Sve o vantelesnoj oplodnji

odgovora

Objavljeno

A jel UZ ok? Odnosno, ako ti bris bude cist, mozes poceti :)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel UZ ok? Odnosno, ako ti bris bude cist, mozes poceti :)?

Da ANCI sve ostalo je spremno za pokret, :rolleyes: jos mi je rekao da sam imala juce ovulaciju i da je doslo do pucanja folikula...a mi smo bas juce i prekjuce brali tresnjice ..huhuhuhuhuhu...kad bi me iznenadilo eeeehhh :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opaaaaa :D hihihi ajmooooo malisani go...go...go.... ajmo ajde svi u napad... Veseljak pa ajde vi to i veceras, cisto da potvrdite ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opaaaaa :D hihihi ajmooooo malisani go...go...go.... ajmo ajde svi u napad... Veseljak pa ajde vi to i veceras, cisto da potvrdite ;)

Pa naravski...t1544.gif...razume se ,evo ga mm samo obilazi oko mene kao macak oko slanine...hihihihi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malisa, mcj-welcom.gif

i tebi kao i Malom veseljaku zelim da se sto krace zadrzite na ovim stranicama i da predjete u prvi trimest :wub:

Mali veseljak, kako teku pripreme? Jel uskoro pocinjes sa hormonima?

Hvala na prelepoj dobrodoslici i na zeljamaAna .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali veseljace samo napred , rekla sam ja da nam ova VTO nece trebati...... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravski...t1544.gif...razume se ,evo ga mm samo obilazi oko mene kao macak oko slanine...hihihihi

Stani vec jednom jajna celijooooooooooo jure te spermiciiiiiiiiiiiiiiiiiii. <_< ovaj .....Ja mislim da je vreme da se vec jednom spojite .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stani vec jednom jajna celijooooooooooo jure te spermiciiiiiiiiiiiiiiiiiii. <_< ovaj .....Ja mislim da je vreme da se vec jednom spojite .....

:lol: :lol: :lol: i ja mislim da je vreme....al ona je superjajna celija (znas kao supermen i tako to) i brzaje od metka i snaznija od lokomotive....lelelelele sta li ja lupam m2211.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao devojke vi ste lude skroz... Nego Malisa, s obzirom da je kod vas problem oligospermija jeste li se raspitivali za neke pripremne faze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao devojke vi ste lude skroz... Nego Malisa, s obzirom da je kod vas problem oligospermija jeste li se raspitivali za neke pripremne faze?

Ne znam na sta mislis :huh nisam razgovarala sa dr. nije mi jos uvek nista rekla, kad zavrsim HSG idem da mi da uput za komisiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

TERAPIJA INFERTILITETA

Lečenje infertiliteta može biti medikamentno, hirurško ili kombinovano.Terapija je uslovljena adekvatno sprovedenom dijagnostikom. U poslednjih desetak godina učinjen je veliki napredak u dijagnostici i terapiji muškog infertiliteta. Medikamentna terapija se nije bitno promenila, ali su zato usavršavanjem hirurške tehnike, posebno uvodjenjem mikrohirurgije, kod određenih poremećaja znatno proširene terapijske mogucnosti, kao i njihov uspeh. Ipak, najveći znacaj ima uvođenje metoda in vitro obrade sperme i asistirane reprodukcije u tretman muškog infertiliteta.

MEDIKAMENTNA TERAPIJA

Medikamentna terapija koja nam stoji na raspolaganju u terapiji infertiliteta je

veoma oskudna. Pored hormonskih preparata, na raspolaganju su nam lekovi koji utiču na povećanje pokretljivosti spermatozoida, vitaminski preparati i antbiotici za lečenje genitalnih infekcija. Hormonska terapija je veoma efikasna kod malog broja pacijenata sa dijagnostikovanom insuficijencijom na nivou hipofize. Kod ovih pacijenata su vrednosti FSH i LH ispod ili na donjoj granici normale.

Za zapocinjanje spermatogeneze neophodan je LH radi stimulacije lučenja zadovoljavajuće doze testosterona. Ovaj efekat se postize davanjem Pregnyl- a u dozi od 1000 do 5000 IJ 2 puta nedeljno.Ova terapija se daje do uspostavljanja pun androgenizacije što može potrajati i više meseci, a zatim se sa ciljem uspostavljanja spermatogeneze dodaje i FSH koji sadrže preparati Pergonal ili Humegon ( 75 IJ FSH i 75 IJ LH ).

Ova terapija je dugotrajna i veoma skupa, a kao pozitivan efakat se smatra ukoliko se postigne 5 miliona spermatozoida u mililitru sperme što je kod ovih pacijenata dovoljno da dovede do trudnoće.

Hormonska terapija se moze primenjivati i kod pacijenata sa normalnim hormonskim statusom.U ovim slučajevima terapija je empirijska, bazirana na iskustvu da ovi preparati mogu da dovedu do povećanja broja i kvaliteta spermatozoidia.Pretpostavlja se da je mehanizam dejstva u stimulaciji povećane produkcije testosterona što indirektno utiče i na spermatogenezu. Ukoliko se analizira efekat ove terapije u masi pacijenata koji je primaju, ona nema veliki efekat; samo kod malog broja pacijenata terapijom se postiže trudnoca. Ipak ovaj oblik terapije se često primenjuje kod oligospermije jer su izuzetno retki neželjeni efekati i komplikacije, a jedan broj pacijenata ipak od nje beneficira. U tu svrhu se daju antiestrogeni, Klomifen u dozi od 50 mg dnevno ili Tamoxifen ( Nolvadex ) u dozi od 20 mg dnevno. I u ovim slucajevima je terapija dugotrajna, minimalno traje 3 meseca da bi se postiglo poboljšanje,a po potrebi se moze produžiti. Posle prvog meseca terapije treba proveriti spermogram, da bi se otkrili pacijenti koji reaguju paradoksalno, smanjenjem broja spermatozoida. U tim slucajevima, treba prekinuti terapiju, a ovaj efekat je obično reverzibilan. Pregnyl i Pergonal se takodje mogu koristiti u cilju empirijske terapije oligospermije kod pacijenata sa normalnim hormonskim statusom, ali efekti nisu znacajno bolji u odnosu na antiestrogone, mada je cena znatno viša.

Iako je testosteron neophodan u procesu spermatogeneze, nije se pokazao efikasnim u terapijske svrhe. Sintetski testosteroni ( Halotestin, Andriol ) samo kod malog broja pacijenata dovode do poboljšanja u broju i pokretljivosti spermatozoida. Smatra se da su moguci negativni efekti česti ( oštećenje jetre ) što čini da se ova terapija retko koristi. Prirodni testosteron se moze davati u velikim dozama ( 250 mg intramuskularno 1 x nedeljno tokom 2 meseca) sa ciljem da se prvo izazove supresij spermatogneze posle koje se očekuje povećana proizvodnja kvalitetnijih spermatozoida. Iako je ova terapija efikasna ona je i rizična; kod jednog broja pacijenata, supresija i azoospermija ostaju trajne

U hormonsku terapiju u širem smislu spadaju i preparati koji se koriste u cilju terapije imunog infertiliteta. Prisustvo antispermatozoidnih antitela koji smanjuju pokretljivost spermatozoida zahteva terapiju kortikosteroidima. Najčesšće se prepisuje Pronison u dozi od 10 do 20 mg dnevno u trajanju od nekoliko meseci, odnosno do nestajanja antitela. Ukoliko se koriste veće doze potrebno ih je dozirati prema menstrualnom ciklusu supruge, pocinje se 21. dana u trajanju od 7 dana tokom 3 ciklusa , ali su tada komplikacije češće i izraženije i manifestuju se povećanjem krvnog pritiska, gastrointestinalnim smetnjama,i psihickim promenama. S obzirom na obimne nuz efekte ove terapije kao I vrlo oskudne pozitivne efektea, sada se smatra da dokazani imuni infertilitet treba lečiti intrauterinom inseminacijom.

Suštinu lečenja predstavlja obrada spermatozoida kojima se oni “očiste” od blokirajućih antitela.

Genitalna infekcija kao jedan od uzroka infertiliteta mora biti lečena, međutim mora se naglasati da svako prisustvo bakterija u spermi ne znači i infekciju. Prostatis najbolje reaguje na dugotrajnu terapiju Bactrim - om. Epididimitis se leči polusinteskim penicilinima (Pentrexyl ) ili cefalosporinima. Infekcije izazvane mikoplazmom i klamidijom koje se sve cesce dijagnostikuju se tretiraju tetraciklinima ili hinolonima ( Visiren, Cenin ).

Za lecenje astenospermije na raspolaganju su nam 3 preparata, Trental ( pentoxyfilin ) Padutin ( kalikrein ) i Proxeed ( carnitine ). Mehanizam dejstva nijednog od ovih preparat nije jasan.

Arginin , kao nukleinska kiselina, u većim dozama I uz dugotrajnij korišćenje može da utiče na povećanje broja I pokretljivosti spermatozoida.

Od vitaminskih preparata ustanovljeno je da vitamin E i C imaju pozitivan efekat na spermatogenezu i preporučuju se u terapiji infertiliteta. Od oligoelemenata koriste se selen I Zink. Sa zinkom treba biti oprezan, jer dugotrajno korišćenje u većim dozama može biti kontraproduktivno. Koristan je posle inefkcija, naročito infekcija prostate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na sve ovo dosta njih preporucuju tu neku macinu travu ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na sve ovo dosta njih preporucuju tu neku macinu travu ili tako nesto.

Svasta smo koristili ,sve sto smo culi .Do skoro je koristio GRCKO SEME samleveno i pomesano sa malteksom.Trenutno pije samo vitamine B i C i SPIMEN lek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sutra suprug ide da proveri. Rezultat je popodne. Javicu da li su se promenili rezultati..... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malisa ja sam uzela sve upute,jos mm da uzme u ponedeljak upute za njega i da ja vidim da li su mi rezultati brisa dobri (candida je bila u pitanju)u ponedeljak popodne i mogu na zavod,a kad je tebi zakazan HSG????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno draga Ana na lepim zeljama i dobrodoslici :)

Mislim da bi mene i samo jedan otkucaj srca na UZ ucinio najsrecnijom zenom na svetu :D

Obavezno cu vam se javiti kada saznam rezultate.

Veliki pozdrav i do sledeceg caskanja :)

Dacho, ima li lepih vesti? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ANCI sve ostalo je spremno za pokret, :rolleyes: jos mi je rekao da sam imala juce ovulaciju i da je doslo do pucanja folikula...a mi smo bas juce i prekjuce brali tresnjice ..huhuhuhuhuhu...kad bi me iznenadilo eeeehhh :)

Trešnjice su zdrave voćkice :P samoih ti beri, pa ako ne upale one upaliće VTO :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trešnjice su zdrave voćkice :P samoih ti beri, pa ako ne upale one upaliće VTO :rolleyes:

t0301.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarice moje zanima me da li neko od vas zna na kojoj klinici za VTO mogu da lezim dok primam terapije??? :unsure:

Na nekim sam cula da samo dodjes po injekciju i ides kuci i tako svih 15-tak dana,a ja nisam iz Bg-a pa me zanima postoji li neka klinika ma kojoj leze zene koje se pripremaju za VTO? :blink::D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarice moje zanima me da li neko od vas zna na kojoj klinici za VTO mogu da lezim dok primam terapije??? :unsure:

Na nekim sam cula da samo dodjes po injekciju i ides kuci i tako svih 15-tak dana,a ja nisam iz Bg-a pa me zanima postoji li neka klinika ma kojoj leze zene koje se pripremaju za VTO? :blink::D :D

Mislim da nema, cak ni u bgu. Bar koliko sam mogla da zakljucim od clanica koje su same sebi davale injekciju. Verovatno si citala na temi Samodavanje inekcija u postupku VTO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

malisa ja sam uzela sve upute,jos mm da uzme u ponedeljak upute za njega i da ja vidim da li su mi rezultati brisa dobri (candida je bila u pitanju)u ponedeljak popodne i mogu na zavod,a kad je tebi zakazan HSG????

Hsg zakazan za sredu znaci do petka imam sve spremno ......

Pa pokret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarice moje zanima me da li neko od vas zna na kojoj klinici za VTO mogu da lezim dok primam terapije??? :unsure:

Na nekim sam cula da samo dodjes po injekciju i ides kuci i tako svih 15-tak dana,a ja nisam iz Bg-a pa me zanima postoji li neka klinika ma kojoj leze zene koje se pripremaju za VTO? :blink::D :D

Moja komsinica je primala terapiju ovde u nasoj bolnici..... Nek nam je bog u pomoc. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hsg zakazan za sredu znaci do petka imam sve spremno ......

Pa pokret.

juriiiiiiiiiiissssssss u pravljenje potomstvaaaaaaaaa :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja komsinica je primala terapiju ovde u nasoj bolnici..... Nek nam je bog u pomoc. :(

oooo neeee.... t0803.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema, cak ni u bgu. Bar koliko sam mogla da zakljucim od clanica koje su same sebi davale injekciju. Verovatno si citala na temi Samodavanje inekcija u postupku VTO

Jesam,nego secam se kad sam ja lezala u Narodnom frontu 2007god,da je jedna zena bila tu oko 3 nedelje primala terapije,pratili su joj stanje i onda su joj uradili VTO,pa sam mislila da je i sad tako :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.