Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

hvala puno na podrsci i mi se nadamo najboljem!!

Jedino sto imamo od novosti to e da joj zuji u usima,osula se po licu i nesto je ziga dole na levoj strani, da li je neko imao slicna iskustva od vas koji ste isli na vto?

Da li pije nešto od lekova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne,samo koristi vaginalete utrogeston,tako nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala puno na podrsci i mi se nadamo najboljem!!

Jedino sto imamo od novosti to e da joj zuji u usima,osula se po licu i nesto je ziga dole na levoj strani, da li je neko imao slicna iskustva od vas koji ste isli na vto?

Trebala bi da se javi dr zbog tog osipa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao devojke nije me bilo nekoliko dana.Bila je komisija u ponedeljak i naravno zbog rezultata , koji je takav kakav jeste, mislim na mm naravno prosla sam i sada cekam da me zovu iz Bg.Malo sam opustenija jer je proslo sve to oko pripreme da se dodje do liste cekanja.

Pozdrav za sve one dame koje su uradile VTO i zelim im da im beta bude velika velika...

Nadam se da cu vam se brzo pridruziti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo šta sam pročitala danas u novinama...ne može da škodi, a može da pomogne :lol:

" 36% žena koje je nakon vantelesne oplodnje zasmejavao "medicinski klovn" uspele su da zatrudne, dok je od onih žena koje nakon presađivanja nisu bile zasmejavane samo 20% ostalo u drugom stanju. Izraelski stručnjaci tako su potvrdili da smeh pomaže začeću."

Zato b0213.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo šta sam pročitala danas u novinama...ne može da škodi, a može da pomogne :lol:

" 36% žena koje je nakon vantelesne oplodnje zasmejavao "medicinski klovn" uspele su da zatrudne, dok je od onih žena koje nakon presađivanja nisu bile zasmejavane samo 20% ostalo u drugom stanju. Izraelski stručnjaci tako su potvrdili da smeh pomaže začeću."

Zato b0213.gif

hvala ti lenocka na savetu pocinjem jos danas sa smehom (samo da neko ne pomisli da sam luda)m0139.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo šta sam pročitala danas u novinama...ne može da škodi, a može da pomogne :lol:

" 36% žena koje je nakon vantelesne oplodnje zasmejavao "medicinski klovn" uspele su da zatrudne, dok je od onih žena koje nakon presađivanja nisu bile zasmejavane samo 20% ostalo u drugom stanju. Izraelski stručnjaci tako su potvrdili da smeh pomaže začeću."

Zato b0213.gif

E kad meni urade transfer nije mi potreban medicinski klovn,imam ja mog klovna kog cu naterati da mi igra i izvede striptiz .....posle takvog smeha sigurno ostajem trudna b0215.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo da vam kazem da sam prosla i sad cekam .......ali prosla sam onako kako nikome ne bih pozelela.....sad sam mnogo umorna i uznemirena idem da spavam (ako mogu),sutra cu vam detaljno ispricati moje putovanje kroz komisiju za VTO u Nisu!!!

Laku noc <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo da vam kazem da sam prosla i sad cekam .......ali prosla sam onako kako nikome ne bih pozelela.....sad sam mnogo umorna i uznemirena idem da spavam (ako mogu),sutra cu vam detaljno ispricati moje putovanje kroz komisiju za VTO u Nisu!!!

Laku noc <_<

Samo se nadam da je na kraju ipak bilo sve u redu i da si umorna od puta i čekanja tamo...kad možeš napiši šta je bilo, stvarno se brinem :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veseljace, cekamo te sa nestrpljenjem... Odmori se, naspavaj, pa nam sutra napisi kako je bilo. Voljela bih da si prosla mnogo bolje. hearts-desi-glitters-18.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene samo da vam kazem da sam prosla i sad cekam .......ali prosla sam onako kako nikome ne bih pozelela.....sad sam mnogo umorna i uznemirena idem da spavam (ako mogu),sutra cu vam detaljno ispricati moje putovanje kroz komisiju za VTO u Nisu!!!

Laku noc <_<

Ne brini, vazno da je da si prosla.Sada cekamo t05166.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veseljko, čekamo te da nam pišeš o svojim pustolovinama na putu do bebe

t8317.gif

Ja te prekrstih, nadam se da ti ne smeta, to ti ja tepam od milošte :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa prosla sam to je ono zbog cega sam otisla...a za sestre koje tamo rade kao i za lekara koji me je pregledao imam samo najgore reci i jadne mi koje tamo idemo....

Dobila sam te noci pred polazak,suvisno je reci da prvog dana imam bas obilnu mecu,kazem ja to njima i onako zbunjena krenem da oslobadjam stomak za pregled....jaooooo kad me ona sestra nije ubila,pocela je da vice svasta nesto...dolazi dr. gura onu sondu kao da burgija,a mene nikad u zivotu nije tako boleo pregled pocinjem da se podizem sa kreveta i da ga molim da prekine jer me boli...pa kad mi on odbrusi :`pa odakle ja znam zasto te boli?...bla...bla...bla...i to sve sa vikanjem i dranjem vise nista nisam cula tu sam imala prekid filma i sinoc kad sam stigla kuci imala sam vrlo jaku glavobolju i povracanje,nisam mogla ni da spavam .....eto ima tu jos sto sta ali to je ono najgore,umesto da malo imaju reci podrske za nas oni nas tamo tretiraju kao krave za priplod ili nesto jos gore ....uuuuuuuuuufffffffffff :angry: :angry:

Lenocka zovi me kako hoces samo nemoj da me bijes :D ionako sam htela da menjam nick

E da i ovo zaboravih da reknem mecu vise nemam evo ceo dan nista,znaci trajala mi je samo jedan dan i onaj pregled koji me je mnogo boleo...ne znam sta to moze da znaci :blink: ali sigurno nije dobro moracu kod mog lekara na pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veseljace sumnjiva mi ta vestica nesto :rolleyes: A za doktore koji izigravaju Bogove mogu samo jedno :angry:------------------------------------------

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veseljko žao mi je što si doživela tako neprijatno iskustvo, nažalost sve sam sigurnija da je većina doktora i uopšte medicinskih radnika izgubila osećaj za čoveka, pacijenta, da smo mi njima "samo posao", kao neke stvari, zaboravili su i zakletvu i skroz oguglali, što je sve mnogo žalosno.

Ali najbitnije je da si ti prošla h13034.gif

Obaveštavaj nas o daljem toku, znaš da smo sve uz tebe! A možda te i tvoj dr iznenadi kad odeš kod njega, čudna mi ta tvoja meca od jednog dana :huh:

Neću da te "tepam", samo ti "tepam"...znaš ti šta to znači :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curice moje boli me stomak nisko od onog pregleda,mecu vise nemam al mislim da nema nista od trudnoce jer sam tog jedinog dana imala bas obilno to je nemoguce kod trudnoce,idem u ponedeljak na pregled obavezno jer ni odnose vise ne mogu da imam.....kakav uzas :angry::angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali veseljace, bices ti nama uskoro VELIKI VESELJAK!!!

hearts-desi-glitters-55.gif

Zao mi je sto su te tako maltretirali... Moguce je da ti je m stala zbog pregleda (meni se tako desavalo prije zbog odnosa- cim se nesto dole stavi, ona mi stane :lol: ), ali bih ja vise voljela da je zbog neceg drugog. :wub:

Ipak ti provjeri kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da se pridruzim Veseljaku jer ni ja nemam dobro iskustvo. Sestre su katastrofa samo vicu dok za lekara ne mogu da kazem nista lose covek je bio fin razgovarao je samnom ali...

Lekove koje mi je prepisao da pijem su za dijabeticare ustvari za snizavanje secera u krvi.Pitanje zasto je on to meni prepisao kad ja nemam problem sa secerom meni su rezultati ok a i gde je on to mogo da vidi kad nije imao krvnu sliku.Da to jos bude gore meni je dva dana lose,stomak me boli na dodir a da ne pricam da ne mogu ni da sednem kako treba.Imam tvrdu stolicu nisam isla nekoliko dana u wc i proradili su mi hemoroidi i to unutrasnji sece me kao da imam nozeve.Trebala sam odmah da procitam uputstvo za lekove pa da prestanem da pijem a ja sam procitala tek kad mi je bilo lose.Ne pijem ih od sinoc ali jos uvek imam bolove, moram da izdrzim do sutra pa da idem kod moje dr da vidim sta ce da mi kaze.Nadam se da gresim da nije u pitanju greska ,nego videcemo sutra javljam sta ce da kaze dr.Verujte posle ovoga pitanje je dal cu vise da verujem lekarima .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da se pridruzim Veseljaku jer ni ja nemam dobro iskustvo. Sestre su katastrofa samo vicu dok za lekara ne mogu da kazem nista lose covek je bio fin razgovarao je samnom ali...

Lekove koje mi je prepisao da pijem su za dijabeticare ustvari za snizavanje secera u krvi.Pitanje zasto je on to meni prepisao kad ja nemam problem sa secerom meni su rezultati ok a i gde je on to mogo da vidi kad nije imao krvnu sliku.Da to jos bude gore meni je dva dana lose,stomak me boli na dodir a da ne pricam da ne mogu ni da sednem kako treba.Imam tvrdu stolicu nisam isla nekoliko dana u wc i proradili su mi hemoroidi i to unutrasnji sece me kao da imam nozeve.Trebala sam odmah da procitam uputstvo za lekove pa da prestanem da pijem a ja sam procitala tek kad mi je bilo lose.Ne pijem ih od sinoc ali jos uvek imam bolove, moram da izdrzim do sutra pa da idem kod moje dr da vidim sta ce da mi kaze.Nadam se da gresim da nije u pitanju greska ,nego videcemo sutra javljam sta ce da kaze dr.Verujte posle ovoga pitanje je dal cu vise da verujem lekarima .

Mališa žao mi je što imaš te bolove i ne znam da li je to normalno, ali to za te lekove sam čula od jedne devojke kod ginekologa. Uglavnom ona je tad čekala za uput da ide u Niš na komisiju i pričala mi je kako su je 6 godina kljukali raznim hormonima i šta ti sve, da bi, kad je otišla u Niš ili Novi Sad, ne znam tačno, neki doktor joj rekao da je problem u šećeru iako se to nije pokazivalo onako preko krvi. Nešto kao da treba da joj se snizi šećer, zbog ovulacije, folikula, nisam baš sve razumela, a i ona nije znala da mi dobro objasni, samo znam da su joj rekli da ostavi neko vreme hormone i da uzima te lekove za dijabetičare, ali nije mi rekla da je imala takve bolove, možda to nije zbog njih. Ne znam šta da ti kažem, koliko je pametno da sama ostaviš terapiju, možda bolje da pozoveš tog dr da pitaš ili da što pre odeš kod tvoje dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mališa žao mi je što imaš te bolove i ne znam da li je to normalno, ali to za te lekove sam čula od jedne devojke kod ginekologa. Uglavnom ona je tad čekala za uput da ide u Niš na komisiju i pričala mi je kako su je 6 godina kljukali raznim hormonima i šta ti sve, da bi, kad je otišla u Niš ili Novi Sad, ne znam tačno, neki doktor joj rekao da je problem u šećeru iako se to nije pokazivalo onako preko krvi. Nešto kao da treba da joj se snizi šećer, zbog ovulacije, folikula, nisam baš sve razumela, a i ona nije znala da mi dobro objasni, samo znam da su joj rekli da ostavi neko vreme hormone i da uzima te lekove za dijabetičare, ali nije mi rekla da je imala takve bolove, možda to nije zbog njih. Ne znam šta da ti kažem, koliko je pametno da sama ostaviš terapiju, možda bolje da pozoveš tog dr da pitaš ili da što pre odeš kod tvoje dr.

Hvala ti Lenocka na odgovoru ali ja imam normalno ovulaciju.Ne znam samo sutra idem da proverim kod dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

C cc c c c c c jaooo malisa kazi mi molim te jesmo li se nas dve na Boga kamenjem gadjale????? :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Curice moje boli me stomak nisko od onog pregleda,mecu vise nemam al mislim da nema nista od trudnoce jer sam tog jedinog dana imala bas obilno to je nemoguce kod trudnoce,idem u ponedeljak na pregled obavezno jer ni odnose vise ne mogu da imam.....kakav uzas :angry::angry:

I ja sam ovog meseca imala jedan baš bolan pregled, kad sam otišla na folikulometriju kod moje dr, ultrazvuk onom sondom. Radila mi je nekoliko puta ali nije bilo toliko strašno, taj poslednji mi je bio katastrofa, kao da mi je sve unutra ispremeštala, još sam posle toga morala na posao, sve koleginice su me pitale što se savijam i čudno sedam, pravim grimase...Više kod nje nisam ni otišla, od tad, iste večeri sam otišla kod drugog dr i bio je sasvim normalan pregled i uz, ništa me nije bolelo...A još bi i pomislio neko da ona treba da bude nežnija, jer ipak je žena, zna kako je to, ali ne, čini mi se kao da je "džarala" onom sondom unutra, čas ovamo, čas onamo...još me zaboli, kad se setim... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ih Lenocka,mogu da zamislim,i ja sam imala prosle godine jedan tako "prijatan" vaginalni uz,i naravno,radila ga zena-baksuz(cast izuzetcima)U mom slucaju su se muski ginekolozi pokazali kao mnogo nezniji od zenskih,u svakom pogledu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali veseljace spremaj se poziv ce brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spremam se,spremam evo sam kao u bunilu :blink: :blink: uuuuffffff od kako si mi javila da su te zvali ja sam se pogubila,ne mogu da verujem da je tako blizu dan kada cu mozda biti trudna i mozda postati majka (iako me jos nisu pozvali)....kako se ti osecas malisa????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.