Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

Moja jako dobra drugarica je pre dve godine radila IVF u privatnoj bolnici Genesis u Novom Sadu i bila je jako zadovoljna. Uspelo joj je iz prve i sada je ponosna mama preslatke devojcice.

Moja jako dobra drugarica je pre dve godine radila IVF u privatnoj bolnici Genesis u Novom Sadu i bila je jako zadovoljna. Uspelo joj je iz prve i sada je ponosna mama preslatke devojcice.

Ovo mi je poslala kao informaciju. Mozda nekom od Vas pomogne.

U 2011. Godini u GENESIS-u je uradjeno 475 aspiracija od toga kod 22 zene nije nadjena celija (vecina sa jednim folikulom) dok je kod 10 nije radjen transfer (vecina sa jednom do dve celije) Od 453 kod kojih je nadjena celija: 278 je IVF i 160 je ICSI metoda oplodnje. Ukupna stopa trudnoce za sve starosne grupe: 45.9%

Stopa trudnoce ispod 35 godina: 65.3%

Stopa trudnoce izmedju 35 i 39 godina: 38.8%

Stopa trudnoce iznad 40 godina: 17.6%

Stopa trudnoce sa metodom IVF za sve starosne grupe: 47%

Stopa trudnoce sa metodom ICSI za sve starosne grupe: 45%

GENESIS stopa trudnoće po embrio transferu embriona dobijenim korišćenjem spermatozoida dobijenim TESA/ICSI metodom za period januar-decembar 2011. iznosi 47.1% ukupno za sve starosne grupe.

GENESIS stopa trudnoće po transferu embriona u stadijumu blastociste za period januar- decembar 2011. iznosi 68.7% ukupno za sve starosne grupe.

GENESIS stopa trudnoće po cryo embryo transferu za period januar- decembar 2011. iznosi 38,6% ukupno za sve starosne grupe.

U 2010. godini u GENESIS-u je uradjeno 282 embrio transfera sa ukupnom stopom trudnoće 45%, od toga 24% je finansirano od strane “Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje“ sa ukupnom stopom trudnoće 53%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozete da mi kazete koliko kosta jedan postupak VTO u toj klinici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr. Ljubic mi je radio VTO u njegovoj privatnoj klinici Jevremovoj, 22. juna uspelo je iz prve i sad imam devojcicu od 2 meseca....zahvalna sam njemu i njegovom timu do neba.

Hvala na odgovoru.A da li mozes da mi kazes koliko je kostao postupak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mislis na hsg,rezultati vaze 6 meseci,bar su meni tako rekli na klinici koja se bavi sterilitetom

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Subidubi,

praksa je da rezultati svih analiza vaze maksimalno 6 meseci.Ako su ti radili Laparoskopiju ili Histeroskopiju a pripremaju te za IVF ili ICSI najverovatnije ti nece ponovo raditi proveru prohodnosti jajovoda.Sto se insemenacije tice i taj podatak im je jako bitan,tako da nisam sigurna da to moze proci bez pregleda.

Meni su se odmah odlucili na IVF i posle na ICSI jer sam imala jako lose iskustvo sa Laparoskopijom i Histeroskopijom i nisu mi radili nikakve preglede za prohodnost jajovoda.

Nadam se da ti nova provera nece biti potrebna i da ces imati srece sto se tice tvoje VTO! :)

Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li mozete da mi kazete koliko kosta jedan postupak VTO u toj klinici?

Pošalji joj pp, tako će pre videti, jer nije baš aktivna na forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko se meseci ceka na proces od kad predas papire komisiji?post-27771-0-11011700-1345632428_thumb.j

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pošalji joj pp, tako će pre videti, jer nije baš aktivna na forumu.

Hocu,hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko se meseci ceka na proces od kad predas papire komisiji?post-27771-0-11011700-1345632428_thumb.j

Ja sam na prvoj komisiji U Nisu bila 3.5. kad smo prosli, na drugu su me zvali 22.5. bila sam, odabrala lekara od tri ponudjena u Nisu, ona me pregledala UZ i rekla da sam u procesu za septembar, od jula pijem pilule i kontaktiram ih kad budem na 19. tableti.

Mislim da cekanje zavisi od doba godine, leti se i ne radi VTO. A zavisi ti i od guzve kod tvog odabranog ginekologa, tj. koji si redni broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko se meseci ceka na proces od kad predas papire komisiji?post-27771-0-11011700-1345632428_thumb.j

Mora proces da se zapocne u roku od 6 meseci,tako je po zakonu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednog clana :P .Ja sam 27. 05og bila na transveru i sad cekam :lol: . Vratili su mi samo jednu j.celiju jer sam u prirodnom ciklusu,zna li neko njesto o tome .Hvalaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jos jednog clana :P .Ja sam 27. 05og bila na transveru i sad cekam :lol: . Vratili su mi samo jednu j.celiju jer sam u prirodnom ciklusu,zna li neko njesto o tome .Hvalaa

Dobrodosla :)

Ja sam radila transfer u utorak,znaci dva dana posle tebe.Vratili smo tri embrioncica i sad se molim Bogu da se mrvica/e zakace lepo kod mamice i tu uzivaju devet meseci.

Gde si ti radila vto,koliko ste pokusavali prirodno,ma pricaj bilo sta,ti si mi jedina koja me trenutno potpuno razume(u istom smo sosu),a mozemo se druziti i na plusicima sa ostalim cekalicama,tamo je divno drustvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej a nisam ti ja bas upucena kako da udjem gdje su te cekalice... ;) Ja sam radila na Ct,mi pokusavamo vec 3godine,bila sam 3 puta na insjemenaciji,jedan put probala insjemenaciju,jedan put probala vantjelesnu(bila sam na aspiraciji al nisam imala ni jednu jajnu celiju od 20 folilila) .Mada sam ja bila u prirodnom ciklusu bez onih silnih inekcija prije tako da sam imala samo jednu j,celiju al to je moj Malisannnn hehehehe .Sad cekam 11ti da idem vadit Betuuuu. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, navijam za vas i velike bete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehej a nisam ti ja bas upucena kako da udjem gdje su te cekalice... ;) Ja sam radila na Ct,mi pokusavamo vec 3godine,bila sam 3 puta na insjemenaciji,jedan put probala insjemenaciju,jedan put probala vantjelesnu(bila sam na aspiraciji al nisam imala ni jednu jajnu celiju od 20 folilila) .Mada sam ja bila u prirodnom ciklusu bez onih silnih inekcija prije tako da sam imala samo jednu j,celiju al to je moj Malisannnn hehehehe .Sad cekam 11ti da idem vadit Betuuuu. :P

Priprema trudnoce,tema cekamo plusice,tamo se mozem do druziti,a moze i ovde ;)

Sta ti znaci da si radila na ct?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, navijam za vas i velike bete!

:wub::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na Cetinju u CG,ja sam inace iz Tivta,gdje si ti radila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U BG.Kako to da od toliko folikula nije bilo ni jedne jajne celije?Zar ti nisu vadili krv da vide koliko raste estradiol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi je bilo super i nalazi i doktorica je bila prezadovoljna ,al izgleda da mi terapija nije dobro odgovarala za j,celije (previse mi je izgleda bilo mjesec dana na inekcijama) :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi je bilo super i nalazi i doktorica je bila prezadovoljna ,al izgleda da mi terapija nije dobro odgovarala za j,celije (previse mi je izgleda bilo mjesec dana na inekcijama) :(

Ma nema sanse da je E2 zadoviljavajuci,a da su folikuli prazni.E2 je jedini pokazatelj da u njima postoji jajna celija jer ga one i stvaraju.Koja je to klinika gde si radila,jel bas specijalna klinika za sterilitet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam jednu jajnu celiju,ako to ima kakve veze koja nije bila dobra,a to se inace desava od diferlina da nastaju prazni folikuli,a vodi me dr.Tatjana Motrenko mozda si cula za nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam jednu jajnu celiju,ako to ima kakve veze koja nije bila dobra,a to se inace desava od diferlina da nastaju prazni folikuli,a vodi me dr.Tatjana Motrenko mozda si cula za nju.

:unsure: Nisam cula.

Jel pijes nesto od vitamina sad,lezis li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibi sad sam nesto racunala onako u grubo sve da uradis privatno treba oko 30000 din :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bibi sad sam nesto racunala onako u grubo sve da uradis privatno treba oko 30000 din :o

A mozda i vise, mene su hormoni i proces kostali vise od toga, + analize i 15 dana smestaj ( dnevno smo placali po 1500 stan) pa sigurno sa troskovima puta i vise od 50000din. i nakraju mi nije uspelo :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.