Test za utvrđivanje trudnoće


odgovora

Objavljeno

Jasmina, zao mi je. Poslusaj Neon, kreni sto pre sa analizama. Bolje je da znas ako negde problem postoji. Mozda analize pokazu i da je sve u redu, ali nije naodmet sve proveriti, zbog tvog mira i buducih trudnoca.

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zao mi je,glavu gore!

Moja sestra je imala spontani,posle tri meseca ostala trudna,sad je ušla u deveti mesec,sve bilo ok!

Ne znam zasto vecina devojaka zena ima taj problem sa prvom kiretazom.Sreca u nesreci pregledali su me na ultrazvuku, I doktor je odlucio da ne radi kiretazu posto je skoro sve izaslo vec sam dobila neke kapi za stezanje materice ☺ 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Guglala sam malo i našla tri testa koja su osetljiva od 10 onih jedinica, Quick test ali štapić, ne traka ni pločica nego je plastičan kao pločica ali se drži u ruci i mokri na njega. Onda ima Viola test sa tolikom osetljivošću i ovaj BB test koji sam videla u apoteci kod nas. Taj ću i da uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo da Vas pozdravim. Nova sam ovdje i imam jedno pitanje za Vas. Vidjela sam da neke od Vas imaju iskustvo sa lazno negativnim testovima. E ovako, ja sam u zadnjih 10 dana uradila 3 testa,sva tri negativna. Kasni mi 11 dana, u zadnjih 2 godine sam imala, pa da kazem redovne cikluse od 28 do 31 dan najkasnije. Pa me interesuje je li moguce da i posle 11 dana kasnjenja test pogrijesi? Cudno mi je jer bas nemam simptome pms-a, inace ih imam makar 7 dana prije pocetka menstruacije. 

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, i ja sam ovde nova. Meni kasni vec 11 dana, test negativan. Ali i dalje imam bolove u krstima, povremeno me boli stomak. Moguce je da je trudnoca u pitanju, jer od zadnjeg dana poslednje menstruacije pokusavamo, ali test nije pokazao tako. Sta vi mislite? Sutra planiram da zakazem kod ginekologa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav, i ja sam ovde nova. Meni kasni vec 11 dana, test negativan. Ali i dalje imam bolove u krstima, povremeno me boli stomak. Moguce je da je trudnoca u pitanju, jer od zadnjeg dana poslednje menstruacije pokusavamo, ali test nije pokazao tako. Sta vi mislite? Sutra planiram da zakazem kod ginekologa. 

Beta hcg iz krvi ti je pouzdaniji od testa. Ako si u mogućnosti uradi tu analizu u nekoj laboratoriji, to će ti vec pokazati da li je u pitanju trudnoća, mada kod tolikog kašnjenja test bi trebalo da pokaze isto. SREĆNO!  :)

La la land voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zakazala sam kod ginekologa, idem u petak pa ću da proverim šta se dešava. Mada juče sam dobila rezultate Papa test, bila.manje od mesec dana kod ginekologa i sve je bilo u redu, te mi nije jasno šta je ovo sad. 

Hvala na odgovoru i na podrši. :rolleyes:

December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozda je i test bio neispravan.

ali recimo mojoj drugarici je kasnilo tri nedelje i nista....radila betu i test negativan. Nije bila cak ni biohemijska.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje, bila kod nje i samo smo razgovarale. Rekla je da ponovim test za dve nedelje i da onda dodjem. Doduse kontam da je to zbog toga, ako je u pitanju trudnoca, da ce tek onda moci da vidi. Iskreno ne razumem se, i jos uvek sam zbunjenja i sad ludilo ce trajati jos dve nedelje. :o 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prosloj trudnoci sam bila na uzv nakon 11 dana kasnjenja i videla se i srcana radnja. Ove sam bila na 14dana odprilike,noje se videlo srce,ali trudnoca potvrdjena. 

Tako da moje skromno misljenje je da uopste ne moras da ludis jos dve nedelja,nego imas tri opcije.

1. Ponovis test ujutru

2. Uradis betu i ponovis za dva dana da vidis kako raste tj da li se pravilno duplira.

3. Odes do drugog lekara.

meni je cudno,ukoliko ti nije dato da radis ni test ni betu. Moj ginkelokolg kad sam isla rekao mi je da je jos rano(isla na 6dana kasnjenja) gledao me uzv-om i rekao da se trudnoca jos ne vidi,sto je normalno i da dodjwm za nedelju dana i do tada da uradim betu. (Ja sam.odbila jer po simptomima sam znaka da sam trudna) i onda mi je predlozio test,koji sam takodje odbila. Ali ako nisi mirna,kazem ja vidim.ovde 3 opcije. Srecno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve u svemu i drugarice su me savetovale da sacekam 14 dana kasnjenja, jer je njima tek tada pokazalo jako bledu crticu. Trudnoca je bila mala kad su isle da potvrde. Ali ja nisam mogla da izdrzim, te sam uradila odmah kad je malo vise zakasnilo. Sacekacu ja jos do sutra i ujutru cu raditi test. Ako ne, idem kod drugog ginekologa ili cu betu da vadim. Sto je sigurno, sigurno je. Zelim bebu, ali ne zelim da me iscekivanje ubije. :D  A posto sam u ovome neiskusna, moram da pitam. Ne verujem ovim testovima, jer znam par slucaja u mojoj okolini koji su bili negativni, a onda :baby: 

Hvala punoo @KruelaDeviL :wub:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E drage moje, bila kod nje i samo smo razgovarale. Rekla je da ponovim test za dve nedelje i da onda dodjem. Doduse kontam da je to zbog toga, ako je u pitanju trudnoca, da ce tek onda moci da vidi. Iskreno ne razumem se, i jos uvek sam zbunjenja i sad ludilo ce trajati jos dve nedelje. :o 

Tebi već dovoljno kasni i test bi trebalo da ti pokaže ukoliko je u pitanju trudnoća. Za dve nedelje bi vec trebalo da uđeš u treći mesec, odnosno u 9.nedelju. Meni se trudnoca na uz videla posle 2 dana kašnjenja, a dobijala sam na 26 dana. Hocu reci, malo mi je cudan savet tvoje dr. Trudnoća bi trebalo, u tvom slučaju, da se vidi već sada. Ponovi test obavezno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na 14dana kasnjenja je ok da sacekas,to su jos 3 dana onda ali da cekas jis 14dana,iskreno nema smisla.

Ja takodje ne volim testove zbog nekih situacija,ali sam ih radila kad mi je kasnilo a nije izgledalo kao trudnoca a nije ni planirano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto kao Milici, 28. dana ciklusa dve crte ko vrata i istog dana UZ, video se gestacijski mesak. Van pameti da cekas 2 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, čestitam! Melem za oči. :) 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mardz! 

Dodala sam i peti test jutros u kolekciju i evo sada Mila , mm i ja zurimo u naš melem. :D

doda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se nadam da cu i ja uskoro da okacim svoj pozitivni test .. :wub:

miliccam i Aleksiss24 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao devojke, nova sam ovde :wub:. Moj muz i ja vec 4-5meseci se ne pazimo, jer zelimo bebu. U pocetku sam bila jako opterecena pa sam umisljala simptome haha ali posle mesec dana sam se opustila i uopste o tome nisam mislila, pa ovako. Imala sam menstruaciju od 10.10-16.10 oko 24.10 ugledala sam na gacicama braon krv (sekret nije) i kada sam se obrisala bile su dve tackice sveze krvi. Od tog dana do danas imam neko probadanje u jajnicima ne jako ali kao grc nekako dodje. Imam bol u krstima na tj samp na desnu stranu (sto je meni jako cudno jer me nikad ledja nisu zabolela), grudi su mi pre 4-5 dana natekle i imam bolne bradavice sto nilad nisam imala, i vene na grudima se bas vide.

Kada trebam da dobijem ja imam samo bol u grudima nesto slabo i to je to, a ovo su novi neki sinptomi. Trebam da dobije  prekosutra 15.11.. Da li je moguce da je u pitanju trudnoca? :angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojka, nova sam ovde, kao i vecina vas imam isti problem, ciklus mi je uvek redovan , otprilike dobijam na 28-30 dana. Medjutim , prosli mesec mi je kasnilo 15 dana , nisam imala nikakve pred menstrualne simptome , na dan kad sam trebala da dobijem primetila sam samo mali trag krvi i nista , onda je ciklus krenuo posle 15ak dana i bio je veoma cudan , trajao je 4 dana i poslednja dva dana sam krvarila samo pre podne. Ovaj mesec mi ponovo kadni , al tek 10 dana, radila sam test koji je negativan. Pa me cisto zanima vase misljenje oko svega toga. U ponedeljak zovem da zakazem pregled kod ginekologa.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao Jano, obzirom da ti je i prošla menstr kasnila ja bih rekla da ti se možda nešto poremetilo, hormoni ili nešto. Možda si imala neki stres ili slično što je uticalo na ciklus. Svakako će ti dr već lepo reći. U slučaju da si trudna test bi trebalo da ti pokaže pošto ti već dosta kasni ali opet možda ti je poslednja ovulacija bila kasnije pa se onda sve pomera. Srećno i javi nam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Jana994 zdravo, reci ce to doktor kada bides otisla na pregled.

Ja sam imala istu situaciju, pa su mi nasli vodene ciste. Ne mora da znaci da je to I kod tebe. 

U svakom slucaju do nekog poremecaja je doslo, ali ako se otkrije na vreme sve je resivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KikaC96 

najsmesnije od svega je to sto sam u decembru bila vec na pregledu , tako da sto se cisti tice nemam ih, nema ni nekih stresova prisutnih. Buduci suprug i ja radimo na bebici , i prosli i ovaj mesec smo se nadali tome , ali videcemo sta ce lekar reci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.