Kako ste saopštili šefu da ste trudni, i kako je reagovao?

odgovora

Objavljeno

Mene nisu otpustili, ali sam radila do 7 dana pred porodjaj(a prenela sam 5 dana). Kad sam se porodila, sacekali su 3 nedelje da me pozovu. I bila sam srecna sto je tako, jer se posao ne odbija. Vec sam se bila usemila sa bebom i dojenjem i to mi nije bio problem. Na brzinu smo ubacili stariju u vrtic, a meni je mama dolazila kad treba pre podne ili kad je mm dezuran, a on cuva decu popodne i uvece, ako imam casove tad.

Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nisu otpustili, ali sam radila do 7 dana pred porodjaj(a prenela sam 5 dana). Kad sam se porodila, sacekali su 3 nedelje da me pozovu. I bila sam srecna sto je tako, jer se posao ne odbija. Vec sam se bila usemila sa bebom i dojenjem i to mi nije bio problem. Na brzinu smo ubacili stariju u vrtic, a meni je mama dolazila kad treba pre podne ili kad je mm dezuran, a on cuva decu popodne i uvece, ako imam casove tad.

Stvarno svaka čast! Pretpostavljam da se radi o nekoj privatnoj školi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, privatna skola.

Hvala za pohvale, ali ne bih sigurno tako izabrala sama, ali kad se mora... Imam tu ucenike, pogotovo decu, vec 3 godine i bilo mi je bezveze i zao da ih prepustim nekom drugom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, privatna skola.

Hvala za pohvale, ali ne bih sigurno tako izabrala sama, ali kad se mora... Imam tu ucenike, pogotovo decu, vec 3 godine i bilo mi je bezveze i zao da ih prepustim nekom drugom.

Razumem tvoj stav u vezi sa decom i osećajem da ih napuštaš posle tri godine..Ali stvarno ne razumem poslodavce koji te pozovu posle tri nedelje da se vratiš na posao...Imaju li oni dece, imaju li dušu uopšte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni misle na svoj posao, to mi je razumljivo. A i nemaju dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bio je iznenađen, ali me je odmah prijavio na full platu :rolleyes:

Ali je znao i da ću raditi do kraja, i na bolovanju da ću pomagati kad budem imala vremena - i tako i bilo... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oni misle na svoj posao, to mi je razumljivo. A i nemaju dece.

Ni moji šefovi nemaju decu - pa ponekad nemaju osećaj.

Kad ideš na trudničko od 15 dana pa porodiljsko - ko ja - to im je bilo SUPEER,

a sad kad mi treba dan dva ako mi je dete bolesno - oni mi cepaju godišnji odmor!

Em mi uzimaju slobodan dan, em im smeta što neću doći jedan dan.

Detetu vakcinu moram da najavim deset dana ranije - tj. BAŠ SU SE PROMENILI... :blink:

I to prema svima... Pre se znalo ko možei šta, sad je za sve isto, nema više po zaslugama...

Kolega svako malo ne radi jer mu je klinac često bolestan - i ne znam kako njemu računaju dane - valjda bolovanje jer on ne dođe po nedelju dana.... I to je on ĆALE i ne dolazi na posoć Mm ne bi mogo tako da ne radi, šta više ni jedno stefanovo slinavljenje nije bio slobodan ni dana, daj bože da nam i ne treba....

Al sam ja mislila ovi će moji šefovi to bolje da razumeju.

Al je živa istina - onaj poslodavac koji nema ne razume i ne zna šta su brige!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo su im pare u glavi... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu trudnocu sam izgubila, a verujem da je tome doprinela situacija na poslu, gde je sef (zena, majka zenskog deteta), insistirala da mi to ne treba, da je dete obaveza, odricanje i trosak i da treba da abortiram...sto sam i morala kasnije, jer je srcasce prestalo da kuca...

Sledecu trudnocu od prvog dana kada sam saznala i otisla kod dr otvorila sam bolovanje i nisam radila, sef (zena, majka zenskog deteta, najodvratnije bice za mene na planeti), nije imala vremena za savete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu trudnocu sam izgubila, a verujem da je tome doprinela situacija na poslu, gde je sef (zena, majka zenskog deteta), insistirala da mi to ne treba, da je dete obaveza, odricanje i trosak i da treba da abortiram...sto sam i morala kasnije, jer je srcasce prestalo da kuca...

Sledecu trudnocu od prvog dana kada sam saznala i otisla kod dr otvorila sam bolovanje i nisam radila, sef (zena, majka zenskog deteta, najodvratnije bice za mene na planeti), nije imala vremena za savete.

Eto, i oni što imaju pa nerazumni - BEZOBRAZLUK I BEZOBZIRNOST!!!

Sramota!

Ne znam kako mirno spavaju... to mi nikad neće biti jasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto, i oni što imaju pa nerazumni - BEZOBRAZLUK I BEZOBZIRNOST!!!

Sramota!

Ne znam kako mirno spavaju... to mi nikad neće biti jasno...

nekad mislim da su zene na polozaju okrutnije i surovije nego muskarci. Neko spominje blagostanje u drzavnim firmama, ovo je moje iskustvo, a radim u drzavnoj firmi 5 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnjacice :lol: Moze li mi neko reci da li mi mogu prekinuti radni odnos tj ne produziti ugovor ukoliko sam na trudnickom bolovanju? Imam razlicite informacije sto se tice toga!!!! Neko kaze da mogu,posto nisam primljena na neodredjeno,a neki da ne mogu!!!! Zna li neka od vas koja je informacija tacna :o HVALA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnjacice :lol: Moze li mi neko reci da li mi mogu prekinuti radni odnos tj ne produziti ugovor ukoliko sam na trudnickom bolovanju? Imam razlicite informacije sto se tice toga!!!! Neko kaze da mogu,posto nisam primljena na neodredjeno,a neki da ne mogu!!!! Zna li neka od vas koja je informacija tacna :o HVALA

Ja sam čula da sad po novom zakonu poslodavac ne možda ti prekine radni odnos ako si na bolovanju.

Mojoj najboljoj drugarici je ugovor isteko kad je bila na trudničkom, radila je godinu dana pre toga i zvali su je da potpiše ugovor na neodređeno, a isto je strepela.

Na žalost u Srbiji taj zakon ne može online brzo da se proveri...

Sve zavisi od poslodavca - oni mogu sve što im se hoće, ako su tvoji okej, ne brini i uživaj u trudnoći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnjacice :lol: Moze li mi neko reci da li mi mogu prekinuti radni odnos tj ne produziti ugovor ukoliko sam na trudnickom bolovanju? Imam razlicite informacije sto se tice toga!!!! Neko kaze da mogu,posto nisam primljena na neodredjeno,a neki da ne mogu!!!! Zna li neka od vas koja je informacija tacna :o HVALA

Koliko znam, poslodavac nije u obavezi da ti produži ugovor :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan trudnjacice :lol: Moze li mi neko reci da li mi mogu prekinuti radni odnos tj ne produziti ugovor ukoliko sam na trudnickom bolovanju? Imam razlicite informacije sto se tice toga!!!! Neko kaze da mogu,posto nisam primljena na neodredjeno,a neki da ne mogu!!!! Zna li neka od vas koja je informacija tacna :o HVALA

Da li radiš u prosveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne! Radim u trgovini...pola privatna,pola drzavna firma!!! Evo i ovde su podeljena misljenja po ovom pitanju :lol: Meni je istekao ugovor juce,ali mi iz firme niko nista ne javlja!!! Kada sam pitala pre od prilike 10 dana sta ce biti sa ugovorom,odgovorili su 'BICETE BLAGOVREMENO OBAVESTENI' i nista. Koliko sam ja upucena i do sada je uvek bilo da je firma,po ugovoru i zakonu,duzna da te obavesti,15 dana pre isteka ugovora o radu,da li ce ti biti produzen ugovor ili ne!!! Ako zakasne tri dana automatski su duzni da ti produze ugovor!! :blink::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne! Radim u trgovini...pola privatna,pola drzavna firma!!! Evo i ovde su podeljena misljenja po ovom pitanju :lol: Meni je istekao ugovor juce,ali mi iz firme niko nista ne javlja!!! Kada sam pitala pre od prilike 10 dana sta ce biti sa ugovorom,odgovorili su 'BICETE BLAGOVREMENO OBAVESTENI' i nista. Koliko sam ja upucena i do sada je uvek bilo da je firma,po ugovoru i zakonu,duzna da te obavesti,15 dana pre isteka ugovora o radu,da li ce ti biti produzen ugovor ili ne!!! Ako zakasne tri dana automatski su duzni da ti produze ugovor!! :blink::o

Onda ih pusti još par (dva) dana pa ponovo zovi. Cimanje, al nema druge - zvati i dosađivati. Inače, ostaneš uskraćen za sve na šta imaš pravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala prilično neprijatno iskustvo kada sam sopštila svoju trudnoću mom poslodavcu.Svi su to dočekali kao nešto ružno i drsko s moje strane.Bilo je i komentara,pa tek si 2. mesec možeš to lako ukloniti :blink: Plakala sam danima.Doktorica mi je pritom strogo zabranila da radim,posebno u fabrici gde su razna isparenja.Imam visokorizičnu trudnoću,i pritom veliki probleme u porodici.Odmah sam otvorila trudnicko i čekam već 4 meseca da vidim da li će mi prekinuti ugovor iako po našem zakonu ne mogu jer sam na održavanju trudnoće,a pri tome sam pripravnik koji još nije odslužio pripravnički staž..

Jedino su me podržali prosti i jednostavni ljudi u pogonu,koji su se iskreno radovali..

 


[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala prilično neprijatno iskustvo kada sam sopštila svoju trudnoću mom poslodavcu.Svi su to dočekali kao nešto ružno i drsko s moje strane.Bilo je i komentara,pa tek si 2. mesec možeš to lako ukloniti :blink: Plakala sam danima.Doktorica mi je pritom strogo zabranila da radim,posebno u fabrici gde su razna isparenja.Imam visokorizičnu trudnoću,i pritom veliki probleme u porodici.Odmah sam otvorila trudnicko i čekam već 4 meseca da vidim da li će mi prekinuti ugovor iako po našem zakonu ne mogu jer sam na održavanju trudnoće,a pri tome sam pripravnik koji još nije odslužio pripravnički staž..

Jedino su me podržali prosti i jednostavni ljudi u pogonu,koji su se iskreno radovali..

 


[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvu trudnocu sam izgubila, a verujem da je tome doprinela situacija na poslu, gde je sef (zena, majka zenskog deteta), insistirala da mi to ne treba, da je dete obaveza, odricanje i trosak i da treba da abortiram...sto sam i morala kasnije, jer je srcasce prestalo da kuca...

Sledecu trudnocu od prvog dana kada sam saznala i otisla kod dr otvorila sam bolovanje i nisam radila, sef (zena, majka zenskog deteta, najodvratnije bice za mene na planeti), nije imala vremena za savete.

Ovo je strašno!Jel ti ljudi uopšte imaju i trunku straha za ono što govore!Zaista takvima i treba tako uraditi.Treba je tužiti za njene riječi..

 


[/codebox]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ovo da vam ispricam...pre`ebala sam gazdu,i to na brzinu.Zakljucila mi komisija trudnicko bo,i kaze doca sa komisije,imas li ti sine godisnji z ovu godinu,ja kazem,imam ceo,nego neka propadne,nece da mi ga daju.Kaze doca,ma ajde zovi gazu,mozda ti ga da,bices duze sa bebicom mesec dana(nisam znala da od dana kad otvoris pretporodiljsko bo po isteku tacno godinu dana moras da se vratis na posao).Jao gde sad da ga zovem,em mi vrucina,kipim sama od sebe,sad treba i on jos da mi dize pritisak,ali ajde,pozovem ga i pitam,i on ko iz topa,moze,moze nema problema,zvacu ja u kadrovsku da ti kucaju resenje.JA se zaprepastila,ne mogu da verujem kako lagano.Medjutim,odem danas da potpisem resenje,kad kaze mi drugarica pa on te nije skontao sta si ga pitala,pokajao se,jer ce morati a septembar mesec da mi da platu...hahahahaha...A meni smesno i zalosno,se da umre za jednu platu...Eto tako je to,za dinar bi crkli,ali ovaj se zeznuo u trenutku...I tako ja sad koristim go,od koga sam se oprostila vec :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ovo da vam ispricam...pre`ebala sam gazdu,i to na brzinu.Zakljucila mi komisija trudnicko bo,i kaze doca sa komisije,imas li ti sine godisnji z ovu godinu,ja kazem,imam ceo,nego neka propadne,nece da mi ga daju.Kaze doca,ma ajde zovi gazu,mozda ti ga da,bices duze sa bebicom mesec dana(nisam znala da od dana kad otvoris pretporodiljsko bo po isteku tacno godinu dana moras da se vratis na posao).Jao gde sad da ga zovem,em mi vrucina,kipim sama od sebe,sad treba i on jos da mi dize pritisak,ali ajde,pozovem ga i pitam,i on ko iz topa,moze,moze nema problema,zvacu ja u kadrovsku da ti kucaju resenje.JA se zaprepastila,ne mogu da verujem kako lagano.Medjutim,odem danas da potpisem resenje,kad kaze mi drugarica pa on te nije skontao sta si ga pitala,pokajao se,jer ce morati a septembar mesec da mi da platu...hahahahaha...A meni smesno i zalosno,se da umre za jednu platu...Eto tako je to,za dinar bi crkli,ali ovaj se zeznuo u trenutku...I tako ja sad koristim go,od koga sam se oprostila vec :lol:

Tako i treba! Bravo!

Moj je propao.

Ja nisam imala komisije, na trudničkom sam bila 15 dana i odma mi je i porodiljsko otvoreno, pa tako nisam ni znala... A neko mi je posle reko da mora da mi da... aha juče. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako i treba! Bravo!

Moj je propao.

Ja nisam imala komisije, na trudničkom sam bila 15 dana i odma mi je i porodiljsko otvoreno, pa tako nisam ni znala... A neko mi je posle reko da mora da mi da... aha juče. ;)

Ma nista oni ne moraju,moze im se...nego neka je zdravlje,sve dodje na svoje uvek ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.