Depilacija pred porođaj

odgovora

Objavljeno

Ne znam sta mi to pade n'a pâmet Ali zanimljivo mi je da to pitam vas koje Sté to prosle. Ima li sansi da se za porodjaj same izdepiliramo ili to ipak moraju "oni" u bolnici? Jesu li bar nezni ili te sami samelju n'a brzaka;)))?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta mi to pade n'a pâmet Ali zanimljivo mi je da to pitam vas koje Sté to prosle. Ima li sansi da se za porodjaj same izdepiliramo ili to ipak moraju "oni" u bolnici? Jesu li bar nezni ili te sami samelju n'a brzaka;)))?!

ja sam sama... ali oni su ipak to kao morali da "poprave"... grozni su im oni brijači... ali veruj mi u tom trenutku ti je to najmanja briga... mada ne bi bilo loše da se ti kući, ako možeš, sama središ, koliko toliko...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u poslednjem tromesecju prestala duboko depilirati i presla na trimer. Tako sam se i za porodjaj sredila.

Ovde se ne praktikuje i ne savetuje brijanje nikako. Ono stvara puno mikro-posekotina koje su potencijalna lezista za bacile pa se otuda preporucuje ili doci prirodno (onako sa sve sumom :lol: ) ili lepo potkraceno i iztrimovano.

Ja sam se kroz celu trudnocu mogla sama srediti pa i vece kada sam krenula na porodjaj isto tako. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam sama... ali oni su ipak to kao morali da "poprave"... grozni su im oni brijači... ali veruj mi u tom trenutku ti je to najmanja briga... mada ne bi bilo loše da se ti kući, ako možeš, sama središ, koliko toliko...

[/quote

Uradila sam duboku depilaciju, sto znaci da nije imalo STA da se brije i sklanja ali oni su ipak prosli sto kaze godak tim svojim odvratnim brijacem, cini mi se veoma nespretno i grubo ali to je za njih rutina, hop-hop i gotovo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne iskasape n'as valjda pré vremena:)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se sredila sama, ali isto su oni morali. Samo su mi napravili crvene tackaste posekotine.

Još ja kažem - ja sam se sama sredila. A sestra će meni: hajde da pogledam. I kaže - odlično si to odradila, ali ću ja ipak malo popraviti!!!!

I popravila je. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se sama sredila pre porodjaja..kada sam stigla na porodjaj, sestra je krenula tim brijačem, ali kad je videla da nema posla..odustala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sredio mm vece pred odlazak u bolnicu. Rekla sam da sam sredjena i nisu me dirali,cak nisu ni pogledali :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, kad pocnu kontrakcije, imacu vremena za jedno tusiranje? A za pesacenje do klinike n'a recimo petnaestak minuta?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, kad pocnu kontrakcije, imacu vremena za jedno tusiranje? A za pesacenje do klinike n'a recimo petnaestak minuta?;)

Ma i za spavanje par sati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, kad pocnu kontrakcije, imacu vremena za jedno tusiranje? A za pesacenje do klinike n'a recimo petnaestak minuta?;)

imaćeš dovoljno vremena za tuširanje... za pešačenje baš i nisam sigurna, ne zbog vremena, nego ne znam da li ćeš baš moći da pešačiš...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam se "sredila" za porodjaj, tj. muzic me je doterao m0136.gif Ali, me je ipak sestra u porodilistu dokusurila.. Ali u mom slucaju nije bilo nista strasno.. mene je golicalo.. m0127.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imaćeš dovoljno vremena za tuširanje... za pešačenje baš i nisam sigurna, ne zbog vremena, nego ne znam da li ćeš baš moći da pešačiš...

Kazu sa ce mu biti lakse ako prepesacim do klinike posto cu se vise otvoriti. Nekima je bilo od pomoci i kazu da manje bile kontrakcije ukoliko se hoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazu sa ce mu biti lakse ako prepesacim do klinike posto cu se vise otvoriti. Nekima je bilo od pomoci i kazu da manje bile kontrakcije ukoliko se hoda.

Pri prvom porodjaju, kada su krenuli bolovi, nisam mogla da ležim, ne smeš da sediš, jer se bebica spušta polako u kanal, pa da joj ne sediš na glavici kako oni to kažu, već sam samo hodala i šetala onim hodnikom..kada krenu bolovi, kontrakcije, samo se uhvatila za radijator, dok ne prodju..Bože, kada se samo setim.. :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam depilaciju kuci odradila, uzela ogledalo i "udri Mujo u tepsiju", tako da u bolnici nisu imali potrebe da me cackaju. Nisu me ni klistirali... nista. Ali, gledala sam zenu koja je "cupava" dosla i sestrica ju je lepo za cas posla obradila.

RiRi voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam depilaciju kuci odradila, uzela ogledalo i "udri Mujo u tepsiju", tako da u bolnici nisu imali potrebe da me cackaju. Nisu me ni klistirali... nista. Ali, gledala sam zenu koja je "cupava" dosla i sestrica ju je lepo za cas posla obradila.

Univerzalci su te sestre hehehh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebala bih uskoro da se porodim i htela sam pitati vas iskusnije za maleni savet. plasim se da cu se iskasapiti od nervoze ako budem cekala da pocne porodjaj pa da se brijem i sredjujem, isto tako sam cula da su sestre po porodilistima manje-vise grube.... pa sam se pitala sta mislite o sredjivanju nekom od kremica za depilaciju, da li su one preporucljive ili ... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebala bih uskoro da se porodim i htela sam pitati vas iskusnije za maleni savet. plasim se da cu se iskasapiti od nervoze ako budem cekala da pocne porodjaj pa da se brijem i sredjujem, isto tako sam cula da su sestre po porodilistima manje-vise grube.... pa sam se pitala sta mislite o sredjivanju nekom od kremica za depilaciju, da li su one preporucljive ili ... :unsure:

Iskreno, nisam sigurna koliko se one smeju koristiti u trudnoći..a i ovako.kod mene su imale slab učinak, pošto mi je dlaka dosta jaka :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mogu li kako ja da im dam moj novi lepi brijač pa sa njim neka posle rade šta hoće? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mogu li kako ja da im dam moj novi lepi brijač pa sa njim neka posle rade šta hoće? :lol:

Eh, sto bi to bilo fiiinooo! :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mogu li kako ja da im dam moj novi lepi brijač pa sa njim neka posle rade šta hoće? :lol:

Može!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj meni to mnogo blesavo bwe..da me obradjuju babice heheh..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mogu li kako ja da im dam moj novi lepi brijač pa sa njim neka posle rade šta hoće? :lol:

Mozes! Ja dala! Iako sam se i ja sredila kuci, u torbi je bio spakovan brijac, koji sam drzala dok sam lezala na onom stolu za pripremu i sestra ga samo uzela kad je dosao red na uredjivanje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozes! Ja dala! Iako sam se i ja sredila kuci, u torbi je bio spakovan brijac, koji sam drzala dok sam lezala na onom stolu za pripremu i sestra ga samo uzela kad je dosao red na uredjivanje :P

hehe..pametno bwe..tako ću i ja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne vidim zasto to fino nebi kuci uradile i skratile sebi muke. Nije u pitanju samo brijac, nego tamo nema ni paste/gela za brijanje ni losiona/mlijeka poslije brijanja, pa cete poslije par sati da se cesete, uzas :blink:

a ko nema srece pa bude jos i siven...pa boli rana, svrbi koza od brijanja, katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.