Da li deci dozvoljavate da koriste kompjuter?

odgovora

Objavljeno

Juce me je jedna poznanica pitala da li moje dete igra igrice na racunaru!?

Rekla sam NE i ona me je zaprepasceno pitala " a sto ne?"

Moje dete u julu puni tri god i smatram da joj igrice nisu potrebne. Ne dozvoljavam joj da dira kompjuter.

Ta moja poznanica ima dete od 3.5god i njen sin se vec uveliko igra na kompu...

Sta mislite ko je u pravu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesumnjivo da su kompjuteri deo naše svakodnevnice i da su deca uključena u sve to, nažalost..ali stavljati dete od 3 god. ispred kompa da bi igralo igrice je glupost, po meni..ima vremena i za kompove, dete treba biti dete..igrati se igračkama, napolju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam protiv i TV-a i racunara. Ne trebaju deci uopste sto se mene tice... Moja mala ima pristup kompu, Nintendu DS i Wee ali ni mm ni ja ne dozvoljavamo da ona igra bilo kakve igrice vec ovako rano. Sigurna sam da ce kad krene u skolu zeleti jer ce od druge dece da nauci, za sad samo ono sto je stvarno za njen uzrast i sto ne skodi- igracke, igra napolju itd.

ana.ana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danasnja deca nemaju normalno detinjstvo kao sto smo mi nekada imali.. Po ceo dan su za kompjuterom, kicma im se krivi, vid se ostecuje, misici atrofiraju, sve vise je gojazne, asocijalne i nervozne dece.. Cega ce se secati iz detinjstva kada odrastu, kojih drugova, kakvih igrica?.. I to sto deca postaju sve nasilnija to je zbog kompjutera i svega sto pustaju na televiziji. Ako upalite tv usred bela dana videcete i seksualne i nasilne scene, isto i crtaci nikad nisu bili grozniji. Tako da sam ja protiv toga. I naravno NinaNS da si u pravu. Ta mama sto daje detetu koje je do skora bilo beba da visi za kompjuterom nije normalna. Nego sigurno joj je lakse da se dete zamaje oko kompa, nego da ga malo zabavi, proseta, pa cak i da se poigra sa njim. UZAS! e075.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam za to da deca "vise" na kompu igrajući igrice, to mi je besmisleno, treba da se igraju napolju sa drugarima. Moja ćerka ima 7 godina i sad je pomalo počela da igra, ali to je sve pod uticajem društva u školi, jer se hvale time ko ima koju igricu i do kog nivoa je stigao. Ona je za kompom uglavnom vikendom kad je ružno vreme ne duže od sat vremena. A smatram da deca što kasnije treba da podlegnu "čarima" kompjutera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danasnja deca nemaju normalno detinjstvo kao sto smo mi nekada imali.. Po ceo dan su za kompjuterom, kicma im se krivi, vid se ostecuje, misici atrofiraju, sve vise je gojazne, asocijalne i nervozne dece.. Cega ce se secati iz detinjstva kada odrastu, kojih drugova, kakvih igrica?.. I to sto deca postaju sve nasilnija to je zbog kompjutera i svega sto pustaju na televiziji. Ako upalite tv usred bela dana videcete i seksualne i nasilne scene, isto i crtaci nikad nisu bili grozniji. Tako da sam ja protiv toga. I naravno NinaNS da si u pravu. Ta mama sto daje detetu koje je do skora bilo beba da visi za kompjuterom nije normalna. Nego sigurno joj je lakse da se dete zamaje oko kompa, nego da ga malo zabavi, proseta, pa cak i da se poigra sa njim. UZAS! e075.gif

Sve si rekla sto sam i ja htela :) Deca vise nemaju ono PRAVO DETINJSTVO! Zabiju se u kucu i bleje u te gluposti! Moja bratanica ce sada u 1.razred i njoj daju da sedi za kompom od 3 GODINE!!! Ljudi, nemojmo zatupljivati decu, od toga nece pobeci jer je to sastavni deo zivota ali produzimo im detinjstvo, neka se druze! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mame, mi smo krive sto deca sede ispred tv a ne oni....zato hajde da im pruzimo detinjstvo kakvo smo mi imali...........ja cu svoju ovog leta nauciti da igra lastis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mame, mi smo krive sto deca sede ispred tv a ne oni....zato hajde da im pruzimo detinjstvo kakvo smo mi imali...........ja cu svoju ovog leta nauciti da igra lastis.

Jeste, kriva sam sto mi sin svaki dan sedi za kompom ali to sedenje ima svoje granice...nekada je to sat vremena nekada dva ali evo ide lepse vrem i vise cemo izlaziti i setati i igrati fudbal u parku i voziti trotinet...kao mala sam obozavala da se iza zgrade igram lastisa i one igre koju zovemo izmedju dve vatre...da li ce se moja deca toga igrati? Potrudicu se da bude tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, kriva sam sto mi sin svaki dan sedi za kompom ali to sedenje ima svoje granice...nekada je to sat vremena nekada dva ali evo ide lepse vrem i vise cemo izlaziti i setati i igrati fudbal u parku i voziti trotinet...kao mala sam obozavala da se iza zgrade igram lastisa i one igre koju zovemo izmedju dve vatre...da li ce se moja deca toga igrati? Potrudicu se da bude tako...

Treba da se potrudimo da svoju decu upoznami sa nasim igrama. Gledam ja ovu decu oko nas, vise niko neigra ni izmedju dve vatre, ni lastisa, vijace, vije, zmurke....gde su te igre nestale?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jedno dete kod mene u komsiluku koje je sa 3 godine sedelo za kompom i znalo vise od mene..ha,ha,ha a sada sa 8 god ne zna da potrci i da sutne loptu...moje dete bolje trci od njega....to mi je strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svanuo je divan dan u zemlji igracaka...hihihihi...ko gleda Nodija zna o cemu pricam...ali i ovde, u Nisu je prelep dan i naostrila sam se da celo po podne provedem sa decom u tvrdjavi a cika ce iskljuciti struju pre nego sto sin dodje iz vrtica...cika sam ja...iskljucim komp iz struje i tako ga prevarim i to pali jer je jos uvek mali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svanuo je divan dan u zemlji igracaka...hihihihi...ko gleda Nodija zna o cemu pricam...ali i ovde, u Nisu je prelep dan i naostrila sam se da celo po podne provedem sa decom u tvrdjavi a cika ce iskljuciti struju pre nego sto sin dodje iz vrtica...cika sam ja...iskljucim komp iz struje i tako ga prevarim i to pali jer je jos uvek mali...

Bravo mama!!!!!!!!!!!

I mi smo po ceo dan napolju, sinoc smo igrali fudbal sa klincima........jos imam upalu misica....ha,ha,ha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima jedno dete kod mene u komsiluku koje je sa 3 godine sedelo za kompom i znalo vise od mene..ha,ha,ha a sada sa 8 god ne zna da potrci i da sutne loptu...moje dete bolje trci od njega....to mi je strasno.

To je grozno, dozvoliti im da citav dan cuce ispred PC-a, ali dodju brzo i godinice kada se pocnete nekako sve manje pitati oko toga i sve to izmakne kontroli...ja moje upisah na razne sportove, pa kad stignu kuci sa treninga nemaju bas dovoljno strpljenja za igrice na kompu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo za tebe, tako i treba a020.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vase poruke i zapitah se i jà-gde su igrice u kojima Sam jà kao d'été bas uzivala? Najvise Sam volela da potrcim za bratom n'a zapis( tako smo zvalu jedan brezuljak u selu gde smo se oko duda skupljali i igrali sa ostalom decom iz kraja) i zaigramo prvo zmurke, pa izmedju dve vatre pa jurke i tako dok nam se ne prispava. Nasi roditelji su oduvek znali gde su im déca kad nisu kod kuce. Nisu sigurno pred PC-om ili TV! Ne, ne! Moje vrsnjake je to najmanje zanimalo. Ali sada je druga prica! Gledamo déçu od tri godine kako drze dzojstike i tastature a mi smo u te godine znali samo za loptu! Bilo Nam je zanimljivo samo ono sto se kotrlja! Ah, kad se setim detinjstva u mom selu... Divota... E takvo detinjstvo cu ja svojoj déci da pruzim! :))) pozdrav za veselu déçu i jos veselije mame i tâte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana sam ucila engleski sa sinom pa nije imao vremena za kompjuter...kad se jos malo prolepsa ici cemo na plivanje...volim da plivam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vase poruke i zapitah se i jà-gde su igrice u kojima Sam jà kao d'été bas uzivala? Najvise Sam volela da potrcim za bratom n'a zapis( tako smo zvalu jedan brezuljak u selu gde smo se oko duda skupljali i igrali sa ostalom decom iz kraja) i zaigramo prvo zmurke, pa izmedju dve vatre pa jurke i tako dok nam se ne prispava. Nasi roditelji su oduvek znali gde su im déca kad nisu kod kuce. Nisu sigurno pred PC-om ili TV! Ne, ne! Moje vrsnjake je to najmanje zanimalo. Ali sada je druga prica! Gledamo déçu od tri godine kako drze dzojstike i tastature a mi smo u te godine znali samo za loptu! Bilo Nam je zanimljivo samo ono sto se kotrlja! Ah, kad se setim detinjstva u mom selu... Divota... E takvo detinjstvo cu ja svojoj déci da pruzim! :))) pozdrav za veselu déçu i jos veselije mame i tâte!

Svaka cast Zaklina...a jel sti igrali "lopova i policije", i lastis ( ja sam ga obozavala), penjanje po drvecu (to i sada radim kada smo u selu), pa ono "care koliko je sat"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Strahinja ima 3 godine i 8 meseci. Pre 3 meseca se zainteresovao za komp, tj za igrice i stvarno imaju 2 igrice koje voli da igra i to mu lepo ide, naucio je da ukljuci komp, iskljuci i jos neke sitnice,ali, ONO STO MI JE JAKO BITNO -NEMA PRETERIVANJA!!!!!! Mozes da odigras pola sata, sat i hajdemo vani , setnja, igra i druzenje. TRUDICU SE DA TAKO I OSTANE I DA MU TAKVA ZANIMACIJE OSTANE SPOREDNA.

Stvarno nemam nista protiv da deci trebapokazati i novije nacine zanimanja, ali sve u granicama. UKOLIKO NEKI RODITELJI IZRAZE ''ZGRAZAVANJE'', ZBOG TOGA STO VASE DETE NE SEDI ZA KOMPOM, NEMOJTE SE CUDITI. Kao sto jedna mama vec napisa, takva deca mozda za par godine mece umeti ni da potrce.

dete treba uciti da bude svestrano i ne pretvoriti ga u lenjivca i nesposobnjakovica !!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec godinama nism vidjela djevojcice da se igraju lastisa ili da iznesu barbike napolje, sjednu na neko cebe i igaju se ..... sve su to moje divne uspomene iz djetinjstva.

Vremena se mejnjaju, ljudi se mjenjaju, potrebe se mjenjaju. Licno smatram da sve sto nije pretjerano ne moze da skodi. Ako roditelju u jedan dan svog djeteta uklope i fizicku aktivnost i odlazak u kino i park i malo igranja igrica na racunaru nemam nista protiv. Imam protiv toga da djeca po cijeli dan sjede za racunarom i nicim drugim se ne interesuju jer roditelji nemaju vremena da se posvete svojoj djeci - "SAMI SMO KRIVI".

Ne iskljucujem racunar iz njenog zivota ali stavim sifru na komp, koju ona naravno ne zna te na taj nacin kontrolisem koliko je za racunarom.

Ima racunar i svoje prednosti, toplo preporucujem jednu sto sam naucila i svoje dijete. YouTube - pjesme za djecu pa neponovljivi BRANKO KOCKICA i moja omiljena 10 LJUTIH GUSARA pa onda skupa dokrajcimo krevet i izludimo komsije skakajuci po njemu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec godinama nism vidjela djevojcice da se igraju lastisa ili da iznesu barbike napolje, sjednu na neko cebe i igaju se ..... sve su to moje divne uspomene iz djetinjstva.

Vremena se mejnjaju, ljudi se mjenjaju, potrebe se mjenjaju.

Slazem se sa tobom da su vremena drugacija, ali dete je dete i uvek je bilo da se deca igraju, igraju i samo se igraju...dok nekrenu u skolu...

Mislim da smo mi krivi sto nam se deca ne igraju na ulici, sto sve manje ima vriske, cike i smeha pa i svadje decije oko nas.

Ja moju iako je mala ucim da se igra raznih igara, uskladim za njene godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno, :) slazem se da se sa djecom treba druziti, da ih treba pustiti da se igraju sa svojim vrsnjacima i formiraju licnost .... samo kazem da pola sata dnevno igranja igrica na racunaru ja lucno ne smetam pretnjom :) ne bi bilo ok da po cijeli dan samo to rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je tvoj stav u potpunosti ispravan! ima vremena,obucice se da radi na njemu.sada je dete i treba da bude zfizicki aktivna,razvija mastu ,a ne da bulji ispred ,,magicnih kutija``...mislim da mnogi roditelji koji nemaju zivaca za svoje dete tim putem resavaju stvar,postave dete da sedi na jednom mestu,zaokupljeno(sadrzajima koje roditelj ne proverava uvek) i po njima-problem resen,dete je u kuci,a njih ne gnjavi...

3,5 godine je prerano,dete nema razvijenu svest o tome sta je kompjuter i za sta sluzi,vec ga dozivljava kao jos jednu igracku,kao nesto neozbiljno,a to posle moze dovesti do vecih problema(tipa ne shvatanja opasnosti koje vrebaju na internetu i sl).

dete treba da bude dete! i detetu treba roditelj da ga vaspita i usmerava,obrazuje,zainteresuje za svet oko njega,a ne da ga cuvaju TV i komp.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ste sve protiv kompjutera. I ja sam. Bratanac mog muza ima 5 godina, a igrice igra aktivno vec 2 godine. Roditelji mu dozvoljavaju. I to ne neke neke decije tipa Duska Dugouska i Tasmanijskog djavola, vec one agresivne koje igraju srednjoskolci i stariji. Njima je najlakse da ga "posade" ispred kompa i da ne moraju da se igraju sa njim. Ne znam samo da li ce im jednog dana biti zao sto se nisu malo vise igrali sa njim i sto mu nisu posvecivali malo vise paznje.

Moje dete ce moci da koristi kompjuter samo ako bude htelo da gleda crtace, one stare, sto smo mi nekada gledali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da ste sve protiv kompjutera. I ja sam. Bratanac mog muza ima 5 godina, a igrice igra aktivno vec 2 godine. Roditelji mu dozvoljavaju. I to ne neke neke decije tipa Duska Dugouska i Tasmanijskog djavola, vec one agresivne koje igraju srednjoskolci i stariji. Njima je najlakse da ga "posade" ispred kompa i da ne moraju da se igraju sa njim. Ne znam samo da li ce im jednog dana biti zao sto se nisu malo vise igrali sa njim i sto mu nisu posvecivali malo vise paznje.

Moje dete ce moci da koristi kompjuter samo ako bude htelo da gleda crtace, one stare, sto smo mi nekada gledali.

m1234.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, hvala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.