Vaspitanje dece

odgovora

Objavljeno

ima i kod nas tih taktika tipa golicanja,nosanja i sl...al dok ja prestanem ona ponovo ide na ono sto joj se brani,i opet smo na pocetku... :huh:

Ako ne možeš da slušaš viku i dreku, onda ti jedino ostaje da joj skreneš pažnju, tj. da joj ponudiš nešto zanimljivije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitanje za sve: sta radite kad dijete ufati napad bijesa???

pokusate da ga smirite ili pustate da izbijesni??

Kazna....sjedi na krevetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazna....sjedi na krevetu.

:blink: Ovo kod tebe pali? I stvarno sedi na krevetu? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bog ti dao,sta ima zanimljivije od laptopa?? :blink:

njoj apsolutno NISTA... :huh:

U tom slučaju odlaganje laptopa. Ne možeš detetu da objasniš da ti možeš sa tim da se igraš, a ona ne. Nema načina. A to što njoj laptop privlači pažnju je najnormalnije.

Kazna....sjedi na krevetu.

Kod nas to ne bi upalilo. Sedenje na krevetu je moguće samo kad on hoće i koliko on hoće. Kako tebi to polazi za rukom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Ovo kod tebe pali? I stvarno sedi na krevetu? :huh:

U tom slučaju odlaganje laptopa. Ne možeš detetu da objasniš da ti možeš sa tim da se igraš, a ona ne. Nema načina. A to što njoj laptop privlači pažnju je najnormalnije.

Kod nas to ne bi upalilo. Sedenje na krevetu je moguće samo kad on hoće i koliko on hoće. Kako tebi to polazi za rukom?

Pa nema tu hoćeš ili nećeš...moraš. Ja mu kažem sada sjedi tu dok ti ne kažem da možeš ustati. On sjedi, plače, cmizdri i onda sam kaže:Neće mama Filip više...ali ja imam šibu u ruci tada....mada mu samo zaprijetim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nema tu hoćeš ili nećeš...moraš. Ja mu kažem sada sjedi tu dok ti ne kažem da možeš ustati. On sjedi, plače, cmizdri i onda sam kaže:Neće mama Filip više...ali ja imam šibu u ruci tada....mada mu samo zaprijetim.

Kod nas ne ide na silu ništa. Nema šanse da posluša.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas ne ide na silu ništa. Nema šanse da posluša.

Ali mora naučiti da silom ništa ne postiže...odnosno, da silom dobija silu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali mora naučiti da silom ništa ne postiže...odnosno, da silom dobija silu.

Ali ja ustvari njegovo ponašanje ne tumačim kao silu. Mislim da on na taj način ispoljava svoje nezadovoljstvo i razočarenje. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja ustvari njegovo ponašanje ne tumačim kao silu. Mislim da on na taj način ispoljava svoje nezadovoljstvo i razočarenje. :huh:

OK...ali ja smatram da svoje nezadovoljstvo sa pune dvije godine može izraziti na drugačiji način od vike i dreke... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas pali ista taktika kao i kod Filipe. Mladja cerka je sad u fazonu plakanja, besa i uvijanja po podu kad joj nesto nije po volji. Ja je samo uzmem i prenesem u sobu na bracni krevet i izadjem. Ostavim vrata otvorena, svetlo je upaljeno ali niko ne sme da ide kod nje. Ona se smiri za par minuta i onda dolazi i igra se kao da nista nije bilo.

Starija je isto imala takvu kaznu, stim sto je ona daleko razumnija bila u tom periodu i onda sam je ostavljala i dolazila po nju u sobu i ispricale bi se sta nije u redu, gde je pogresila i pomirile se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazna....sjedi na krevetu.

Takodje,za razbacivanje stvari-namerno,bacanje-namerno i u besu,obavezno dobija kaznu sedenje na fotelji dok se god ne smiri i ne prodje je nacisto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja ustvari njegovo ponašanje ne tumačim kao silu. Mislim da on na taj način ispoljava svoje nezadovoljstvo i razočarenje. :huh:

Ali mi cemo ga nauciti da taj nacin ispoljavanja emocija nije dobar i da to nije lepo.Ne odobravam nikakav vid agresije,bez obzira koji je razlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OK...ali ja smatram da svoje nezadovoljstvo sa pune dvije godine može izraziti na drugačiji način od vike i dreke... :)

Sa pune dve možda. Ti sa Filipom već možeš i da razgovaraš, da se razumete. Međutim, mi smo još mali i ne postoji drugi način da iskažemo nezadovoljstvo. Kaznu sigurno ne bi razumeo, a protivnik sam batina. Verujem da je i kod Mama maze slična situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa pune dve možda. Ti sa Filipom već možeš i da razgovaraš, da se razumete. Međutim, mi smo još mali i ne postoji drugi način da iskažemo nezadovoljstvo. Kaznu sigurno ne bi razumeo, a protivnik sam batina. Verujem da je i kod Mama maze slična situacija.

Moon nikakve batine ne dolaze u obzir,ali kaznu i te kako dobro razumeju.Probaj,pa ces videti.Jana sad vec nekada zna da je mnogo skrivila,pa kad dreknem :"Na fotelju" ona i sama ode :lol: .Ali to je mozda jednom u 10 dana.Jer ipak ne treba preterivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali mi cemo ga nauciti da taj nacin ispoljavanja emocija nije dobar i da to nije lepo.Ne odobravam nikakav vid agresije,bez obzira koji je razlog.

Ali kaznom i batinama mu pružam loš primer i govorim da je agresija normalna, da njegove emocije nisu važne i da mora da poštuje zakon jačeg.

Više volim da ga umirim zagrljajem, golicanjem, skretanjem pažnje, a kad se smiri, onda lepo zajedno pokupimo razbacano. I sve se sredi bez nerviranja, bez dizanja tenzije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kaznom i batinama mu pružam loš primer i govorim da je agresija normalna, da njegove emocije nisu važne i da mora da poštuje zakon jačeg.

Više volim da ga umirim zagrljajem, golicanjem, skretanjem pažnje, a kad se smiri, onda lepo zajedno pokupimo razbacano. I sve se sredi bez nerviranja, bez dizanja tenzije.

Svako dijete je individua za sebe..ako je tebi uspješno takvo smirivanje i vidiš da ima efekta onda nema potrebe za nekim drugim metodama... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon nikakve batine ne dolaze u obzir,ali kaznu i te kako dobro razumeju.Probaj,pa ces videti.Jana sad vec nekada zna da je mnogo skrivila,pa kad dreknem :"Na fotelju" ona i sama ode :lol: .Ali to je mozda jednom u 10 dana.Jer ipak ne treba preterivati.

Je l' može neki primer?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Je l' može neki primer?

Npr...otvori flašicu čaja i prospe na krevet...nakon moje opomene da to ne radi, ponovo kreće sa avanturom prosipanja uz "onaj pogled"... :)

Npr...ne dozvoljava mi da ručam...visi po meni, baca se po stolu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako dijete je individua za sebe..ako je tebi uspješno takvo smirivanje i vidiš da ima efekta onda nema potrebe za nekim drugim metodama... :)

Slažem se! :)

Svako generalizovanje vodi nas samo u filozofiju, a u praksi treba odabrati pravi pristup u zavisnosti od dečijeg karaktera! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvinjavam se sad sto upadam ja jesam protiv batina, ali smatram da neka kazna treba da postoji,dete mora da zna kad je pogresilo, i da za to sleduje neka kazna i mislim da svako od nas se trudi da svoje dete vaspita sto bolje,nisam Stasu udarila po guzi jos uvek nisam imala razloga ali isto tako necu reci da to nikada necu uraditi ;) U mom okruzenju ima dece koja su toliko bezobrazna i neposlusna da mislim da bi im malo batina po guzi dobrodoslo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petak smo mm, F. i ja krenuli u šetnju, vozilo smo parkirali i krenuli u glavnu ulicu...dernjao se da želi da ga nosimo..neće da hoda....mm ga ja automatski uzeo i krenuli smo kući...on je samo zbunjeno gledao i rekao: hoće Filip hodati, neće kući... :) Bez vike, bez galame...samo efekat kazne, nećeš hodati-ideš kući.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Npr...otvori flašicu čaja i prospe na krevet...nakon moje opomene da to ne radi, ponovo kreće sa avanturom prosipanja uz "onaj pogled"... :)

Npr...ne dozvoljava mi da ručam...visi po meni, baca se po stolu... :)

Prvi slučaj - kad nešto prospe, dam mu krpu i pokažem kako da obriše. Naravno, ja dovršim na kraju.

Drugi slučaj - jedemo zajedno, tj. dok ja jedem hranim i njega, tako da mi ne smeta i nema mogućnost da me gnjavi dok jedem.

Kod nas to funkcioniše, ali mislim da ne bi bilo sile da mirno sedi. Jedino da ga vežem! :lol:

:lol: :lol: moja bi te samo pogledala na to ono tipa "halo baba sta pricas"...i nastavila po svom.... :lol:

I kod nas bi bilo slično!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon...prosipanje je po ugaonoj...kako bi to iskontrolisala?Da briše nešto što ni ti ne možeš obrisati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petak smo mm, F. i ja krenuli u šetnju, vozilo smo parkirali i krenuli u glavnu ulicu...dernjao se da želi da ga nosimo..neće da hoda....mm ga ja automatski uzeo i krenuli smo kući...on je samo zbunjeno gledao i rekao: hoće Filip hodati, neće kući... :) Bez vike, bez galame...samo efekat kazne, nećeš hodati-ideš kući.

E, ovo rešenje mi se jako sviđa! :)

Ali ne može se primeniti dok dete ne postane koliko - toliko svesno nekih stvari. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moon...prosipanje je po ugaonoj...kako bi to iskontrolisala?Da briše nešto što ni ti ne možeš obrisati...

Kod nas može, imamo kožnu garnituru! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.