Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

devojke, dobro bi mi dosao info brzo, molim vas...blago sam poludela od analiza i seckanja poslednjih godina i obicno se salim da nema ko me nije dole pogledao :) Punim 40.god sad 23.10.a jedva sam nagovorila muza da prodjemo sve analize i sledece nedelje treba da nosim na I komisiju u Nemanjinu...KAD ONO...tek juce mi ginekolog u domu zdravlja kaze da je i Muz trebao da uradi Bris na Ureaplazmu, a na spisku na RZZO nije to naznaceno. Pusta li I komisija i bez toga ili MM mora da ima i Bris na Ureaplazmu vec za Nemanjinu ???

hvala vam puno ! na RZZO pise: za oba partner: Mikrobioloske analize: bakterioloske, chlamydia, mycoplasma (nema nigde Ureaplazma) ???

Uradite ih privatno - kako bi ste dobili rezultat u ponedeljak. Baš je sad stisnuto sa vremenom...

Što se tiče - toga mora ili ne, ne znam da ti odgovorim, ali mogu da prosledim upućenima pa ti jave. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajde molim te, jer on nerado ide kod lekara a digne mu se kosa na celavoj glavi kad se seti koliko jos analiza tu treba...znam da ce to ponavljati kasnije bas na klinici ali mi je nezgodno sad za I komisiju u Nemanjinoj da li mora i Ureaplazma za MM (jer smo ove ned.bili na brisu i sad opet da ga teram...). Kakvih sam se sve prica naslusala i jos sad ovo da RZZO na svom sajtu nema sve potrebne analize dobro ispisane, prosto me dovodi do zakljucka da kao da drzavni fond zeli da sto vise parova otpadne :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inat brze nisam mogla doce,al evo me sad kao hitna pomoc :D

Treba i mokoplazma,nek uradi u konzilijumu danas i rez ce mu biti u ponedeljak.Nemoj da rizikujes da ides u Nemanjinu bez toga.Ima sanse da ne primete,ali i velike sanse da primete da nema te analize.Koliko ja znam miko i ureaplazma se radi sa istog uzorka pa kako vam to nisu rekli u lab. gde ste radili sve ovo ostalo.Jesi li dbro precesljala sve za tebe,nemoj da ti nesto fali,vratice te.Ako treba jos neka pomoc,tu sam samo pitaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ce im dusa :(

prokletinje!!! boli ih djon za narod i jadne parove kojima je ovo jedini spas a mesec kao godina!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prokletinje!!! boli ih djon za narod i jadne parove kojima je ovo jedini spas a mesec kao godina!!!

Nadam se da ce ih onaj odozgo pogledati pre nego sto se ovi odozdo smiluju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se da ce ih onaj odozgo pogledati pre nego sto se ovi odozdo smiluju

ma od ovih odozdo nema nikakve vajde odavno, njih gleda taj odozgo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

ako nekoj treba ESTROFEM 2mg neka mi se javi. Ostala mi je jedna kutija od 28 komada i druga naceta sa 12 tableta.

Znam da se tesko nabavlja i da je skup pa ako nekoj treba...

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postovanje, drage moje. ja sam nova pa da podelim sa vama moje iskustvo i da cujem i vase misljenje. inace sam pet godina pokusavala da ostanem trudna ali uzalud. dok nisam otisla na konsultacije kod profesora Radulovica u Gospodar jovanovoj, da bi ustanovio da nemam jajovode usled operacije tumora na jajnicima 2005 god. i da samo vantelesna oplodnja moze pomoci. krenuli u postupak koji je super prosla i 24,10,2015 sam prvu bhcg uradila i bila je 29,38. zatim 27,10,2015 ponovo bhcg koja je bila 75. zatim danas opet uradjena bhcg i iznosi 711. cekamo 05,11,2015 da uradim prvi ultra zvuk. JAKO SMO SRECNI I JEDVA CEKAMO DA VIDIMO MALOG PASULJKA............. sta mislite i koja su vasa iskustva.hvala

.Naja., pupsik, *TJ* i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazanera nema sta da mislimo,osim da cestitamo :)

mazanera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Честитке мамице! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pupsik,kako ste prosli danas?

Честитке мамице! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pupsik,kako ste prosli danas?

 

па није било лоше изузев спермограма мужа, ево шта сам писала у другој теми: Драге даме добар дан. Опростите што нисам написала одмах јуче.  Ујутро смо око 8.45 већ били у Фронту јер нам је било заказано за 9.00. Сестре на пулту су нам попунили картонса мојим и податцима супруга. са собом смо носили здравствене књижице и све налазе које су биле потребне. после тога мене су послали да испразним бешику, па ме послали да ми мере килажу и висину (БМИ-26,8), после тога су ме позвали на УЗ.  Супруга су послали да да узорак на спермограм. мој налаз је био одлићан, а мужа не....диагноза  Астенотератозооспермија...1% добрих сперматозоида....до сад све је било одлично са његовим спермограмом. после тога послали су нас са свим налазима код доктора на комисију. Они питали све, ништа страшно, о болестима и навикама...Углавном дали су нам решење јер и толико спермића је довољно за ВТО и рекли да чекамо да нас позову из РЗЗО.... рок чекања - ГОДИНУ ДАНА!!!! немогу да верујем...можда има смисла да се ради приватно... Има ли неко међу вама ко је имао такву диагнозу? највише ме брине да није то опасно за бебу... у смислу да због лошег сперматозоида да буде болесна беба...требали би да славимо, а мене обузео сада страх... ко има искуства?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zenice.  Da li je neka imala slicno iskustvo od mene. U utorak mi je utvrdjena bhcg 75 danas nakon 8dana bhcg je 260 a mesak nisu mogli da nadj. Rekli mi da mirujem i da pijem utrogestan 3x1. I da dosjem za sedam dana na UZ da vide da li se vidi mesak. Da li postoji sanaa i da li je neka to deailo. Inace prva mi je vto. Hvala vam zenice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima... Upravo sam se registrovala na Vasem forumu, ali do sad sam cesto citala Vase porukice... Pre tri dana saznali smo da je jedini nacin da imamo bebu vantelesna... Prvo smo bili u soku, onda malo tuzni sto to ne moze prirodnim putem i evo sad smo vec u fazi pripreme korisnih informacija o svemu tome i planiranja kako da sto pre prikupimo nalaze i predamo na komisiju... Oboje imamo problem, izostanak ovulacije i los spermogram... Dr smatra da ne treba da gubimo vreme na inseminacije, vec odmah prelazimo na pripremu za vantelesnu... Vec u ponedeljak krecemo sa prikupljanjem nalaze, pa me zanima koliko je realno moguce sve to prikupiti i predati do Nove godine? Mooozda preterujem sa ocekivanjima, ali verujem da razumete, jer zelimo bebu sto pre... Samo da napomenem da cemo prvu VTO raditi o trosku drzave, sto verujem podrazumeva cekanje i cekanje... Da skratim pricu... :) Da li je moguce prikupiti sve potrebne nalaze u tako kratkom vremenskom periodu, do Nove godine? Hvala unapred na odgovoru... Imam jos milion pitanja, ali citacu forum kako bih Vas postedela istih... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima... Upravo sam se registrovala na Vasem forumu, ali do sad sam cesto citala Vase porukice... Pre tri dana saznali smo da je jedini nacin da imamo bebu vantelesna... Prvo smo bili u soku, onda malo tuzni sto to ne moze prirodnim putem i evo sad smo vec u fazi pripreme korisnih informacija o svemu tome i planiranja kako da sto pre prikupimo nalaze i predamo na komisiju... Oboje imamo problem, izostanak ovulacije i los spermogram... Dr smatra da ne treba da gubimo vreme na inseminacije, vec odmah prelazimo na pripremu za vantelesnu... Vec u ponedeljak krecemo sa prikupljanjem nalaze, pa me zanima koliko je realno moguce sve to prikupiti i predati do Nove godine? Mooozda preterujem sa ocekivanjima, ali verujem da razumete, jer zelimo bebu sto pre... Samo da napomenem da cemo prvu VTO raditi o trosku drzave, sto verujem podrazumeva cekanje i cekanje... Da skratim pricu... :) Da li je moguce prikupiti sve potrebne nalaze u tako kratkom vremenskom periodu, do Nove godine? Hvala unapred na odgovoru... Imam jos milion pitanja, ali citacu forum kako bih Vas postedela istih... :) 

Dobar dan Nira, ja sam sve prikupila za mesec tačno.  Većinom analiza osim AMH je o trošku države,  al ja nisam htela da čekam neke reagente pa sam tako neke analize uradila i privatno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima... Upravo sam se registrovala na Vasem forumu, ali do sad sam cesto citala Vase porukice... Pre tri dana saznali smo da je jedini nacin da imamo bebu vantelesna... Prvo smo bili u soku, onda malo tuzni sto to ne moze prirodnim putem i evo sad smo vec u fazi pripreme korisnih informacija o svemu tome i planiranja kako da sto pre prikupimo nalaze i predamo na komisiju... Oboje imamo problem, izostanak ovulacije i los spermogram... Dr smatra da ne treba da gubimo vreme na inseminacije, vec odmah prelazimo na pripremu za vantelesnu... Vec u ponedeljak krecemo sa prikupljanjem nalaze, pa me zanima koliko je realno moguce sve to prikupiti i predati do Nove godine? Mooozda preterujem sa ocekivanjima, ali verujem da razumete, jer zelimo bebu sto pre... Samo da napomenem da cemo prvu VTO raditi o trosku drzave, sto verujem podrazumeva cekanje i cekanje... Da skratim pricu... :) Da li je moguce prikupiti sve potrebne nalaze u tako kratkom vremenskom periodu, do Nove godine? Hvala unapred na odgovoru... Imam jos milion pitanja, ali citacu forum kako bih Vas postedela istih... :) 

Pozdrav Nira. Ja sam sve analize radila u državnim ustanovama sem AMH i spermograma i spermokulture. Završili smo baš brzo. Prvo pokupi upute. To od ginekologa a muž od dr opšte prakse. Mi nismo mogli da čekamo 3 meseca u Batutu za spermogram i spermokulturu, hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu za supruga pa smo uradili privatno. Sve je bilo gotovo za mesec i po. Srećno. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li je neko čuo ili imao iskustva da posle vto bude van matericna trudnoca i to u jajovodu. To je meni. Kaoiz materice skliznuo u jajovode. A predhodno mi rekli da nemam jajovode tj da su zakrzljali da nisu ufunkciji. Da li neko nesto znam. Hvala zene na bilo kakav odgovor 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li je neko čuo ili imao iskustva da posle vto bude van matericna trudnoca i to u jajovodu. To je meni. Kaoiz materice skliznuo u jajovode. A predhodno mi rekli da nemam jajovode tj da su zakrzljali da nisu ufunkciji. Da li neko nesto znam. Hvala zene na bilo kakav odgovor 

meni je ovo prosto neshvatljivo jer vracaju plod u matericu! I sta su ti predlozili? Jesu li bas registrovali plod u jajovodu? To moze biti opasno po tebe ako je istina a oni nista ne preduzimaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazanera, ja sam imala potpuno neupotrebljive jajovode ali je dr odlucio da se oni moraju vaditi pre VTO bas iz tog razloga da embrii ne bi ikako otplivali u te tako lose jajovode.. Bas mi je tako rekao,da ako ne izvadi jajovode, onda postoji sansa za vanmatericnu... I izvadio ih je. Oni ako nisu upotrebljivi za ono cemu sluze, bolje ih je vaditi i zato sto ispustaju toksicnu tecnost u matericu i onemogucavaju mbriima da se zakace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na odgovorima... Vec smo uzeli sve upute, sad samo cekam sledecu menstruaciju, pa da mogu odraditi i hormone... Do tad cemo sve ostalo prikupiti... Dr je ipak smatrao, bez obzira na los seprmogram, treba bar jedan mesec da pokusamo sa stimulacijom ovulacije, kaze mozda se desi cudo... :) Koristila sam femaru, ovulacija je bila sad za vikend, pa cekamo da prodje bar desetak dana i da radim betaHCG test... Ja bih vec sad u petak :D, ali verujem da je sledeci sasvim dovoljno da bi rezultat bio realan... Malo me sad strah ukoliko se desila trudnoca, jer kako stvari stoje, verovatno imam koksaki...:( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo mene posle duzeg perioda da vam javim. Imala sam vanmateicnu trudnocu i to u levom jajovdu. U petak mi radili laparaskopiju i odsttanili jajovod sa plodom, a desni produvali. U ponedeljak idem da vadim konce pa za mesec dana kontola vaginalni UZ. Pa opet u akciju da probamo prirodnim putem ako ne opet vto u narodnom frontu. Sve je ok ispalo. Idemo dalje i prelazimo sve prepreke do cilja. Ljubim vas i javljam se...... 

pupsik voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo mene posle duzeg perioda da vam javim. Imala sam vanmateicnu trudnocu i to u levom jajovdu. U petak mi radili laparaskopiju i odsttanili jajovod sa plodom, a desni produvali. U ponedeljak idem da vadim konce pa za mesec dana kontola vaginalni UZ. Pa opet u akciju da probamo prirodnim putem ako ne opet vto u narodnom frontu. Sve je ok ispalo. Idemo dalje i prelazimo sve prepreke do cilja. Ljubim vas i javljam se...... 

jao, bas mi zao.... I bas si baksuz, vto pa vanmazericno....uh.... Budite jaki i bicete nagradjeni!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.