4d ultrazvuk

odgovora

Objavljeno

Milice,kada je tebi termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam pre par sati na 4D UZ-u,privatno u Perinatalu.Kosta 6500 dinara,dobijaju se i snimak na cd-u i slicice. U 32. sam nedelji.

Na zalost,mm i ja NISTA nismo videli jer je bebina glava jako nisko,izmedju besike i karlicne kosti i doktor iako je pokusavao 20 minuta da je "uhvati" nije uspeo :(:( :( Video se samo profil,al je i preko njega beba stavila ruku,tako da se ni on nije jasno video.

Na kraju su nam naplatili obican uz od 4000 din. jer zaista nista,ama bas nista nismo videli .

Zeza nas beba,pa to ti je! :)

Hehehe, kao da sam ja ovo napisala :)! Identicna situacija je kod mene bila, samo sto sam ja bila 29 nedelja kada sam isla na taj 4D. I meni je doktor naplatio kao obican ultrazvuk dami je radio.

A ja sam se bas bila smorila......krivo mi je mnogo bilo sto nismo videli lepo glavicu.... Doktor kaze da je najidealnije da se 4D radi izmedju 21 i 26 nedelje trudnoce.

Danas idem da bebu pogleda fetusni kardiolog, pa ce doktor ponovo pokusati da pogleda bebu na 4D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod moje dr je 4D 4000din,jedino sto se ne dobija cd,ali za toliko para nije mi bas ni puno bitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hihihihih, i meni je 17-esti maj :) Mada su mi rekli da cu se 99% poroditi pre termina jer mi je beba bas,bas napredna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Па онда по речима тих лекара испада да све ми из Зајечара идемо безвезе на УЗ, јер овде и не постоји други осим 4D. Не плаћа се и баш ми је чудно што у другим градовима је толико скупо. И у првој, а и сад у другој трудноћи, само на тај УЗ идем. И то их има 2, један у ДЗ а други у болници, па код ког лекара хоћеш тамо идеш. За приватне ординације не знам. А код ког лекара си имала заказано?

Konacno neko iz Zajecara! I mene je zacudilo sto svi pisu za 4D koji se placa :unsure: Ja sam bebca videla u trecem mesecu i imao je prstice, uvce :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

hteo bih da znam gde preporucujete da se radi 4d ultrazvuk?

Zasto ovako da pitam: radili smo dubble test i rezultat je OK, tripple jos nismo radili nego razmisljamo da uradimo 4D. E sada, radili smo VTO i ocekujemo 3 bebca! Zvao sam kliniku Analife po prepoduci ginekologa kod nas i iznenadio sam se: prvo neljubazno javljanje na telefon, onda ostavljanje na cekanju bez upozorenja, zatim su mi uzeli broj telefona da mi se jave oko zakazivanja, da bi posle nekoliko sati ja ponovo pozvao i rekli mi da uopste ne mogu da rade 4d kod nas, a da merenje beba moze da uradi bilo ko i evo bas su hteli da me obaveste telefonom. Strasno neprofesionalno.

Zanima me da li ima nekoga ko ima iskustva i moze da mi preporuci ovaj pregled u Bgd?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

hteo bih da znam gde preporucujete da se radi 4d ultrazvuk?

Zasto ovako da pitam: radili smo dubble test i rezultat je OK, tripple jos nismo radili nego razmisljamo da uradimo 4D. E sada, radili smo VTO i ocekujemo 3 bebca! Zvao sam kliniku Analife po prepoduci ginekologa kod nas i iznenadio sam se: prvo neljubazno javljanje na telefon, onda ostavljanje na cekanju bez upozorenja, zatim su mi uzeli broj telefona da mi se jave oko zakazivanja, da bi posle nekoliko sati ja ponovo pozvao i rekli mi da uopste ne mogu da rade 4d kod nas, a da merenje beba moze da uradi bilo ko i evo bas su hteli da me obaveste telefonom. Strasno neprofesionalno.

Zanima me da li ima nekoga ko ima iskustva i moze da mi preporuci ovaj pregled u Bgd?

Hvala.

Pa ovako, mm i ja smo imali Analife opciju i Dijagnostika kliniku za 4D, pa smo otišli u Dijagnostiku jer nam je bila bliža. Po cenama su isti. Jako su ljubazni, i kažu ti mnogo stvari a da ih i ne pitaš i ne znaš da su, u stvari važne.

Ja posle dabl testa nisam radila tripl test, i mislim da ako je dabl okej �“ i ne ide se na tripl test. Bar su meni tako rekli, kad sam pitala kad treba da ga uradim.

Tako da mislim i da ne treba da radite previše analiza, kad je sve u redu.

:)

Nadam se da sam pomogla, ako neko ima bolji savet - vi što ste celu trudnoću vodile kod privatnika i bile zadovoljne - dajte preporuku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

hteo bih da znam gde preporucujete da se radi 4d ultrazvuk?

Zasto ovako da pitam: radili smo dubble test i rezultat je OK, tripple jos nismo radili nego razmisljamo da uradimo 4D. E sada, radili smo VTO i ocekujemo 3 bebca! Zvao sam kliniku Analife po prepoduci ginekologa kod nas i iznenadio sam se: prvo neljubazno javljanje na telefon, onda ostavljanje na cekanju bez upozorenja, zatim su mi uzeli broj telefona da mi se jave oko zakazivanja, da bi posle nekoliko sati ja ponovo pozvao i rekli mi da uopste ne mogu da rade 4d kod nas, a da merenje beba moze da uradi bilo ko i evo bas su hteli da me obaveste telefonom. Strasno neprofesionalno.

Zanima me da li ima nekoga ko ima iskustva i moze da mi preporuci ovaj pregled u Bgd?

Hvala.

Tri bebice, wow. :D. Ja nosim blizance. Meni cak ni dubble test nisu radili jel su kazu rezultati za blizance nisu reprezentativni, a za trojke hmmmmm. 4d mi isto nisu radili posto na dve nedelje rade uz. Inace u prvoj trudnoci sam isla u Analife i bili su super.

Cestitam jos jednom, mora da je predivno cekati tri bebca. Sve naj...... zelim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

hteo bih da znam gde preporucujete da se radi 4d ultrazvuk?

Zasto ovako da pitam: radili smo dubble test i rezultat je OK, tripple jos nismo radili nego razmisljamo da uradimo 4D. E sada, radili smo VTO i ocekujemo 3 bebca! Zvao sam kliniku Analife po prepoduci ginekologa kod nas i iznenadio sam se: prvo neljubazno javljanje na telefon, onda ostavljanje na cekanju bez upozorenja, zatim su mi uzeli broj telefona da mi se jave oko zakazivanja, da bi posle nekoliko sati ja ponovo pozvao i rekli mi da uopste ne mogu da rade 4d kod nas, a da merenje beba moze da uradi bilo ko i evo bas su hteli da me obaveste telefonom. Strasno neprofesionalno.

Zanima me da li ima nekoga ko ima iskustva i moze da mi preporuci ovaj pregled u Bgd?

Hvala.

pozzz

ako imas vremena raspitaj se o dr Tihomiru Mihajlovicu(poznatiji kao dr Tika),ordinacija Ultramedika.Mi smo te stvari radili kod njega.Ne bi da namecem svoje misljenje,ali je bas strucnjak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,

hteo bih da znam gde preporucujete da se radi 4d ultrazvuk?

Zasto ovako da pitam: radili smo dubble test i rezultat je OK, tripple jos nismo radili nego razmisljamo da uradimo 4D. E sada, radili smo VTO i ocekujemo 3 bebca! Zvao sam kliniku Analife po prepoduci ginekologa kod nas i iznenadio sam se: prvo neljubazno javljanje na telefon, onda ostavljanje na cekanju bez upozorenja, zatim su mi uzeli broj telefona da mi se jave oko zakazivanja, da bi posle nekoliko sati ja ponovo pozvao i rekli mi da uopste ne mogu da rade 4d kod nas, a da merenje beba moze da uradi bilo ko i evo bas su hteli da me obaveste telefonom. Strasno neprofesionalno.

Zanima me da li ima nekoga ko ima iskustva i moze da mi preporuci ovaj pregled u Bgd?

Hvala.

Ja sam 2 puta radila do sada 4D ultrazvuk u Specijalnoj bolnici Beograd.Zadovoljna sam i ljubaznoscu i strucnoscu .Tako je kod mene,ali najbolje raspitaj se za sve pa odluci .Ovo je njihov sajt www.bolnicabeograd.co.rs .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na lepim zeljama, cekati tri potomka je vise od radosti! Svima vam zelim isto!!!

Sto se tice 4D, uspeo sam da zakazem u ordinaciji Radojicic kod Hrama, radi dr. Brakus, to je sa klinike jedna "koleginica" po trudnoci (njena je blizanacka) preporucila i rekla da NIKO nije hteo da joj radi 4D zbog blizanaca, a ovde je prosla super. LM, poucen tim iskustvom resim da pozovem i na prvu nam zakazu pregled u sredu! Divno. Cak su se javili na mobilni supruzi posle 3 minuta od razgovora (njoj nisam ni rekao da sam uspeo da zakazem) da joj potvrde termin zakazivanja, a onda su pozvali i mene da mi objasne kako da ih nadjem jer nismo iz Beograda. Profesionalno. Videcemo jos za pregled.

Hvala na savetima, pisacu sta se desava kada pregled obavimo...

Pozz

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene posle ultrazvuka:

Klinika po preporuci ginekologa je trebala da bude klinika Analife u Zemunu. Kada sam pozvao, potpuno neljubazna seka mi je rekla da ce mi javiti termin zakazan za pregled, a kada sam ponovo posle nekoliko sati!!! pozvao rekla mi je da je bas htela da me pozove i da mi kaze da 4D mozemo uraditi bilo gde! tako da ne moramo!!! kod njih!!! odnosno za tripple test je dovoljan 2D pa ne moramo da radimo 4D. Katastrofa. Znaci: sto dalje od klinike Analife.

Uradili smo na kraju u ordinaciji Radojcic kod Hrama. Dr Brakus topla preporuka, osoblje korektno. Medjutim, kada smo odneli nalaze u Konzilijum radi tripple testa i nakon pregleda rezultata - sok: sve tri bebe su nam u 22-oj nedelji i sve imaju identicne karakteristike!!! Neko se zzeznuo sa copy/paste tako da smo u 15 nedelja dobili +7! Onda sam se vracao nazad u kliniku, popunili su kako treba, ali bi problem bio da nisam imao stampane nalaze direktno stampane sa UZ. U tom slucaju bi ceo pregled morao biti ponovljen! Malo je nelogicno da se takve greske javljaju, ajde da ne budem baksuz pa da kazem da im je prvi put. Medjutim, zapitam se da li smo supruga i ja picajzle kada trazimo da se uradi nesto kako treba. Izgleda da je to pretesko. Videcemo sledeci dolazak kakav ce biti.

Pozz svima i radite 4D! Sve se vidi! Evo jedne.....

post-46599-1311712610_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage buduće mame,

Da li neko zna koja je dobra klinika u Zemunu ili Novom Beogradu koja radi 4D UZ?

Da li je potrebno raditi u nekoj posebnoj nedelji (ja sam 20.ta) ili to nema veze?

Hvala

Vex

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od strane genetičara mi je preporučeno da između 20. i 22. nedelje uradim 4D uz, ali da to uradi dr Siniša Stojić i da uradim u Subotici. Zaboravila sam u koju privatnu kliniku on subotom dolazi pa ako je neka trudnica iz Subotice, a zna za njega (help)..Jeste čuli za tog doktora, kakav je?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage buduće mame,

Da li neko zna koja je dobra klinika u Zemunu ili Novom Beogradu koja radi 4D UZ?

Da li je potrebno raditi u nekoj posebnoj nedelji (ja sam 20.ta) ili to nema veze?

Hvala

Vex

Od strane genetičara mi je preporučeno da između 20. i 22. nedelje uradim 4D uz, ali da to uradi dr Siniša Stojić i da uradim u Subotici. Zaboravila sam u koju privatnu kliniku on subotom dolazi pa ako je neka trudnica iz Subotice, a zna za njega (help)..Jeste čuli za tog doktora, kakav je?

Iz kog razloga radite 4D?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od strane genetičara mi je preporučeno da između 20. i 22. nedelje uradim 4D uz, ali da to uradi dr Siniša Stojić i da uradim u Subotici. Zaboravila sam u koju privatnu kliniku on subotom dolazi pa ako je neka trudnica iz Subotice, a zna za njega (help)..Jeste čuli za tog doktora, kakav je?

Draga Dea,

Moj problem sa trudnocom je utvrdio Prof.Sinisa Stojic, da nije bilo njega ne znam kako bi se sve zavrsilo. Sreca u nesreci sto sam pronasla njega pa se sve zavrsilo kako je moralo. On je po meni jedan od najboljih doktora sto se ginekologije tice. Ako imas neki problem otvoreno ce ti reci sta je i o cemu se radi. Strucan je, zna svoj posao i obavlja ga krajnje profesionalno, otvoreno prica sa pacijentima, nema lazi, nema prevare. E sad problem je sto sam ja isla u Ns privatno u Genesis pa sam posle bila njegov pacijent na Betaniji. Jedino u Subotici znam da je radio na poliklinici "BADAWI" ul.Jelene Covic 28. Tel> 024/553-774, 567-495. Probaj da nazoves i pitas ih da li dolazi jos uvek tu. Preporucujem ti njega iskreno jer neces pogresiti. On je ekspert za UZ, utvrdjivanje anomalija i drugih stanja ploda. Takodje probaj da nadjes jos neke klinike u Su i pitaj da li dolazi kod njih. Nadam se da sam ti bar malo pomogla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. Meni je geneticarka rekla da skoro sve trudnice sada rade 4d uz,ali je veoma bitno i koji dr to radi pa mi je preporucila njega. bebica je dobro,hvala Bogu,juce sam osetila i blago treperenje u stomaku pa smo bili van sebe od srece. Uglavnom, meni je na dubl testu hcg bio jako visok pa sam radila i tripl na kojem je hcg bio u granicama normale. Ali ipak hocemo sve proverimo na 4d uz pa da budemo mirni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od strane genetičara mi je preporučeno da između 20. i 22. nedelje uradim 4D uz, ali da to uradi dr Siniša Stojić i da uradim u Subotici. Zaboravila sam u koju privatnu kliniku on subotom dolazi pa ako je neka trudnica iz Subotice, a zna za njega (help)..Jeste čuli za tog doktora, kakav je?

Sad videh :rolleyes: Dr.Stojic radi i u MegaLabu privatno u Subotici,ja nisam isla kod njega licno i samim tim nemam nikakvo misljenje o njemu,imam dve drugarice koje jesu, kazu da je neljubazan i da ti ultrazvuk uradi za 3 min,

i to zadovoljstvo platis 6000din.

Eto Gougle ima drugacija,licna iskustva,mnogo bolja... :)

Broj MegaLaba koji se nalazi na Radijalcu preko puta Hale sportova je 024/554-789.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad videh :rolleyes: Dr.Stojic radi i u MegaLabu privatno u Subotici,ja nisam isla kod njega licno i samim tim nemam nikakvo misljenje o njemu,imam dve drugarice koje jesu, kazu da je neljubazan i da ti ultrazvuk uradi za 3 min,

i to zadovoljstvo platis 6000din.

Eto Gougle ima drugacija,licna iskustva,mnogo bolja... :)

Broj MegaLaba koji se nalazi na Radijalcu preko puta Hale sportova je 024/554-789.

Ivana verujem da su tako prosle, sve zavisi koji doktor kako kome odgovara. Ja sam licno njegov pacijent i meni je spasio zivot. Bebi nije bilo spasa jer smo kasno stigli do njega ali zahvaljujuci njemu ja sam ostala ziva. Ima mnogo dobrih doktora kod kojih sam bila i meni licno neodgovaraju ali Stojicu svaka cast. On je nacelnik visokorizicnih trudnoca na Betaniji. Ja sam po preporuci mojih drugarica stigla do njega, prvi pregled je bio odlican prvenstveno samo upoznavanje sa nama a onda i pregledi koje obavlja bez greske. Drugu trudnocu bez razmisljanja vodim kod njega privatno jer sam prosla tako kako netreba i vise necu da se igram zivotom. Sve zavisi od osobe do osobe, ali ja Stojica ni za sta vise ne bih menjala. Jeste da se svaki pregled placa 6500 u Genesisu ali bar znas na cemu si. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovoru. Meni je geneticarka rekla da skoro sve trudnice sada rade 4d uz,ali je veoma bitno i koji dr to radi pa mi je preporucila njega. bebica je dobro,hvala Bogu,juce sam osetila i blago treperenje u stomaku pa smo bili van sebe od srece. Uglavnom, meni je na dubl testu hcg bio jako visok pa sam radila i tripl na kojem je hcg bio u granicama normale. Ali ipak hocemo sve proverimo na 4d uz pa da budemo mirni.

Razumem te skroz. Ja sam imala tu nesrecu da mi prekinu trudnocu u 37 nedelji, tacnije pre 2 nedelje. Bebi nije bilo spasa a i moj zivot je bio u kriticnom stanju zbog svega. Stojic mi je pomogao i bez njega ne znam sta bih. Mojoj drugarici je hcg bio visok ali hvala bogu pa je sve uredu. I ja sam bila kod geneticara, radila kordocentezu, analize na TORCh, i nista nije valjalo pa je trudnoca morala da se zavrsi. Cak sam bila i u Bg na fetalnoj ehokardiografiji 2 puta i to nije bilo uredu. Hvala bogu pa je tvojoj bebici dobro. Nemoj nista da se plasis bice sve kako treba. i moja drugarica je imala isti taj problem pa je na kraju sve dobro ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr me je savetovao da odem na 4d ultrazvuk, da budem sigurna da je sve u redu jer nisam radila double, triple test.

Preporucuje li mi neko neku ordinaciju u Bg-u? Kakva su vam iskustva i koje su cene kod privatnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr me je savetovao da odem na 4d ultrazvuk, da budem sigurna da je sve u redu jer nisam radila double, triple test.

Preporucuje li mi neko neku ordinaciju u Bg-u? Kakva su vam iskustva i koje su cene kod privatnika?

Pa zasto ne uzmes uput iz dz i odes da zakazes( u bolnici bilo kojoj) triple test? Ja imam preporuku za ordinaciju Ultramedica i kod njih je expertski uz 9000 din. Vidm i da dosta trudnica ide u Analife i da ih hvale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zasto ne uzmes uput iz dz i odes da zakazes( u bolnici bilo kojoj) triple test? Ja imam preporuku za ordinaciju Ultramedica i kod njih je expertski uz 9000 din. Vidm i da dosta trudnica ide u Analife i da ih hvale

Smatram da su double i tripl test cista matematika i zakon verovatnoce. To bas nista ne znaci.... Najbitniji je uz i jos neke druge analize.

Hvala, potrazicu a internetu Ultramedic, da vidim gde su!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smatram da su double i tripl test cista matematika i zakon verovatnoce. To bas nista ne znaci.... Najbitniji je uz i jos neke druge analize.

Hvala, potrazicu a internetu Ultramedic, da vidim gde su!

Dr Tihomir Mihajlovic je taj koji radi expertski i stvarno je dobar strucnja.On praktikuje uz u 12 . i 17. nedelji ,a i ja sam u tom fazonu da su to samo racunanja i iz tog razloga sam kod njega isla i u prvoj ,a i u ovoj trudnoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Tihomir Mihajlovic je taj koji radi expertski i stvarno je dobar strucnja.On praktikuje uz u 12 . i 17. nedelji ,a i ja sam u tom fazonu da su to samo racunanja i iz tog razloga sam kod njega isla i u prvoj ,a i u ovoj trudnoci

Kažu za dokrora Tihomira da je veliki stručnjak. Njemu možeš verovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.