Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

Simona, baš sam se zabrinula za tebe što se ne javljaš. Ne brini, u dobrim si rukama. Meni je prošli put terapiju odredio Dr Bjelica, aspiraciju je radila Dr Kopitović a embriotransfer Dr. Dunja Tabš i uspelo je. Tako će i tebi da uspe, videćeš. Oni si stvarno ispešni! Ja bih ti samo savetovala da ležiš dok ne izvadiš bhcg. Ja nisam iz kreveta ustala 12 dana i onda sam išla da vadim krv, jer nisam mogla da dočekam još dva dana. Srećno i javi se :wub: :wub: :wub:

Hvala ti puno, znace mi puno reci podrske u ovim danima :). Lezim, lezim... necu ni ustajati... veliki pozdrav i hvala... nadam se i verujem u doktore znam da su pravi strucnjaci. Samo mi reci koliko su ti vratili embriona i koliko celijski su bili. Meni su tri vratili osmacelijska. I meni dr. Bjelica vodi celu proceduru vantelesne. doktorica Kopitovic mi je radila aspiraciju, a embriotransfer doktorica Kopitovic i biolog Dunja Tabs. hvala jos jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno, znace mi puno reci podrske u ovim danima :). Lezim, lezim... necu ni ustajati... veliki pozdrav i hvala... nadam se i verujem u doktore znam da su pravi strucnjaci. Samo mi reci koliko su ti vratili embriona i koliko celijski su bili. Meni su tri vratili osmacelijska. I meni dr. Bjelica vodi celu proceduru vantelesne. doktorica Kopitovic mi je radila aspiraciju, a embriotransfer doktorica Kopitovic i biolog Dunja Tabs. hvala jos jednom...

Meni su vratili tri osmoćelijska embriona i sva tri su opstala. Meni je biolog bila Dr Nada Tabš a njena ćerka Dunja mi je radila embriotransfer. Ja sam vantelesnu prvi put radila pre 3 godine i pošto su opstala sva 3 embriona ja sam uradila embrioredukciju jednog ploda. Mnogo se kajem što sam to uradila i ta trudnoća se završila nesrećno u 26~oj nedelji. Meni je Dr Kopitović rekla da to uradim jer je veća šansa sa. dvojkama, ali naravno između redova, pošto sam morala sama da odlučim. Ako ti uspeju sva tri, nemoj ništa čačkati i ostavi sve tri bebe. Ja sam sada, pre 6 meseci uradila ponovo vantelesnu i opet su mi sva tri uspela, ali ovog puta ništa nisam čačkala i sada gajim tri preslatke bebice u stomaku, što i tebi od srca želim, pa da razmenjujemo iskustva. Od kada sam uradila vantelesnu ne ustajem iz kreveta, ali cilj je jači od svega. Ako ti se pre vađenja bete pojavi braonkasto~rozikasti iscedak ne brini i meni je bilo i mislila sam da je sve propalo, ali Bogu hvala sve je o.k. Samo misli pozitivno i stvarno se nadam da će ti uspeti. Ako te nešto bude interesovalo slobodno pitaj. Možeš preko pp, pre ću videti. S R E Ć N O :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su vratili tri osmoćelijska embriona i sva tri su opstala. Meni je biolog bila Dr Nada Tabš a njena ćerka Dunja mi je radila embriotransfer. Ja sam vantelesnu prvi put radila pre 3 godine i pošto su opstala sva 3 embriona ja sam uradila embrioredukciju jednog ploda. Mnogo se kajem što sam to uradila i ta trudnoća se završila nesrećno u 26~oj nedelji. Meni je Dr Kopitović rekla da to uradim jer je veća šansa sa. dvojkama, ali naravno između redova, pošto sam morala sama da odlučim. Ako ti uspeju sva tri, nemoj ništa čačkati i ostavi sve tri bebe. Ja sam sada, pre 6 meseci uradila ponovo vantelesnu i opet su mi sva tri uspela, ali ovog puta ništa nisam čačkala i sada gajim tri preslatke bebice u stomaku, što i tebi od srca želim, pa da razmenjujemo iskustva. Od kada sam uradila vantelesnu ne ustajem iz kreveta, ali cilj je jači od svega. Ako ti se pre vađenja bete pojavi braonkasto~rozikasti iscedak ne brini i meni je bilo i mislila sam da je sve propalo, ali Bogu hvala sve je o.k. Samo misli pozitivno i stvarno se nadam da će ti uspeti. Ako te nešto bude interesovalo slobodno pitaj. Možeš preko pp, pre ću videti. S R E Ć N O :wub: :wub: :wub:

jeste Nada mi je bila biolog izvin. Nisam ni mislila da cackam. Ako budu 3 DAJ BOZE, mi smo vec odlucili da ih sve zadrzimo, javicu se hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Navijam za tri bebane :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona, meni je uspijelo iz prve :) i sada sam u 5 nedelji trudnoce...sto zelim i tebi od SRCA!!!! samo prati instruklcije doktorke, nakon transfera ne brini o tome sta ces i oces li nesto da osjetis, da preispitujes svoje tijelo vec se opusti i odmaraj sto vise. Ja sam imala bolove u stomaku kao da sam dobila i nista vise :) i 14 dana od etr.moja betica je iznosila 622 sto zelim i tebi :)))))) i svim forum buducim mamama:D

Ljubac!

hvala puno... puno... :***

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje evo ja vam se javljam sa ne tako dobrim vestima.

Pre 3 dana sam uradila test za trudnocu i bio je negativan i jos sam danas dobila menstruaciju,tako da sam 100% sigurna da mi ni treca vantelesna nije uspela.Sutra ce mi uraditi analizu krvi da vide kakav mi je betaHCG bez ikakve potrebe.

Koliko primecujem iz svih vasih iskustava u Srbiji doktori rade transfere 3 embriona(ako je moguce) i to kada su vec u osmocelijskoj fazi.Meni ni u Becu ni ovde u Badenu u Svajcarskoj nisu dozvolili da uradim transfer vise od 2 embriona i transfer je radjen dok su blastocisti bili u dvocelijskoj i cetvorocelijskoj fazi.Njihovo obrazlozenje je da je zakonima zabranjen transfer vise od 2 blastocista.

Posto ja vec imam problem sa debljinom omotaca jajne celije i zbog toga je neophodno da se radi ICSI da bi se dobili blastocisti,zelela sam da vas pitam da li je neka od vas imala iskustva sa Hatching-om (to je metoda kod koje se smanjuje debljina membrane blastocista ili pravi neka vrsta rupe da bi se celije iz blastocista zakacile lakse za zid materice)?Posle dugog razmisljanja o svemu sta dovodi do neuspelih VTO kod mene dosla sam na ideju da to moze biti problem kada su svi drugi rezultati dobri i nema nekog drugog razloga zasto moje telo ne prihvata blastociste.

Molim vas ako neko ima iskustva ili je cuo o toj Hatching metodi neka mi se javi da znam da li uopste da pitam doktorku sutra za taj pristup transferu koji planiram vec da uradim sredinom Marta,jer imam jos dva smrznuta blastocista.

HVALA PUNO unapred!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, s obzirom da smo se moj suprug i ja odlucili na vantjelesnu mislim da ce mi vasa iskustva i savjeti znaciti. Od utorka primam dipheralin, a u petak sam zavrsila sa Mircogynonom, spremam se za stimulaciju koja bi trebala da bude 07.03.

Kao prvo interesuje me da li ima neko ko u Crnoj Gori prolozi kroz ovaj proces, a kao drugo da li znate za neku korisnu knjigu o vantjelesnoj oplodnji? Unaprijed hvala i pozdrav iz Budve.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, s obzirom da smo se moj suprug i ja odlucili na vantjelesnu mislim da ce mi vasa iskustva i savjeti znaciti. Od utorka primam dipheralin, a u petak sam zavrsila sa Mircogynonom, spremam se za stimulaciju koja bi trebala da bude 07.03.

Kao prvo interesuje me da li ima neko ko u Crnoj Gori prolozi kroz ovaj proces, a kao drugo da li znate za neku korisnu knjigu o vantjelesnoj oplodnji? Unaprijed hvala i pozdrav iz Budve.

:)

DOBRODOSLA! :)

Ja sam radila na CT kod doktorke Montrenko, vec sam pisala o tome i ponovicu se :) sjajan tim i izuzetna doktorka ...ako radis tamo u dobrim si rukama :)

Knjigu nemam , a vodila sam se iskustvima zena koje su vec prosli VTO i sada su duboko zagazile u trudnicke vode :)

Diferelin ces primati do stop inekcije ( jedno 20 ampula ce ti sig trebati ) , a onda ce po potrebi ukljuciti puregon koji dosta pece ali izdrzljivo je :)

Radila si histeroskopiju?

SRECNO ! :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SimonaNS, poslala sam ti pp. Izvini, tek sam sada videla, jer nisam bila na forumu. Odgovori kada budes mogla :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DOBRODOSLA! :)

Ja sam radila na CT kod doktorke Montrenko, vec sam pisala o tome i ponovicu se :) sjajan tim i izuzetna doktorka ...ako radis tamo u dobrim si rukama :)

Knjigu nemam , a vodila sam se iskustvima zena koje su vec prosli VTO i sada su duboko zagazile u trudnicke vode :)

Diferelin ces primati do stop inekcije ( jedno 20 ampula ce ti sig trebati ) , a onda ce po potrebi ukljuciti puregon koji dosta pece ali izdrzljivo je :)

Radila si histeroskopiju?

SRECNO ! :)))

Hvala Sneguljice :) kod dr Motrenko sam al u Life-u. Sa diferelinom sam pocela u utorak a za ostalo cemo vidjeti. Histeroskopiju mi nisu radili jer nije bilo potrebno ako sam dobro shvatila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Sneguljice :) kod dr Motrenko sam al u Life-u. Sa diferelinom sam pocela u utorak a za ostalo cemo vidjeti. Histeroskopiju mi nisu radili jer nije bilo potrebno ako sam dobro shvatila.

A da , ona sad tamo prelazi.

Nazalost se kod nas diferelin ne refundira :(

Elem, za 10-15 dana ces poceti sa puregonom uz diferelin, a onda ide svaka 2-3 dana folikulometrija, zatim stop inekcija a onda aspiracija jajnih celija i oplodnja.

U svakom slucaju si kod sjajne doktorke :)

Sta god te bude interesovalo pitaj, a dosta toga mozes naci na ovom forumu :) vazno je da budes opustena , odmorna jer i psiha igra vaznu ulogu u svemu tome :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12dan BETA 546 jupppppiiiii... pozdravljam vas sve i zelim vam sve najbolje od srca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12dan BETA 546 jupppppiiiii... pozdravljam vas sve i zelim vam sve najbolje od srca...

Simona NS cestitam... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12dan BETA 546 jupppppiiiii... pozdravljam vas sve i zelim vam sve najbolje od srca...

Simona NS cestitam... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12dan BETA 546 jupppppiiiii... pozdravljam vas sve i zelim vam sve najbolje od srca...

Simona NS cestitam... :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha76 zao mi je sto nije uspelo

ja sam VTO radila u Wels-u, u Austriji, prosle godine, i smela su da se vrate tri embriona i to 5 dana posle oplodnje uz selekciju onih najboljih, u Svajcarskoj je to zakonom stvarno zabranjeno zato smo i otisli u Austriju

meni su vracena dva, treci dan posle oplodnje, imali smo 4 embriona ali dva su bila tako olalala a dva odlicna tako da smo se odlucili samo za njih, sada imam dvomesecne, zdrave i prave blizance... sto zelim i svakoj od vas

kliniku toplo preporucujem, ako te interesuje pisacu ti dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona NS cestitam... :wub: :wub: :wub:

hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona, diiivno! Čestitam! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12dan BETA 546 jupppppiiiii... pozdravljam vas sve i zelim vam sve najbolje od srca...

BRAVO !!!! :D :D :D

:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sneguljice, malopre čitam prethodnu stranu, tebi je danas trebao biti UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dacha76 zao mi je sto nije uspelo

ja sam VTO radila u Wels-u, u Austriji, prosle godine, i smela su da se vrate tri embriona i to 5 dana posle oplodnje uz selekciju onih najboljih, u Svajcarskoj je to zakonom stvarno zabranjeno zato smo i otisli u Austriju

meni su vracena dva, treci dan posle oplodnje, imali smo 4 embriona ali dva su bila tako olalala a dva odlicna tako da smo se odlucili samo za njih, sada imam dvomesecne, zdrave i prave blizance... sto zelim i svakoj od vas

kliniku toplo preporucujem, ako te interesuje pisacu ti dalje....

Draga Ivanchice,

posto mi je i ova VTO bila neuspesna,zakazala sam jos jednu sredinom Marta,zato sto imamo jos dva smrznuta blastocista.Ako i sledeca bude neuspesna onda moram da promenim kliniku tako da bi mi svaka preporuka klinika negde u blizini Svajcarske ili u Svajcarskoj dobrodosla.

Vise ne znam koji su razlozi sto ne mogu da zatrudnim.Uradila sam sve moguce analize i sve su dobre,blastocisti su dobrog kvaliteta,ja vodim racuna o ishrani i trudim se da posle transfera lezim sto je moguce vise,pijem tablete za smirenje da bih ublazila stres i uzbudjenost oko svake VTO...Stvarno bih volela da me posavetujete sta da radim,jer svaki savet mi je sada dobrodosao.Vec sam pocela da gubim nadu da cu ikada postati majka.

Hvala vam puno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12dan BETA 546 jupppppiiiii... pozdravljam vas sve i zelim vam sve najbolje od srca...

Cestitam ti od srca SimonaNS! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam svima puno puno... :*****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sneguljice, malopre čitam prethodnu stranu, tebi je danas trebao biti UZ?

Tika, u pravu si "trebao". Ali su mi pomjerili za 6.03. jer doktorka nije tu.

Bas mi tesko pada ova nedelja :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li vam se desava da jedete vise puta dnevno? :) ja dva dana imam pojacaanu zelju za hranom, cak se nocu budim gladna :)))) da li je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.