Krvarenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Nadam se da cu brzo dobiti odgovor. U subotu sam zavrsila u bolnici zbog sukrvice i bolova,pustena sam u utorak,od subote nema suk. Ali me boli.pijem utrogestan.da napomenem da sam vec imala 2 carska.doktori kazu da dobro izgleda s obzirom na to.jel ima neko takve bolove?na 2 uz u bolnici,kazu da je plod ziv,da je sve ok.brine me sto boli a tek za 5 dana imam kontrolu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da cu brzo dobiti odgovor. U subotu sam zavrsila u bolnici zbog sukrvice i bolova,pustena sam u utorak,od subote nema suk. Ali me boli.pijem utrogestan.da napomenem da sam vec imala 2 carska.doktori kazu da dobro izgleda s obzirom na to.jel ima neko takve bolove?na 2 uz u bolnici,kazu da je plod ziv,da je sve ok.brine me sto boli a tek za 5 dana imam kontrolu :(

Iskreno možda nisam ni najmanje kompetentna da dam neki savet jer mi se to nije ni približno dešavalo, ali ako imaš konstantan bol, mislim da bi trebalo da odeš kod svog dr koji ti i vodi trudnoću da te pregleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da cu brzo dobiti odgovor. U subotu sam zavrsila u bolnici zbog sukrvice i bolova,pustena sam u utorak,od subote nema suk. Ali me boli.pijem utrogestan.da napomenem da sam vec imala 2 carska.doktori kazu da dobro izgleda s obzirom na to.jel ima neko takve bolove?na 2 uz u bolnici,kazu da je plod ziv,da je sve ok.brine me sto boli a tek za 5 dana imam kontrolu :(

Ja svakako ne bih čekala, otišla bih kod dr. Lezi i odmaraj kad boli, ne radi ništa po kući, biće sve ok :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam imala ovih problema, ali znam da u trudnoci za takve stvari treba odmah ici doktoru. Pa bolje da te vrate jer ti nije nista nego da ne odes pa da bude nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovaako drage moje... 28.11 sam malo prokrvarila, tamno crveno cim sam ujutro ustala iz kreveta i oduzela sam se... odmah sam posla u hitnu i tamo su mi dali uputu za bolnicu, nisu me ni pregledali...kad sam primljena u bolnicu odmah me pregledao doktor prvo ginekoloski i ustanovio da sam otvorena 1cm, a na ultrazvuku se vidjelo da je beba vitalna, vesela i da srculence mamino kuca odlicno :) krvarenje mi je prestalo odmah, kasnije sam imala samo smedji iscjedak i to je to, u zadnja dva i po dana nemam nista na ulosku :) na svaka tri dana mi daju inekciju progesterona, pijem utrogestan 3x1 i prenatal... to je to...za par dana cu kuci, ali da nastavim da mirujem kao i do sad u bolnici, bukvalno ne smijem da sjedim, i samo da idem u wc kad moram.. nema setnje bar ne za sad...pozdrav iz bolnice i pisite da mi nije dosadno...hvala muzicu sto mi je donio lap top i modem da bar malo vremena izgubim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovaako drage moje... 28.11 sam malo prokrvarila, tamno crveno cim sam ujutro ustala iz kreveta i oduzela sam se... odmah sam posla u hitnu i tamo su mi dali uputu za bolnicu, nisu me ni pregledali...kad sam primljena u bolnicu odmah me pregledao doktor prvo ginekoloski i ustanovio da sam otvorena 1cm, a na ultrazvuku se vidjelo da je beba vitalna, vesela i da srculence mamino kuca odlicno :) krvarenje mi je prestalo odmah, kasnije sam imala samo smedji iscjedak i to je to, u zadnja dva i po dana nemam nista na ulosku :) na svaka tri dana mi daju inekciju progesterona, pijem utrogestan 3x1 i prenatal... to je to...za par dana cu kuci, ali da nastavim da mirujem kao i do sad u bolnici, bukvalno ne smijem da sjedim, i samo da idem u wc kad moram.. nema setnje bar ne za sad...pozdrav iz bolnice i pisite da mi nije dosadno...hvala muzicu sto mi je donio lap top i modem da bar malo vremena izgubim :)

Uf, hvala Bogu da je sve ok! Samo miruj i pridrzavaj se svega sto kazu, bice sve dobro!

Mazi stomacic, beba je snazna! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ovaako drage moje... 28.11 sam malo prokrvarila, tamno crveno cim sam ujutro ustala iz kreveta i oduzela sam se... odmah sam posla u hitnu i tamo su mi dali uputu za bolnicu, nisu me ni pregledali...kad sam primljena u bolnicu odmah me pregledao doktor prvo ginekoloski i ustanovio da sam otvorena 1cm, a na ultrazvuku se vidjelo da je beba vitalna, vesela i da srculence mamino kuca odlicno :) krvarenje mi je prestalo odmah, kasnije sam imala samo smedji iscjedak i to je to, u zadnja dva i po dana nemam nista na ulosku :) na svaka tri dana mi daju inekciju progesterona, pijem utrogestan 3x1 i prenatal... to je to...za par dana cu kuci, ali da nastavim da mirujem kao i do sad u bolnici, bukvalno ne smijem da sjedim, i samo da idem u wc kad moram.. nema setnje bar ne za sad...pozdrav iz bolnice i pisite da mi nije dosadno...hvala muzicu sto mi je donio lap top i modem da bar malo vremena izgubim :)

Dobro će biti sve...jesi li u HN-u u bolnici ili Kotoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf, hvala Bogu da je sve ok! Samo miruj i pridrzavaj se svega sto kazu, bice sve dobro!

Mazi stomacic, beba je snazna! :wub:

Dobro će biti sve...jesi li u HN-u u bolnici ili Kotoru?

OljaNS, pridrzavam se svega i bas se pazim. Mazim i stomacic, pa mi bebac uzvrati golicanjem. :)

Mna mama, u bolnici sam u HN...super su stvarno i doktori i sestre, sve je cisto kao sunce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OljaNS, pridrzavam se svega i bas se pazim. Mazim i stomacic, pa mi bebac uzvrati golicanjem. :)

Mna mama, u bolnici sam u HN...super su stvarno i doktori i sestre, sve je cisto kao sunce.

I ja sam tu leškarila jednu noć pre 2,5 godine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo upravo sam i ja u ovoj situaciji... U 6. nedelji sam malo prokrvarila..to nije bila klasicna krv, vec vise braonkast sekret, ali me je naravno uplasio...i danas imam ali jako malo i to samo na dnevnom ulosku ali kada se obrisem nista... I meni je doktor rekao d anista ne uzimam i da zaboravim na te lekove, da se to desava i da ce ako nesto nije u redu priroda uraditi svoje, sa lekom ili bez.ne zivim u srbiji pa su ovde i pravila drugacija dosta i nema tako cestih pregleda ili UZ..

Pozdrav svim chlanicama,ovo je moje prvo ukljuchenje :)

Imam skoro istu situaciju kao "Mus" trenutno sam u 5.nedelji i juce mi je krenulo braonkasto tamno crvena krv-gusta na vesu ,nakon toga je bilo samo kada se obrisem papirom po malo vervatno se i pomesa sa mokracom pa deluje vise.Otisla sam kod lekara rekli su da moze biti i da je to ok,jer se desava uovom periodu ,kao i da moze doci do spontanog ako se nastavi obilnije krvarenje.Tako da sada chekam do sledecenedelje kada cu uraditi novi UZ kako bi videli da li ima napredka. S obzirom da sam prosle godine u aprilu imala prvi i jedini spontani u 12 oj nedelji ,sada sam malo zabrinuta,ali to krvarenje tada ne mogu da poredim sa ovim jucherashnjim,jer je onda bilo jako svetlo crveno kao sveza krv i kasnije propraceno sa ogromnim bolovima i kontrakcijama i sve otislo prirdnim putem ,jer i ja takodje zivim u inostranstvu tachnije u Parizu ,i ovde sve pustaju da priroda resi ,ne daju nikavu vrstu dodatnih homona (kao sto vidim u Srbiji odmah daju utrogestan),kao i kiretazu rade samo iz 3 puta ako 1. prirodni ne uspe,2. ako lekovi ne pomognu da izguraju to sve prirodno ,te onda kiretaza ,dok je kod nas omah kiretaza.... Ovde sam dobila folnu kiselinu i neke vitmine i to je sve.Napisala sam ovu poruku chisto da bih mozda chula jos neki savet ,kao i da ako mogu lichno pomognem nekim savetom i iskustvom koje sam prosla i koje mi se trenutno desava !!Nadam se da ce sve biti u redu ovog puta,svakako cu vas obavestiti !!

Veliki pozdrav svima !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Nova sam na forumu i prva je trudnoca:) Ja sam prokrvarila oskudno u 7 nedelji i nadjen mi je hematom. Doktor mi je prepisao injekcije pregnyl 1500 svaki dan do 9 nedelje i progeseteron depo 250 injekcije do 12 nedelje. Mene interesuje s obzirom da su to hormoni HCG i progesteron da li postoji nekii rizik za plod ukoliko primim previse hormona. Po meni je logicno da se prvo urade hormoni pa ako ih je manjak da tek onda koristim odgovarajucu terapiju.Ima li neko od vas slicna iskustva, jer ne znam da li je ta doza prevelika

Hvala na odgovoru i izvinjavam se ako je bila neka slicna tema :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Nova sam na forumu i prva je trudnoca:) Ja sam prokrvarila oskudno u 7 nedelji i nadjen mi je hematom. Doktor mi je prepisao injekcije pregnyl 1500 svaki dan do 9 nedelje i progeseteron depo 250 injekcije do 12 nedelje. Mene interesuje s obzirom da su to hormoni HCG i progesteron da li postoji nekii rizik za plod ukoliko primim previse hormona. Po meni je logicno da se prvo urade hormoni pa ako ih je manjak da tek onda koristim odgovarajucu terapiju.Ima li neko od vas slicna iskustva, jer ne znam da li je ta doza prevelika

Hvala na odgovoru i izvinjavam se ako je bila neka slicna tema :)

Ne, opušteno, organizam uzima koliko mu treba, višak izbacuje ;) Terapija ti je dobra, mora tako zbog hematoma, ne sekiraj se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, opušteno, organizam uzima koliko mu treba, višak izbacuje ;) Terapija ti je dobra, mora tako zbog hematoma, ne sekiraj se :)

Hvala puno ja sam se opteretila jer nisam ni za kakve formone i tablete ali ako se mora sta je tu je :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Nova sam na forumu i prva je trudnoca:) Ja sam prokrvarila oskudno u 7 nedelji i nadjen mi je hematom. Doktor mi je prepisao injekcije pregnyl 1500 svaki dan do 9 nedelje i progeseteron depo 250 injekcije do 12 nedelje. Mene interesuje s obzirom da su to hormoni HCG i progesteron da li postoji nekii rizik za plod ukoliko primim previse hormona. Po meni je logicno da se prvo urade hormoni pa ako ih je manjak da tek onda koristim odgovarajucu terapiju.Ima li neko od vas slicna iskustva, jer ne znam da li je ta doza prevelika

Hvala na odgovoru i izvinjavam se ako je bila neka slicna tema :)

Ja sam u prvoj trudnoci primala hormonsku terapiju iako nisam prokrvarila nego je DR na UZ videla hematom koji moze da prokrvari i napravi problem pa mi je dala preventivno i rekla da hormoni ne mogu da mi skode nego samo da pomognu , tako da bez brige i mazi stomacic :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame ja sam u 8 nedelji trudnoće i već tri dana povremeno mi se pojavljuje tamno-smeđi gusti iscjedak...Imam li razloga za brigu?? Nisam išla ginekologu al kako se ovo odužilo planiram da odem....Sad mi je nekako po mom proračunu vrijeme menstruacije, ja sam taj iscjedak povezala sa tim...Nemam nikakvih grčeva ali imam neki ružan osjecaj u stomaku...Jel neko imao slična iskustva.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje mame ja sam u 8 nedelji trudnoće i već tri dana povremeno mi se pojavljuje tamno-smeđi gusti iscjedak...Imam li razloga za brigu?? Nisam išla ginekologu al kako se ovo odužilo planiram da odem....Sad mi je nekako po mom proračunu vrijeme menstruacije, ja sam taj iscjedak povezala sa tim...Nemam nikakvih grčeva ali imam neki ružan osjecaj u stomaku...Jel neko imao slična iskustva.... :(

Meni se upravo to isto desava s'tim sto sam ja imala vec jedan spontani pa sam cim sam videla braon otrcala doktoru,sve vodjena predjasnjim iskustvom.Prvo nemoj da panicis ali je obavezno javi lekaru u ponedeljak.Ja imam mali hematom u materici i sada je taj baraon iscedak od njega,gubi se polako jer sam isprimala 3 progesterona i sada sam na trapiji utrogestonom.Naravno svaka trudnoca je individualna pa ce tako biti i tvoja.Moj savet,nema panike i miruj ,strogo da se ne bi pogorsalo i dok ne vidi dr na uz.

Javi sta si uradila kada se posavetujes sa dr.Puno srece,poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se upravo to isto desava s'tim sto sam ja imala vec jedan spontani pa sam cim sam videla braon otrcala doktoru,sve vodjena predjasnjim iskustvom.Prvo nemoj da panicis ali je obavezno javi lekaru u ponedeljak.Ja imam mali hematom u materici i sada je taj baraon iscedak od njega,gubi se polako jer sam isprimala 3 progesterona i sada sam na trapiji utrogestonom.Naravno svaka trudnoca je individualna pa ce tako biti i tvoja.Moj savet,nema panike i miruj ,strogo da se ne bi pogorsalo i dok ne vidi dr na uz.

Javi sta si uradila kada se posavetujes sa dr.Puno srece,poz.

Bubice sinoć sam bila na UZ i na žalost plod nema srčanu akciju...Ja i dalje imam smeđi iscjedak u tragovima....Sutra ujutru idem na kiretažu....Nikad ne bih ni u ludilu predpostavila da je taj mali smeđi iscjedak znak budućeg spontanog pobačaja....Drage buduće mame svaka promjena boje vaginalnog iscjetka je znak da trebate odmah trčati doktoru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubice sinoć sam bila na UZ i na žalost plod nema srčanu akciju...Ja i dalje imam smeđi iscjedak u tragovima....Sutra ujutru idem na kiretažu....Nikad ne bih ni u ludilu predpostavila da je taj mali smeđi iscjedak znak budućeg spontanog pobačaja....Drage buduće mame svaka promjena boje vaginalnog iscjetka je znak da trebate odmah trčati doktoru....

Žao mi je što ovo čitam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubice sinoć sam bila na UZ i na žalost plod nema srčanu akciju...Ja i dalje imam smeđi iscjedak u tragovima....Sutra ujutru idem na kiretažu....Nikad ne bih ni u ludilu predpostavila da je taj mali smeđi iscjedak znak budućeg spontanog pobačaja....Drage buduće mame svaka promjena boje vaginalnog iscjetka je znak da trebate odmah trčati doktoru....

Da moze da bude ,zato sam te savetovala da obavezno posetis lekara.Jako mi je zao,ali iskreno,nadam se da ces to lako pregrmeti i da ces nam se uskoro ponovo javiti sa divnom vestima,samo hrabro sutra i cim se oporavis,u akciju,nema cekanja.

Ja to imam vec 2,5 nedelje,po malo i na terapiji sam ,moj plod izpocetka dada sam dobila prvi iscedak takodje nije imao srcanu radnju,ali 7 dana kasnije kada sam imala novi uz tada sam po uz bila u 7 nedelji i plod se lepo razvio i srcana akcija se videla i cula.Sutra imam novi uz i nadam se da ce sve biti ok,jer sam poslednji uz radila u cetvrtak u frontu i sve je bilo kako treba,vitalna trudnoca,tako vidis i sama da je svaka trudnoca individuala i zato ako se nedaj Boze sledeci put desi da imas iscedak ne mora da znaci da je spontani.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bubice sinoć sam bila na UZ i na žalost plod nema srčanu akciju...Ja i dalje imam smeđi iscjedak u tragovima....Sutra ujutru idem na kiretažu....Nikad ne bih ni u ludilu predpostavila da je taj mali smeđi iscjedak znak budućeg spontanog pobačaja....Drage buduće mame svaka promjena boje vaginalnog iscjetka je znak da trebate odmah trčati doktoru....

:( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sinoć prokrvarim,zvala dr.Rekao odmah da primim amp.vit K.Sama sebi dam inekciju i lezim do veceras pa na UZ.Vec je bolje,po malo braonkasto-nema sveze krvi.Uzela odmor,ne radim do daljnjeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo odmaraj sto vise, i kod mene je bilo malo krvi u pocetku jako rozo. Bice to sve ok, javi sta kaze dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slađo, odmaraj i javi nam kako si. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila na UZ,plod pokretljiv,srce kucka.Jos 3 inekcije,utrogestan 3x dnevno i mirovanje 2 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.