Depilacija pred porođaj

odgovora

Objavljeno

i ja sam pred drugi porodjaj otisla nesredjena,ovde te ne briju,ma ne pipaju brijac uopste,nisam ni videla da ga ima u blizini

pred prvi porodjaj sam se sredjivala sama i sve me stomak zaboleo od savijanja,a ono bez potrebe skroz

ja sam mislila na dep u kozmetickom salonu, proverenom naravno, nije strasno iskreno sto se tice bola ,

sta vise manje me bolelo nego pre trudnoce, moja devojka je izuzetno fina,ima iskustva sa trudnicama, i sama je majka , legnes na onaj krevet i uzivas sve drugi radi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je malo nelogicno to sto je par vas napisalo da se koristi vec upotrebljavan brijac, a to nikako zbog raznoraznih virusa i ostalih bolestina ne bi smelo da se radi??? :( sada sam zabrinuta, ako to ne uspem sama da obavim kako treba, ponecu svoj brijac u porodiliste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je malo nelogicno to sto je par vas napisalo da se koristi vec upotrebljavan brijac, a to nikako zbog raznoraznih virusa i ostalih bolestina ne bi smelo da se radi??? :( sada sam zabrinuta, ako to ne uspem sama da obavim kako treba, ponecu svoj brijac u porodiliste :)

Brijač stoji u rastvoru nekog dezinfekcionog sredstva...a i pre samog čina dobiješ klistir, pa se svakako posle toga opereš u toaletu...oni neće primiti tvoj brijač da te njime obriju...dakle ili sama kod kuće ili njihov u porodilištu. Ja nisam "zakačila" nikakvu infekciju od tog famoznog brijača...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brijač stoji u rastvoru nekog dezinfekcionog sredstva...a i pre samog čina dobiješ klistir, pa se svakako posle toga opereš u toaletu...oni neće primiti tvoj brijač da te njime obriju...dakle ili sama kod kuće ili njihov u porodilištu. Ja nisam "zakačila" nikakvu infekciju od tog famoznog brijača...

Znaju sigurno sta rade, ne bi dovodili valjda u opasnost nikoga time. Ali je pomisao na to grozna. Svakako cu to uraditi sama, samo da me poredjaj ne iznenadi :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bliži mi se porođaj, pa sam kontala da idem na depilaciju (do sad sam se sama sređivala epilatorom, ali sad ništa ne vidim od tibe), međutim, takođe sam počela jezivo da natičem i sad, neki mi ne savetuju depilaciju, a neki kažu da je ok ako je hladnim voskom. Šta vi kontate?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Više ćeš imati podliva i otoka od hladnog voska, bar po mom iskustvu, ali svačija koža je drugačija. Mada, čak i ako budeš imala neko crvenilo, ono prođe do sutradan. Samo, ako nisi navikla na topli vosak, neki lekari ne savetuju da vatreno krštenje bude baš pred porođaj. Uzgred, rekla bih da manje boli depilacija toplim voskom nego epilatorom, ali možda je i to individualna stvar.

Hvala na odgovoru. Nosim se mišlju da mi izdepiliraju "samo" hm ingvinalnu regiju :), a da noge nekako sama brijačem ili sl. pošto su ovi otoci već toliko strahotni da mi je stvarno već frka da ne dobijem neke podlive ili štatijaznam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najbolja varijanta depilacija, jer kada nakon brijaca za dva tri dana pocnu dlacice da rastu, svrbuckaju, a tu i rana od epi hmmm.. Ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najbolja varijanta depilacija, jer kada nakon brijaca za dva tri dana pocnu dlacice da rastu, svrbuckaju, a tu i rana od epi hmmm.. Ne znam.

O tome se najmanje razmislja :D Ko ce se kaciti na sto za depilaciju na kraju devetog meseca, tesko, ja sam se obrijala sama kod kuce uz pomoc ogledala, tamo su me samo "dobrijali" iz dva tri puta i to je to. Sto se mora mora se, a to kazem ja koja sam razmazena i gadljiva ;)

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je najbolja varijanta depilacija, jer kada nakon brijaca za dva tri dana pocnu dlacice da rastu, svrbuckaju, a tu i rana od epi hmmm.. Ne znam.

Definitivno najbolja, ja sam se pred porodjaj depilirala jos malo svakih nedelju dana jer sam se panicno plasila tog brijanja- kasapljenja u bolnilci. I sve je super proslo nisu me ni pipnuli u bolnici a dok je sve poraslo rana se umirila i sve ok. Ionako te svrbi rana, zamisli tek jos i svrab od dlaka. Ja sam uvek za depilaciju, jedino sto moras bas da pazljivo izaberes ko ce da ti je uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne svrbi vas kad izrastaju posle depilacije?

Mene svrbi svakako. A imam problem sa urastanjem koji se jos i povecao u trudnoci, tako da je moj izbor ipak brijac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na nogama mi inace jako urastaju, a sad sam i ja primetila da rastu sporije. A na preponama mi se desilo par puta ali nista strasno.

A u poslednjih par puta kad sam se obrijala dole, tako se upalilo i uraslo par dlaka, da sam jedva iscistila to. Strepim kako bi bilo kad bih voskom radila.

Brijacem cu ja to pa kako bude. Kad budem videla sebe ispod stomaka :lol: onda cu se vratiti vosku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu sigurno da odem na depilaciju pred porodjaj, komplet noge, prepone, sve..brijac mi nije nikad bio dobar izbor, jer mi vec sledeci dan noge budu ko smirgla, a prepone da ne spominjem.. uzasno svrbi sve..od depilacije sam mirna skoro mesec dana..i kad pocnu dlacice da rastu, krenu one tanke, postepeno..pa tek nakon mesec i po izrastu sve.

Da, stomak naravno ne bi trebalo toplim voskom, nego hladnim..ali za ovo ostalo topli vosak je zakon po meni..sve bude potpuno glatko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

(Lorelaj @ 15.05.2012, 08:22)

A ne svrbi vas kad izrastaju posle depilacije?

Mene svrbi svakako. A imam problem sa urastanjem koji se jos i povecao u trudnoci, tako da je moj izbor ipak brijac.

Posle depilacije nikad. Na svu sreću, nemam problem sa urastanjem, inače ne znam šta bih radila. Dešavalo mi se ranije da urastaju, u periodu kada sam išla kod različitih kozmetičarki i kombinovala hladni i topli vosak, ali i tada se to dešavalo samo na pregibu prepona, a otkad idem samo kod jedne proverene kozmetičarke koja radi samo toplim voskom, nemam taj problem.

Meni su u trudnoći veoma sporo rasle dlake. Išla sam na depilaciju otprilike na 2 meseca, inače idem jednom mesečno. Od redovne dugogodišnje depilacije su se skroz proredile.

a gde ides na depilaciju? moze preporuka? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na prvi porodjaj otisla nesredjena i tamo me je teta sredila :D

A sad cu da gledam da obavim to kuci ...naravno uz malo pomoci sa strane :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad kazete sredjivanje...da li se misli skroz na skroz skidanje dlacica ili moze da se ostavi neka 'frizurica' xixixi... :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[quote name=TinaBambina :)' timestamp='1369528545' post='681063]

kad kazete sredjivanje...da li se misli skroz na skroz skidanje dlacica ili moze da se ostavi neka 'frizurica' xixixi... :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skroz mora da se bude obrijan,ne sme ni jedna dlacica. ja sam se oba puta obrijala kod kuce,ali su one na pripremi bez obzira to isto uradile,verovatno da je ostala neka dlacica :D i ovog puta imam isto da uradim ali uz pomoc mm-a jer necu nista videti od stomaka :D

Kiki @, Marija77, Cokalin@ i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odavno dole nista ne vidim :D

I nadam se da ako se sredim nece popravljati iza mene... :angry: bre da me izuljaju :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam preporucujem brazilsku depilaciju, uradite nedelju dana pred termin, pa ste mirne i dosta posle porodjaja.. :)

Cisto da budete spremne, jer moze da se desi da se porodite par dana ranije, nikad se ne zna :)

Makicaaa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam preporucujem brazilsku depilaciju, uradite nedelju dana pred termin, pa ste mirne i dosta posle porodjaja.. :)

Cisto da budete spremne, jer moze da se desi da se porodite par dana ranije, nikad se ne zna :)

Ja radila jednom,i nikad više,pa to boli gore nego porođaj :) .Kod nas u porodilištu izvade neke brijače kao da su ih iz muzeja pozajmili :ph34r: Pih.

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja odavno dole nista ne vidim :D

I nadam se da ako se sredim nece popravljati iza mene... :angry: bre da me izuljaju :huh:

A uz pomoc ogledalceta? Ja sam lepo na slepo i sve mi je ispalo super, bila mi sestra pre porodjaja u kontrolu da vidi kako to izgleda i kaze bolje nego sto bi ona uradila :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tri dana pred porodjaj isla na depilaciju, to mi je puno znacilo, sto kaze Hellen i posle porodjaja sam dugo bila mirna. Mm mi je pomogao oko ostalog, tako da me u porodilisitu nisu dirali, cak je i sestrica bila zadovoljna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja se nadam da ce mene ovog puta isto ostaviti na miru,iskreno strah me je od tih njihovih brijaca,ne znam da li menjaju brijace tj.za svaku trudnicu po jedan ili jedan koriste za sve,sta ako me, ne daj Boze,posece pa se inficira... Uvek me je bilo strah ali nikako nisam pitala. Zato hocu ovog puta da se dobro izdepiliram da nista ne ostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A uz pomoc ogledalceta? Ja sam lepo na slepo i sve mi je ispalo super, bila mi sestra pre porodjaja u kontrolu da vidi kako to izgleda i kaze bolje nego sto bi ona uradila :D

Da,da ogledalce i po potrebi muz da ne izvodim bas tolike akrobacije :lol: i da se ne polomim u kadi :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.