Kako ste saopštili šefu da ste trudni, i kako je reagovao?

odgovora

Objavljeno

ja nisam htela da kazem nista dok ne pocne da se primecuje....i tako juce sefica racunovodstva dolazi i kaze,, krijes ,a nisi uspela da sakrijes, povezli mi zenu jednu i ona nam rekla,, pitah koju zenu posto smo jedino najblizima rekli,, kad ono zena je svekrva sestre od strica mm, a njoj je rekla njena snaja, tj, ssestre od strica mm,a njoj baba mm, koja je celom selu tamo, ako ne i celom svetu rekla, sada svi u skoli znaju, direktor se smeska kad me vidi u hodniku... :huh: eto, koliko neces da kazes, toliko..... :blink:

:D Trebala si samo mužu reći... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D Trebala si samo mužu reći... :P

pa sta mislis cija je baba..... njegova baba.... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sta mislis cija je baba..... njegova baba.... :P

Pa, šta :o ...on rekao babi...ccc... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ju, pedagog ja sad vidim ... CESTITAM! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, šta :o ...on rekao babi...ccc... :lol: :lol: :lol:

<_<:P ....

hvala buhla :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je odlicno to prihvatio, cestitao mi i odmah me prijavio da bih imala pravo na porodiljsko. Pre toga sam 5 meseci radila na crno! Tako da je moj direktor VELIK COVEK! I hvala mu na tome!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je odlicno to prihvatio, cestitao mi i odmah me prijavio da bih imala pravo na porodiljsko. Pre toga sam 5 meseci radila na crno! Tako da je moj direktor VELIK COVEK! I hvala mu na tome!

Pa to je odlicno! :rolleyes: Mene je moj pitao: Sto to sad? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sefica je bila odusevljena! Ja sam joj rekla medju prvima, kad sam posumnjala na trudnocu, dok jos nisam ni otisla kod dr na pregled. I celu trudnocu je bila divna prema meni, bas je gledala da me postedi maksimalno. I kad sam se porodila posle 2 meseca je dosla da vidi bebca i donela mu predive poklone. I njemu i meni. Tako da je moje iskustvo kao i be positive-predivno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je odlicno to prihvatio, cestitao mi i odmah me prijavio da bih imala pravo na porodiljsko. Pre toga sam 5 meseci radila na crno! Tako da je moj direktor VELIK COVEK! I hvala mu na tome!

Moja sefica je bila odusevljena! Ja sam joj rekla medju prvima, kad sam posumnjala na trudnocu, dok jos nisam ni otisla kod dr na pregled. I celu trudnocu je bila divna prema meni, bas je gledala da me postedi maksimalno. I kad sam se porodila posle 2 meseca je dosla da vidi bebca i donela mu predive poklone. I njemu i meni. Tako da je moje iskustvo kao i be positive-predivno!

Bas mi je drago da ima divnih ljudi,jos uvijek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj dis je sve prozivljavao kao i ja.zelio je da bude ukljucen u sve.

prvo smo se muz i ja borili za bebu 3 god... cim mi je period izostao i ustanovila se trudnoca rekla sam dis-u. on je plakao! covek koji me podrzavao i gurao napred se rasplakao i svima naredio da me stede.medjutim, iako su me kolege stedele, stres je ucinio svoje...moram da mirujem.

kolege sa posla mi dolaze> neke mesecno, neke sedmicno a moj dis me zove svakog petka popodne i pricamo o trudnoci i o poslu :)

sve mlade devojke u firmi su pod pritiskom dis-a da rode decu. kaze nam da do 30-35 to sve pozavrsavamo jer moramo da sirimo i unapredjujemo firmu.

lepo zar ne?

paper_moon i Violeta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj dis je sve prozivljavao kao i ja.zelio je da bude ukljucen u sve.

prvo smo se muz i ja borili za bebu 3 god... cim mi je period izostao i ustanovila se trudnoca rekla sam dis-u. on je plakao! covek koji me podrzavao i gurao napred se rasplakao i svima naredio da me stede.medjutim, iako su me kolege stedele, stres je ucinio svoje...moram da mirujem.

kolege sa posla mi dolaze> neke mesecno, neke sedmicno a moj dis me zove svakog petka popodne i pricamo o trudnoci i o poslu :)

sve mlade devojke u firmi su pod pritiskom dis-a da rode decu. kaze nam da do 30-35 to sve pozavrsavamo jer moramo da sirimo i unapredjujemo firmu.

lepo zar ne?

Jedan divan primjer dobrog čovjeka.Nadam se da će mu se sve to lijepo vratiti.Zašto sve diše nisu takve?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja moram u narednih par dana da saopstim sefu da se ne vracam na posao jer cekamo drugu bebu...em se sad duplirao posao jer smo otvorili novi restoran mogu samo da zamislim koliko ce hatea da bacaju na mene kad im saopstim da me nema do 2014.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh :( Nadam se da ce samo da ti cestita i da ti pozeli laku trudnocu!

ma ja znam da ce on meni makar iz kurtoazije cestitati to je Mekova skola menadzera oni su svi ko da su pravljeni u istom kalupu...samo da vidimo sta ce ovi iznad njega zamutiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa sta bi oni mogli da zamute? :(

mogu prosto da kazu sta ces nema evo ti lepo otkaz...mada ja sam vec odavno na neodredjenom al s njima se nikad ne zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uzas!

wida, zelim ti srecu sa dis-em. barem pola moje kad bi imala, bilo bi ti dovoljno.

ljuta sam!!!

mislim, toliko ljudi ima na birou koje mogu zaposliti kao zamenu ili privremeno povremene radnike ILI da ih uzmu preko ``prve sanse`` gde drzava sve placa.

pogledaj molim te! nista ne brini. marketing od usta do usta je dusu dao za takve. stavimo ih u novine ili pisemo bg hronici i da vidis kako ce da bude!!!

stvarno sam ljuta sada!

idi prvo kod ginekologa da imas potvrde da si trudna i onda mu saopsti. mislim da ti ne sme dati otkaz kada si trudna. ako i bude tako, sahranicemo ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu prosto da kazu sta ces nema evo ti lepo otkaz...mada ja sam vec odavno na neodredjenom al s njima se nikad ne zna

Ne mogu da ti daju otkaz sve dok si na bolovanju. Jedino što mogu je da ti spreme otkaz kad za koju godinu počneš da radiš. I morali bi nekako da ti nadoknade godišnji odmor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke meni porodiljsko istice sad 31.8. mislila sam da pitam da iskoristim dva meseca godisnjeg od prosle i ove godine i da onda ostane 2 meseca za bolovanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke meni porodiljsko istice sad 31.8. mislila sam da pitam da iskoristim dva meseca godisnjeg od prosle i ove godine i da onda ostane 2 meseca za bolovanje

Koliko ja znam godišnji od prethodne godine možeš da koristiš do 30.06. tako da nisam sigurna da ćeš moći da iskoristiš prošlogodišnji ali ovogodišnji možeš. I ono što je bzvz je da možeš da dobiješ otkaz ako si na odmoru. Možda bi ti najbolje bilo da uzmeš odmor a da im ne pričaš da ćeš na bolovanje opet, pod uslovom da ne znaju da si opet trudna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke meni porodiljsko istice sad 31.8. mislila sam da pitam da iskoristim dva meseca godisnjeg od prosle i ove godine i da onda ostane 2 meseca za bolovanje

Slazem se sa M@r@. Godisnji od prosle god moze da se iskoristi do 30.06. tekuce. A zar nisi taj stari godisnji iskoristila pre otvaranja porodiljskog? To tako ide. Ako si imala bolovanje, onda ti je islo bolovanje-godisnji-porodiljsko. A meni nikad nece biti jasno sta ima smeta da neko ode na porodiljsko, oni samo malo imaju tu papirologije, a zeni znaci da godinu dana ima primanja, pa kolika god da su. Ne ide iz njihovog dzepa i zato mi nije jasno sta im je problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa M@r@. Godisnji od prosle god moze da se iskoristi do 30.06. tekuce. A zar nisi taj stari godisnji iskoristila pre otvaranja porodiljskog? To tako ide. Ako si imala bolovanje, onda ti je islo bolovanje-godisnji-porodiljsko. A meni nikad nece biti jasno sta ima smeta da neko ode na porodiljsko, oni samo malo imaju tu papirologije, a zeni znaci da godinu dana ima primanja, pa kolika god da su. Ne ide iz njihovog dzepa i zato mi nije jasno sta im je problem...

mislim da to do 30.6. vazi samo za obicne radnike..moram malo da procackam po zakonu...ja sam pravo s bolovanja isla na porodiljsko bar tako mislim...btw moj sef vise nije upravnik u starom presao je u novi restoran,,rekla sam sefici koja je bila u fazonu znam rekli su mi vec, na fb se sve sazna...mene je ovo jako zbunilo jer niko sem rodbine ne zna a i na fb nikad nisam nista napisala no dobro...ona je rekla da ce da proveri s ovima iz administracije koji me menjaju kako su mi sta vodili i da nije problem da uzmem godisnji pa cu ona opet na trudnicko :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj dis je sve prozivljavao kao i ja.zelio je da bude ukljucen u sve.

prvo smo se muz i ja borili za bebu 3 god... cim mi je period izostao i ustanovila se trudnoca rekla sam dis-u. on je plakao! covek koji me podrzavao i gurao napred se rasplakao i svima naredio da me stede.medjutim, iako su me kolege stedele, stres je ucinio svoje...moram da mirujem.

kolege sa posla mi dolaze> neke mesecno, neke sedmicno a moj dis me zove svakog petka popodne i pricamo o trudnoci i o poslu :)

sve mlade devojke u firmi su pod pritiskom dis-a da rode decu. kaze nam da do 30-35 to sve pozavrsavamo jer moramo da sirimo i unapredjujemo firmu.

lepo zar ne?

Jel primaju kod vas radnike?:)
nja_89, MamaNataša i pedagog volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napišite nam na koji način ste saopštili šefu da ste trudni, da li ste se prethodno konsultovali sa kolegama ukoliko su već imali iskustva?

 

Kako je šef reagovao i da li ste imali prijatno ili neprijatno iskustvo? Da li je to kasnije uticalo na obim posla i na sam rad?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.