Ljubomora kod dece

odgovora

Objavljeno

Danas je Mika prvi put bio ljubomoran. Jako ljubomoran...

Drugarica je njega uzela i pocela da se igra sa njim, on je sav srecan pricao i igrao se sa njom dok ga je nosila, a onda sam ja uzela njenog sina od 14meseci, kad je Mikina igra naglo prestala i on je toliko poceo da histerise i place, pruzio obe ruke prema meni... dok ja malog Lazara nisam dala njegovom tati, a onda je Mika samo nastavio da se igra sa njom kao da se nista nije desilo, ali me je ipak drzao na oku da vidi igram li se sa drugim detetom. E onda je poceo i Lazar sa urlanjem i ljubomorm tako da je svaka uzela svoje dete i njihova igra se zavrsila... Bas sam se razocarala, Milan je cesto u drustvu dece i ja sam cesto sa drugom decom, posebno kad smo Milan i ja bili kod moje sestre bliznakinje i kad sam ja cuvala njega i njeno dvoje dece, nije pokazivao ni trunku ljubomore zato sto sam se posvecivala njima dvoma, a sada... kao da mu je odjednom nesto kvrcnulo :(

Pazi nju-razocarala se :lol: :lol: Eto propade ti dete... Proci ce ga.

Moje su pocele obe da ljubomorisuuuuuuuuuuuuuuuuu......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi nju-razocarala se :lol: :lol: Eto propade ti dete... Proci ce ga.

Moje su pocele obe da ljubomorisuuuuuuuuuuuuuuuuu......

Uh, sad mi lakse :lol:

Pa bas sam se razocarala, bas mi je izgledao onako sebicno i bezobrazno, igra se sa njom, natera me da dam njenog klinca tati i onda nastavi da se igra sa njom... kao, ja cu tvoju mamu da davim, a ti moju ne smes... aaaaaaaaaaaaaaaaaaa bas sam se smorila kao da me je neko polio kantom hladne vode :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam jako cudnu situaciju sto se ljubomore tice. Teodora ne pokazuje ljubomoru prema svom bratu (nikad i nije), ljubi ga, mazi, miluje, prica mu (sto jako smesno zvuci sa strane), meni brani da mu secem nokte ili bilo sta drugo da mu radim za sta ona misli da ga boli (krisom sam mu sredjivala pupak dok nije srastao i slicno) jer odmah pocne da place i ne dozvoljava mi. Mene pomera i stiti ga od mame :D Ali zato mi ne dozvoljava da uzmem nijedno drugo dete u ruke. Srecna sam sto nije obrnuto, ali mi je cudno. Kao da mi je "dozvolila" jos tu jednu bebu i to je to-nema vise diranje beba :D

Kad neko uzme Djordja u ruke obavezno nadgleda. Moja drugarica ga jednom malo neobicnije drzala u rukama (delovalo nesigurno) i Teodora joj se okrene i kaze: "Vrati Djoleta mami!" uz ostar pogled :D

Zaista mislim da je velikim delom ta njena ljubav i briga prema bratu i nasom zaslugom. Potrudili smo se da se njegovim dolaskom ona ne oseti ugrozenom ni u jednom jedinom trenutku. Ona je prva u svemu pa tek onda svi drugi. Ukljucili smo je u sve moguce aktivnosti oko Djordja. Donosi lekic, kasicice, pampers, pavlovicevu otvara i zatvara-ma ona je velika sestra!

Ali kad se pojavi neko drugi-haos. Ne dozvoljava ni da pogledam a kamoli da uzmem to dete. Cim uzmem drugo dete-odmah pruza ruke i trazi da uzmem nju. To su deca koja su cesto u nasoj kuci. I ona ih voli i igra se sa njima-ali mami to nije dozvoljeno. Tako da je moja cera ljubomorna delimicno na cudan nacin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkrila sam za vikend jednu posebnu vrstu ljubomore kod svoje cerke i njenu privrzenost ocu.

Bili smo na proslavi prvog rodjendana Teodora, bebac i ja. Dorica je bila presrecna, vesela, razigrana sve vreme. A onda je mama pokvarila raspolozenje kad je ustala da igra sa nekim ko nije njen tata. E tu je nastao problem. Stala je do nas i gledala me cudnim pogledom koji ne mogu lepo da objasnim recima. Bes, tuga i osudjivanje u jednom pogledu i oci pune suza. Uzela sam je odmah u ruke i pricala joj da mama igra sa svojim prijateljima kao sto i ona igra sa svojim, Ali DzABA!!! Do odlaska sa proslave se nije pomerila od mene. Htela je da je drzim u rukama ali mi nije dozvoljavala da je pomazim ili poljubim. Ljuto moje dete od dve godine.

I kad bih je spustila iz ruku na kratko-istog trenutka se pogled i usne iskrive "na dole" :( Tuga! Mama sme da plese samo sa tatom. A tata nam nije tu od maja i vraca se tek za dva meseca i dete mi se skroz zbunilo. :( Da sam samo znala kako ce da protumaci moj ples sa drugim muskarcem (koji je inace nas porodicni prijatelj i koga ona jako voli)-ne bih ni ustala sa stolice. Bas mi je bilo krivo. Nije mi ni palo na pamet da to moze da joj zasmeta. Uffff...komplikovani su ti klinci :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.