Kako ste saopštili šefu da ste trudni, i kako je reagovao?

odgovora

Objavljeno

U 7. sam nedjelji i, hvala Bogu, sve je u redu i odlično se osjećam.

Moja šefica je na saznanje o mojoj trudnoći u prvi mah reagovala kao moja drugarica,da bi me poslije dva dana pitala hoću li ja raditi još mjesec dana do isteka ugovora da bi primila nekog na obuku,jer neke trudnice znaju biti tako teške..?!?!

Na moj prilično tolerantan odgovor da se dobro osjećam i da hoću raditi još, makar do NG, jasno mi je stavila do znanja da kad prestanem raditi zbog trudnoće, posao me neće čekati!Vlasnici još ne znaju, stacionirani su u drugom gradu, i vjerovatno bi mi produžili ugovor ali pošto ona ima ogroman uticaj na njih, bojim se da ću ostati bez posla..Ali, ne sjekiram se, nisam ni očekivala plaćeno trudničko, biće posla..Ne dam da mi iko kvari sreću!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj direktor je vest jako lepo primio, štaviše oduševio se ali ono što me je iznerviralo jeste što je svima ispričao za moju trudnoću, ja nisam htela sa drugima da delim tu vest do trećeg meseca ali on je išao od odeljenja do odeljenja da im kaže "šta ima novo". Dogovorili smo se da od novembra odem na trudničko, ali su se stvari iskomplikovale i morala sam mesec dana ranije, ali i to mi nisu zamerili jer sam im pomagala on line do dogovorenog perioda u novembru. Naravno na sve preglede sam mogla ići kad god je trebalo dok nisam otišla na trudničko.

Na žalost malo je tako korektnih firmi, a što je najgore, oni te ni ne plaćaju dok si na trudničkom!!! Ceo trošak snosi država!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj direktor je vest jako lepo primio, štaviše oduševio se ali ono što me je iznerviralo jeste što je svima ispričao za moju trudnoću, ja nisam htela sa drugima da delim tu vest do trećeg meseca ali on je išao od odeljenja do odeljenja da im kaže "šta ima novo". Dogovorili smo se da od novembra odem na trudničko, ali su se stvari iskomplikovale i morala sam mesec dana ranije, ali i to mi nisu zamerili jer sam im pomagala on line do dogovorenog perioda u novembru. Naravno na sve preglede sam mogla ići kad god je trebalo dok nisam otišla na trudničko.

Na žalost malo je tako korektnih firmi, a što je najgore, oni te ni ne plaćaju dok si na trudničkom!!! Ceo trošak snosi država!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam "divnog "sefa,polsovodju,sta god....Na poslu je osam zena i mi smo sa njim kao sa nekim najboljim drugom.Tako da je meni prosto bilo zadovoljsto ,da podelim sa njim vest o trudnoci.Iskeno se obradovao i krenuo je mojim stopama(supruga mu je sada trudna)Pre odlaska na bolovanje ,dogovorili smo ose o koriscenju odmora.Tako da sam ceo odmor ostavila tamo pred polazak na posao...

Sto se tice plate,nisam imala nikakve probleme,dana mi nije kasnila i ja sam bas zadovoljna svojim sefom i takvog bih pozelela svakoj od vas :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vlasnica ustanove gde sam radila je vest primila pozitivno,ali mi nije olaksala naredni period. Zdravstvena knjizica mi nije bila overena,doprinosi neuplaceni,plata je kasnila tri meseca. Jedva sam izvukla plate,prijavila je za doprinose i sada uslovila za porodiljsko i trudnicko da mi isplati novac pa neka se posle sama juri sa drzavom ili cu je tuziti.

Ima svakakvih poslodavaca,za nepoverovati.

Bitno je meni da je bebac dobro,a za takve ima leka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj "sef" mi je cestitao tako sto mi je kupio zlatnu ogrlicu sa krsticem i pozelio sve najbolje, naravno saznao je od moje mame (a sef mi je cale :rolleyes: )

Pa,ja sam mu rekla ujutru u 6h,dok je on jos bio skroz nervozaniosamucen :Dragi posteces TATA! :D Zao mi je svih vas koje ste u obrnutoj i losoj situaciji,neki su bas pokvareni... <_<

:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj "sef" mi je cestitao tako sto mi je kupio zlatnu ogrlicu sa krsticem i pozelio sve najbolje, naravno saznao je od moje mame (a sef mi je cale :rolleyes: )

:D

kod mene je druga situacija. Meni je sef moj muz postao onog trenutka kad smo saznali da cekamo bebu... Prijavio me je kod sebe zbog bolovanja i sl.

1295338lxjek4i61x.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh drage moje da cujem sta mislite na ovu situaciju. Ja sam u firmi u kojoj sam trenutno zaposlena na dobrom glasu kao radnim sa cak dobrim ambicijama za dalji napredak. Medjutim jos uvek sam pod pripravnickim statusom. Iako vec skoro god dana radim ovde. Najpre sam bila 3 meseca prijavljena kao volonter a zatim potpisala ugovor za pripravnicki u trajanju od godinu dana (sto mi opet nije jasno kako god dana kad nemam visu skolu) no dobro. Priravnicki mi istice 1.avgusta a ja sam sada saznala da sam trudna. Sta mislite kakve su mi sanse da ne izgubim posao? i kada bi bio pravi trenutak da kazem direktoru? Upravnici sam vec rekla ali i ona je na pripravnickom kao i ja pa cuti pokriva me i potajno se raduje sa mnom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mom sefu saopstila preko telefona, uz novogodisnju cestitku, 01.januara 2009, uz informaciju da sam trudna, saopstila sam mu da zbog komplikacija moram odmah na bolovanje, covek se nasmejao i rekao: i mi smo trudni :) dobicemo bebu mesec dana posle vas :) NIJE MOGLO BOLJE :)

Cica Mačkica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u firmi u kojoj sam i sada počela da radim u oktobru 2010. godine, a trudnoća mi je utvrđena u decembru. Tada sam još bila na "probnom radu", a čekao me je ugovor na šest meseci. Odmah sam rekla direktorki i žena se zaista obradovala i prokomentarisala: "Ovde ko god dođe, zatrudni u roku od tri meseca". :rolleyes: 31. decembra me je sačekao ugovor, ali ne na šest meseci nego na neodređeno :rolleyes: Zaista sam bila prijatno iznenađena, naročito zbog činjenice da se radi o privatnoj firmi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u firmi u kojoj sam i sada počela da radim u oktobru 2010. godine, a trudnoća mi je utvrđena u decembru. Tada sam još bila na "probnom radu", a čekao me je ugovor na šest meseci. Odmah sam rekla direktorki i žena se zaista obradovala i prokomentarisala: "Ovde ko god dođe, zatrudni u roku od tri meseca". :rolleyes: 31. decembra me je sačekao ugovor, ali ne na šest meseci nego na neodređeno :rolleyes: Zaista sam bila prijatno iznenađena, naročito zbog činjenice da se radi o privatnoj firmi.

ahh znaci ima nade i za mene :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ahh znaci ima nade i za mene :)

Ja sam bila primljena na godinu dana, nisu me prijavili, tek sam se zaposlila i odmah zatrudnela. Tri meseca sam radila, niko nije znao da sam trudna, a onda sam rekla sefici, ona se odusevila i prijavili su me, zaista su ispali super prema meni. Dobila sam godinu dana bolovanja, redovno mi stize plata, a ja sam bila korektna, radila sam do devetog meseca trudnoce i cak im nesto i pomazem za vreme bolovanja. Tako da znas da ima lepih prica, i da nade ima! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila primljena na godinu dana, nisu me prijavili, tek sam se zaposlila i odmah zatrudnela. Tri meseca sam radila, niko nije znao da sam trudna, a onda sam rekla sefici, ona se odusevila i prijavili su me, zaista su ispali super prema meni. Dobila sam godinu dana bolovanja, redovno mi stize plata, a ja sam bila korektna, radila sam do devetog meseca trudnoce i cak im nesto i pomazem za vreme bolovanja. Tako da znas da ima lepih prica, i da nade ima! :rolleyes:

heheh bas lepo. drago mi je zbog vas. Nadam se da cu i ja dobro proci. Uzgred za sat vremena imam prvi ultrazvuk na kom bi se trebala videti moja bebica po prvi put njooo kako sam uzbudjena... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh drage moje da cujem sta mislite na ovu situaciju. Ja sam u firmi u kojoj sam trenutno zaposlena na dobrom glasu kao radnim sa cak dobrim ambicijama za dalji napredak. Medjutim jos uvek sam pod pripravnickim statusom. Iako vec skoro god dana radim ovde. Najpre sam bila 3 meseca prijavljena kao volonter a zatim potpisala ugovor za pripravnicki u trajanju od godinu dana (sto mi opet nije jasno kako god dana kad nemam visu skolu) no dobro. Priravnicki mi istice 1.avgusta a ja sam sada saznala da sam trudna. Sta mislite kakve su mi sanse da ne izgubim posao? i kada bi bio pravi trenutak da kazem direktoru? Upravnici sam vec rekla ali i ona je na pripravnickom kao i ja pa cuti pokriva me i potajno se raduje sa mnom...

Držim ti palčeve, mislim da sama ti najbolje osećaš kakva je atmosfera kod vas i kako misliš da će to prihvatiti. U svakom slučaju...ako ti ne daj bože i ne daju ugovor za stalno, možeš da tražiš da ti država plaća trudničko i porodiljsko ali malo ćeš se morati našetati oko papira. Znam da se za to išlo ranije u Nacionalnu Službu za zapošljavanje, e sad ne znam da li su tu nešto menjali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

heheh bas lepo. drago mi je zbog vas. Nadam se da cu i ja dobro proci. Uzgred za sat vremena imam prvi ultrazvuk na kom bi se trebala videti moja bebica po prvi put njooo kako sam uzbudjena... :)

Diiiivnoooo, uzivaj u prvom UZ i trudnoci... Ti si se vec istakla u firmi, tako da mozes bilo kada da im kazes. Samo izaberi trenutak kada je sef lepo raspolozen i bice sve super! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mu pokazala knigu "Šta da očekujete dok čekate bebu" uz komentar da sam presla na novu literaturu ;))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sef je odlepio i izvredjao me, kako me nikad niko nije psovao, ni na ulici niti na bilo kom drugom mestu. Inace, gospodin je visoko obrazovani vajar, svakako neprimereno ponasanje od njega. Izradio me kao budalu da ne otvaram bolovanje, vec da se za par meseci vratim na posao, i za ukazano poverenje me nagradio otkazom u osmom mesecu trudnoce, tako sto me nije cak ni udostojio telefonskog poziva, vec sam radnu knjizicu i resenje dobila od vozaca na kucnu adresu. Gdin se zove Slavoljub Burmazovic, firma "Makroprogres". Ispala sam krajnje naivna, jer sam zelela da sacuvam posao te sam iz tog razloga pristala na njegove uslove i obilo mi se o glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radim u drzavnoj firmi i cekala sam konkurs za prijem u radni odnos 2 godine i tada nisam primljena jer su dve koleginice koje su dosle posle mene imale bolju zaledjinu od mene. Prebolela sam to nekako i kako sledeci konkurs nije bio na vidiku, pocela sam da radim na bebi, ali mi to nije polazilo za rukom pune 2 godine. Onda je ponovo raspisan konkurs i ja sam primljena posle 4 godine iscekivanja. Primila sam resenje i posle par dana sam saznala da sam trudna. Bila sam presrecna i saopstila sam koleginicama za novost koje su me posavetovale da saopstim i sefu. Kada sam rekla sefici - koja je inace uvek bila prema meni OK, napljuvala me je najstrasnije i pitala me da li sam morala bas odmah da ostanem trudna?! Kad bre odmah 5 godina sam vec bila u braku, 4 godine sam radila na tom radnom mestu bez dana bolovanja! Iz inata sam vec sutradan otisla kod ginekologa i otvorila bolovanje. Sada trebam da se vratim na posao, ali sva sreca ona vise nije sefica :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sef je prvi saznao i odlepio je od srece......:) a to je inace mm....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sef je odlepio i izvredjao me, kako me nikad niko nije psovao, ni na ulici niti na bilo kom drugom mestu. Inace, gospodin je visoko obrazovani vajar, svakako neprimereno ponasanje od njega. Izradio me kao budalu da ne otvaram bolovanje, vec da se za par meseci vratim na posao, i za ukazano poverenje me nagradio otkazom u osmom mesecu trudnoce, tako sto me nije cak ni udostojio telefonskog poziva, vec sam radnu knjizicu i resenje dobila od vozaca na kucnu adresu. Gdin se zove Slavoljub Burmazovic, firma "Makroprogres". Ispala sam krajnje naivna, jer sam zelela da sacuvam posao te sam iz tog razloga pristala na njegove uslove i obilo mi se o glavu.

6. Posebna zaštita od otkaza ugovora o radu

Član 187

Za vreme trudnoće, porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i

odsustva sa rada radi posebne nege deteta poslodavac ne može zaposlenom da

otkaže ugovor o radu.

Zaposlenom iz stava 1. ovog člana koji je zasnovao radni odnos na

određeno vreme može da prestane radni odnos po isteku roka za koji je zasnovan.

Možeš da ga tužiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6. Posebna zaštita od otkaza ugovora o radu

Član 187

Za vreme trudnoće, porodiljskog odsustva, odsustva sa rada radi nege deteta i

odsustva sa rada radi posebne nege deteta poslodavac ne može zaposlenom da

otkaže ugovor o radu.

Zaposlenom iz stava 1. ovog člana koji je zasnovao radni odnos na

određeno vreme može da prestane radni odnos po isteku roka za koji je zasnovan.

Možeš da ga tužiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh, dobila sam otkaz na sam dan isteka ugovora za rad na odredjeno vreme. Ja sam samo bila dovoljno glupa da ne otvorim bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila god u klubu za iznajmljivanje filmova kad sam saznala da sam trudna,to je inace bilo dok sam kao studirala,to mi bilo samo mesto boravka.Radila jos dva meseca,dala otkaz da bi se vratila kuci.Mozda nisam najbolje iskoristila situaciju al nije bitno.

Sad sam cekalica vec god i po dana.Mozda pocnem ali jos uvek mozda da radim.Ne znam dal da pricekamo sa drugim detetom ili da nastavimo,ko zna mozda nam bude trebalo jos dve god.?Zamisljam u glavi situaciju,radim dva meseca i ostanem trudna,kakva su mi prava i sta bi mogla ocekivati? to je za sad sve u mojoj glavi,mozda sam promasila temu,jer pitanje je sta bi ~ kad bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nisu otpustili, ali sam radila do 7 dana pred porodjaj(a prenela sam 5 dana). Kad sam se porodila, sacekali su 3 nedelje da me pozovu. I bila sam srecna sto je tako, jer se posao ne odbija. Vec sam se bila usemila sa bebom i dojenjem i to mi nije bio problem. Na brzinu smo ubacili stariju u vrtic, a meni je mama dolazila kad treba pre podne ili kad je mm dezuran, a on cuva decu popodne i uvece, ako imam casove tad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja radim u drzavnoj firmi vec pet godina. Svi su znali moj stav da kada ostanem trudna odmah idem na bolovanje - odmor :lol: ! Bogu hvala, tako je i bilo. Rekla sam svima, pa i sefu i sve je bilo najnormalnije. Srecna sam jer je danas, na zalost, to privilegija!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.