Depilacija pred porođaj

odgovora

Objavljeno

Moj dragi se plasi da me ne povredi:) jaaadan, morace, a vec ga vidim kako se trese :) to ce biti jedno duuuuuuugo sredjivanje znajuci njega detaljistu :P

:lol: :lol: :lol:

Neki dan sam bukvalno ugurala brijac mm u ruke, i rekla- izvoli. A on samo sto se nije srusio. :P

Trajalo je to, i trajalo...

I svaki sekund pita- a sta ako te posijecem, a jel' moram i ovo, boli li te?????

Sve sam istrpila sa smijeskom, i na kraju ga pohvalila za hrabrost (iako nije bio hrabar, preznojio se, jadnicak)...

A tek kada sam mu rekla da cemo to ponavljati na svakih 4-5 dana do porodjaja... t3617.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HA,vi morate njih da terate,dok moj to radi sa zadovoljstvom !!! Meni je malo i neprijatno ,a on pa perverzan i to mnogoooooooo!!!! Zamisli kad mo je stavljao vaginalete,ma uzas ! Meni je uvek bilo malo neprijatno da pricam sa njim o sexu i tako intimnim stavarim,pre bih mogla da pricam sa nekim drugarom o tome nego sa njim ,ne znam zasto ! :mellow::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HA,vi morate njih da terate,dok moj to radi sa zadovoljstvom !!! Meni je malo i neprijatno ,a on pa perverzan i to mnogoooooooo!!!! Zamisli kad mo je stavljao vaginalete,ma uzas ! Meni je uvek bilo malo neprijatno da pricam sa njim o sexu i tako intimnim stavarim,pre bih mogla da pricam sa nekim drugarom o tome nego sa njim ,ne znam zasto ! :mellow::blink:

Ma ne manjka njemu perverzija,ali ova nije u skolpu istih sto se njega tice :) prosto se plasi da me ne povredi, sav je brizan, ma divan je :) obozavam svog muza :) a to sto neko moze ili ne moze da razgovara o sexu i ostalim intimnim stvarima sa mm je sasvim individualno i razum,jivo ako je odnos i dalje funkcionalan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je muz pomogao da se sredim i to recimo dva danapred porodjaj... Inace se depiliram, ali tada sam se samoo trimerom "osisala na nularicu", u porodilistu sestra me je pogledala i konstatovala da nema potrebe da ona doradjuje bilo sta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ležala sam nedelju dana pre porođaja u bolnici, na prijemu su me obrijali i kad je počeo porođaj posle 6 dana nisu me ponovo čačkali.

verovatno tada i ne rastu dlake :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su bricnuli u porodilistu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ja sam imala tako grozno iskustvo sa tom depilacijom. Naime, kao prvorotka nisam ni znala kako se treba pripremiti a nisam se ni nešto bogzna kako informisala, na moju žalost, tako da su me u porodilištu (čitaj Narodni Front) brijali. Znači, to je tako odvratno da vam ne mogu opisati, još je bila neka nadrndana babica, katastrofa, za nikom poželeti, neki idiot, koja samo što me nije iskasapila tamo, strašno. Sad bar znam kako je i nikad više neću doći na porođaj neizbrijana. :unsure: , a planiram bar još jednom tamo otići... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

obrijase i mene.. :lol:

Sredjivala sam se redovno, medjutim, onaj dan dok sam se tusirala, nije mi se dalo- cak ni kada sam u toku noci ustala znajuci da idem u porodiliste... Imala sam dlake od 3 dana, nista strasno. :P

Sestra je bila bas fina, ali meni se brijanje nije svidjelo. :P

Ali, kada je klistiranje nastupilo, ihaj- brijanje je bilo super! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam celu trudnoću redovno odlazila na depilaciju. Pred porođaj (nekih 15-ak dana pred termin) uradimo brazilku. Taman traje do porođaja i neko vreme posle, kad nemaš vremena da se briješ sa bebom. Doduše, porodila sam se neki dan posle toga, tako da je sve bilo sveže i lepo....

Babica je bila super, videla je ''golo'' i rekla da će preći brijačem, za ono što nisam mogla da dohvatim. Pa se čudila kako sam sve dohvatila pa se čudila kako sam istrpela brazilku... Kad je videla kako sam prošla porođaj bez jauka.... više se nije čudila, ha, ha.

A što se tiče brijanja pred porođaj... hm..... meni je pukao vodenjak, a onda krenulo krvarenje... otrčali smo do kola, prestravljeni. Teško da bih se tad brijala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja sam pre trudnoce redovno radila ,,brazilku`` ,ali od kad sma u drugom stanju moja kozmeticarka odbija da me gore depilira,odradimo listove na nogama(na butinama nemam potrebe),ali gore-nema sanse.mislila sam da je ubedim da me izdepilira sa pred kraj trdunoce ( dlake mi jako sporo rastu od kad sam trudna,pa to moze niti nio kad),ali ona odbija,kaze da imam jako osetljivu kozu i kapilare,a plasi se i da mi ne pokrene kontrakcije :huh: tako da ce mm da obavi stvar,on nema problema sa tim,samo da stignemo na vreme da to sve obavimo,haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neka pokusaju nesto da komentarisu :angry: ...u onim bolovima sigurno cu i ja "komentarisati" njihov rad, ili bar sacekati da se sve zavrsi, pa posjetiti nadlezne. Brijac im je star par mjeseci, uvijek tup i prljav i jos da komentarisu..da,da, kako da ne <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa neka pokusaju nesto da komentarisu :angry: ...u onim bolovima sigurno cu i ja "komentarisati" njihov rad, ili bar sacekati da se sve zavrsi, pa posjetiti nadlezne. Brijac im je star par mjeseci, uvijek tup i prljav i jos da komentarisu..da,da, kako da ne <_<

Ne koriste valjda isti brijač :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam to kuci obavila,doduse porodila sam se u Svajcarskoj,ne znam sta bi oni uradili,ali bilje je meni to sama da sredim. Jos se meni mala najavila par dana ranije,zaustavili su mi kontrakcije lekovima,ali htela je ona da bude moj horoskopski znak. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam porodila 5 dana nakon depilacije-i nisu me brijali jer nije imalo sta. Po meni, mnogo je bolja depilacija voskom od zileta-jer posle zileta vrlo cesto svrbi dok ne izbiju dlacice-a uz ranu to moze da bude nezgodno. Jedini problem je sto depilacija mora da se isplanira lepo-a porodjaj zna da iznenadi... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se juce depilirala depilatorom... :wacko: Bas je bilo tesko od stomaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su na pripremama rekli nikakva depilacija ni slučajno! Samo brijanje. A naročito ne onim kremama za depilaciju jer su to otrovčine koje mogu da naškode bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su na pripremama rekli nikakva depilacija ni slučajno! Samo brijanje. A naročito ne onim kremama za depilaciju jer su to otrovčine koje mogu da naškode bebi.

Pa ja vec to obavila... :(:unsure::(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja vec to obavila... :(:unsure::(

I ja sam to uradila kremom za depilaciju. Mm nije rekao da je opasno, a radi se o njegovoj bebi.

U tim skolama se moze cuti i dosta neistina. Kod nas su sirili glasine da je pentaxim losa vakcina i da je zato ne koriste u DZ, a sad ce je nabavljati za sve bebe, besplatno. Sta ce sad da pricaju trudnicama. Mi smo se za takve stvari informisali kod neonatologa i kad sam to rekla toj sestri u skolici, ona se naljutila. Cak nije znala da se kaze pentaxim, vec je govorila pentoxim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam to uradila kremom za depilaciju. Mm nije rekao da je opasno, a radi se o njegovoj bebi.

Dobro, tvoj muž kao lekar to sigurno zna, i sugurno te ne bi izložio nepotrebnom riziku a ja ću ipak da teram mm-a da me brije svaki dan tamo pred porođaj :D nek se malo muči :D :D :D Mislim da oni to ne pričaju bezveze već zato što nikome od nas na čelu ne piše kod koga idemo da se depiliramo, koliko je čist taj salon, koliko se pazi na higijenu. I mislim da nas u stvari pokušavaju odvratiti od toga da slučajno ne unesemo neku infekciju zbog neadekvatne higijene kozmetičarke a ne zato što je to nešto opasno. Jer nama pred porođaj infekcija je nešto što nam zaista ne treba.

I mnogo je lakše i sigurnije da nas ili oni obriju ili muž, nego da nas dira neko treće lice za koje niko ne može garantovati ko mu je pre toga ležao na tom krevetu niti da li je oprao ruke.

Ivushka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, pa kremu za depilaciju ti nanosis, kuci. Za 10tak minuta otpadnu dlake i istusiras se i gotov posao. Ni ja ne volim razne salone i zene koje rade depilacije. I zato sam to sama uradila. A vrlo je efikasno, jer se brzo zavrsi. Jedino sto za nedelju dana pocne ponovo da raste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, pa kremu za depilaciju ti nanosis, kuci. Za 10tak minuta otpadnu dlake i istusiras se i gotov posao. Ni ja ne volim razne salone i zene koje rade depilacije. I zato sam to sama uradila. A vrlo je efikasno, jer se brzo zavrsi. Jedino sto za nedelju dana pocne ponovo da raste...

A, ja te kreme nevolim, jer šta ti sve trebaš da staviš u kremu da bi ti pržila dlake...nisam hemičar i možda grešim, možda i ne šteti ali nekako više volim vosak samo sad ne mogu da tu ništa uradim jer nemam vizuelni kontakt sa predmetnim područjem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ce muz morati da ti pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda ce muz morati da ti pomogne.

Moraće, juče sam dobila od njega to obećanje...mada nije nešto oduševljen hi hi hi ali što se mora nije teško. Ali vidiš meni svi kažu blago tebi imaš muža fizioterapeuta, sigurno te masira...a on nikako neće, em što mrzi masažu jer mu je to dosadniji deo posle, em što se smori od toga na poslu pa ja ga nikako ne mogu naterati. I kao po nekoj logici trebalo bi da mu je ok i da me obrije, ali se inati i neće :( E pa sad ga je moja drugarica isprepadala da pošto u porodilištu briju sve žene istim brijačem (što jeste bzvz) da ne bi i mene istim tim jer šta ako neka ima nešto, npr sidu šta onda?!!! On je obećao da će da me brije svaki dan kad uđem u deveti mesec :lol: :lol: :lol: A ja kapiram da je u porodilištu sve to sređeno, i da je tamo sve to sterilno i da verovatno nekako sprečavaju infekcije, ali on to ne mora da zna hihihhii

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Ns ne brijaju istim brijacem, naravno. Pred tobom raspakuje kad te brija, kao i igle i ostalo. Verovatno je tako i u BG. Svejedno, samo neka tm misli da mora da ti pomaze.

Jedino sto mora da pazi da te ne posece, inace ces da cucis dok piskis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Ns ne brijaju istim brijacem, naravno. Pred tobom raspakuje kad te brija, kao i igle i ostalo. Verovatno je tako i u BG. Svejedno, samo neka tm misli da mora da ti pomaze.

Jedino sto mora da pazi da te ne posece, inace ces da cucis dok piskis.

:lol: :lol: :lol: da to čučanje je nezgodna stvar, moraće da bude nežan hi hi

A ne u BG je jedan brijač...čula sam tu strašnu priču od mnogih, pa čak i na pripremama. To je baš bzvz a i nema wc papira i zato obavezno moraš da nosiš svoj. :( što je bezveze jer su to neke osnovne stvari!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.