Kako ste saopštili šefu da ste trudni, i kako je reagovao?

odgovora

Objavljeno

Napišite nam na koji način ste saopštili šefu da ste trudni, da li ste se prethodno konsultovali sa kolegama ukoliko su već imali iskustva?

Kako je šef reagovao i da li ste imali prijatno ili neprijatno iskustvo? Da li je to kasnije uticalo na obim posla i na sam rad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam stigla licno da mu saopstim od dusebriznika. On je meni cestitao i bilo mi je jako ne prijatno da ne pomisli da nisam htela da mu kazem - mada se to ne moze sakriti :) . Nisam mu odmah saopstila jer je sediste firme u Pancevu,a ja sam radila u ispostavi u obliznjem mestu i nisam htela da mu saopstavam putem telefona. Ali eto, uvek se neko pobrine i za ono sto ne bi trebalo da ga interesuje. Sve u svemu covek je bio prijatno iznenadjen i cestitao mi je - i on ima troje i mladji je covek -. Kasnije mi je maximalno izlazio u susret za povremene izostanke. Inace radila sam skoro do osmog meseca i on je to znao da ceni.

Sve i da nije bilo tako veruj te da me tada to ne bi dirnulo jer smo tu trudnocu ceeeeeeeeeekaliiiiiiiii i cekaliiiiii i nista mi ne bi poremetilo moju ogromnu srecu,pa ni eventualni otkaz,sto se u danasnje vreme svrstava pod normalno :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo rekla koleginici sa kojom sam bila dobra i bila je bas dirnuta, a ostale kolege sam posle okupila i saopstila uz crno vino i napolitanke :rolleyes: Direktor je u tom momentu usao, pruzio mi ruku ali nije ni malo bio odusevljen. Nakon mesec dana sam morala na bolovanje zbog rizicne trudnoce. Posle sam od koleginice cula kako je pricao da sam ja to sve smislila i isplanirala :lol: ali otkaz mi nije dao jer je i ovako bio pod bluuudnim ocima raznoraznih inspekcija i isplacivao sve do odredjenog momenta, za ostalo se dogovaramo i dan danas :huh: .

Ali dobro, hvala bogu pa smo se razisli, takve osobe mi u zivotu ne trebaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo rekla koleginici, i ona je naravno jedva docekala da sefu objavi tu vijest. On nije bilo nimalo odusevljen, dao mi je jos vise obaveza. S obzirom da ja nisam mogla postici sve sto je od mene ocekivao, otvoreno mi je rekao da ostale kolege ispastaju zbog mene i mog "nerada" pa je najbolje da odem na bolovanje. I tako sam ja na bolovanju vec nekih 15-ak dana, i ne znam da li da se vratim na posao ili da ostanem na bolovanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvo rekla koleginici, i ona je naravno jedva docekala da sefu objavi tu vijest. On nije bilo nimalo odusevljen, dao mi je jos vise obaveza. S obzirom da ja nisam mogla postici sve sto je od mene ocekivao, otvoreno mi je rekao da ostale kolege ispastaju zbog mene i mog "nerada" pa je najbolje da odem na bolovanje. I tako sam ja na bolovanju vec nekih 15-ak dana, i ne znam da li da se vratim na posao ili da ostanem na bolovanju.

Ako mozes da vuces bolovanje sto da ne,sedi u uzivaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj direktor je saznao od drugih da sam trudna. Bio je vrlo korektan, tolerisao je moje izostanke zbog laboratorije ili nekih drugih opravdanih razloga bez ikakvih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam srecu da se moja trudnoca nije primecivala do 6-og meseca, posto sam inace malo krupnija :).

U istoj nedelji sam dobila posao i saznala da sam trudna, :o pa sam cekala da mi produze ugovor na jos 3 meseca i onda cekala "pravi" trenutak da saopstim lepu vest. Posle uspesno odradjenih poslova sela sam sa direktorkom i saopstila joj. Reakcija je bila bolja nego sto sam mogla da ocekujem. Cestitala mi je, odusevila se, konstatovala da nikad ne bi primetila.

Radila sam do polovine 8-og meseca, sasvim normalno, u 7-om se zbog hitnosti nekih poslova desavalo da ostajem u kancelariji i do 21h.

Produzili su mi ugovor na jos 6 meseci, par dana pre nego sam otisla na trudnicko, da bih imala godinu dana staza zbog biroa i naknade za porodiljsko.

Sve u svemu korektno sa svih strana.

Mada ima mnooogo losih iskustava.

Sad je veci problem vratiti se na posao i gde sa bebom od godinu dana, kad nema ko da je cuva :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šefovici sam rekla lično, iskreno mi je čestitala i odobrila korišćenje godišnjeg odmora. Sve koleginice su se oduševile i iskreno obradovale, jedna od njih je nekako "znala" čak i pre nego što sam ja saznala pa se obradovala što je pogodila, ...a ona koleginica kojoj je ostao moj deo posla ...druga priča... Recimo samo da sam posle par komentara poželela da se više ni ne pojavim na poslu, sve dok se ne završi porodiljsko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mom slucaju nije bilo negativne reakcije na tu informaciju, ali se kasnije jako odrazilo na posao. Dobijala sam lose projekte a kada sam se vratila posle porodiljskog iznajmili su me u firmu gde sam pocetnik (posle 9 godina staza) i posao nema veze sa onim sto me interesuje i bas sam se naplakala za ovih nekoliko meseci. Mozda je savet da se sto manje ide na bolovanja i da se vrati na posao pre isteka tih godinu dana, mozda posle 6 meseci. U svakom slucaju, treba razmisljati i o tome sta ce biti posle :)

Puno pozdrava i navijam za vas da prodjete sto bolje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od pocetka trudnoce (negdje od 5-6 sedmice) su pocele komplikacije i moja borba za odrzavanje ploda, pa sam direktoru morala saopstiti da idem na trudnicko bolovanje. Bunio se sto nisam rekla ranije kako bi blagovremeno reagovao sa zamjenom, ali ranije u mom slucaju nije postojalo, jer od samog otkrivanja trudnoce krenule su komplikacije. Ponio se vrlo nekolegijalno zbog cega sam promijenila svoje lijepo misljenje o njemu a ovo iz razloga sto sam ga zamolila da ne saopstava nikome, iz dva razloga , prvi jer je pitanje da li ce trudnoca opstati a drugi je jer ne zelim da saznaju od njega vec cu im ja lijepo reci kada budem sigurna u ishod trudnoce. Obecao je da niko od njega nece saznati a vec sutra dan ne samo u nasem kolektivu da su svi znali nego su me i saradnici iz ministarstva prekorili sto takvu vijest nisu saznali od mene vec preko posrednika. Grozno..za jednog rukovodioca. A da i ne pominjem da sam zbog "ovakvog izlijetanja rukovodioca" izgubila projekat koji sam trebala da radim krajem godine, jer je bez konsultacija sa mnom on konstatovao da ja to necu moci jer cu imati bebu. Valjda ja treba da se izjasnim da li mogu da se organizujem sa bebom i to uradim ili ne mogu a ne on da donosi ishitrene odluke, ne konsultujuci mene. Strasno. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam saznala da sam trudna već sam bila u 5-toj nedelji. I onda kao za inat, pokupim neki virus i nisam radila par dana a za to vreme smo čekali sledeći UZ da bi nam dr potvrdio da je beba dobro ali da ne bih trebala na posao bar dok ne dođemo do kraja trećeg meseca, a onda može.

Direktorica (inače koleginica) je bila iznenađena i oduševljena mojom vešću. A otprilike sam joj saopštila ovako (01.02.2010.): "Samo da ti javim da od trećeg februara sam na trudničkom bolovanju :blink: ." Ona je na to počela da se smeje i čestitala mi. Iako sam zvanično bila na bolovanju, radila sam 2 dana više, jer su mi poslali zamenu pa da se ne bi deca mnogo istraumirala radile smo zajedno. Održale zajednički roditeljski i to je bilo to!

Samo da dodam da je i ćerka moje direktorice trudna pa je verovatno zbog toga sve dobro ispalo. Mislila sam da se vratim na posao ali Viša sila ne dozvoljava. Evo i kraj je školske godine i moj stomak je veliki tako da i nema razloga sada da se vraćam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada sam saznala da sam trudna već sam bila u 5-toj nedelji. I onda kao za inat, pokupim neki virus i nisam radila par dana a za to vreme smo čekali sledeći UZ da bi nam dr potvrdio da je beba dobro ali da ne bih trebala na posao bar dok ne dođemo do kraja trećeg meseca, a onda može.

Direktorica (inače koleginica) je bila iznenađena i oduševljena mojom vešću. A otprilike sam joj saopštila ovako (01.02.2010.): "Samo da ti javim da od trećeg februara sam na trudničkom bolovanju :blink: ." Ona je na to počela da se smeje i čestitala mi. Iako sam zvanično bila na bolovanju, radila sam 2 dana više, jer su mi poslali zamenu pa da se ne bi deca mnogo istraumirala radile smo zajedno. Održale zajednički roditeljski i to je bilo to!

Samo da dodam da je i ćerka moje direktorice trudna pa je verovatno zbog toga sve dobro ispalo. Mislila sam da se vratim na posao ali Viša sila ne dozvoljava. Evo i kraj je školske godine i moj stomak je veliki tako da i nema razloga sada da se vraćam.

Nesto slicno kao kod mene, ...samo direktor nije bas bio toliko srdacan i odusevljen. A djecu sam ispostovala tako sto sam prisustvovala maturskoj veceri i cijele veceri , se druzila sa njima, igrala , pricala, bilo mi ih je zao, jer sam im predavala od prvog razreda ali sta cu visa sila. Imali su svi razumijevanja, tako da cesto pitaju za moje zdravlje na fejsu ili sms-ovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Колеге су биле одушевљене, а начелник се није баш лепо понео. А поготово, јерје знао да се борим да останем у другом стању. Инсистирао је да ја обучем замену, коју на крају нисам ни имала. Није ми дозволи ни да користим одмор, већ сам морала да отворм боловање. Одмор ми је пропао а да не говорим о новцу који сам изгубила. Страшно. Али на тему какав је он човек могла би да пишем до сутра. Као што рекох СТРАШНО

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali, to mi nije bitno kad sam ja uspela da rodim svoju bebu.

Da, zaboravila sam da spomenem da je počeo da me zivka da se vratim da radim kad je bebac imao 5(pet) meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam imala neprijatnih iskustava sto se toga tice, iz razloga sto sam ja pitala direktorku, sta u slucaju trudnoce, jos pre nego sam imala dece. I tada smo se sve dogovorile. Tako da, oba puta sam ja saopstila, vrlo korektno je to prihvatila, oba puta sam morala na odrzavanje, nije bilo nikakvih problema. Evo jos dva meseca i zavrsava mi se porodiljsko, a i prosli put mi je odobrila koriscenje godisnjeg odmora po zavrsetku porodiljskog tako ce biti i ovog puta. Sve u svemu, fer i korektno sa njene strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali, to mi nije bitno kad sam ja uspela da rodim svoju bebu.

Da, zaboravila sam da spomenem da je počeo da me zivka da se vratim da radim kad je bebac imao 5(pet) meseci.

Sve je vise ovih nemilosrdnih rukovodilaca. Stvarno ne mogu da vjerujem da mogu da budu tako maliciozni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Direktoru sam odmah rekla za trudnoću. Od srca se obradovao kao i sve kolege. Moram da naglasim da sam jedna od retkih srećnica koja ima divne kolege (pod tim podrazumevam kolege i koleginice) među kojima vladaju zdravi međuljudski odnosi. Sam direktor mi je rekao da idem na trudničko bolovanje kad god želim jer nam je posao vrlo stresan. Od momenta kad sam kolektivu saopštila da sam trudna počeli su da me drže kao malo vode na dlanu :P i stvarno sam se lepo osećala.

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Direktoru sam odmah rekla za trudnoću. Od srca se obradovao kao i sve kolege. Moram da naglasim da sam jedna od retkih srećnica koja ima divne kolege (pod tim podrazumevam kolege i koleginice) među kojima vladaju zdravi međuljudski odnosi. Sam direktor mi je rekao da idem na trudničko bolovanje kad god želim jer nam je posao vrlo stresan. Od momenta kad sam kolektivu saopštila da sam trudna počeli su da me drže kao malo vode na dlanu :P i stvarno sam se lepo osećala.

Lepo je cuti ovakvu pricu,retkos,nazalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam htela nista da saopstavam dok ne prodju prva 3 meseca,medjutim u 8. nedelji sam imala krvarenje i morala sam na bolovanje pa sam morala i da saopstim.direktorica je bila odusevljena( i sama ceka 3. dete).sto se kolega tice,svi su uglavnom pozitivni.evo me na raspustu...napokon jedan lep dug odmor :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj "sef" mi je cestitao tako sto mi je kupio zlatnu ogrlicu sa krsticem i pozelio sve najbolje, naravno saznao je od moje mame (a sef mi je cale :rolleyes: )

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam htela da saopstavam da sam trudna do nekog 3 meseca,ali eto saznalo se.....i dobila sam otkaz.Na dan kada sam trebala da budem prijavljena(posto sam naravno radila neprijavljena).

Bila sam malo ogorcena,ta primanja od porodiljskog bi mi itekako dobro dosla. A kako je vreme odmicalo shvatila sam da sam komotno mogla da radim do sedmog meseca jer sam se odlicno osecala.Tad su vec krenule tegobice:))))Beba je sada napunila godinu dana pa cu polako da razmisljam sta dalje sa poslom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam saznala da sam trudna cim sam se u maju vratila sa odmora i odmah rekla svima u mom kolektivu ( radim u jednoj banci u ekspozituri) i svi su bili odusevljeni medjutim ubrzo sam prokrvarila i naravno odmah otisla na porodiljsko a moja sefica paaaaa imala je komentar "Pa Boze ja sam radila do 6-tog meseca" ZGRANULA SAM SE :angry: A druge kolege i koleginice navijaju sada odmah i za drugo :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno je to kako neki šefovi prime takve vesti...

Šta mislite kada je trenutak za objavu direktoru? Ja sam trudna 5 nedelja i moje koleginice i bivsa direktorica znaju, ali jos nisam novom direktoru saopstila moje stanje. Za nedelju i po odlazim na GO 15 dana, odbrojavam dane jer sam skroz rasejana, a posla i previse.

unapred zahvalna :rolleyes::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa,ja sam mu rekla ujutru u 6h,dok je on jos bio skroz nervozaniosamucen :Dragi posteces TATA! :D Zao mi je svih vas koje ste u obrnutoj i losoj situaciji,neki su bas pokvareni... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja dir je bila odusevljena jer ima jak majcinski nagon... i sama ima troje dece...

pravnica takodje...

kako se vest sirila, koleginice su rdom dolazile da mi cestitaju... osecala sam se super. okruzena dobrim vibracijama...

kolektiv je ogroman - preko 120 zaposlenih... i niko ne ceka blizance :)

Zelim da i druge trudnice naidju na tako pozitivan odgovor direktora i kolegijuma kao ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.