Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Divna crta!

Aplilacije nisu uvek tacne,mozda ti je ovulacika i ranije bila,uostalom,spermici mogu nekoliko dana da prezive u telu zene...

Tako smo i mi napravili cerku iz prvog puta,ja bila u soku :wub:

 

 

:wub: 

Čini mi se da će i meni ovaj šok da potraje. :lol: Nikome još ne želim reći dok ne kažem momku i dok skupa ne uradimo betu da potvrdimo, a vidimo se tek u petak zbog poslova. A vrištala bih svima oko sebe i jako mi je teško iskulirati se, bukvalno bih vrištala, eeej, ljudi, trudna sam. :lol: Sigurno da je ovulacija šetala jer su mi ciklusi od 26 do 31og dana, i mi smo se još dobro opustili jer je jako željena beba, imamo i imena, samo nije planirana još, kao dok se sve kockice poslože. Mogu zamisliti leteći juriš koji će sada nastupiti. :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan drage moje!

Elem, kasni mi, danas mi je 44 dan ciklusa, ni traga od menstruacije. Inače imam neredovne menstruacije i dobijam u rasponu od 33-36 dana, ovo je najduže da mi kasni ciklus uopšte od kad imam.

Ispitivala sam jednu poznanicu u vezi sa testom i ona mi je rekla da ako ženi baš mnogo kasni, na primer 7-10dana da ne mora da čeka jutro da radi test sa jutarnjim urinom već samo da ne ide par sati na wc i da test opušteno može da pokaže ako ima trudnoća čak i u toku dana.

E sad, zanima me ako uzmem test danas da li da se strpim do ujutru ili da je poslušam kako mi je rekla pa da odradim danas popodne?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@CocaGomboca ja sam test radila uvece (nestrpljiva :D) i bio je pozitivan, tako da iz mog iskustva nije obaveza cekati jutro. 

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru :angel:

Koliko ti je kasnilo kad si radila test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni cak nije ni kasnilo , ja sam radila 3 dana ranije posto nisam imala nikakve PMS simptome, a obicno ih imam. 

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno mozes i popodne,pokusaj samo neko vreme da ne piskis...I javi rezultate :)

 

 

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slobodno mozes posle podne uraditi,tako sam i ja:)nisam isla par sati piskiti i uradila test,bio je pozitivan:wub: Javi rezultat☺

CocaGomboca i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila sam test, posle 2 i po sata, test ne mogu da protumačim :o

Ja naslućujem jako jako bledu crticu, suprug ne i sad me strah da nije biohemijska jer sam ih imala 3 pre nego što sam rodila sina. Sad me to strah jer, eto nismo planirali bebu, a nikako da dobijem i sad me prpa jer se nisam spremala za trdnoću, nisam pila folnu kao kad smo planirali prvu bebu i tako to :o možda je i mala koncentracija bila u mokraći, ko zna...

Odluka je pala da idem da vadim krv čim nam odu gosti koji su nam se najavili pošto laboratorija radi do 21h -_-

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najbolje je onda tako,izvadi krv pa ce to tacno biti ☺ cekamo rezultat ☺ 

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih volela ili da sam trudna, da je beta ok ili da je uopšte nema, dosta mi je biohemijskih :(

Javljam čim stigne rezultat, ako odemo kasno, rezultat će biti verovatno ujutru.

hvala na podršci :rolleyes:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesi li proveravala moguci uzrok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jesam, sve analize su bile dobre samo je ureaplazma bila malo preko granice, pa smo to sanirali antibioticima i posle sam imala trudnoću bez problema.

Radila sam pre 3 meseca analizu ureaplazme i bilo je negativno, ne bi trebalo, ali eto ne mogu da se otrgnem tom strahu valjda jer sam kroz to prošla 3 puta pa bolje da znam odmah na čemu sam.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro svima.

Radila sam betu sinoć, dobila sam jutros rezultat 7,07 je vrednost. Znači ništa posebno, malo povišena? Biće ciklus?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to deluje kao da je bila trudnoca pa vise nije...

CocaGomboca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da, možda se već neko vreme smanjuje čim je sad blizu graničnih vrednosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Goco,zao mi ke sto je ono sto si bas htela da te preskoci ovaj put...Mozda bi ttebalo malo ozbiljnije da pristupis problemu jer problem ocigledno postoji...Jesi li uradila ispitivanja trombofilija i insulinske rezistencije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Kasni mi 5 dana, a inace sam sam tacna ko svajcarski sat, radila sam jutros test, linija je svetlo roza, da li je to dovoljno?

miliccam i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao Jole, nije vazno koje je boje druga crtica , vazno da je tu. :) 

Uradi betu kako bi bila sigurna. 

:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj, jaoj jaoj:angel:Uradicu jos jedan test od ponedeljka, ali nadam se da je to to:rolleyes:

miliccam i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koliko dana bi trebalo da prođe od odnosa da bi se na testu pojavila i ta druga crtica? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najsigurnije je da test uradiš 2-3 dana pošto menstruacija izostane. Ja sam radila na dan kad je trebalo da dobijem m., test je bio negativan a dva dana kasnije pozitivan. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bar deset.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.