Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Vidi se crta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' ste ozbiljne? Sad necu moci da spavam  :))) Pa nazire se nesto, ali iskreno ja sam mislila da treba da bude izrazenije i vise roze. Medjutim vidim neke slike testova ovde, sa isto tako jedva vidljivom crticom i to me skroz zbuni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crte ima,definitivno...E sad,da li je evaporacojska ili prava...Hm...To mozes uzivo najbolje videti,po boji.Ako je belicadta,sivkasta,obicno je od isparavanja...

Meni se cini da je prava :)

Koliko ti kasni?

A sta mislis o tome da uradis betu?

Srecna zena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim je i ja ovako sanjiva (tek sam oci otvorila)... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Crte ima,definitivno...E sad,da li je evaporacojska ili prava...Hm...To mozes uzivo najbolje videti,po boji.Ako je belicadta,sivkasta,obicno je od isparavanja...

Meni se cini da je prava :)

Koliko ti kasni?

A sta mislis o tome da uradis betu?

Mislim da nije prava, jer sam ponovila test i onda nista.Boje je kao sto si opisala.. Zadnju m sam imala 5. avgusta. Ne znam kolilo mi kasni jer su mi ciklusi inace neredovni 29-37, a ovaj put 44!  Nisam u Srbiji trenutno...

Mogu privatno da odradim betu, znas li koja je cena? Hvala ti.

Izmenjeno od strane Srecna zena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Srbiji je 1000 dinara,e sad,nemam pojma koliko je u zemlji u kojoj si.

Ne bih da te razocaram,ali boja bi trebalo da bude vec jaca da je u pitanju trudnoca,bar za nijansu...Mozda je i biohemijska trudnoca...

Uradi betu,to ce ti dati odgovor na sva pitanja...

 

Srecna zena voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Srbiji je 1000 dinara,e sad,nemam pojma koliko je u zemlji u kojoj si.

Ne bih da te razocaram,ali boja bi trebalo da bude vec jaca da je u pitanju trudnoca,bar za nijansu...Mozda je i biohemijska trudnoca...

Uradi betu,to ce ti dati odgovor na sva pitanja...

 

Hvala na informacijama! Tako i ja mislim. Uradicu sad za vikend svakako putujem za Srbiju na par dana. 

46. dan kako ne dobijam. Osecam se dobro i nadam se da je sve u redu. Prolaktin sam radila, krajem avgusta i nalaz je bio dobar. Ponovicu test, mozda sad nesto pokaze :) Poslednji sam radila pre 4 dana. Poljubac i hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj, zar kod biohemijske trudnoce ne dolazi do krvarenja? Tj. zametak odumre i pre usadjicanja u matericu i zena dobije mens. Kod mene to nije slucaj :)

Kikiriki i ivannnica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj, zar kod biohemijske trudnoce ne dolazi do krvarenja? Tj. zametak odumre i pre usadjicanja u matericu i zena dobije mens. Kod mene to nije slucaj :)

kada beta padne na 0 onda tek rene krvarenje koje je malo obilnije od menstruacije...naj bolje uradi betu pa je za dva dana ponovis ako se duplirala za ta dva dana onda je to o.k trudnoca...srecno!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecna,ivanica ti je objasnila...Obicno tako bude,beta pada oko 0...

Hajde da ne pisem svasta,da te ne traumiram brz razloga,ali ako ne dobijes obavezno uradi betu sto pre!

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas sta ne razumem, ginekolog je 22. avgusta video jajnu celiju, 16 mislim da je bila i rekao da bi kroz par dana trebala da bude zrela -18.E sad ja ne razumem npr. ako se ona nije oplodila trebalo bi da dodje do krvarenja u vidu ciklusa.Mislim sta se desi sa tom zrelom jajnom c. U svakom slucaju radim betu za vikend pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srećna ženo, ginekolog bi mogao da vidi jajnu ćeliju isključivo ako bi posedovao jake paranormalne sposobnosti. Ginekolog je mogao da vidi folikul od 16 mm, inače folikuli su ti kao neki mehuri ispunjeni tečnošću u kojoj pliva jajna ćelija. E sad u nekom folikulu ima jć a u nekome nema, u nekima ima i po dve. I to ti je uvek kocka. Folikul puca kad naraste min.18mm, ali to nije u kamenu uklesano, neki puknu na 22 ili 20 ili kako god. Do pucanja dolazi pod dejstvom lh hormona, zato one tračice za ovulaciju mere lh. Kad poraste lh, folikul će da pukne. Ali nema garancije da je to pun folikul. Zato nama koje smo prošle kroz vto dr. kaže imaš toliko i toliko folikula ali videćemoo koliko će iz njih jć da se izvadi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako folikul raste oko 2 do 3 mm dnevno,a puca kada dosegne oko 24mm,moguca ovulacija je bila 26. avgusta.Lutealna faza ne bi trebalo da traje duze od 16 dan,pa bi tvoj ciklus trebalo da pocne tu negde oko 12 . septembra.

Jedino ako je folikul prerastao u cistu,pa nije ni pukao.

iako ovo nije 100% precizna racunica,tebi drfinitivno dosta kasni,tako da bih ja na tvom mestu radla betu sto pre,kao i ultrazvuk,kako znam i umem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam sta da dodam

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage, hvala na detaljnim informacijama. Imala sam problem sa prijavljivanjem ovde..

Radila sam vaginalnu sondu i dr. kaze da je sve u redu, a za uredjenje ciklusa dobila sam utrogestan 2×1, 10 dana,  od 16.-25. dana  ciklusa. Takodje su mi rekli da utrogesran ucvrscuje trudnocu. U sustini zbog neredovnih ciklusa, ne mogu da odredim ovulaciju, pa videcemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage moje,nova sam na forumu.Kasni mi menstruacija zadnja  mi bila 6.septembra.Resila sam da uradim test 24.oktobra i vidi se jedna tamna linija i druga blago roza jedva vidljiva :)..posle nedelju dana sam odradila opet i negativan je,ne vidim drugu linijicu.Da li postoji mogucnost da sam trudna?A imam povremene bolove u stomaku vec vise od 2nedelje kao kad trebam da dobijem.

Izmenjeno od strane Dacaaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je prvi test bio pozitivan, a sad je negativan moguće su tri varijante. Ali koja god da je prava, moraš kod ginekologa.

Ako su oba testa ispravna - imala si biohemijsku i trebalo bi da dobiješ, a pošto nisi, idi kod dr.

Ako je drugi neispravan - trudna si idi kod dr.

Ako je prvi neispravan - nisi trudna, a kasni ti jako dugo, idi kod dr.

pupsik, Maajaa:), sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Idem sutra kod dr pa cu videti sta ce reci.Moja drugarica je isto tako prosla pa je na kraju  bila trudna.:) E sad imala sam negde oko 4.oktobra bas u to vreme negde kad sam trebala dobiti,  blago neko krvarenje   jedan dan,neke krem boje i prestalo,sad opet prosle nedelje mi opet bilo tako i nista..A blege bolove imam svaki dan.

Izmenjeno od strane Dacaaaa
Kikiriki i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod dr 3.nov,pregledala me i poslala me da odradim beta hcg ,ali trudnoca nije.:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oblacak ja se nadam da si trudna,uradi za jedno nedelju dana opet test,moguce da je rana trudnoca pa se zato slabo vidi ta druga crtica.:baby::wub: Ili ti sigurnije otidji kod dr :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iugleda da forum zeza ,nikako da ubacim drugu sliku

Dacaaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.