Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

a jel isao neko kod Ivanovica,ili je na programu kod njih?

Odavde sa foruma u skorije vreme koliko ja znam niko, ali sam nacula da su dobri :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kod ivanovica je trenutno obustavljena vestacka preko fonda kao i u frontu,ja sam bila 28.02.u rzzo i tamo su mi precrtali te dve klinike kad sam trebal da se odlucim gde cu da radim.A nisam znala da se komisija puno ceka,koliko ste vi cekali? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve pohvale za fantasticnu ekipu odseka za sterilitet GAK Nis,za azurnost i profesionalnost narocito moje dr. Jasmine Popovic!!! Vantelesna uspela 12-og dana Beta mi je 124 jos uvek neznam koliko beba :rolleyes: za koji dan idem na ultrazvuk!!! Presrecna buduca mama 40.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve pohvale za fantasticnu ekipu odseka za sterilitet GAK Nis,za azurnost i profesionalnost narocito moje dr. Jasmine Popovic!!! Vantelesna uspela 12-og dana Beta mi je 124 jos uvek neznam koliko beba :rolleyes: za koji dan idem na ultrazvuk!!! Presrecna buduca mama 40.

ČESTITAM TI OD SRCA!!!

Uživaj u trudnoći, a posle i u svojoj bebi...ili bebama ;)

moms10.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam,extra.reci mi koji ti je put da ides na vto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam,extra.reci mi koji ti je put da ides na vto?

Prvi put! Inace vec tri god. pokusavamo...radili su mi inseminacije jedno 10-ak...bezuspesno(cak i u BG-u)! Nismo imali nikakav problem(zdravstveni) ni ja ni suprug,pa je verovatno bila stvar u psihickom pritisku da ostanem u II stanju a i u godinama(punih 40)..Ali z sad je sve ok. pozzz :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ČESTITAM TI OD SRCA!!!

Uživaj u trudnoći, a posle i u svojoj bebi...ili bebama ;)

moms10.gif

HVALAA OD SRCA!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve pohvale za fantasticnu ekipu odseka za sterilitet GAK Nis,za azurnost i profesionalnost narocito moje dr. Jasmine Popovic!!! Vantelesna uspela 12-og dana Beta mi je 124 jos uvek neznam koliko beba :rolleyes: za koji dan idem na ultrazvuk!!! Presrecna buduca mama 40.

ČESTITKE OD SRCA!!! :wub:

Javljaj se redovno da ohrabriš naše drage čekalice. Sve najlepše i čuvaj se! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ČESTITKE OD SRCA!!! :wub:

Javljaj se redovno da ohrabriš naše drage čekalice. Sve najlepše i čuvaj se! :)

Naravno,zbog toga sam se i prijavila ovde da ohrabrim sve koji dugo,dugo cekaju na svoj najsrecniji momenat jer znam kakva je to agonija...

Pre par minuta sam saznala da smo nas 4 sa pozitivnim rezultatima(mozda ima jos pozitivnih) iz grupe u kojoj su meni radili!! Sve lepe vesti!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve pohvale za fantasticnu ekipu odseka za sterilitet GAK Nis,za azurnost i profesionalnost narocito moje dr. Jasmine Popovic!!! Vantelesna uspela 12-og dana Beta mi je 124 jos uvek neznam koliko beba :rolleyes: za koji dan idem na ultrazvuk!!! Presrecna buduca mama 40.

Bas lepa i radosna vest,zelim ti brzu trudnocu i sto laksi porodjaj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvi put! Inace vec tri god. pokusavamo...radili su mi inseminacije jedno 10-ak...bezuspesno(cak i u BG-u)! Nismo imali nikakav problem(zdravstveni) ni ja ni suprug,pa je verovatno bila stvar u psihickom pritisku da ostanem u II stanju a i u godinama(punih 40)..Ali z sad je sve ok. pozzz :rolleyes:

Čestitam ti generacijo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kod ivanovica je trenutno obustavljena vestacka preko fonda kao i u frontu,ja sam bila 28.02.u rzzo i tamo su mi precrtali te dve klinike kad sam trebal da se odlucim gde cu da radim.A nisam znala da se komisija puno ceka,koliko ste vi cekali? <_<

Na prvu komisiju u svom gradu nisam cekala, a na ovu drugu gde ti odobre Vto sam cekala mozda 2 nedelje, i to nije puno al evo sad me jos uvek ne zovu na pregled u Jevremovu proslo je skoro 20 dana :blink: :blink:

Sve pohvale za fantasticnu ekipu odseka za sterilitet GAK Nis,za azurnost i profesionalnost narocito moje dr. Jasmine Popovic!!! Vantelesna uspela 12-og dana Beta mi je 124 jos uvek neznam koliko beba :rolleyes: za koji dan idem na ultrazvuk!!! Presrecna buduca mama 40.

Jaaaaoooo,jaaaaoooo prelepa vest divno je ovo cuti, CESTITAM TI OD SRCA , zelim ti laku trudnocu, i da znas ovaj tvoj uspeh mi daje nadu da cemo sve uspeti da zabebimo na Vto :wub: :wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj kako sam te skontala posle ove u frontu zar ima jos jedna komisija ila posle tog cekam da me pozovu iz klinike. Inace zvali su me danas iz fronta da kazu da mi je pomerena za 13.04. sto znaci za sledecu nedelju,extra...neznam sta posle tog.posto nisam radila laparoskopiju neznam dal me mogu poslati i na to a sve je u redu .imam i hsg odradjen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cekaj kako sam te skontala posle ove u frontu zar ima jos jedna komisija ila posle tog cekam da me pozovu iz klinike. Inace zvali su me danas iz fronta da kazu da mi je pomerena za 13.04. sto znaci za sledecu nedelju,extra...neznam sta posle tog.posto nisam radila laparoskopiju neznam dal me mogu poslati i na to a sve je u redu .imam i hsg odradjen?

Pa jesi li ti prosla neku komisiju do sad???Trebas dobiti onu potvrdu da ti je Vto odobrena.... nama su to dali na komisiji u Nisu, a na zavodu su nam samo udarili potpise i poslali nas dalje....a sto bi ti radili laporaskopiju????Meni je radjena al zbog endometrioze...tebi nema potrebe da se radi ako te nista ne boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkud znam,nasim dr je najlakse dati da se radi laparoskopija.ja sam u ministarstvu predala sve papire sa analizama i tu su mi dali papir da mi je odobrena vto,jel se i to racula kao komisija?Papiri su mi vraceni i nosim ih na komisiju u front.Jel posle ove u frontu nema vise komisija? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkud znam,nasim dr je najlakse dati da se radi laparoskopija.ja sam u ministarstvu predala sve papire sa analizama i tu su mi dali papir da mi je odobrena vto,jel se i to racula kao komisija?Papiri su mi vraceni i nosim ih na komisiju u front.Jel posle ove u frontu nema vise komisija? :unsure:

Aaaaa pa onda je to to,nema vise komisija sad kad budes prosla ovu, zvace te da pocnes pripreme sa lekovima itd...itd...itd....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA na PODRSCI!! h13034.gif

Ukoliko je nekome potrebna dodatna inforacija slobono pitajte. Meni je gras Niš finansirao polovinu troškova tako da se zahvaljujem i Gradu na podršci i ucešcu u razvoju nataliteta,stvarno mi je znacilo u ovom mmentu!

g35002.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje terapije koje se primaju i kako se podnose? kako rade aspiraciju jajne celije,dal nesto osecas il je rade pod totalnom i kad je vracaju dal je pod totalnom? jel obavezno mirovanje u toku terapija i koliko ciklusa se dobija terapija? ja i mojih hiljadu pitanja,ha,ha :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje terapije koje se primaju i kako se podnose? kako rade aspiraciju jajne celije,dal nesto osecas il je rade pod totalnom i kad je vracaju dal je pod totalnom? jel obavezno mirovanje u toku terapija i koliko ciklusa se dobija terapija? ja i mojih hiljadu pitanja,ha,ha :P

Terapija se odredjuje na osnovu tvog hormonalnog statusa,pocinje da se prima drugog dana menstruacije,mogu se primati dve ili tri vrste injekcija(potkozno).Na odeljenju su davali u ruku kao vakcine ali ti savetujem da ukoliko imas neku med. sestru u blizini ili doktorku da bolje primas u stomak(zvuci grozno ali..) manje boli,tj. nista ne boli a bolja je resorpcija. Nakon nekoliko dana rade ti ultra zvuk da bi se videlo koliko ima folikula i kako napreduju,na osnovu toga daju terapiju dalje,kad folikuli narastu dovoljno primas Stop- inekciju pregnila ili neku dr. koja pospesuje pucanje folikula Nakon 36 sati od primanja stop- injekcije vrsi se aspiracija jajnih celija pod totalnom anestezijom,posle malo bolucka stomak(nista strasno). Nakon 3-5 dana zovu te da te obaveste koliko je oplodjenih jajanih celija uspelo da se formira u embion i kad ce ti raditi embriotransfer. On se radi u budnom stanju jer to nista ne boli a posto se radi sa punom besikom,ultrazvukom odredjuju i prate mesto ubacivanja u materici...sve u svemu nista strasno a i podnosljivo!! Bez panike ;) pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene interesuje terapije koje se primaju i kako se podnose? kako rade aspiraciju jajne celije,dal nesto osecas il je rade pod totalnom i kad je vracaju dal je pod totalnom? jel obavezno mirovanje u toku terapija i koliko ciklusa se dobija terapija? ja i mojih hiljadu pitanja,ha,ha :P

AHA nisam ti odgovorila...ne moras da mirujes dok primas terapiju i ona traje u toku i nakon jednog ciklusa! Ali posle ebriotransfera potebno je mirovanje i disciplina! Pozzz i mislim da ces biti zadovoljna odgovorima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče bila na UZ i bebe su oko 3 cm,dobro se razvijaju.Kad je dr uvećala sliku vidi se kako se pomeraju i mrdaju rukama i nogama a tako su sićušni....Rekla mi je dr da će mi oko 15 nedelje staviti serklaž a od 25 nedelje strogo mirovanje najverovatnije u bolnici..........Ali to je još daleko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče bila na UZ i bebe su oko 3 cm,dobro se razvijaju.Kad je dr uvećala sliku vidi se kako se pomeraju i mrdaju rukama i nogama a tako su sićušni....Rekla mi je dr da će mi oko 15 nedelje staviti serklaž a od 25 nedelje strogo mirovanje najverovatnije u bolnici..........Ali to je još daleko

BRAVOOO!!! t2019.gif CESTITAMO TI!!! Samo polako i disciplinovano i bice sve u redu.Ja sam za razliku na samom pocetku...moras sve da nas hrabris h13083.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče bila na UZ i bebe su oko 3 cm,dobro se razvijaju.Kad je dr uvećala sliku vidi se kako se pomeraju i mrdaju rukama i nogama a tako su sićušni....Rekla mi je dr da će mi oko 15 nedelje staviti serklaž a od 25 nedelje strogo mirovanje najverovatnije u bolnici..........Ali to je još daleko

Super! h13001.gifSamo neka nastave tako, da lepo rastu i da se ti osećaš dobro!!! Uživaj u trudnoći! Nisam videla da li si negde napisala, koliko ima bebica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.