Depilacija pred porođaj

odgovora

Objavljeno

Upravu si Dabo, ali ja imam takav problem sto nemam porodiliste u mom gradu, pa moram da se vozim 30km kad bude doslo vreme. Pitanje je kako cu stici da se sredim. :) Jedino da uradim depilaciju neki dan pred termin, ali cula sam da ne valja. (?!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidim zasto to fino nebi kuci uradile i skratile sebi muke. Nije u pitanju samo brijac, nego tamo nema ni paste/gela za brijanje ni losiona/mlijeka poslije brijanja, uzas :blink:

a ko nema srece pa bude jos i siven...pa boli rana, svrbi koza od brijanja, katastrofa

Ja sam se sredila dan ranije kuci, tad kad su pocele kontrakcije sigurno to nnisam mogla sama da izvedem...

A veruj mi da te brijanje nece svrbeti na porodjaju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidim zasto to fino nebi kuci uradile i skratile sebi muke. Nije u pitanju samo brijac, nego tamo nema ni paste/gela za brijanje ni losiona/mlijeka poslije brijanja, uzas :blink:

a ko nema srece pa bude jos i siven...pa boli rana, svrbi koza od brijanja, katastrofa

Ja sam se sredila dan ranije kuci, tad kad su pocele kontrakcije sigurno to nnisam mogla sama da izvedem...

A veruj mi da te brijanje nece svrbeti na porodjaju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidim zasto to fino nebi kuci uradile i skratile sebi muke. Nije u pitanju samo brijac, nego tamo nema ni paste/gela za brijanje ni losiona/mlijeka poslije brijanja, pa cete poslije par sati da se cesete, uzas :blink:

a ko nema srece pa bude jos i siven...pa boli rana, svrbi koza od brijanja, katastrofa

Ovo sam htela da boldujem, a ne obrisem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se kući sredila, ali me je babica opet brijala iako nije bilo ničega :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, sredila se kuci ili ne, ne gine mi brijanje u porodilistu?! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, sredila se kuci ili ne, ne gine mi brijanje u porodilistu?! :D

To što je meni uradila, nije brijanje :P više je popravila <_< donji deo stomaka, pretpostavljam za slucaj da se radi carski... Ali samo ti svoj brijač u ruke :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to uradila kući, kad su počele kontrakcije i nisu ništa popravljali u porodilištu. A i da jesu u tom trenutku nisam o tome razmišljala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod kuce se sredis i ako treba oni urade u pripremi za porodjaj glanc...hihihi...mene nisu dirali...svidelo im se mojih ruku delo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravu si Dabo, ali ja imam takav problem sto nemam porodiliste u mom gradu, pa moram da se vozim 30km kad bude doslo vreme. Pitanje je kako cu stici da se sredim. :) Jedino da uradim depilaciju neki dan pred termin, ali cula sam da ne valja. (?!)

I nama je porodiliste udaljeno 30km,ali ja sam uspela da se istusiram i da me mm izdepilira(kremom za depilaciju,by the way,koje se smeju koristiti koliko ja znam),i jos svashta,kad smo krenuli u bolnicu kontrakcije su bile na 5min.Kad smo stigli bilo je 3h popodne,a ja sam se porodila sutradan u 10pre podne.Znaci moje iskustvo je da ces stici,dont worry.A sad,sto se tice depiliranja za termin-opet moje iskustvo je takvo da sam se ranije porodila,tako da... :)

Ps:mene nisu obradjivali kad su videli dobro uradjeno delo mog muza,ali da vam odam tajnu:jednom sam mu dala da vezba,hihihi... :D I da,skinuli smo dlacice i sa stomaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ležala sam nedelju dana pre porođaja u bolnici, na prijemu su me obrijali i kad je počeo porođaj posle 6 dana nisu me ponovo čačkali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugi put ću se depilirati čim uđem u 9 mesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se oba puta sredivala kuci i nisu imali potrebe da me tamo doteruju. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlucila sam se za brijanje a ne depilaciju. Ja sam imala srece sto mi je srupug bio voljan da pomogne. :lol: Kada sam dobila kontrakcije, lepo se polako istusirala a suprug pomogao u "sredjivanju" i kada sam dosla tamo nije bilo potrebe za tim. By the way svima preporucujem sredjivanje kod kuce, ukoliko je to moguce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se vece pred porodjaj potopila u kadu i eliminisala sve i jednu dlacicu.Sijala sam se kao za Novu Godinu :lol: i nisu me dirali u porodilistu.Meni je bilo zanimljivo sto je moj dan za kupanje u kadi tokom cele trudnoce,bez izuzetka,bio cetvrtak,a jedino tog puta sam se okupala u sredu i porodila se sutra ujutru.

A za sve koje brinu da li ce stici-prvi porodjaj traje najmanje 12 sati ,pa vi gledajte sta sve mozete da uradite za to vreme.I sedite kuci bar 7 sati dok ne krenete u porodiliste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I sedite kuci

Da, to i ja svima preporucujem. Mi smo imali odlican tajming. U bolnicu se javili na prijemno oko 6 (cak sam tigla muzicu da skuvam jutarnju kaficu i da je popije :lol: ). Posto je bila guzva primili me u salu oko 9 porodjaj gotov u 11:50 :lol: Svi su bili zateceni, imajuci u vidu da sam prvorotka. E, sad kako ce biti sa drugim (nadam se da cu imati priliku da i to iskusam) :rolleyes:

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se redovno depiliram na BRAZILKU kod moje kozmeticarke, pa planiram i neposredno pred porodjaj da odem i tako ukomponuem tajming.........

vruc vosak sve resava, tako babica, sestra nece imati posla valjda ............ :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se redovno depiliram na BRAZILKU kod moje kozmeticarke, pa planiram i neposredno pred porodjaj da odem i tako ukomponuem tajming.........

vruc vosak sve resava, tako babica, sestra nece imati posla valjda ............ :)

U mom slucaju i posle kompletne depilacije morali su da prodju onim njihovim odvratnim brijacem! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

neeeeeeeeeeeeeeeee.........................

smrc

verovatno je prolazio u tom momentu neki doca, pa da ne bude da ne radi nista :P

salim se, ja cu da se sredim, pa ako me bas zabode neka takva babica, sta da se radi, tako je ..... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, depilacija, to boliiiiiii :wacko:

Kupila sam jedno vece stono ogledalo ;) i brijam se pomocu njega :D jer od stomaka vise nista ne vidim :lol: i mogu vam reci, dobro mi ide :lol:

Valjda cu imati vremena i za porodjaj da se dobro sredim :unsure:

Od mm nema nista da mi pomogne, sav se najezi i kad mu spomenem :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Anci, u se i u svoje kljuse. :)

Nista bez ogledala. :) A od stomaka, ni noge ne mogu lepo da obrijem, a kamoli nesto drugo. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Anci, u se i u svoje kljuse. :)

Nista bez ogledala. :) A od stomaka, ni noge ne mogu lepo da obrijem, a kamoli nesto drugo. :P

Sve te razumem :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sredio mm vece pred odlazak u bolnicu. Rekla sam da sam sredjena i nisu me dirali,cak nisu ni pogledali :P

I mene je muz sredio to vece kad sam isla u bolnicu i babica videla da nema posla i gotovo,ali to je bilo kad sam se drugi put porodila,a prvi put ja sam nekako sama se sredila(nisam imala ko jer sam bila u bolnici) i kad sam otisla na porodiljsko babica (ista ta koja je bila na porodjaju moje mame kad sam se ja rodila,i na mom prvom porodjaju,najludja zena tamo,u pozitivnom smislu ) i ona kao da me sredi malo,a onaj brijac uzas,em star,em za muskarce,em na suvo !!!! fujjjjjj!!! A drugi put kad ssam se poradjala bila je ista babica koja je bila na porodjaju kad se moja svekrva poradjala sa mm !!! koja slucajnost !!!!!!!!!!! A ta babica je tamo NAJGORA !!!!!I svi je mrze ,pa cak i doktori !!!A ja je najvise zezala !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dragi se plasi da me ne povredi:) jaaadan, morace, a vec ga vidim kako se trese :) to ce biti jedno duuuuuuugo sredjivanje znajuci njega detaljistu :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.