Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

Draga ja sam super. Sve sto se desava znaci da mora da se desi a ja moram da sve to podnesem da bi mogla dalje. Ja ima cilj i svaku prepreku cu da predjem koliko god ih imam. Ako ja sebi ne pomognem niko nece. A veruj mi sve iz glave dolazi. Nije problem sesti plakati tugovati, ali to mi nece pomoci samo odmognutii. Zato glavu gore i u nove pobede...... Kisssss

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga ja sam super. Sve sto se desava znaci da mora da se desi a ja moram da sve to podnesem da bi mogla dalje. Ja ima cilj i svaku prepreku cu da predjem koliko god ih imam. Ako ja sebi ne pomognem niko nece. A veruj mi sve iz glave dolazi. Nije problem sesti plakati tugovati, ali to mi nece pomoci samo odmognutii. Zato glavu gore i u nove pobede...... Kisssss

Svaka cast na optimizmu... Svaka od nas bi trebala tako razmisljati, samo sto eto sigurno svakoj dodje momenat kad ne moze vise, pa i zaplace, tuguje... A vec sledeci momenat se setimo svog cilja i nastavimo dalje... Zelim ti za pocetak veoooma brz oporavak, a onda i srecu u daljem pokusavanju i uskoro lepe vesti... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno draga javljam sta se desava.  Samo da ja odem u ponedeljak da skinem konce i da pitam doktora kad mogu da se seksam. Hahahahahahababa...... Valjda ce mi dati neke kontracepcije posto sam cula da tri meseca nesmem da zatrudnim dok neprodju dve menstruacije.  I da mi kaze kad cu sada da dobijem. Na ovom forumu nema takve teme posle van matericne i vadjenja jajovoda nemam gde da nadjem odgovore..... Pozzzzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svim damama koje cekaju svoje bebice. Nova sam i upravo smo radili prvu vto u PFC. Evelyn, ako mozes pojasni mi za koju kliniku se kajes za PFC ili Jevremocu. Nisam bas shvatila a zanima me zbog naseg izbora klinike. Hvala unapred. 

Inače, mi smo imali veća očekivanja od PfC.

Sad čekamo, nadamo se, molimo Boga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobarv dan, prvi put sam ovde. imam jedan neuspesan proces uskoro pocinje drugi, opredelila sam se za profesora veljka vlaisavljevica, pa me zanima da li je neko imao iskustvo sa njim. znam da je vrhunski strucnjak ali me zanimaju sledece stvari: kakav je za komunikaciju, da li uzima u obzir psiholoski aspekt, da li dozvoljava da mu se psotavi pitanje? da li hoce da saslusa ako smatrate da su neke informacije vazne da zna i sl.? jer prosle godine sam imala posal savrhunskim strucnjacima, ali sikaniranje strasno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parovi u Srbiji, koji ne mogu prirodnim putem da ostvare trudnoću, od 24. aprila imaće priliku da se posavetuju sa stručnjacima u jednoj od najuspešnijih klinika za VTO u Evropi. 

 Klinika UNICA iz Češke, sada ima svoje predstavništvo u Beogradu, a portal „Bebac“ dodeljuje parovima koji se bore sa sterilitetom vaučere za individualne besplatne razgovore sa doktorkom i lokalnom ambasadorkom UNICA klinike. 

Vantelesna oplodnja u Češkoj od sad dostupna i parovima u Srbiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojka! Ako mi neko moze pomoci prosle godine smo bili na vto onda nam nisu trazili papír za vanbracnu zajednicu zivimo zajedno Ali u licnim kartama nismo na istoj adresi Dali se menjalo nesto!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, 

Pripremili smo se za vantelesnu u privatnoj klinici i kupili smo lekove pre 15 dana u Bgd u apoteci Srbolek, GONAL 28 kutija i MENOPUR 7 kutija i DIPHERELIN inekciju. Cuda se desavaju i u medjuvremenu smo prirodno zatrudneli. Imamo racun, lekove uredno drzimo u frizideru (GONAL) i zeleli bi da ih ponudimo 20% jeftinije. Ako ima zainteresovanih, slobodno pisite, zovite.....nadam se da vam nece trebati kao i nama, ali kao sto rekoh vec smo ih kupili pa bi iste prodali.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, puno sreće u na ovom trnovitom putu. Meni je ostalo 300iu Gonala f u penu, ako nekome znači rado bih poklonila (pošto sam svakako platila). Pen je načet 13.05. I rok muje 28 dana. Ja nisam dobro odreagovala na kratku šemu stimulacije pa sad prelazimo na dugu (te lekove ne moram da platim). Nalazim se u NS-u, možete me pozvati na 062669428. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, već više od dve godine pokušavamo prirodnim putem da ostanem trudna, ali pre godinu dana dobila sam uput za VTO. 

Imam PCOS i insulinsku rezistenciju, moji nalazi su ok, dok kod MM nije dobar spermogram, ali ima i u brisu eserihiju i nikako ne možemo da je se oslobodimo već skoro godinu dana.

Interesuje da li neko zna da li  može da se prođe komisija ako postoji eserihija muškarca? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TD pretpostavljam da si već dobila odgovor na pitanje. Ali za one koje se nađu u istoj situaciji, nalazi moraju biti sterilni za prvostepenu komisiju.

Mi se borimo nešto više od 6 godina, dve vantelesne, obe uspešne, ali kod prve biohemijska trudnoća, kod druge spontani u 12 nedelji. Ne odustajemo, idemo do cilja ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage devojke, 

Krenuli smo sa VTO u klinici Ivanović, prošlog utorka počeli sa stimulacijama Menopurom. Još sam pomalo u šoku, a ni ovi hormoni ne pomažu da malo dođem sebi. Kada sam se javila ne pregled u utorak, pretpostavljala da ćemo da krenemo sa analizama i pretragama, međutim, doktorka je predložila VTO bez čekanja, nakon što nije došlo do trudnoće posle inseminacije pre 2 meseca.

Uzimam lekove kod njih, pojma nemam, ali pretpostavljam da se mogu naći i povoljnije po apotekama, i nisam sigurna kako će reagovati ako tražim da ih uzimam sama.

Osim toga, brine me što mi je prepisana terapija od 10 dana Menopurom, što bi značilo da završavam 12 dc, a meni ovulacija uglavnom bude 10-11 dc.

Da li se ikome desilo da se 'promaši' ovulacija? Sa jedne strane bih da verujem da su to sve stručnjaci koji veoma dobro znaju svoj posao, sa druge - nisam sigurna koliko se posvećuje pažnje individualno svakoj ženi a koliko rade sve prema nekom ustaljenom procesu..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nisam radila kod nas vto ali mogu da ti kazem iz mog iskustva sve, inace mi je uspelo iz prvog puta, nosim blizance koji ce ove nedelje doci na svet :)

elem, mislim da je kasno, meni su vec punkciju radili 11 dana iako mi je ovulacija u prirodnom ciklusu bila tacna kao sat, uvek 14 dana. Od 6 dana sam isla svaki dan na uz da vide kako se razvijaju folikuli... mislim da treba da ih otvoreno pitas. To je tvoje telo, tvoj novac, oni su tamo zbog tebe ne ti zbog njih! Otvoreno pitaj i reci svoje misljenje. Najvaznije je za uspesnost vto da si opustena i da verujes svom lekaru. Mozda gresim ali imam utisak da kod nas namerno rade pomalo traljavo da bi sto vise zaradili :(

pitaj sta god te zanima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Neon, da, upravo se toga i plašim..

Mislim, ako se ispostavi da su zakasnili tražiću da mi drugu stimulaciju plate oni ali nije ni samo u novcu problem - ne želim da se pucam ovim hormonima duže nego što je potrebno..

Danas je kontrola pa ću videti kako stoje stvari.

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odmah im otvoreno sve reci..nemoj se ustrucavati nista..trazi da ti sve objasne, orazloze i pokazi im da nisi neki tutumrak da se nista ne razumes... :)

loknacrna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, kupila smo lekove za Vto i srecom nam nisu potrebni. S obzirom da smo saznali u poslednjom trenutku da smo trudni i da nam nisu potrebni prodajemo ih povoljno. Kupljeni su 20.10.2018. I posedujemo dokaz o kupovini(racun) . Cuvani su u adekvatnim uslovima. Gonal F 900 - 35000 din, Orgalutran 0,25mg-0.5ml - 5 kutija svaka kutija po 4000 din, Ovitrelle 1x250mcg/0.5ml - 3000 din. Ukoliko uzmete sve moze i povoljnije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dali je neka od vas radila fragmentaciju spermatozoida

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se radi kod svake vto gde je morfologija spermatozoida losa, sto je kod nas bio slucaj. Odvajaju se spermici koji imaju "gresku" a ostavljaju se zdravi, normalno formirani spermatozoidi. Ta genetska greska je i najcesce slucaj zasto se desavaju spontani, tj z najvecem broju slucajeva kad nije ni registrovana srcana radnja, bila je greska u dna spermatozoida ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javnem u utorak imam zakazano kod geneticara (Narodni front),nadam se najboljem:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iko ako mu je morfologija problem a radices vto, nemoj da brines, oni izaberu samo one najbolje spermice i nema nikakvih problema... bilo da radis ivf ili icsi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iko ako mu je morfologija problem a radices vto, nemoj da brines, oni izaberu samo one najbolje spermice i nema nikakvih problema... bilo da radis ivf ili icsi... 

kariotip je u pitanju translokacija na 9 hromozomu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako geneticar u narodnom frontu kaze da ta inverzija na 9hromozomu mm nije uzrok mojih spontanih pobacaja i da nastavim da pokusavam prirodno jer mozemo da zabebimo

Vise nisam pametna sta i kako dalje

Uveden mi je prednizon u slucaju trudnoce i leskarenje na odelenju narodnog fronta po potvrdjivanju trudnoce

Iskreno pre bi na vto nego da cekam jer imam 37

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ti jos ranije, pre dve god :) rekla da imamo isti ptoblem :) moj dr je rekao da nije toliko veliki problem zatrudneti, mislim jeste ali nije nemoguce, vec je problem da ta trudnoca bude kako treba... losa morfologija = velika mocicnost da se zkaci los spermic... moj dr je mislio da ne treba cekati vec odmah vto... a i ja nisam biöa spremna rizikovati da mi se opet desi spontani :) ali sam znala da ce vto uspeti odmah jer nam je bila potrebna pomoc samo za zacece :) spremaj se za vto i videces odmah ce sve uspeti! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Žene drage, zanima me vaše mišljenje.

Prikupljamo potrebne analize za VTO, danas sam preuzela rezultate hormonskog statusa pa me malo brinu LH i FSH.

Vrednost LH je 10.31IU/L, a FSH je 5.41mIU/ml.

LH je drastično viši od FSH, a trebao bi biti niži :(

Da li to prestavlja neku prepreku za sam proces VTO?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.