Visina i tezina dece (dete 1. godina)

odgovora

Objavljeno

Da je zamolis?Pa,zar to nije u opisu posla? ;)

Pa zato sam se i ja zacudila, jer kad sam pocela da je skidam i kazem da je merimo, meni dr. kaze, "a ne meri se sada nego tek sa 18 meseci na sledecoj redovnoj kontroli" o.O. Ja kazem "pa dobro, ali htela bih da znam koliko je sada teska, zbog sebe". A ona onako kao da joj nije pravo "pa dobro nek ti je izmeri sestra, ali da ne upisuje". Ma bas me briga za upisivanje :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa godinu dana tezila je, tj. tezi, 10,4 kg i duga je 76-76,5 cm. Pedijatar kaze da je to odlicno i normalno. Rodjena je sa 2,54kg i 45cm. Sa godinu dana je, opciono, normalno utrostruciti kilazu i porasti 25cm. S obzirom da sam se porodila ranije ona je morala nadoknaditi tezinu i visinu brze, te nase brojke, iako je tezina 4 puta veca, pokazuju da je sve kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato sam se i ja zacudila, jer kad sam pocela da je skidam i kazem da je merimo, meni dr. kaze, "a ne meri se sada nego tek sa 18 meseci na sledecoj redovnoj kontroli" o.O. Ja kazem "pa dobro, ali htela bih da znam koliko je sada teska, zbog sebe". A ona onako kao da joj nije pravo "pa dobro nek ti je izmeri sestra, ali da ne upisuje". Ma bas me briga za upisivanje :angry:

Nama pedijatar u domu zdravlja svaki zdravi odlazak na sistematski i vakcinu prvo izmeri dete pa sve ostalo. Meni je Stefi sa 13,5 meseci imao 12,2kg, a bio visok 84. Ja se sve plašim, mnogo ide u visinu, iako su mi brat, dever i mama visoki ljudi... Dr nam rekla da je super i da ne brinem... :rolleyes:

Krajem meseca idemo na revakcinu - pa ćemo videti... :rolleyes:

On kad stane pored malog u komšiluku koji je rođen isti dan godinu dana pre njega - ja se nekad zabrinem, moj Stefi i viši od njega. :lol: Uopšte, svi me pitaju jel ima dve godine... A ja u brigu... Da nije mnogo...

Majke, svašta brnu.

A sad mali - mala briga... kako kažu... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo 10kg i 600g ,visoka je 79cm.Jako je napredna gojila se o 500g mesecno od poslednje kontrole,sto je mal iznad proseka za njen uzrast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anja ima 12.8 kg i 88.5cm,zadovoljavajuce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neko misli da mu je bebuška mala i sitna, onda ću ga utješiti našim mjerama. :D

Naš dječak ima 18 i po mjeseci, a težak je 10kg i visok 79cm. Možda je po standardima svjetske zdravstvene organizacije ili koga već sitan, ali on je zdrava i aktivna beba i meni je to dovoljno. Nijedan nas dr nije alarmirao zbog njegovog izgleda, tako da se i ja ne brinem.

Pusaaa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako neko misli da mu je bebuška mala i sitna, onda ću ga utješiti našim mjerama. :D

Naš dječak ima 18 i po mjeseci, a težak je 10kg i visok 79cm. Možda je po standardima svjetske zdravstvene organizacije ili koga već sitan, ali on je zdrava i aktivna beba i meni je to dovoljno. Nijedan nas dr nije alarmirao zbog njegovog izgleda, tako da se i ja ne brinem.

Pusaaa

I mi smo tu negde.Oko 11 kg a visinu cu sutra da proverim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas su prestali da mere cim je prerastao vagu za bebe(citaj:kuhinjska vaga koja meri do 10kg :blink: ),kad smo isli na vakcinu posle rodjendana nisu nas merili,ni tezinu ni visinu..strasno...Merila sam ga pre dva meseca,visok je nekih 85cm,a tezinu on sam proverava,stane na vagu i zove me da vidim,sad ima nekih 14kg. Izgleda mi ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U odnosu na ćerku, sin mi nekako slabo napreduje. Sada ima 3 godine, visok je oko 104cm, i ima oko 16-17kg.

Ćerka mi ima 9 godina, 157cm, i 47kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 17,5 meseci 88,5cm visok.

13kg težak.

Neki ljudi me truju da je mnogo visok za svoj uzrast, pedijatar nam je ponovio x puta da on lepo napreduje, i da je visina ok jer u porodici imamo "dugajlije".

MyHerat - ja bi njima tražila da ga izmere, bez pardona. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U odnosu na ćerku, sin mi nekako slabo napreduje. Sada ima 3 godine, visok je oko 104cm, i ima oko 16-17kg.

Ćerka mi ima 9 godina, 157cm, i 47kg.

Moj sin mladji je otprilike toliki kao tvoj,a ima 4,5 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin mladji je otprilike toliki kao tvoj,a ima 4,5 god.

Hm...ćerka mi je uvek bila, a i sada je punačka, jaka, temeljna...a on sav "svilen"... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...ćerka mi je uvek bila, a i sada je punačka, jaka, temeljna...a on sav "svilen"... :D

Pa takav utisak imas jer ga uporedjujes sa njom.Meni moj prvak ima jedva 21 kilo i 119 visok,mladji kao tvoj i ja ih smatram vizljastim :lol:

Ne znam kada ce da krenu da rastu,i muz i ja smo visi ljudi,ali muz nije krupan,zato i oni od rodjenja ne odudaraju,cak su i sitniji od svojih vrsnjaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazila sam,njihov odgovor-nemamo odgovarajucu vagu...imaju,ali je u drugoj ordinaciji i nece da mere decu...da je to grad malo sutra bi to tako moglo,a ovako u selu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trazila sam,njihov odgovor-nemamo odgovarajucu vagu...imaju,ali je u drugoj ordinaciji i nece da mere decu...da je to grad malo sutra bi to tako moglo,a ovako u selu...

Hm...

Bezobrazluk... :angry:

I ja sam u selu... Pedijatar nije neki, ne pregledaju baš najbolje, i sve što u principu urade je merenje i pregled grla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...

Bezobrazluk... :angry:

I ja sam u selu... Pedijatar nije neki, ne pregledaju baš najbolje, i sve što u principu urade je merenje i pregled grla...

eto kod nas pregledaju grlo i poslusaju mu pluca i daju mu vakcinu,ne daj Boze da ti izmere dete..katastrofa...a redovne kontrole kod pedijatra se kod nas ne praktikuju,jedino u gradu,ali onda moram da mu prebacim karton tamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto kod nas pregledaju grlo i poslusaju mu pluca i daju mu vakcinu,ne daj Boze da ti izmere dete..katastrofa...a redovne kontrole kod pedijatra se kod nas ne praktikuju,jedino u gradu,ali onda moram da mu prebacim karton tamo...

Isti slucaj je i kod nas,takodje na selu.Pregleda dete (pluca i grlo) i ponekad je izmere (s tim sto vaga svakako ne meri tacno) ali zavisi i od njihovog raspolozenja pa onda daju vakcinu.Kod nas cak nema pedijatr nego svi idu kod lekara opste prakse.Htela sam da prebacim karton u grad kod pedijatra ali i to mi je komplikovano,svaki put moram bolesno dete da vozim 20 min do lekara,tamo cekamo red od 30-60 min (a kod nas idemo preko reda jer je dete) i zbog svega toga sam odustala i ostavila karton kod nas,ali kad kod mi je nesto sumnjivo mi je odvedemo u deciji dispanzer i svaki put nas prime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti slucaj je i kod nas,takodje na selu.Pregleda dete (pluca i grlo) i ponekad je izmere (s tim sto vaga svakako ne meri tacno) ali zavisi i od njihovog raspolozenja pa onda daju vakcinu.Kod nas cak nema pedijatr nego svi idu kod lekara opste prakse.Htela sam da prebacim karton u grad kod pedijatra ali i to mi je komplikovano,svaki put moram bolesno dete da vozim 20 min do lekara,tamo cekamo red od 30-60 min (a kod nas idemo preko reda jer je dete) i zbog svega toga sam odustala i ostavila karton kod nas,ali kad kod mi je nesto sumnjivo mi je odvedemo u deciji dispanzer i svaki put nas prime.

I kod nas isti slucaj...katastrofa...mislim da bi u svakom selu trebao da bude dezuran bar jedan pedijatar,nije svakome lako da ode do grada,sta ko nema kola,pa mora da juri komsiju da ih nosi...zar ne? mislim da bi nas dr gradonacelnik mogao nesto da poradi po ovom pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas isti slucaj...katastrofa...mislim da bi u svakom selu trebao da bude dezuran bar jedan pedijatar,nije svakome lako da ode do grada,sta ko nema kola,pa mora da juri komsiju da ih nosi...zar ne? mislim da bi nas dr gradonacelnik mogao nesto da poradi po ovom pitanju...

To je baš bzvze.

Umesto da u malom mestu zadrže pacijente kvalitetnim pregledima, oni se lade, baš ih briga. :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je baš bzvze.

Umesto da u malom mestu zadrže pacijente kvalitetnim pregledima, oni se lade, baš ih briga. :angry:

Ma,boli njih...da ti nekazem sta..za godinu dana su izmenjali bar 10doktora,sve mladi tek zavrsili i niko nece da sedi da se bakce sa babama. Ja njega ni ne vodim kod lekara za sve,vec znam unapred sta ce da mu kazu i daju,a i zaova mi je farmaceut,pa nam ona dosta pomogne sa savetima,zna zena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se baš skrenulo s teme. Da se vratimo! :)

Mi imamo 11,5 kg i 83 cm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja necu skretati sa teme ali videh istu kao aktuelnu pa me je asocirala na ovu pesmicu :wub: :

Do stola

Do stolice

Do kašike

do police

Rastimo

Sa lastama lastimo

Sokolice

Delije

Dokolići

Junačine

Ne birajmo načine

Rastimo

Do tacne

do plafona

Do mature

Telefona

Do dugačkih pantalona

Rastimo

Sa lastama lastimo

Hajdevije

Hajduci

Hajdetići

Junačine

Ne birajmo načine

Rastimo

Do vetra

Do krova

Do ljubavi

Do lova

Do poslednjeg milimetra

Rastimo

Ljubivoje Ršumović

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se baš skrenulo s teme. Da se vratimo! :)

Mi imamo 11,5 kg i 83 cm.

Odlicno! Mi smo imali isto kg u to doba, samo 2 cm vise. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle sa 18 meseci ima 11,8kg i 80cm. Mada su mi cm sumnjivi, oni to sve rade odokativno, a toliko je imao i sa godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa skoro 18 meseci imamo 10,5kg i 81cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.