Visina i tezina dece (dete 1. godina)

odgovora

Objavljeno

Da se i mi upisemo, 15 meseci, 12kg i 83cm.

Vi ste mi super.manji od nas 3 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena visoka devojčica :) manekenka :D Duša...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Elena je super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Elena, visoka na mamu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas u DZ 11,5 kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde i mi da se upisemo. Visoka 84 cm,teska 12.5 kg. I da se malo pohvalimo dr.je rekla kako su to "idealne" mere,visina srazmerna tezini i obrnuto. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo i mi da se upisemo 13kg i 88cm....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 18 mjeseci imamo 12,1 kg i visoki smo 86 cm :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se i ovde pribelezimo. Moja cica sa 17 i po meseci ima 14 kg i visoka je 88cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobri ste da je nama dogurati do 12 kg :) Kako sad jede Teica??

Uh Mici, slabo jede baš, baš, kod nas je uvijek rat sa hranom. Pije dosta mlijeka a ni to mi se ne dopada baš ali šta da radim kad sama traži mlijeko i vrišti dok ga ne dobije. Dobro smo dogurali i do 12 kako slabo ručki. Koliko Tara sada ima kg? Na slikama mi djeluje baš onako taman i kako treba za svoju dob, slatkica mala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zasto se toliko opterecujete ciframa?!

Ja bih posizila da sam gledala na vagu ovih mjeseci kako je A slabo jela.

Bitno je da je dijete zdravo i veselo...nekad ce fino jesti nekad ne...samo opusteno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milice, i kod nas je bila ta faza, samo sto ova moja nije ni jedan obrok jela kako treba,kad se sve sabere 4-5 kasika dnevno...pa kad smo bili na moru to se malo popravilo, a sad opet po starom...

Nekad bas popizdim,a onda se smirim i kazem dobro je samo kad nije sto bolesna.

Sto ne probas da joj spremas tj dajes ono sto voli...ja sam jedno vrijeme kuvala jaja Andjeli svakog dana jer sam znala da to voli i da ce samo to pojesti kako valja, i na tome je bukvalno zivjela.

I neka jede dosta voca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo pre tri nedleje saznaliu da je intolerantna na kravlje mleko i sad smo na dijeti 3 mes. tako da smo uglavnom izbacili stavri koje je ona koliko toliko jela sir, pavlaku, mleko npr u palenti grizu i tako, a zamene joj se ne dopadaju :( pa sam onda dodatno ocajna jer nemam izbora nekog velikog sad vise nece ni jaja, ma joj bice bolje valjda

Naravno da ce biti bolje. ;) U nezgodnoj ste situaciji ali navici cete se vremenom. Samo strpljenja! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

12 meseci - 11.330g i 77,5cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo ovde , juce smo imali mini sistematski pregled a mere su nam 13kg i 83cm ... Kaze dr da lepo djipa i da nice biti malenic na mamu nego visok na svoga calca :)

Inace kaze da je za njegov uzrast ( 19meseci) prosek 75 i tezina 10kg i da je on srazmeran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

khm... a devojka vislja od njega , e morace mama da ga malkice razvlaci ,da stigne devojku :)

Salim se ,Tara je macka , prava manekenka ... A te mere ,to je samo prosek, vidim da nema ni jedno dete ispod tih mera pribliznog uzrasta a kamoli nize ... Ja bih po ovoj nasoj deci pre rekla da je prosek minimum 80 cm ... al ajd sad ... To su mere svetske organizacije , videla sam da je sve na toj tabeli na engleskom , sto znacu da verovatno i 1.3 milijarde Kineza upada u taj prosek :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuti bre sta sam ja tek radila :D Ja sam se stalno bojala da mi sin ne bude na mene :D Cak sam i na UZ dr pitala da li moze da se vidi da li ce bebac biti dugacak ili kratkic na majku :D , na sta se ona sita ismejala pa mu je merila duznu butne kosti i otklonila mi sumnje :D Zamisli mene fanatika :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mi je sin bio na mene , selila bih se u Kinu momentalno ! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajoj prosek je bas mali Tara je 86 cm visoka..

Markic je pravi dasa :wub:

Markic je pravi momak, a ove nase cure nece trebati stikle izgleda kao ni mame :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas19 meseci 88cm i 12,7 kg.

Bravo bravo, drugarica nasa visoka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:) Da, Elena jos bar 1-3 cm veca od Tare, ja bih nekad da sam niza tako divnih visokih stikli ima,a onda sam kao roda :D :D

Mici ajd da se menjamo , ja cu biti roda , a ti budi vrabac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mi da se upisemo ovde , juce smo imali mini sistematski pregled a mere su nam 13kg i 83cm ... Kaze dr da lepo djipa i da nice biti malenic na mamu nego visok na svoga calca :)

Inace kaze da je za njegov uzrast ( 19meseci) prosek 75 i tezina 10kg i da je on srazmeran...

Draga NSanja, kad bi podaci koje ti je dr dala bili tačni, odmah bih noćas došla da te izljubim. Ali, na žalost, loše je pročitala. Prosečna visina za dete od 19 mes je 83cm, a ne 75, to je prosek za dečaka od 12mes. Znam ovo jer moj sin "sporo" raste, svi nalazi su mu ok, bili smo i kod endokrinologa na Institutu, snimali mu šaku, ma sve, on je za sada negde na dnu tabele, oko 10 percentila. Tvoj sin je na 50 percentilu i to je super. Brine me sve to jer smo mm i ja relativno visoki. Na sistematskom, sa 20mes imao je 80,5cm i 11kg, ma mamina mrvica... A sestra mu je najviša od devojčica u razredu... Mi se nadamo da će pubertet uraditi svoje... Ali zato uvek upadnem u depresiju kad pročitam mere druge dece..... Mislim da smo najmanji na čitavom forumu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce bili po vakcinu, dakle 12 meseci i imamo 13kg (vaga je ona obicna, znaci tu smo negde) i 79cm. Obim glave nam je 46cm... I takoooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga NSanja, kad bi podaci koje ti je dr dala bili tačni, odmah bih noćas došla da te izljubim. Ali, na žalost, loše je pročitala. Prosečna visina za dete od 19 mes je 83cm, a ne 75, to je prosek za dečaka od 12mes. Znam ovo jer moj sin "sporo" raste, svi nalazi su mu ok, bili smo i kod endokrinologa na Institutu, snimali mu šaku, ma sve, on je za sada negde na dnu tabele, oko 10 percentila. Tvoj sin je na 50 percentilu i to je super. Brine me sve to jer smo mm i ja relativno visoki. Na sistematskom, sa 20mes imao je 80,5cm i 11kg, ma mamina mrvica... A sestra mu je najviša od devojčica u razredu... Mi se nadamo da će pubertet uraditi svoje... Ali zato uvek upadnem u depresiju kad pročitam mere druge dece..... Mislim da smo najmanji na čitavom forumu :)

Majat ,nisam ni ja tih 75 uzela za ozbiljno , jer je to prenisko ali cu ti reci da su mom suprugu u porodici svi preko 180 a on je u srednjoj skoli bio nizi od sestre za glavu koja je dve godine mladja od njega , ja ga se cak i ne secam iz tog perioda a isli smo u istu skolu , bio je malo i kao zakrzaljao a sad je preko 190 , nisam sigurna koliko tacno ima ... Narasto je posle srednje skole :D Pola skolsih drugara a posebno drugarica iz razreda koje ga nisu i primecivale se cude kad ga sretnu sada i vecina ne moze da ga prepozna ... Tako da ako ima taj gen , to ce proraditi kad tad ... ne brini se ...

Mi smo juce bili po vakcinu, dakle 12 meseci i imamo 13kg (vaga je ona obicna, znaci tu smo negde) i 79cm. Obim glave nam je 46cm... I takoooo :D

O masala ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.