Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

Tika, u pravu si "trebao". Ali su mi pomjerili za 6.03. jer doktorka nije tu.

Bas mi tesko pada ova nedelja :(

Znam, mogu misliti koliko su ti dugi dani, ali i bolje što su ti pomerili, bićete još veći, pa ćete se lepše videti. :rolleyes:

da li vam se desava da jedete vise puta dnevno? :) ja dva dana imam pojacaanu zelju za hranom, cak se nocu budim gladna :)))) da li je to normalno?

Ih, naravno da je normalno. :rolleyes: Ja sam u trudnoći non-stop bila gladna, baš se primetila velika razlika u apetitu čim sam se porodila... i evo sada Nikola non-stop jede. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, mogu misliti koliko su ti dugi dani, ali i bolje što su ti pomerili, bićete još veći, pa ćete se lepše videti. :rolleyes:

Ih, naravno da je normalno. :rolleyes: Ja sam u trudnoći non-stop bila gladna, baš se primetila velika razlika u apetitu čim sam se porodila... i evo sada Nikola non-stop jede. :rolleyes:

:))))))) :wub: :wub: :wub: :wub:

Ja sam svaka 2 sata gladna evo dva dana , cak i nocu me glad probudi :unsure:

za ovu nedelju citam da bi trebala da osjecam mucnine, povracanje i da gubim na tezini ali ja sve obrnuto , dobijam na tezini :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, mogu misliti koliko su ti dugi dani, ali i bolje što su ti pomerili, bićete još veći, pa ćete se lepše videti. :rolleyes:

Ih, naravno da je normalno. :rolleyes: Ja sam u trudnoći non-stop bila gladna, baš se primetila velika razlika u apetitu čim sam se porodila... i evo sada Nikola non-stop jede. :rolleyes:

:))))))) :wub: :wub: :wub: SLATKO

Ja sam svaka 2 sata gladna evo dva dana , cak i nocu me glad probudi :unsure:

za ovu nedelju citam da bi trebala da osjecam mucnine, povracanje i da gubim na tezini ali ja sve obrnuto , dobijam na tezini :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:))))))) :wub: :wub: :wub: :wub:

Ja sam svaka 2 sata gladna evo dva dana , cak i nocu me glad probudi :unsure:

za ovu nedelju citam da bi trebala da osjecam mucnine, povracanje i da gubim na tezini ali ja sve obrnuto , dobijam na tezini :)))

Iščitaj I trimestar i malo se aktivnije uključi, evo ovde Klik i videćeš koliko je svaki organizam različit.

Super ako ti nije muka, uživaj u tome, ja kao da nisam ni bila trudna dok nisam osetila bebu... :rolleyes:

Tako da ne mora ništa da znači.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:))))))) :wub: :wub: :wub: SLATKO

Ja sam svaka 2 sata gladna evo dva dana , cak i nocu me glad probudi :unsure:

za ovu nedelju citam da bi trebala da osjecam mucnine, povracanje i da gubim na tezini ali ja sve obrnuto , dobijam na tezini :)))

pa to je super, i ja sam bila non-stop gladna, pojedi uvek nesto kad osetis glad

i meni uopste nije bilo muka i nijednom nisam povracala, kod svakog je drugacije...

vazno da se ti dobro osecas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa to je super, i ja sam bila non-stop gladna, pojedi uvek nesto kad osetis glad

i meni uopste nije bilo muka i nijednom nisam povracala, kod svakog je drugacije...

vazno da se ti dobro osecas...

HAVALA ivanchice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hocu sve da vas pitam : kako se ponasate u prvim nedeljama trudnoce?

Da li setate, krecete se? Vozite se do grada na kaficu ? Pretpostavljam da izbjegavate, podizanje teskih predmeta isl. :)

ili prosto boravite u kuci :mellow:

obicno sam slusala da se treba paziti u prvom tromesecju treba mirovati

..ali ne mislim da to podrazumjeva da moras 2-3 mjeseca biti zatvoren u kucu. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam direktno posle embrio-transfera sela u auto i vozila se 1000km do srbije (uzela sam dve nedelje odmor), uz pauze na svaka dva, dvaipo sata, morala sam da prosetam nekih 10-15 minuta

kuci nisam radila skoro nista, odmaranje i lagane setnjice, voznja autom od kuce do mojih (50km) nije mi smetala uopste

e sad nema istezanja, protezanja, usisavanja, namestanja kreveta, i svihb pokreta kojima se isteze stomak, tako su mi rekli u klinici...

dve nedelje kasnije sam pocela da radim (kuvarica u hotelu) pa sve do 5. meseca...

cuvas se, odmaras, i ako nemas nikakvih problema prosetas, odes na kaficu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da , ona sad tamo prelazi.

Nazalost se kod nas diferelin ne refundira :(

Elem, za 10-15 dana ces poceti sa puregonom uz diferelin, a onda ide svaka 2-3 dana folikulometrija, zatim stop inekcija a onda aspiracija jajnih celija i oplodnja.

U svakom slucaju si kod sjajne doktorke :)

Sta god te bude interesovalo pitaj, a dosta toga mozes naci na ovom forumu :) vazno je da budes opustena , odmorna jer i psiha igra vaznu ulogu u svemu tome :)

Sneguljice kako ste ti i tvoja/e bebe? :)

Hvala na savjetima zbilja mi znace. :) :flower:

Ipak ce mi raditi histeroskopiju slljedece nedelje, a u srijedu pocinjem i sa stimulacijom.

Trduim se da budem opustena i odmorna koliko god mogu. :)

Reci mi samo koliko otprilike traje period od stimulacije do embrio transfera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sneguljice kako ste ti i tvoja/e bebe? :)

Hvala na savjetima zbilja mi znace. :) :flower:

Ipak ce mi raditi histeroskopiju slljedece nedelje, a u srijedu pocinjem i sa stimulacijom.

Trduim se da budem opustena i odmorna koliko god mogu. :)

Reci mi samo koliko otprilike traje period od stimulacije do embrio transfera.

dobro smo i stalno smo gladni :) , a u utorak cemo znati koliko nas ima :D

stimulacija traje od 20-25 dana, nakon cega ide aspiracija, i poslije 2 dana se radi embrio transfer.dakle kompletan proces traje oko mjesec dana.

Sto se tice histeroskopije , radi se u lokalnoj anesteziji i uopste nije bolno, tako da ne brines :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro smo i stalno smo gladni :) , a u utorak cemo znati koliko nas ima :D

stimulacija traje od 20-25 dana, nakon cega ide aspiracija, i poslije 2 dana se radi embrio transfer.dakle kompletan proces traje oko mjesec dana.

Sto se tice histeroskopije , radi se u lokalnoj anesteziji i uopste nije bolno, tako da ne brines :)

Hvala Sneguljice! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam direktno posle embrio-transfera sela u auto i vozila se 1000km do srbije (uzela sam dve nedelje odmor), uz pauze na svaka dva, dvaipo sata, morala sam da prosetam nekih 10-15 minuta

kuci nisam radila skoro nista, odmaranje i lagane setnjice, voznja autom od kuce do mojih (50km) nije mi smetala uopste

e sad nema istezanja, protezanja, usisavanja, namestanja kreveta, i svihb pokreta kojima se isteze stomak, tako su mi rekli u klinici...

dve nedelje kasnije sam pocela da radim (kuvarica u hotelu) pa sve do 5. meseca...

cuvas se, odmaras, i ako nemas nikakvih problema prosetas, odes na kaficu....

Hvala ivanchice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan, Zovem se Jelena.

Sa 20 godina sam se udala, i od tada se borim sa sterilitetom, vec 4 godine. Prvo sam zatrudnela, i trudnoca je trajala 3 meseca i plod je uginuo pa sa mi abortirali.

6 meseci posle toga zavrsila sam u bolnici jer sam imala vanmatericnu, pukao mi je jajovod i od tada radim vantelesne.

Radila sam 3 pokusaja i bilo je neuspelo, tj na poslednjem je doslo do biohemijske trudnoce.

Sada je u toku cetvrti pokusaj, tj. sutra je taj dan d, kada cu znati da li je uspelo, i volela bih da mi kazete vasa iskustva, posto je poslednji pokusaj radjen sa zamrznutim embrionima u Specijalnoj bolnici Beograd, kod doktora Slobodana Radulovica.

Kakva su iskustva kada su zamrznuti embrioni u pitanju, da li vam je uspevalo???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, dobrodošla, tema o vantelesnoj oplodnji već postoji KLIK ovde možeš da pročitaš razna iskustva na tu temu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sneguljice! :)

Da li je neka od vas imala iskustva sa pucanjem cisti tokom terapije sa dipherelinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Dacha htela bih da podelim moje iskustvo sa tobom, kao i sa svima ostalima kojima je potrebna pomoc.

Vidim da si ranije pomenula kliniku Embryolab, e pa ja sam upravo tamo radila moju poslednju vto i uspelo mi je iz prve! (a inace mi je 6-ta po redu).

Assistant hatching se radi ako imas tvrd omotac jajnih celija i spermatozoid ne moze da probije opnu i oplodi je. U Embryolabu to rade najnormalnije i naravno da to mora da se radi ukoliko postoji problem sa jajnom celijom.

Moja iskustva su izuzetno pozitivna, u Embryolabu imaju zenu koja je nasa i sa njom mozes da se konsultujes oko svega.

Ja sam prezadovoljna njihovom efikasnoscu i ozbiljnoscu, sada sam u drugom mesecu trudnoce i odlicno se osecam.

Zelim i tebi uspeh kao i svima ovde.

Pozdrav!

G.

Drage moje evo ja vam se javljam sa ne tako dobrim vestima.

Pre 3 dana sam uradila test za trudnocu i bio je negativan i jos sam danas dobila menstruaciju,tako da sam 100% sigurna da mi ni treca vantelesna nije uspela.Sutra ce mi uraditi analizu krvi da vide kakav mi je betaHCG bez ikakve potrebe.

Koliko primecujem iz svih vasih iskustava u Srbiji doktori rade transfere 3 embriona(ako je moguce) i to kada su vec u osmocelijskoj fazi.Meni ni u Becu ni ovde u Badenu u Svajcarskoj nisu dozvolili da uradim transfer vise od 2 embriona i transfer je radjen dok su blastocisti bili u dvocelijskoj i cetvorocelijskoj fazi.Njihovo obrazlozenje je da je zakonima zabranjen transfer vise od 2 blastocista.

Posto ja vec imam problem sa debljinom omotaca jajne celije i zbog toga je neophodno da se radi ICSI da bi se dobili blastocisti,zelela sam da vas pitam da li je neka od vas imala iskustva sa Hatching-om (to je metoda kod koje se smanjuje debljina membrane blastocista ili pravi neka vrsta rupe da bi se celije iz blastocista zakacile lakse za zid materice)?Posle dugog razmisljanja o svemu sta dovodi do neuspelih VTO kod mene dosla sam na ideju da to moze biti problem kada su svi drugi rezultati dobri i nema nekog drugog razloga zasto moje telo ne prihvata blastociste.

Molim vas ako neko ima iskustva ili je cuo o toj Hatching metodi neka mi se javi da znam da li uopste da pitam doktorku sutra za taj pristup transferu koji planiram vec da uradim sredinom Marta,jer imam jos dva smrznuta blastocista.

HVALA PUNO unapred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Dacha htela bih da podelim moje iskustvo sa tobom, kao i sa svima ostalima kojima je potrebna pomoc.

Vidim da si ranije pomenula kliniku Embryolab, e pa ja sam upravo tamo radila moju poslednju vto i uspelo mi je iz prve! (a inace mi je 6-ta po redu).

Assistant hatching se radi ako imas tvrd omotac jajnih celija i spermatozoid ne moze da probije opnu i oplodi je. U Embryolabu to rade najnormalnije i naravno da to mora da se radi ukoliko postoji problem sa jajnom celijom.

Moja iskustva su izuzetno pozitivna, u Embryolabu imaju zenu koja je nasa i sa njom mozes da se konsultujes oko svega.

Ja sam prezadovoljna njihovom efikasnoscu i ozbiljnoscu, sada sam u drugom mesecu trudnoce i odlicno se osecam.

Zelim i tebi uspeh kao i svima ovde.

Pozdrav!

G.

Goco...DOBRO DOŠLA NA FORUM!!! I sve čestitke za trudnoću! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo na prvi UZ . Imamo jednu mrvicu :D od 11mm .Savrsena je :)

BTW pocele su mucnine i povracanja JUTARNJA ,za sada, nadam se da se nece produziti na ostatak dana , a da , i stalno visim za friziderom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga Dacha htela bih da podelim moje iskustvo sa tobom, kao i sa svima ostalima kojima je potrebna pomoc.

Vidim da si ranije pomenula kliniku Embryolab, e pa ja sam upravo tamo radila moju poslednju vto i uspelo mi je iz prve! (a inace mi je 6-ta po redu).

Assistant hatching se radi ako imas tvrd omotac jajnih celija i spermatozoid ne moze da probije opnu i oplodi je. U Embryolabu to rade najnormalnije i naravno da to mora da se radi ukoliko postoji problem sa jajnom celijom.

Moja iskustva su izuzetno pozitivna, u Embryolabu imaju zenu koja je nasa i sa njom mozes da se konsultujes oko svega.

Ja sam prezadovoljna njihovom efikasnoscu i ozbiljnoscu, sada sam u drugom mesecu trudnoce i odlicno se osecam.

Zelim i tebi uspeh kao i svima ovde.

Pozdrav!

G.

WELCOME :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo na prvi UZ . Imamo jednu mrvicu :D od 11mm .Savrsena je :)

BTW pocele su mucnine i povracanja JUTARNJA ,za sada, nadam se da se nece produziti na ostatak dana , a da , i stalno visim za friziderom :)

Bravo Sneguljice, sve cestitike i puno poljubaca tebi i bebi!!! :) :) :) :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam vam na vašim mrvicama, uživajte sve u trudnoći! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo na prvi UZ . Imamo jednu mrvicu :D od 11mm .Savrsena je :)

BTW pocele su mucnine i povracanja JUTARNJA ,za sada, nadam se da se nece produziti na ostatak dana , a da , i stalno visim za friziderom :)

E, pa super! :rolleyes:

Sada mazi stomačić i klopaj manje, a češće...i uživaj. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo na prvi UZ . Imamo jednu mrvicu :D od 11mm .Savrsena je :)

BTW pocele su mucnine i povracanja JUTARNJA ,za sada, nadam se da se nece produziti na ostatak dana , a da , i stalno visim za friziderom :)

Cestitam i zelim ti lepu i laku trudnocum1236.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko vaze rezultati ipitivanja prohodnosti jajovoda?Treba da radim VTO i ako treba zbog toga opet da me uspavljuju...uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko vaze rezultati ipitivanja prohodnosti jajovoda?Treba da radim VTO i ako treba zbog toga opet da me uspavljuju...uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.