Krvarenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Mozda ja stvarno panicim bez razloga.

Po meni si pravilno postupila. Svi mi mozemo da kazemo iz iskustva sta i kako ali strucna osoba je ta koja zna sta i kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.... da, kada se desava nekom drugom znamo sta da kazemo, malo je drugacije kada se desava nama .... poslusacu sta kez i odmarati citav dan (nece mi tesko pasti da me jedan dan malo razmaze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje... Ovo mi se nije ranije dešavalo, ili ja možda nisam primećivala. Trebam da dobijem za 4 dana, međutim danas mi se pojavila mrvica sekreta koji kao da je umrljan krvlju, više roze nego crven. Posle toga ništa. da li je neko imao slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje... Ovo mi se nije ranije dešavalo, ili ja možda nisam primećivala. Trebam da dobijem za 4 dana, međutim danas mi se pojavila mrvica sekreta koji kao da je umrljan krvlju, više roze nego crven. Posle toga ništa. da li je neko imao slican problem?

Meni se to dešavalo kada treba da dobijem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru! Negde sam citala da se to može desiti i na pocetku trudnoce, pa sam zbuwena. volela bih da sam trudna, ali ne bih ni lažno da se nadm. test sam kupila, ali se još nisam usudila da ga uradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru! Negde sam citala da se to može desiti i na pocetku trudnoce, pa sam zbuwena. volela bih da sam trudna, ali ne bih ni lažno da se nadm. test sam kupila, ali se još nisam usudila da ga uradim.

meni je tako bilo isto,samo mala mrljica i bila sam trudna......ujutru test u ruke i uradi ga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je tako bilo isto,samo mala mrljica i bila sam trudna......ujutru test u ruke i uradi ga

Mislis da nije rano za test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je tako bilo isto,samo mala mrljica i bila sam trudna......ujutru test u ruke i uradi ga

Mislim, treba da dobijem za 4 dana, nikad mi ne kasni. zato pitam da li je rano možda za test?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, nadam se da mi mozete pomoci, jer imam nedoumicu. Trebalo je danas 17.10. da dobijem menstruaciju, ali nisam i to nije nista neobicno jer mi je ciklus u proseku na 35 dana, ali problem je sto vec 10-ak dana imam braon iscedak, imala sam par dana gorusicu kao u prethodnoj trudnoci, ali sam pomislila da je to samo zbog hrane, jer ne ocekujem trudnocu. Pored toga imam bolove u krstima isto 10-ak dana kao da cu da dobijem, ali secam se da sam jedan dan imala i tup bol u stomaku koji je trajao svega par minuta. Brine me taj braon iscedak, da li on moze biti znak trudnoce? Prvi put mi se to pojavilo. Pored toga ne znam da li ima veze sa tim sto sam imala temperaturu 37,5 a nisam imala nikakve znake prehlade, a nakon toga i dijareju. Nestrpljiva sam da sutra odem do apoteke da kupim test... Da li je imao neko slican problem (konkretno me brine iscedak)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leleana i sama znas da sve to sto opisujes mogu i ne moraju da budu simptomi trudnoce. Mnogo je rano.

Javi nam sta test kaze... Bilo bi lepo da se pojavi i druga crtica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CURE UPOMOC!Prokrvarila sam 16.Septembra i to skroz slabo,cak sutradan stalo odmah.I jos uvek nisam dobila!!!!!!!A u medjuvremenu sam bila i pod stresom malo i prehladila se pre dve nedelje(upala besike)Nemam nikakvih tegoba,mucnina i slicno kao ni razdrazljivosti...opet razmisljam da mozda nisam trudna??? p.s.Sekret mi je beo i gust.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CURE UPOMOC!Prokrvarila sam 16.Septembra i to skroz slabo,cak sutradan stalo odmah.I jos uvek nisam dobila!!!!!!!A u medjuvremenu sam bila i pod stresom malo i prehladila se pre dve nedelje(upala besike)Nemam nikakvih tegoba,mucnina i slicno kao ni razdrazljivosti...opet razmisljam da mozda nisam trudna??? p.s.Sekret mi je beo i gust.

Kada trebaš da dobiješ..ako je prošao taj termin, najbolje je da uradiš test na trudnoću..tada ćeš znati na čemu si :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leleana i sama znas da sve to sto opisujes mogu i ne moraju da budu simptomi trudnoce. Mnogo je rano.

Javi nam sta test kaze... Bilo bi lepo da se pojavi i druga crtica...

Uradila sam test jutros i negativan je. Ali trebalo je juce da dobijem, jos nisam, moracu izgleda da cekam, s obzirom da mi uvek kasni po 5-6 a nekad i nedelju dana. Uglavnom, secam se da mi je test u prvoj trudnoci tek treci put pokazao dve crtice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sekret mi je beo i gust.

Da to nije ono sto zovu "belo pranje"? Imajuci u vidu da si bila pod stresom ovih dana i pri tome veca upala/prehlada moguce je da je i od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s.Sekret mi je beo i gust.

Ja zadnjih par meseci imam sekret beo i jako jako gust,tri dana u sredini ciklusa,kad su kao plodni dani,onda predje u normalu i dan,dva pre nego sto dobijem.Nalazi papa su ok. a to me i dalje IZLUDJUJE..... :( i POMISLJAM DA ZBOG TOG NE MOGU ZATRUDNETI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da to nije ono sto zovu "beo pranje"? Imajuci u vidu da si bila pod stresom ovih dana i pri tome veca upala/prehlada moguce je da je i od toga...

Moze biti i to.A pila sam i antibiotike pa mozda zato.Mada kod antibiotika sekret ima specifican miris onako kao injekcija.A kod mene ne.Uhh razmisljam da li raditi test na trudnocu ili lepo pravac ginekologu...Boze ko bi rekao maybe baby... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s.Sekret mi je beo i gust.

Ja zadnjih par meseci imam sekret beo i jako jako gust,tri dana u sredini ciklusa,kad su kao plodni dani,onda predje u normalu i dan,dva pre nego sto dobijem.Nalazi papa su ok. a to me i dalje IZLUDJUJE..... :( i POMISLJAM DA ZBOG TOG NE MOGU ZATRUDNETI.

Ne verujem da ti to predstavlja smetnju za trudnocu.Moguce da ti se ovulacija desila ranije nije kod svih zena striktno sredinom ciklusa.Bitno je da ti je papa test uredan.Verovatno ti se ovulacija desava ranije.A ta tri cetiri dana variraju,a nekad budu i dve ovulacije tokom meseca.Uglavnom sekret postaje gusci kad dodje do oplodjenja ili se osl9obodi jajna celija koja nije oplodjena t.j . dobijes menstruaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada trebaš da dobiješ..ako je prošao taj termin, najbolje je da uradiš test na trudnoću..tada ćeš znati na čemu si :rolleyes:

Trebala sam da dobijem oko 14.Oktobra,a sad vec 19.Odlucila sam idem lepo kod ginekologa.Ionako bi morao i lekar da mi potvrdi makar test bio i pozitivan,da bi se ustanovila nedelja trudnoce itd.Javljam vam cure uglavnom sta god da bude :rolleyes: P.S. Ne bih da radim test samo iz jednog razloga,a to je sto sam skoro imala tezu infekciju mokracne besike i kod takvih stanja test moze biti pozitivan.A imam i cistu na jajniku,pa cu ipak kod ginekologa :rolleyes: A iskreno volela bih da sam trudna...verovatno bi mi bilo cudno prvih par minuta jer bi doslo totalno iznenada,ali ubrzo bih razvukla kez i otrcala da kazem dragom ;):lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro,ali sacekaj jos malo,jer ti dr nece moci nista da vidi zbog male trudnoce(bilo bi ti oko4,5 nedelja sad)Tek tamo sa 6,5-7ned ti dr sa sigurnoscu moze reci da je trudnoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro,ali sacekaj jos malo,jer ti dr nece moci nista da vidi zbog male trudnoce(bilo bi ti oko4,5 nedelja sad)Tek tamo sa 6,5-7ned ti dr sa sigurnoscu moze reci da je trudnoca.

Hvala viki jos malo cu saznati.Ili cu dobiti i otkloniti svaku sumnju a ako ne uradicu i test samo da me prodje prehlada.A posle i ginekolog. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, nadam se da mi mozete pomoci, jer imam nedoumicu. Trebalo je danas 17.10. da dobijem menstruaciju, ali nisam i to nije nista neobicno jer mi je ciklus u proseku na 35 dana, ali problem je sto vec 10-ak dana imam braon iscedak, imala sam par dana gorusicu kao u prethodnoj trudnoci, ali sam pomislila da je to samo zbog hrane, jer ne ocekujem trudnocu. Pored toga imam bolove u krstima isto 10-ak dana kao da cu da dobijem, ali secam se da sam jedan dan imala i tup bol u stomaku koji je trajao svega par minuta. Brine me taj braon iscedak, da li on moze biti znak trudnoce? Prvi put mi se to pojavilo. Pored toga ne znam da li ima veze sa tim sto sam imala temperaturu 37,5 a nisam imala nikakve znake prehlade, a nakon toga i dijareju. Nestrpljiva sam da sutra odem do apoteke da kupim test... Da li je imao neko slican problem (konkretno me brine iscedak)?

Ja sam imala slabo krvarenje oko 14 dana posle ovulacije, odnosno, kad se oplodjena jajna celija usadila, da ne kazem ugnjezdila :) mislila sam da je menstruacija posto sam imala apsolutn sve simptome PMSa i prvi put od kad smo radili na bebi :rolleyes: sam bila ubedjena da nisam trudna. Pre toga sam svakog meseca imala "simptome trudnoce", kad ono - medjutim :) i da, imala sam i temperaturu ceo prvi mesec cini mi se, bas tako 37 s nesto malo. Samo ti uradi test, meni je svaki put do sad bio pouzdan i tacan (kasnilo mi je 2 dana (32.dan), sto je kod mene diskutabilno doduse posto mi ciklusi traju od 30 do 36 dana)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem da ti to predstavlja smetnju za trudnocu.Moguce da ti se ovulacija desila ranije nije kod svih zena striktno sredinom ciklusa.Bitno je da ti je papa test uredan.Verovatno ti se ovulacija desava ranije.A ta tri cetiri dana variraju,a nekad budu i dve ovulacije tokom meseca.Uglavnom sekret postaje gusci kad dodje do oplodjenja ili se osl9obodi jajna celija koja nije oplodjena t.j . dobijes menstruaciju.

Nekad 12,13,14 dana u ciklusu,kako kad, osetim bolove, pritisak u donjem delu stomaka,nekad ume da bude neprijatno.Po tome sam predpostavila da je ovulacija,i bas tad,kad osetim bol,primetim i gust sekret,dva dana i prodje.I ma koliko me neki ubedjivali da je normalno,ja jednostavno ne mogu da se opustim i imam odnose sa muzem,smeta mi,sramota me.To isto se ponovi pred menstr,bez bola stomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekad 12,13,14 dana u ciklusu,kako kad, osetim bolove, pritisak u donjem delu stomaka,nekad ume da bude neprijatno.Po tome sam predpostavila da je ovulacija,i bas tad,kad osetim bol,primetim i gust sekret,dva dana i prodje.I ma koliko me neki ubedjivali da je normalno,ja jednostavno ne mogu da se opustim i imam odnose sa muzem,smeta mi,sramota me.To isto se ponovi pred menstr,bez bola stomaka.

Onda najbolje da odes kod ginekologa da te pregleda i uradis ponovo papa test,prodjes sve komplet analize dok ti ne nadju dijagnozu a zatim i terapiju. Moze biti neka cista i lii upala jajnika,s obzirom da si spomenula bol meni to sve naginje na neku upalicu.Ali proveri to sto pre,jer je vazno da se ta upala zaleci u sto kracem roku.Puno srece duso

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cure nakanila sam se jutros i uradila test na trudnocu.Negativan :( .Ali verujte mi sad me hvata jos veca panika,da sam bar trudna pa znam zasto nema menstruacije ovako pojma nemam sta mi moze biti.Nisam vise mogla da izdrzim neizvesnost.Ali s obzirom da nisam jos planirala bebu dodje i mi i dobra i losa vest :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje!

Iako sam još ranije registrovana nisam do sada aktivno "učestvovala" na forumu. Sada me interesuje posle koliko vremena smem ostati u drugom stanju, s obzirom da sam pre nedelju dana imala spontani pobačaj u 16-toj nedelji trudnoće? Išla sam redovno na kontrole i sve je bilo ok i onda odjednom dobijem užasne bolove i prokrvarim i gotovo. Sve se završilo za manje od dva sata iako sam odmah otišla u bolnicu.Doktor koji me primio u bolnicu mi je rekao da beba nije mogla da se spasi i da se skoro nikad ne sazna razlog zbog koga je došlo do spontanog pobačaja ali da ću moći ponovo da zatrudnim. Jako se plašim da se spontani ne ponovi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.