane Lenica55

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.