Krvarenje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Meni je ovo prva trudnoca,trenutno sam u 13. nedelji.U 7. nedelji sam imala manje krvarenje,prvo sam za vikend u sekretu imala sukrvicu,koja me je malo zabrinula,ali posto sam u ponedeljak isla na zakazani redovni uz kod svog lekara i videla da je beba ok ,ai to je nestalo pa nisam brinula.medjutim par dana posle toga,bez bilo kakve ``najave`` sam pocela da krvarim,imala sa utisak kao da mi je krenula mesecnica.nisam imala bolove,temperaturu niti ista slicno,pa sam se prepala.Iako sam vec pre toga citala o krvarenju u trudnoci,bila sam skroz zbunjena.u nekim knjigama i sajtovima je pisalo nije dobro ako je sekret braonkast,dobro je ako je crven,na drugim ,pak,obrnuto,dobro je braon,ne valja crveno.Ja sam odmah otisla u betaniju gde me je doktorica pregledala i klasicno i putem ultrazvuka,beba je bila ok,a krvarenje je prestalo samo.prepisala mi je mirovanje ,progesteron,prvo svaki dan po jednu 3 dana i dufaston 2 x na dan.Sledeci dan sam se javila svojoj doktorici u DZ,koja je terapiju nastavila , progesteron svaki treci dan+ dufaston i otvorila mi bolovanje.Terapiju primam jos ove nedelje,pa izlazim iz 3. meseca. krvarenje sam posle toga imala malo iduci dan i posle par dana u tragovima.

Nisu mi objasnili zbog cega sam krvarila,procedura je da se svako krvarenje tretira kao moguci podbacaj.Moguce je da mi se bebac samo namestao u materici.inace su mi tokom tog uz otkrili i miom,zasad mi ne stvara probleme,nadam se da ce tako i ostati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prokrvarila u 8 mesecu i momentalno otisla kod dezurnog lekara koji me je pregledao i dao jednu infuziju. Uzrok nisu provalili a ja mislim da je od preteranog sedenja da stolici u jednom polozaju.

as1cERy-Sf-0010ODU4ODM4amR8MDZkfER1c2Egb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

istog dana kada sam saznala da sam trudna ,uvece sam prokrvarila.....doktorka me je odmah smestila u bolnicu i prepisala injekcije DYCYNONE+ uljani PROGESTERON ,nakon pet dana izasla sam iz bolnice ali se kverenje pojavilo opet i opet i opet,doktorka me je gledala samo ultrazv. i sve vreme ista terapija(preko 80 injekcija za 2 meseca) :o odlucila sam da potrazim i necije drugo misljenje.Nakon pregleda vag. ustanovljen mi je DECIDUALNI POLIP- kao bubuljica na grlicu koja povremeno puca pa otud i to blago krvarenje,inace totalno bezopasno za bebu.....a meni je zadnjica bila ko reseto UZAS

I ja sam imala polip koji je krvario.Jako sam se nervirala,jer me moj dr svaki put pregledao,na svake dve nedelje.Onda odem privatno na uz i dr mi odmah kaze da je to od polipa i da ne brinem.UF,ti doktori.A cetiri meseca sam ludela svaki put kad vidim krv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta :huh: da vam kazem,a ka o poznajemo se privatno

nista!!!!!!!!!!!!!

ja imam sina od 10 godina,sad sam drugi put ostala trudna i otkrili su da imam rogljastu i potpuno podeljenu matericu!!!!!!!!!!!!!!!!!

u jednom delu je bila beba a u drugom ogroman hematom .

sad sam sesi mesec i nadam se da ce sve do kraja biti OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nista!!!!!!!!!!!!!

ja imam sina od 10 godina,sad sam drugi put ostala trudna i otkrili su da imam rogljastu i potpuno podeljenu matericu!!!!!!!!!!!!!!!!!

u jednom delu je bila beba a u drugom ogroman hematom .

sad sam sesi mesec i nadam se da ce sve do kraja biti OK.

??????? tek u drugoj trudnoci su otkrii da imas rogljastu matericu i hematom????? koju su ti skolu zavrsili?? nadam se najboljem za tebe,samo gurajte do 9. meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci malo krvarila u drugom mesecu, dobila sam utrogestan i preporuceno mi je mirovanje.

U drugoj nije bilo krvarenja ali sam svejedno dobila ponovo utrogestan, mozda preventivno jer ja uvek bebe nosim jako nisko.

Sad u trecoj sam krvarila s'vremena na vreme sve do petog meseca. Pila sam od pocetka utrogestan.

Moram reci da nikada nisam cula ono sto je NjanjaP rekla da lekovi nemaju efekta u kasnijoj trudnoci, uostalom ja dobih standardnu kombinaciju partusisten-verapamil u 8 mesecu. Verujem svojoj dr a i cula sam pricu zene koja je posle 4 pobacaja dosla u BGD gde je uz adekvatnu terapiju iznela trudnocu do kraja, prema tome ne mora se sve prepustiti prirodi. Ja bar tako mislim.

Postoje mnogobrojne studije na temu tokolize. Nema dokaza da takva terapija moze da spreci pobacaj, narocito oralna. Zato se na pr. u SAD vise ne primenjuje, osim u slucajevima kad treba odloziti prevremeni porodjaj za 48 sati.

Meni je takva ista terapija (ginipral, verapamil) bila prepisana jos u petom mesecu i zato me je interesovalo da saznam vise o tome.

Ne kazem da zene ne treba da je uzimaju, stvar je izbora svake trudnice da li ce gutati lekove na 4 ili 6 sati, samo kazem da nema dokaza da pomaze.

Zelim vam sve najbolje!

Oral medications to suppress contractions do not appear to prolong pregnancy in women experiencing preterm labor.

Read more: http://www.faqs.org/abstracts/Health/The-c...l#ixzz0m8gl5x4n

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može se krvariti i ostati trudna..bitno je da se što pre utvrdi da li je trudnoća ili ne daj Bože vanmaterična trudnoća..tek posle toga da vidiš sa ginekologom šta ti je činiti..Ne znam da li je sve ispalo ok..ali se nadam da je sve bilo kako treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može se krvariti i ostati trudna..bitno je da se što pre utvrdi da li je trudnoća ili ne daj Bože vanmaterična trudnoća..tek posle toga da vidiš sa ginekologom šta ti je činiti..Ne znam da li je sve ispalo ok..ali se nadam da je sve bilo kako treba :)

pridruzujem se klari...nemoj raditi nista na svoju ruku,sigurno postji neki dezurni lekar u dz kopji menja tvog,ili ako ides kod privatnika u neku drugu ordinaciju da odes.ja sam imala krvarenje u 7.nedelji,primala sam do kraja prvog tromesecja progesteron na svaka 3 dana i pila sam duphston 2x1 svaki dan.trudi se da mirujes sto vise...nemoj piti nista protiv bolova,sad su ti lekovi zabranjeni.OBAVEZNO IDI DO LEKARA!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nekice i ja sam na pocetku trudnoce krvarila,to se cesto desava.Boleo me je donji deo stomaka,a na ultrazvuku se beba uopste nije videla.Meni je ginekolog rekao to isto sto i tebi da moze da bude vanmatericna ili da nesto nije u redu sa plodom.Moj Mihajlo sada ima 4 meseca,8 kg i savrseno je ZDRAVA beba.Tako da nemoj da panicis nista.Sacekaj da vidis rezultate.Javi nam sta je bilo i misli pozitivno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja je trudnoca tako krenula,meni su odmah preporucili UTROGESTEN mislim da ne moze da steti......ali posavetuj se sa nekim drugim lekarom iz d.zdravlj ili odi do hitne........nemoj da panicis ,lezi i odmaraj

polako ulazim u treci mesec. Pre 10-ak dana mi se pojavila sukrvica.DR mi je rekao da je to najverovatnije hormonski disbalans,pa sad pijem utrogestan.Primila sam 2 injekcije progesterona na 5 dana,i sada je sve ok.Ono sto je najbitnije,to je da je sa bebom sve ok.

Svakao,potrebno je sto vise odmarati,ali to se sve vidi sa ginekologom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

polako ulazim u treci mesec. Pre 10-ak dana mi se pojavila sukrvica.DR mi je rekao da je to najverovatnije hormonski disbalans,pa sad pijem utrogestan.Primila sam 2 injekcije progesterona na 5 dana,i sada je sve ok.Ono sto je najbitnije,to je da je sa bebom sve ok.

Svakao,potrebno je sto vise odmarati,ali to se sve vidi sa ginekologom.

Odmaraj se što više..nemoj se ni na koji način naprezati.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima, imala bih jedno pitanje za sve vas koje ste imale slicno iskustvo. Imala sam problema sa kandidom i doktor opste prakse mi je prepisao odredjene lekove dok sam cekala termin kod ginekologa. Kada sam otisla kod ginekologa i uradila pregled na UZ videlo se prosirenje materice ali se nije mogla konstatovati trudnoca, samim tim mi je ginekolog prepisao nove lekove u daljoj borbi sa kandidom.Po dolasku kuci svratila sam u apoteci i kupila prepisane vaginalete i jedan test za proveru trudnoce jer mi je m... kasnila osam dana. Test je pokazao dve crtice i konsultovala sam se sa ginekologom koja mi je rekla da prekinem sa ovom terapijom i dodjem za jedan mesec. Medjutim, po dolasku kuci navece pri mokrenju na wc papiru se videla kolicina krvi, sutradan opet neka vrsta kafenkastog iscedka i evo sesti dan nakon pregleda ja imam taj kafenkasti iscedak . Da li neko zna o cemu je rec, molim vas da mi odgovorite jer sam zaista zabrinuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno nista strasno.Ja sam krvarila cesto ,tako po malo ,do nekog 5. meseca.Nista nisam koristila od lekova i sve je na kraju bilo super.Samo se opusti i misli pozitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

drage moje,

htela bih da cujem vase misljenje. naime, 16.05. sam prokrvarila (kratko trajao iscedak bez bolova) a 26.05. mi je potrvdjena trudnoca od 4 nedelje i 6 dana. terapija utrogestanom 2x1 i folan 1x1.

12.06. ponovo sam prokrvarila (kratko trajao iscedak bez bolova) i u cavumu uterusa doktorka nije mogla da registruje GM ni embrion ali je zato napisala cisticna formacija 34x31 mm.

ja se osecam veoma dobro, biohemijske analize su u granicama normale osim sedimentacije koja je povecana (24). zadnji izvestaj lekara mi je sumnjiv, zakazala sam pregled u Visegradskoj.

da li je neka od vas imala slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 7 nedelji trudnoce sam prokrvarila nakon vaginalnog ultra zvuka i doktor mi je dao progesteron injekcije i pregmil injekcije po 1 na dva dana ,tad mi je stalo ali sam dan kasnije imala malo krvi na toal. papiru i od tad je ok samo imam malo smedjeg sekreta>nemam nikakve bolove da li je neko imao slicno iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u 7 nedelji trudnoce sam prokrvarila nakon vaginalnog ultra zvuka i doktor mi je dao progesteron injekcije i pregmil injekcije po 1 na dva dana ,tad mi je stalo ali sam dan kasnije imala malo krvi na toal. papiru i od tad je ok samo imam malo smedjeg sekreta>nemam nikakve bolove da li je neko imao slicno iskustvo?

ovu temu vec imas,ali da ti odmah odgovorim.ja sam imala krvarenje u 8. nedelji,pocelo je samo od sebe i isto tako,brzo prestalo.beba ti se jos uvek smesta u materici,pa je moguce da je to izazva;lo krvarenje,takodje nekim zenama se dogadja da prokrvare u vreme kada bi trebale da dobiju mesecnicu.ukoliko je uz pokazao da je beba ok ,nemas brige.odmaraj,nema dizanja teskog,lezi na levom boku i to bi bilo to.terapija ce ti pomoci da trudnoca ,,opstane``,ponekad se dogadja da tokom prvog trimestra nas organizam ne proizvodi dovoljno hormona,pa je dodatna terapija neophodna.i ja sam je primala do kraja 13.nedelje tj do pocetka drugog trimestra.posle se kod bebe razvije posetljica i pupcanik,pa oni proizvode potrebne hormone.ne mora iti nista strasno,samo odmaraj sto vise.budeli se opet dogodilo,pravac kod dr.

ODMARAJ I UZAIVAJ!

I DOBRODOSLA NA FORUM :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

,takodje nekim zenama se dogadja da prokrvare u vreme kada bi trebale da dobiju mesecnicu.

E ovo sam htela da pomenem kao jedan od mogucih razloga, meni je dr to govorila. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam jedna od onih koje su imale problema sa krvarenjem i braonkastim iscetkom tokom prvih 2 meseca trudnoce. Uradili su mi sve moguce testove od analize tog iscetka pa do kompletne analize hormona. Ja zivim u Kanadi i ovde ne daju hormonske lekove dok se iscrpnim analizama ne pokaze da ti zaista trebaju. Bila sam luda od brige. Na uz su videli da se beba lepo razvija i svi su me tesili. I onda jednog dana sam se probudila i vise nije bilo iscedka. Sada sam u 6-tom mesecu. Sve ide po planu. Beba se super razvija i pravi je mali nemirko koji me sutira vrlo cesto :lol: .

INteresantno je da mi ni jednog momenta niko nije rekao da treba da mirujem. Cak sam ih par puta pitala da li treba da uzmem slobodne dane na poslu, a oni su mi svi savetovali da radim i da se krecem kao sto sam i do sada. Kazu ako radis i aktivan si ne razmisljas o tim problemima koje imas, ili bar manje razmisljas.

Ovim sam samo htela da vam kazem da se ne brinete i ne pomisljate odmah na najgore. Mislite pozitivno i sve ce biti u redu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, ja sam jedna od onih koje su imale problema sa krvarenjem i braonkastim iscetkom tokom prvih 2 meseca trudnoce. Uradili su mi sve moguce testove od analize tog iscetka pa do kompletne analize hormona. Ja zivim u Kanadi i ovde ne daju hormonske lekove dok se iscrpnim analizama ne pokaze da ti zaista trebaju. Bila sam luda od brige. Na uz su videli da se beba lepo razvija i svi su me tesili. I onda jednog dana sam se probudila i vise nije bilo iscedka. Sada sam u 6-tom mesecu. Sve ide po planu. Beba se super razvija i pravi je mali nemirko koji me sutira vrlo cesto :lol: .

INteresantno je da mi ni jednog momenta niko nije rekao da treba da mirujem. Cak sam ih par puta pitala da li treba da uzmem slobodne dane na poslu, a oni su mi svi savetovali da radim i da se krecem kao sto sam i do sada. Kazu ako radis i aktivan si ne razmisljas o tim problemima koje imas, ili bar manje razmisljas.

Ovim sam samo htela da vam kazem da se ne brinete i ne pomisljate odmah na najgore. Mislite pozitivno i sve ce biti u redu

ovde kod nas je praksa da se svako krvarenje trerira kao potencijalni podbacaj.mislim da se mirovanje u ranoj trudnoci preporucuje jer beba jos uvek nije dovoljno jako pricvrscena za matericu(posteljica i pupcanik se razvijaju tek u 4. mesecu),pa od toga i rizik za laksi gubitak ploda usled naprezanja isl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako krvarenje u trudnoci nije bas normalno, ako se cesto javlja i ako je obimno, mislim da se mora hormonski tretirati i moriovanje je najvaynije. Secam se da sam s ja ponasala sasvim obicno i normalno na pocetku trudnoce i negde u 8. nedelji sam iskrvarila najstrasnije... A posle naravno... mirovanje!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvarenje u ranoj trudnoći je najčešće znak nedostatka progesterona ili kako su žene lepo objasnile, plodu je potrebno vreme da se zakači...

I čak da nema nekih komplikacija tj. krvarenja, treba se kontrolisati, mirovati, ne podizati ništa teško niti se izlagati fizičkim naporima..slažem se, drugo stanje nije bolest ali bolje je preduzeti sve mere naročito na početku dok se organizam ne navikne ...

Meni je lekar rekao da ukoliko je krv svetle boje, nalik menstrualnoj krvi - crvena, svetla, drečava ... najčešće je znak o pobačaju ...

Ukoliko je braon, prljavo crvena poput bordo ... manjak progesterona ili znak nisko usađene posteljice...

e , sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krvarenje u ranoj trudnoći je najčešće znak nedostatka progesterona ili kako su žene lepo objasnile, plodu je potrebno vreme da se zakači...

I čak da nema nekih komplikacija tj. krvarenja, treba se kontrolisati, mirovati, ne podizati ništa teško niti se izlagati fizičkim naporima..slažem se, drugo stanje nije bolest ali bolje je preduzeti sve mere naročito na početku dok se organizam ne navikne ...

Meni je lekar rekao da ukoliko je krv svetle boje, nalik menstrualnoj krvi - crvena, svetla, drečava ... najčešće je znak o pobačaju ...

Ukoliko je braon, prljavo crvena poput bordo ... manjak progesterona ili znak nisko usađene posteljice...

e , sad...

Pa mislim da nije pravilo, ja sam imapa par puta onako bas obimno i jako svetlo.... ali nije doslo do pobacaja....

a u 7. mesecu kad sam imala par braonkastih kapi, to je bilo pred prevremeni orodja, a dr mi rekla da se ne uzbudjujem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam upravo prokrvarila, jako malo ... ne znam ima li potrebe da idem u hitnu??? :( ili da se smirim i vidim sta ce dalje biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U, Nani, opet si se nervirala.

Ako imas i bolove, ja bih zvala hitnu pa odmah se i sa njima mozes posavetovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U, Nani, opet si se nervirala.

Ako imas i bolove, ja bih zvala hitnu pa odmah se i sa njima mozes posavetovati.

Nisam se nervirala (za divno cudo), igrala sam se sa cerkom i to nista strasno, na krevetu sam je skakiljala i ljubila po stomaku ona se kao branila (nisam je ni dizala ni nikakav napor) i nakon toga se pojavilo.

Upravo dok pisem ovo me zove sestra iz bolnice kaze (citiram): "nista strasno, da je to normalno jer se materica razvlaci, da odmaram i pijem puno čaja(?!?) i da dodjem sutra."

Mozda ja stvarno panicim bez razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.