Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

Valentina sta sam propustila :blink: kad je to bili,jesi li ti pricala ovde o tome,mislim da si radila vto,jel sam ja toliko izlapela :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Valentina sta sam propustila :blink: kad je to bili,jesi li ti pricala ovde o tome,mislim da si radila vto,jel sam ja toliko izlapela :blink:

Nisam pisala o tome, to je bilo krajem marta, pocetkom aprila, vestica mi se pojavila dva dana pre radjenja bete, tako da sam bila jako razocarana...al eto sakupljam snage za nov pokusaj. Nama su dva embriona zamrznuta, pa probacemo i to. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam pisala o tome, to je bilo krajem marta, pocetkom aprila, vestica mi se pojavila dva dana pre radjenja bete, tako da sam bila jako razocarana...al eto sakupljam snage za nov pokusaj. Nama su dva embriona zamrznuta, pa probacemo i to. ;)

Bas mi je zao :(

Gde ste radili?Kad planiras da vracate pingvincice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao :(

Gde ste radili?Kad planiras da vracate pingvincice?

u Leskovcu kod Stojkovica, Rekli su mi da mora najmanje tri meseca da prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si sa juga,ilii si bas htela tamo da radis vto?I kad onda planiras fiv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si sa juga,ilii si bas htela tamo da radis vto?I kad onda planiras fiv?

Istok tj Timocka krajna, odabrala sam ih po preporuci moje skolske drugarice,

fiv ? zasad ne razmisljam o tome mada bi trbalo, samo mi je sve to toliko stresno i ako ne izgleda tako, sada me je strah da se nadam jer ko zna kako ce proteci odmrzavanje

:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice kako biti mora,ja to sebi uvek govorim,na nama je da uradimo sve sto je do nas,ali na neke stvari ne mozemo uticati.Odmori malo psihicki,pa posle leta po svoje pingvincice :)

Koliko te je kostala vto,a koliko zamrzavanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bice kako biti mora,ja to sebi uvek govorim,na nama je da uradimo sve sto je do nas,ali na neke stvari ne mozemo uticati.Odmori malo psihicki,pa posle leta po svoje pingvincice :)

Koliko te je kostala vto,a koliko zamrzavanje?

Puno, bas puno ja sam sve analize radela u privatne labaratorije, oko 5000evra, 100evra je zamrzavanje , a mesecno odrzavanje placas na kraju oko 1000din mesecno. Treba da pozovem da pitam kolko ce da kosta resto sa terapijom, reklimi da se isto prima Diphereline, al neznam sta jos, a ja mrzim to bockanje :angry: , mene su bas bili izboli jer nisam odmah reagovala na terapiju. pa primala diphereline, gonal, i jos jednu vrstu nisam sigurna kako se zove, a svaki drugi, treci dan radela proveru hormona. Sva sam bila modra :blink: . A gde si ti radela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno, bas puno ja sam sve analize radela u privatne labaratorije, oko 5000evra, 100evra je zamrzavanje , a mesecno odrzavanje placas na kraju oko 1000din mesecno. Treba da pozovem da pitam kolko ce da kosta resto sa terapijom, reklimi da se isto prima Diphereline, al neznam sta jos, a ja mrzim to bockanje :angry: , mene su bas bili izboli jer nisam odmah reagovala na terapiju. pa primala diphereline, gonal, i jos jednu vrstu nisam sigurna kako se zove, a svaki drugi, treci dan radela proveru hormona. Sva sam bila modra :blink: . A gde si ti radela?

Ja sam radila u Bg,Intermedicus Bis,i imala sam kratak postupak i bilo je ok,imali smo 6 zrelih jc,oplodilo se 5,razvilo 3 i sve tri vratili i eto opet corak iako je sve bilo super.A zasto nisi pokusala preko drzave?

Ja sam primila samo 10 gonala,4 menopura i stop inekciju,a krv sam vadila od 8-14 dana svaki dan :( Sva sam i ja bila busna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam radila u Bg,Intermedicus Bis,i imala sam kratak postupak i bilo je ok,imali smo 6 zrelih jc,oplodilo se 5,razvilo 3 i sve tri vratili i eto opet corak iako je sve bilo super.A zasto nisi pokusala preko drzave?

Ja sam primila samo 10 gonala,4 menopura i stop inekciju,a krv sam vadila od 8-14 dana svaki dan :( Sva sam i ja bila busna

Da menopur i meni ubacili, ja sam bila nesto uspavana taj mesec ko za baksuz, pa sam 5 dana duze primala terapiju, i naravno stop inekciju. 10 jajnih celija, 7 oplodjenih, 2 vracene i nakon dva dana jos dve su se razvile u blastocistu, Stojkovic je hteo da nakon tih dva dana vratim i trecu , al mene bilo strah da ce da uspeju sve tri i to mi je bilo mnogo, a ne bih mogla da odstranim to mi je isto kao abortus, tako ja to dozivljavam.

zato smo bili odlucili da zamrznemo preostala dva. Jer su tebi rekli strogo mirovanje 2 dana nakon vracanja? i dali su ti vracali na punu besiku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su rekli da 'plandujem' narednih dve nedelje.Ja sam prva tri dana isla sam o do wc-a i nazad krevet,posle po malo kroz kucu,pa u dvoriste,pa sam isla do crkve.

Ma znas sta:ako hoce hoce,ako nece,mos' dubiti na glavi nece i gotovo.Eto sta je razlog da se tako idealni embrioni ne zakace i kod tebe i kod mene,a materica i endometrijum odlicni?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibi sad sam nesto racunala onako u grubo sve da uradis privatno treba oko 30000 din :o

stvarno u ovom momentu mi je mnogo... videću da sve što mogu odradim u državnoj ba ono što moram u privatnoj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

stvarno u ovom momentu mi je mnogo... videću da sve što mogu odradim u državnoj ba ono što moram u privatnoj....

Sta od tih analiza sa spiska rade kod tebe u dz?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta od tih analiza sa spiska rade kod tebe u dz?

nemam pojma. vidiš da je moj doca malo nesiguran ša i kako... nadam se da rade bar pola stvari, mada sumnjam... vidim ja da ću ipak morati privatno.... i posle kažu "o trošku države"... malo sutra....ne bih da zvučim nezahvalno, i ovo je super!!!! ali malo ga preteruju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, ja sam sve analize uradila u drzavnim ustanovama sem AMH, njega sam jedino platila u privatnoj laboratoriji. E sad, gotovo za sve sam morala putovati 60km do Nisa. Korisna informacija je kad vadite hormone na nuklearnoj, da naglasite da je za VTO i mozete doci kad god vam odgovara, inace se zakazuje po 3 meseca unapred. Sve nalaze sam skupila za 15 dana, samo poranite na higijenski ili nuklearno i sve stignete, a rezultati se cekaju 7-10 dana. Tako je bar u Nisu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam u tome! Planiramo VTO-treba mi savet za POCETNIKE !!! :rolleyes:

http://www.lat.rfzo.rs/download/Vantelesna-lat.pdf

Pozdrav Zvezdice, kreces od ginekologa, a nalaze vadis bas kako ovde pise, pa ide sve po redu. Ja sam sve to prosla u martu i aprilu u Nisu, pa za tamo mogu davati savete gde i kako, ali mislim da je svuda slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO JELENA !!! zanima me tvoje iskustvo u vezi VTO? Mi jos sme u potrazi za ustanovu koju izaberemo i naravno lekara.Ako ti nije problem-spodeli samnom svoje izkustvo !!! PUNO POZDRAVA i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nova sam u tome! Planiramo VTO-treba mi savet za POCETNIKE !!! :rolleyes:

Dobrodosla na forum :)

Procitaj malo ovde o vto,a sta te zanima pitaj,ja sam vto zavrsila pre dve nedelje,i pripremam se za sledecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

CAO JELENA !!! zanima me tvoje iskustvo u vezi VTO? Mi jos sme u potrazi za ustanovu koju izaberemo i naravno lekara.Ako ti nije problem-spodeli samnom svoje izkustvo !!! PUNO POZDRAVA i

Zvezdice, kao sto rece Cekalica, procitaj malo na forumu. Ja jos nisam radila vto. A sto se tice klinika, ja sam prosla o drzavnom trosku, tu mozes da biras Beograd, Novi Sad i Nis. Odabrala sam Nis i u programu sam za septembar. A privatnih opet imas dosta i treba ti 3-5000 evra. Ako vec ispunjavas uslove o trosku drzave, zasto ne biste iskoristili tu sansu!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam 41g,zakon za VTO ne vazi za mene,uvek koristimo privatne zdravstvene usluge.Puno sam procitala na raznim forumima,a jos nismo doneli odluku na koju kliniku da idemo. Iz tih razloga me zanimaju sto vise informacija i neka izkustva. POZZZZZ za sve zene,koje imamo istu zelju-HOCEMU BEBU !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam 41g,zakon za VTO ne vazi za mene,uvek koristimo privatne zdravstvene usluge.Puno sam procitala na raznim forumima,a jos nismo doneli odluku na koju kliniku da idemo. Iz tih razloga me zanimaju sto vise informacija i neka izkustva. POZZZZZ za sve zene,koje imamo istu zelju-HOCEMU BEBU !!!

Koliko sam ja procitala i skontala, najvise hvale Jevremovu u BG i Spebo Medical u Leskovcu. Mi smo bili u Leskovcu, ali samo da zamrznemo spermu, tako da...

Ali imas mnogo na netu o tome, o iskustvima i misljenjima. Citaj i donosite odluke, godine prolaze, a zena nije jednako plodna sa 20 i 40, samim tim i uspesnost vto se smanjuje. Mojoj prijateljici su u Jevremovoj rekli da je realno sa zenu iznad 40 g. da je uspesnost vto samo 10% i ona je odustala posle brojnih savetovanja, tako da ne znam sta da ti kazem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam 41g,zakon za VTO ne vazi za mene,uvek koristimo privatne zdravstvene usluge.Puno sam procitala na raznim forumima,a jos nismo doneli odluku na koju kliniku da idemo. Iz tih razloga me zanimaju sto vise informacija i neka izkustva. POZZZZZ za sve zene,koje imamo istu zelju-HOCEMU BEBU !!!

Ja sam radila kao sto rekoh u Bisu u BG,a koliko vidim najvise hvale Genesis u NS.Imaj na umu da se u svim klinikama za sterilitet ceka na pregled i do mesec dana,pa onda kad udjes u semu nije problem onda nema cekanja.

Kakvi su ti homoni,ustvari zazilihe jajnih celija,i kakakav je s-gram tm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam 41g,zakon za VTO ne vazi za mene,uvek koristimo privatne zdravstvene usluge.Puno sam procitala na raznim forumima,a jos nismo doneli odluku na koju kliniku da idemo. Iz tih razloga me zanimaju sto vise informacija i neka izkustva. POZZZZZ za sve zene,koje imamo istu zelju-HOCEMU BEBU !!!

Ja sam bila u Leskovcu i jako su fini i profesionalni. Ti se raspitaj i vidi gde ti je najbolje, pa nam javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke, dobro bi mi dosao info brzo, molim vas...blago sam poludela od analiza i seckanja poslednjih godina i obicno se salim da nema ko me nije dole pogledao :) Punim 40.god sad 23.10.a jedva sam nagovorila muza da prodjemo sve analize i sledece nedelje treba da nosim na I komisiju u Nemanjinu...KAD ONO...tek juce mi ginekolog u domu zdravlja kaze da je i Muz trebao da uradi Bris na Ureaplazmu, a na spisku na RZZO nije to naznaceno. Pusta li I komisija i bez toga ili MM mora da ima i Bris na Ureaplazmu vec za Nemanjinu ???

hvala vam puno ! na RZZO pise: za oba partner: Mikrobioloske analize: bakterioloske, chlamydia, mycoplasma (nema nigde Ureaplazma) ???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.