Kako odvići dete od grickanja noktiju?

odgovora

Objavljeno

Moja cerka ima jednu jako losu naviku....gricka nokte i to da kazem do krvi. Sve sam probala i pricala da to nije lepo i grdila i mazala sa lakom i nista...stvarno vise nemam ideje...a vi?

Sta mi savetujete i da li ste i vi imale taj problem?

a015.gifa050.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja prijateljica ima taj problem sa malom i ja sam se bas iznenadila kada je mala vec sa 2god pocela grickati nokte. Ja sam nekako mislila da u tom uzrastui ne umeju to... :unsure: Razlog kod nje ocevidan ne ostoji, osim cinjenice da je jako nervozno dete po prirodi. Kao bebu ju je sve i svasta frustriralo- od druge dece, pozajmljivanja igracaka, tatinih odlazaka na posao...

I oni su sve probali i nije im nista dosad uspelo... Mislim da neki ljudi to nikako ne mogu prerasti jer imam primer u okolini- Djozu nervozu, koji i sa 28 grize nokte. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka ima jednu jako losu naviku....gricka nokte i to da kazem do krvi. Sve sam probala i pricala da to nije lepo i grdila i mazala sa lakom i nista...stvarno vise nemam ideje...a vi?

Sta mi savetujete i da li ste i vi imale taj problem?

a015.gifa050.gif

JA IMAM TAJ PROBLEM.PRVI PUT KADA SAM OTISLA NA MORE BEZ MAME(SA BAKOM I DEKOM)SELA SAM IZA FOTELJE I POCELA DA GRICKAM NOKTE,JER SAM PATILA BEZ MAME.SVE ZIVO SU PROBALI,MAZALI LAKOM,LJUTOM PAPRIKOM,ALI EVO 28 GODINA IMAM I CIM SAM NERVOZNA KRECEM U GRICKANJE,DODUSE NE DO ZIVCA,JA SAMO MALO SA VRHA!MOZDA JE NESTO POGODILO,KAO I MENE,I POCELA JE.NADAM SE DA CE PRESTATI,ZAISTA LOSA NAVIKA!large-smiley-004.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ona je to videla od tate...inace nije nervozno dete i kao beba je bila jako dobra. mislim da je to samo zato sto to radi i njen tata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadica ne gricka nokte ...njih je vec pojela ,

sad je presla na zanoktice ,

pomagajte do krvi ih grize , sta da joj radim :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.