Da li deci dozvoljavate da koriste kompjuter?

odgovora

Objavljeno

Juce me je jedna poznanica pitala da li moje dete igra igrice na racunaru!?

Rekla sam NE i ona me je zaprepasceno pitala " a sto ne?"

Moje dete u julu puni tri god i smatram da joj igrice nisu potrebne. Ne dozvoljavam joj da dira kompjuter.

Ta moja poznanica ima dete od 3.5god i njen sin se vec uveliko igra na kompu...

Sta mislite ko je u pravu?

ja mislim da si ti upravu i ja imam slican slucaj u obitelji i malo mi je glupo da dijte zna sve na komp a tek su joj tri i pol godine moja ce sad u maju tr godine samo gleda crtice na kompu nista vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino sto koristi je Word jer voli da pise slova. dalje od toga ga ne interesuje,a i to trazi jednom u 10 dana u proseku. Ponekad trazi neki crtani da mu pustim, ali to trake manje od 10 minuta. I kod nas se zna da kompjuter znaci 'posao', pa mu ni ne prilazi puno niti pokazuje interesovanje. Ima vremena za komp. Mnogo mi je vaznije da zna da valjano koristi knjige za svoj uzrast i da se igra sa edukativnim igrackama u 2 dimenzije a ne u 2.

Me me voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas smo skoro pricali u parku o ovoj temi.

Moja deca uopste ne koriste kompjuter. Crtace gledaju na dvd--ju ili na tv-u, igrice ne igraju jer im nismo ni pokazali sta je to i kako se igra. Jedino kad su one uz kompjuter je kad pustamo neke pesmice ili kad gledamo slike.

Iznenadila sam se da deca mladja od tri godine igraju igrice na kompjuteru... Vecina dece, nevezano za uzrast, cak nema ni ograniceno vreme za igranje na kompjuteru.

Me me voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To bi meni vec islo na temu 'neogovorno ponasanje roditelja'.

Igrice su mi nedopustive inace, a kamo li u tom uzrastu.

Dakle, mogu samo da ocekujem da ce moje dete saznati za igrice od drugara :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja djevojčica od 4 godine jednom sedmično zatraži igrice na kompu a druga koja ima 7 ispočetka je svaki dan po dva sata bila na njemu i brzo je proslo sada uopste neće možda baš nekad kad joj je mnogo dosadno pogleda neki crtać ali rjetko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dete može mnogo da nauči iz igrica,ali retko dozvoljavam da se igra na tabletu ili laptopu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

povremeno ju pustim da odigra koju igricu ili pogleda pjesmicu,crtić,ali to je sve dosta kratko....
više volim da se zabavi nečim drugim,da manipulira materijalima i stvarima,a za komp će biti vremena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja deci nikad nisam nesto specijalno branilA nista od tehnike. Konkretno kompijuter nikad nisu koristile zato sto nisu bile zainteresovane sem gledanja yt pesmica i crtaca. Koristile su tablet i smartfon. Do te mere su koristile da su ih prerasle i postale totalno nezainteresovane sada za to. Sada A mora povremeno koristiti komp jer ima domace zadatke na njemu, ali vidim da joj nije neko posebno zadovoljstvo sto ima pristup.

 

P.s. da dodam, sa tehnikom su pocele da se igraju oko trece godine.

Izmenjeno od strane Strelac84
Smey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A. voli da koristi komp, pušta pesmice ili igra one dress up games. Ima svoj lap top. Do sada nije bilo potrebe da joj ograničavam, nju to kratko drži, većinu vremena dok smo u kući ona se igra sa igračkama i već jako lepo organizuje igru, od pre par meseci je to počelo i igranje sada traje satima. Ne mešam joj se puno, ali joj mnogo čitam, crtamo, za to za šta joj treba moja "pomoć" tu sam.

Za Ng će dobiti tablet, to je želja mm da joj pokloni.

Tehniku doživljava kao deo svakodnevnice, jer u našoj kući to ne samo da je deo već i glavni deo svakodnevnice. Ja radim na kompu od kuće, mm je programer, pa je sve jasno. Ona ne obraća mnogo pažnje na to...

Earl Grey i broccoli volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne branim im da koriste komp. S obzirom da je ovo era kompjutera i brzog razvoja tehnologije bzvz mi je da im branim. Neka se uče i snalaze od malih nogu. Doduše, ne rade oni sad ne znam sta na njemu, uglavnom je to puštanje crtaca ili igranje igrica koje idu uz komp: šah, slaganje onih kockica, memorija itd. 

Sad su u fazi crtanja, polako ulazimo u dublju tematiku :))

Na neke " ozbiljnije" igrice necu da ih navikavam, mada su otkrili sa postoji minecraft (ako se tako zove) ali na to ce jos malo popričekati. 

Telefon im ne dajem. Tablet nemaju i mozda ga sin dobije u prvom razredu, ali vidicemo to jos. Problem je jer većina klinaca ima tablet pa traže i oni, ali za sad im je i ovo dosta. 

Postoji tu i deciji komp za učenje slova, zbrajanja itd pa se također i tu mogu zabavljati.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po nekad dozvolim da pogledaju crtani na računaru i nista vise maksimum pola sata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zdravo svima! :) Ukoliko želite da svoju decu malo sklonite od kompjutera, pogledajte ovaj sajt, ima odlične popuste za dečije aktivnosti, predstave, igraonice i dr. Verujem da će vam biti od koristi :)

https://grupovina.rs/beograd/katalog/deca/

Izmenjeno od strane Beatrisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana zbog gugl učionice, kompjuter je dozvoljen u veliiikiiim količinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.