Krvarenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ваљда зато што сам врло брзо други пут остала трудна, на почетку ове трудноће, крварила сам МЕСЕЦ дана.

Лудела сам, а у болници су ми рекли да узимам Утрогестан - хормон који ми фали, али не и колико дуго, па сам пила 2 кутије и стала али крварење се наставило.

Онда сам пила још две три кутије и престало је.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana, koliko si sada trudna? Zar niko od ginekologa nije obratio paznju da na tako dugo krvarenje?

Obavezno kazi to svom doktoru, da se naprave dodatne analize ako je to potrebno.

Krvarenje u pocetku je uglavnom ok, ali ako se nastavi i pored terapije, moze da izazove teze posledice, a i da potice od nekih neispitanih uzroka, mozda nije samo manjak tog hormona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam takodje na samom pocetku trudnoce imala malo krvarenje koje je trajalo nekoliko dana pa mi je lekar prepisao utrogestan uz obaveznu folnu kiselinu.Utrogestan se koristi do 4 meseca kada se prestaje.U nastavku trudnoce nisam vise imala krvarenja ali su me povremeno boleli jajnici i to je zbog koriscenja utrogestana.Evo sada imam jos 8 dana do termina pa cekam radostan dan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jana, koliko si sada trudna? Zar niko od ginekologa nije obratio paznju da na tako dugo krvarenje?

Obavezno kazi to svom doktoru, da se naprave dodatne analize ako je to potrebno.

Krvarenje u pocetku je uglavnom ok, ali ako se nastavi i pored terapije, moze da izazove teze posledice, a i da potice od nekih neispitanih uzroka, mozda nije samo manjak tog hormona.

Сад сам скоро 7. месец, а крварење је било на почетку.

Нема више од онда :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prokrvarila u 9-oj nedelji i trajalo je nekih 10 dana. Jako sam se uplasila da je krenuo spontani, medjutim doktor je ustanovio da je sve u redu sa plodom i da se to jednostavno nekad desava. Nije mi dao nista da pijem, on je protiv toga, kaze da priroda sve resava, nas organizam, tj. imunitet. Kada nesto nije u redu sa plodom, nazalost, organizam to prepozna i odbaci na vreme. Nije mi bilo ni najmanje svejedno tih 10 dana, jer sam svakog trenutka ocekivala najgore...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam krvarila,ali sam isto pila Utrogestan.Sad sam 7-mesec i jos uvek ga koristim,ali vaginalno.i to 3x2!

Mislim da je super lek(hormon) i da jako pomaze!

Kad ga pijes,ja mislim da sluzi da se ucvrsti plod,a sad vaginalno mi sluzi da mi drzi grlic da se ne otvori.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da krvarim u petoj nedelji, istog dana mi je ginekolog preporucio strogo mirovanje, Utrogestan vaginalno 3 puta dnevno i injekcije progesterona svaki treci dan. To nije bila krv, vec je vise licilo na tamno braon sekret, i bilo ga je prilicno... Medjutim, ja sam posle nedelju dana veoma obilno prokrvarila, decko me je odmah odvezao u Narodni Front gde su bili vrlo skepticni kad su me primili, jer je izgledao kao da je krenuo spontani, ali su na ultrazvuku videli da je sve OK, pa sam nastavila sa terapijom i sa mirovanjem... Posle mesec i po dana, krvarenje je potpuno prestalo, pa mi je doktorka izbacila injekcije, ali je zadrzala Utrogestan i rekla mi je da ga koristim do kraja, zbog grlica. Ja sam stvarno bila vrlo disciplinovana, mesec i po dana su mi i hranu donosili u krevet, a sada su mi dozvoljene male setnje svakog dana, max pola sata... Mada, to vise nije samo zbog krvarenja, nego i zbog toga sto mi je radjena konizacija pre tri godine, pa je grlic znatno skracen...

Sve u svemu, sada sam dvadeseta nedelja, OK se osecam, ali mi je zakazana kordocenteza za 06. april, pa me to jako brine :( Triple test mi nije bio dobar, pisala sam o tome u temi Kordocenteza... Ali to nema veze sa krvarenjem, vec sa povisenim Beta HCG-om...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

odlazim kod mog ginekologa da mi potvrdi trudnocu 15 minuta pre pregleda prokrvarim, dr. mi ustanovi trudnocu i hitno me salje u narodni front gde su mi krknuli inekciju i da pijem utrogestan, UZ je bio ok. Nego sam ja vrlo brzo ostala trudna posle pobacaja pa sam bila u velikom strahu. Pila sam ga do 4 meseca 3 x 1 pa sam presla da ga stavljalam vaginalno. Medjutim ne osecam tegobe i na svoju ruku sam ga bila smanjila na jednu dnevno pred spavanje. Ali ne znam na osnovu cega bih i dalje trebalo da ga koristim jer se ja osecam fenomenalno i nemam nikakve tegobe idem rednovno na UZ u narodni front i niko od njih ne znam da mi odgovori na pitanje da li treba i dalje da ga koristim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Utrogestan nema nikakvu svrhu nakon prvih nekoliko nedelja trudnoce i to jasno pise na uputstvu. Kao i omiljena kombinacija nasih lekara ginipral+verapamil u kasnijoj trudnoci.

Onaj ko pronadje lek koji ce zaustaviti pobacaj, dobice odmah nobelovu nagradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BTW, ja sam imala krvarenja citav cetvrti i peti mesec. Trcala sam kod lekara svaki peti dan, dok nisam naisla na doktorku koja je tog dana menjala mog lekara. Rekla mi je da mogu da biram-da odlepim skroz ili da se smirim i pustim da sve ide svojim tokom. Poslusala sam je -smirila se i krvarenja su nekim cudom nestala.

Porodila sam se u terminu i rodila zdravu devojcicu.

Ipak, svako krvarenje u trudnoci predstavlja rizik i treba proveriti njegov uzrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja mislim da mi je Utrogestan dosta pomogao.

Na pocetku sam ga pila,sad ga stavljam vaginalno,da bi mi stego grlic i mislim da zavrsava posao.

Isto tako cim su mi ustanovili kontrakcije dobila sam Partusisten(isti sto i Ginipral) i evo me guram,hvala Bogu!

Naravno uz sve to i mirovanje,koje mislim da najvise pomaze!

Mislim da se donekle moze spreciti i pobacaj i prevremeni porodjaj,a naravno ako se bas desi ono sto ne treba,sam Bog zna zasto je to tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Сад сам скоро 7. месец, а крварење је било на почетку.

Нема више од онда :)

onda ok, ja se zabrinula :)

i ja sam u sedmom, i imala sam blago krvarenje prvog meseca, ali je proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Чула сам да је прогестерон, тј утрогестан КОНАЧНО у Србији одобрен за продају и да више не кошта 1000 већ 500 дин.

Е добро су се сетили.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je tacno, moja drugarica ga kupuje i vec jedno vreme je ta cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

istog dana kada sam saznala da sam trudna ,uvece sam prokrvarila.....doktorka me je odmah smestila u bolnicu i prepisala injekcije DYCYNONE+ uljani PROGESTERON ,nakon pet dana izasla sam iz bolnice ali se kverenje pojavilo opet i opet i opet,doktorka me je gledala samo ultrazv. i sve vreme ista terapija(preko 80 injekcija za 2 meseca) :o odlucila sam da potrazim i necije drugo misljenje.Nakon pregleda vag. ustanovljen mi je DECIDUALNI POLIP- kao bubuljica na grlicu koja povremeno puca pa otud i to blago krvarenje,inace totalno bezopasno za bebu.....a meni je zadnjica bila ko reseto UZAS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da verujem! :o:blink::mellow: Da li je moguce tako nesto, kako ona to nije pomislila i kako te uopste nije pregledala vaginalno? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam komentara, nagledala sam se i nacula milion takvih propusta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta :huh: da vam kazem,a ka o poznajemo se privatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci malo krvarila u drugom mesecu, dobila sam utrogestan i preporuceno mi je mirovanje.

U drugoj nije bilo krvarenja ali sam svejedno dobila ponovo utrogestan, mozda preventivno jer ja uvek bebe nosim jako nisko.

Sad u trecoj sam krvarila s'vremena na vreme sve do petog meseca. Pila sam od pocetka utrogestan.

Moram reci da nikada nisam cula ono sto je NjanjaP rekla da lekovi nemaju efekta u kasnijoj trudnoci, uostalom ja dobih standardnu kombinaciju partusisten-verapamil u 8 mesecu. Verujem svojoj dr a i cula sam pricu zene koja je posle 4 pobacaja dosla u BGD gde je uz adekvatnu terapiju iznela trudnocu do kraja, prema tome ne mora se sve prepustiti prirodi. Ja bar tako mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad je Utrosgestan konano registrovan, lepo pise da se uzima i u slucaju da ima indikacija prevremenog porodjaja, dakle ne uzima se samo u slucaju krvarenja. Kako je meni doktorka objasnila, steze grlic materice. Ja ga zato i dalje uzimam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim Vas da mi pomognete. 8.3 sam trebala dobiti menstruaciju i nisam, uradila sam test i bilo je negativan. 9.3 sam dobila, trajalo mi je 4 dana i prestalo, nakon nekih 2-3 dana, sam opet počela krvariti i otišla sam kod ginekologa. Uradio mi je test i test je pokazao se polupozitivan tj. da sam bila trudna ili mi je vanmaterična trudnoća. Uradio mi je ultrazvuk, od bebe ni traga, ali imam 2 ciste na oba jajnik. Poslao me da uradim nalaz krvi-hormon BHCG (hormon tudnoće). Nalaz mi pokaže da sam trudna i to tek 1 sedmicu, pa zato se ništa nije vidjelo na ultrazvuku. Međutim ja i dalje krvarim, ne puno,ali... Užasno me boli ispod stomaka. Sekiram se šta će mi biti. Ginekolog mi je na putu, pa tako da ludim. Ako nešto iko zna nek mi pomogne. Jel opasno što krvarim i šta da pijem.

HVALA UNAPRIJED, zabrinuta mama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja je trudnoca tako krenula,meni su odmah preporucili UTROGESTEN mislim da ne moze da steti......ali posavetuj se sa nekim drugim lekarom iz d.zdravlj ili odi do hitne........nemoj da panicis ,lezi i odmaraj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam krvarila u pocetku trudnoce tacnije u 12 sedmici ali sve je bilo u redu kasnije samo sam puno odmarala i ukljucili su mi dobroston tablete i inekcije i sve je bilo uredu kasnije,idi kd drugog ginekologa da ti prepise terapiju i cuvaj se sretno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima :)! Zovem se Snezana i trudna sam 4 meseca.Ja sam prokrvarila 22 februara al samo taj dan i otisla sam kod doktora i prepisao mi je inekcije i to sam primala u razmaku tri dan i naravno doktor mi je rekao da mirujem.Sada se osecam dobro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prokrvarila u sedmoj nedelji,mislila sam da je opet krenuo spontani ali na srecu nije (pethodno sam imala dva spontana pobacaja)Bila sam u bolnici 5 dana,pustili su me kada je krvarenje prestalo uz savet da mirujem i pijem Utrogestan do 16 nedelje.Sada sam 32 nedelja i nesto me bolucka stomak kada uvece legnem,idem sutra na kontrolu,nadam se da je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.