Nase majke

odgovora

Objavljeno

Moram biti skrena- majci nije bilo tesko oprostiti, njena zelja nije bila da mi ucini nazao vec da me istera n'a pravi pût samo sto se vodila pogresnom idejom da to ostvari. Vodjena sopstvenim greskama i strahovima iz mladosti bojala se za mene i naravno da je id majcinske brige oslepela. Ne mogu joj nista lose pamtiti jer je previse mnogo volim. Zato je okajala svoj greh, ako ga tako mozemo nazvati, i pustila me da krenem za svojom srecam. Sada Sam umesto, n'a faxu, u krevetu sa svojim muzem i bebicom u stomaku. I srecna Sam, zaista srecna- sve Sam ruzno zaboravila!

Jako mi je drago za tebe i sto si na kraju pored svega nasla srecu! Sve najbolje zelim tebi i tvojoj porodici! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nazalost, postoje majke kao sto je Sanjina, i moja je donekle bila nerazumljiva i preprepestroga Ali znajte da svaka majka u dubini duse nosi ljubav samo za n'as i iz tolike ljubavi i brige majka je u stanju svasta da kaze i da tek kasnije nudi kajanje. Mene je majka zbog svog nepoverenja poslala u grad Beograd, Samu i neiskusnu da zavrsim srednju skolu a znate sta je iz toga proizaslo? Mucno kajanje sto Sam u studentskom domu ostala obelezena za ceo zivot. Nevinost su mi uzeli n'a silu pa vi vidite sta Sam jà oprostila a sta je jedna majka morala da snese n'a svoja ledja.

c022.gif

S T R A Š N O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako budem upola dobra majka u odnosu na moju biću prezadovoljna. Uvek je bila tu za nas, požrtvovana, uvek smo mogli da joj se poverimo...Ja sam joj se poveravala kao drugarici a i moje drugarice su dolazile kod nas da pričaju sa njom... IZgubila sam brata, moja mama sina... Ne postoji veća nesreća za jednu majku ali kako je to sve ona podnela i kako se nosi sa tim... NEVEROVATNA ŽENA!!! Volim je najviše na svetu!!!

Ne smem da ne pomenem tatu ;) Tata mi je takođe divan. Bio je strožiji u odnosu na mamu i nisam bila tako otvorena u priči sa njim kao sa njom..nisam ni dan danas...I njega volim najviše na svetu!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga moja zaklina i sanja...samo gurajte napred,imate /imacete svoju decu ..od proslosti se ne zivi..divim vam ste jer ste jake i hrabre zene..zene-stene

moja ,,majka`` je mene rano ostavila,odrsalasma sa ,,ocem`` alkoholicarem...i ni jednog ni drugog ne mogu da nazovem prijateljem niti roditeljem...ona ima drugu porodicu i vec vise od 10 godina ni ne znam sta je sa njom niti pitamo jedna za drugu.....a kako je devojcici koja raste bez majke,znaju samo one koje su tako prosle..ali odevno sam prestala da pitam ,,zasto je to tako moralo da bude?``,jednostavno tako je bilo i nikom nista!

od proslosti ne zivim vec se radujem zivotu,sve sto sam u zivotu stvroila i ostvarila ostvarila sam svojim trudom i zalaganjem.ovaj brak i beba mi znace sve,A OSTALI? MA KO IM J... m....! TEK SVEKRVU NE BIH TRPELA! OVO JE MOJE I SAMO MOJE I NADRLAJO BI SVAKO KO BI POKUSAO U TO DA MI SE MESA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga moja zaklina i sanja...samo gurajte napred,imate /imacete svoju decu ..od proslosti se ne zivi..divim vam ste jer ste jake i hrabre zene..zene-stene

moja ,,majka`` je mene rano ostavila,odrsalasma sa ,,ocem`` alkoholicarem...i ni jednog ni drugog ne mogu da nazovem prijateljem niti roditeljem...ona ima drugu porodicu i vec vise od 10 godina ni ne znam sta je sa njom niti pitamo jedna za drugu.....a kako je devojcici koja raste bez majke,znaju samo one koje su tako prosle..ali odevno sam prestala da pitam ,,zasto je to tako moralo da bude?``,jednostavno tako je bilo i nikom nista!

od proslosti ne zivim vec se radujem zivotu,sve sto sam u zivotu stvroila i ostvarila ostvarila sam svojim trudom i zalaganjem.ovaj brak i beba mi znace sve,A OSTALI? MA KO IM J... m....! TEK SVEKRVU NE BIH TRPELA! OVO JE MOJE I SAMO MOJE I NADRLAJO BI SVAKO KO BI POKUSAO U TO DA MI SE MESA.

I ti si zena stena Ali veruj da tvoj slucaj mogu razumeti svi koji imaju imalo srca. Zaista mi je zao zbog tebe Ali bitno je da mi nasoj déci pruzimo pravu, bolju buducnost! Kiss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

draga moja zaklina i sanja...samo gurajte napred,imate /imacete svoju decu ..od proslosti se ne zivi..divim vam ste jer ste jake i hrabre zene..zene-stene

moja ,,majka`` je mene rano ostavila,odrsalasma sa ,,ocem`` alkoholicarem...i ni jednog ni drugog ne mogu da nazovem prijateljem niti roditeljem...ona ima drugu porodicu i vec vise od 10 godina ni ne znam sta je sa njom niti pitamo jedna za drugu.....a kako je devojcici koja raste bez majke,znaju samo one koje su tako prosle..ali odevno sam prestala da pitam ,,zasto je to tako moralo da bude?``,jednostavno tako je bilo i nikom nista!

od proslosti ne zivim vec se radujem zivotu,sve sto sam u zivotu stvroila i ostvarila ostvarila sam svojim trudom i zalaganjem.ovaj brak i beba mi znace sve,A OSTALI? MA KO IM J... m....! TEK SVEKRVU NE BIH TRPELA! OVO JE MOJE I SAMO MOJE I NADRLAJO BI SVAKO KO BI POKUSAO U TO DA MI SE MESA.

Draga moja, stvarno ti se divim!!! c029.gif Treba to izdržati!

Znaš, mnogo me je pogodila očeva smrt, ali me je mnogo i ojačala! Podigla sam jedan zid oko sebe i puštam samo određene osobe da mi priđu!

Oni koji pokušaju da povrede nekog od mojih voljenih (mamu, sestru, muža) imaju žestokog posla samnom!

Verujem u Boga i ne znam kako Ga se ljudi ne plaše?!

Jedan moj prijatelj sveštenik je ovako rekao " Kad Bog deli pravdu, tu perije leti"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je majka bila velika podrška u životu. Otac je umro kada sam imala 10 godina, pa je sama odgajala i školovala mene i sestru. I danas je tu kada nam zatreba. I ja i sestra je puno volimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je majka bila velika podrška u životu. Otac je umro kada sam imala 10 godina, pa je sama odgajala i školovala mene i sestru. I danas je tu kada nam zatreba. I ja i sestra je puno volimo

Treba reci glasno koliko majka vredi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja, stvarno ti se divim!!! c029.gif Treba to izdržati!

Znaš, mnogo me je pogodila očeva smrt, ali me je mnogo i ojačala! Podigla sam jedan zid oko sebe i puštam samo određene osobe da mi priđu!

Oni koji pokušaju da povrede nekog od mojih voljenih (mamu, sestru, muža) imaju žestokog posla samnom!

Verujem u Boga i ne znam kako Ga se ljudi ne plaše?!

Jedan moj prijatelj sveštenik je ovako rekao " Kad Bog deli pravdu, tu perije leti"!

nazalost vecina ljudi se ponasa kao sebicne zivotinje,koje smtraju da su takvi kavi su bogom dati i da ne treba da se menjaju vec samo da srljaju krzo zivot.gomila dece se radja po inerciiji,zato sto ,,eto,to tako treba`` ili,,je ,,zakacila``..nazalost nije svaka majka-majka... ne samo zbog mog primera ,vec sad gledam i moje ucenike..kakvih tu prica ima...dodje ti da uvedes skolu gde se uci kako biti roditelj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nazalost vecina ljudi se ponasa kao sebicne zivotinje,koje smtraju da su takvi kavi su bogom dati i da ne treba da se menjaju vec samo da srljaju krzo zivot.gomila dece se radja po inerciiji,zato sto ,,eto,to tako treba`` ili,,je ,,zakacila``..nazalost nije svaka majka-majka... ne samo zbog mog primera ,vec sad gledam i moje ucenike..kakvih tu prica ima...dodje ti da uvedes skolu gde se uci kako biti roditelj!

To je istina, sestro! Svakako treba pored raznih vidova obrazovanja uvesti i taj-kako detetu biti pravi roditelj! Sve je manje razumevanja u porodicama , a sto je najgore sve se manje déca gledaju ocima kojima to zasluzuju-vise im se psuje i preti nego sto zaista zasluzuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam bila devojka nismo imala bas neki odnos jer je volela bas sve da zna a ja kao i svaka tinejdzerka nisam to zelela,bilo je tu svadica,medutim uvek je bila uz mene i ispunjavala mi svaku zelju kao i tata.Kad sam se udala,nas odnos se iskristalisao i ja sam malo spustila loptu.Sve cini za nas,nista joj nije tesko i uvek mogu da se oslonim na nju i tatu.Dok sam bila trudna sve u kuci mi je pomagala/zato se moj muz i opustio/ a kad sam se porodila nista nisam radila dva meseca/sa oba deteta/ jer je ona bila tu od jutra pa sve dok mm ne dode s posla.Zive na 15 min. od nas i uvek je spremna da doleti kad mi nesto treba.Decu kad mi cuva,ja sam bezbrizna i sigurna i mogla bih da odem na kraj sveta,oni ce biti okupani,obuceni,nahranjeni zdravo...,a ja opustena jer su na sigurnom.Nedeljom idemo na rucak kod njih,a cesto mi u toku nedelje skuva rucak.Sa mm ima odlican odnos i dovoljno je da on spomene da mu se neki njen kolac jede,evo je odmah je krenula da pravi.Moj tata nam takode pomaze,kad su radovi oko kuce i u kuci u pitanju jer se doznaje u sve i veoma je detaljan i pedantan.Mog muza su razmazili moji roditelji,sto im cesto zameram,ali dobro bitno je da se slazu.Stalno nam nesto kupuje,dal za kucu ili za nas licno,pogotovo za decu.Mogla bih ja ovako jos tri dana da pisem i ne bi vam nabrojala sve ono sto je cinila za nas,jer je spisak podugacak.Moram da napisem da se nekada i pokacimo i naljutimo jedna na drugu,ali to brzo izgladimo jer se postujemo.Ona je jedna veoma pozrtvovana majka,tasta i baka koja se nesebicno daje i ne trazi nista za uzvrat sem naravno postovanja.I ona i tata su jedine osobe na svetu koje ce uvek i sve uciniti da meni i mojoj porodici bude dobro i lepo i HVALA IM NA TOME! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BAS SI OVO LEPO REKLA I NARAVNO SVE JE TACNO,STVARNO SU DIVNI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vam znaci vasa majka kad nastupe problemi? Po kojoj osobini je vasa majka za vas jedna jedina, posebna?

po tome sto je moja majka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po tome sto je moja majka :)

KRATKO I JASNO!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne slazem se bas najbolje sa svojom jer smo nas dve potpuno razlicite. Od kad je u klimaksu neprepoznatljiva je, izludjuje me nekad svojim "novim" manirima. Sve u svemu, naravno da j evolim,ali smatram da sada zivim sa mm i da treba pre svega da ugadjam i da se osvrcem svojoj maloj porodici, a ostali su dobrodosli ukoliko to postuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isti slucaj kao marinak.. isti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isti slucaj kao marinak.. isti!

Ne znam da li je do klimaksa, mm kaze da najverovatnije jeste jer je on to sve vec prosao sa svojom mamom. Tako se nadam da necu biti ista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam trenutno na letovanju kod MOJE MAJKE he,he i tate.......Bože,nigde ne miriše lepše kao u njenoj kuhinji....moja mama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja se mama pakuje i zali da joj 50kg prtljaga sto sam im uplatila nece biti dosta! :blink: A onda pocela unuci da diktira sta ce sve da joj donese (ukljucujuci i raznoraznu hranu, ko da smo gladni). Eto sta ti je majka- deca odrasla, odhranila nas kroz detinjstvo, skolu, studije i sad ce i u beli svet hranu da nam donosi! I nek proba samo neko da je zaustavi! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mogu samo da se ponosim sa mojom mamom. u životu mi je bila velika podrska za sve i uvek je tu kad ti treba. trenutno živimo kod mojih roditelja i ona se trudi da uradi svima po taman. nekad me i nervira sto se toliko cima, kad joj kažem polako ja ću i sl. ne daj bože i na kraju se posvadjamo. volela bih da malo posveti vremena sebi, a ne samo nama, a ona kaže da za nas živi. tako da se i ja trudim da joj pružim sto više mogu. samo joj je mana što je veliki paničar. ako se beba zagrcne ona odnam pada u trans, samo da se njenom unučetu ne desi nešto. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama, nemam rijeci kojom bi opisala tu podrsku, ljubav, razumjevanje i njeznost. Tacno joj u ocima vidim da kada meni lose ide nju dusa njena boli mozda i vise nego mene i to me tjera da se presaberem i budem jaka u zivotu - moja stjena jednom rijecju. Prezivjela je u zivotu grozne stvari, sreca joj je samo sto je nasla takvog saputnika kakav je moj otac a i dalje je ostala ono neiskvareno dijete. Divim joj se jednom rijecju, ona mi je prijatelj kakvog NIKADA u zivotu necu naci.

Zao mi je zbog svih koji "su imali majku ali nisu je imali" ... to je gubitak koji se u zivotu ne moze nadoknaditi ali ... na mostu izgubis dobijes na cupriji" .... negdje ce se vec kompenzovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek me gane ljubav koju vidim u njihovim ocima. Mama i tata. Mozda ih idealizujem sada jer ne zivimo pod istim krovom? Mama je uvek spremna da ulaze u mene i brine o tome da uvek ostanem cela (da mi ne zakrzlja neki deo licnosti zbog preteranog ulaganja u neki drugi) - bilo je dana kad mi je isla na zivce sto me poznaje bolje nego ja samu sebe. Uz mene je kad god mi treba podrska. Daje mi hrabrost.

Tata - ako zivot definisemo kao burno more, tata je moj svetionik u mraku. Daje mi sigurnost.

Kad bi znali koliko sam im zahvalna i koliko ih volim... A ne znaju, misle da sam neposlusna (nesvesni toga da su mi oni dali hrabrost i snagu da budem bas ovakva)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nazalost vecina ljudi se ponasa kao sebicne zivotinje,koje smtraju da su takvi kavi su bogom dati i da ne treba da se menjaju vec samo da srljaju krzo zivot.gomila dece se radja po inerciiji,zato sto ,,eto,to tako treba`` ili,,je ,,zakacila``..nazalost nije svaka majka-majka... ne samo zbog mog primera ,vec sad gledam i moje ucenike..kakvih tu prica ima...dodje ti da uvedes skolu gde se uci kako biti roditelj!

Postoji skola za roditelje - to je devetomesecni kurs roditeljstva. Sastoji se iz cetiri dela - deo o porodici, deo o braku, deo o deci (njihovom psihofizickom razvoju) i deo o vaspitavanju dece i komunikaciji sa njima. divna Skola.

Delim tvoje misljenje.

Zelim ti da sacuvas svoje blago i budes divna mama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama...pa ovako...to je najiskreniji odnos na svetu...koji zbog svoje preterane iskrenosti cesto dovodi do konflikta...To je jedna izrazito jaka ljubav koju mi osecamo a ne pokazujemo previse, na vidljiv nacin drugima,tipa ljubljenje,grljenje...

Mama je postala udovica sa 35 god.sa 3 cerke,11, 9 i 4 god.bez podrske i jednog jedinog clana rodbine.Posvetila se nama 100%,nikad nije imala nijednog muskarca posle tate...Prezivela je dva burna paralelna puberteta...ne znam sta jos reci...Ja sam u celoj toj prici prerano prestala da budem dete...prebrzo postala preodgovorna za svoje godine i ujedno ispoljavala svoj bunt na milion nacina (zbog ljubomore...zato sto je mojim sestrama gledala kroz prste a mene spartanski vaspitavala,a danas sam joj zahvalna na tome do neba)...tezila sto brzoj samostalnosti...i bila sam joj/jesam desna ruka.

I stalno se svadjamo...mirimo...i volimo najvise na svetu

Negde sam vec pisala,da su moja ocekivanja uvek prevelika...a to vodi do razocarenja...i na kraju do svadja.

A samo zato sto nju nisam mogla da ostavim pre 6 godina nisam prihvatila idealan posao u inostranstvu...

I naravno...baka je za pozeleti...

U svakom slucaju...kad ja za koju godinicu budem zrelija i mudrija bice to jedan harmonican odnos ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Postoji skola za roditelje - to je devetomesecni kurs roditeljstva. Sastoji se iz cetiri dela - deo o porodici, deo o braku, deo o deci (njihovom psihofizickom razvoju) i deo o vaspitavanju dece i komunikaciji sa njima. divna Skola.

Delim tvoje misljenje.

Zelim ti da sacuvas svoje blago i budes divna mama.

skola postoji ali obicno je pohadjaju ljudi kojima je najmanje potrebna. ovi ostali ......hm hm.....

trebalo bi se uvesti psiho-fizicki test za sve koji planiraju da imaju dete u buducnosti i tu odredjivati restrikcije. ali onda bi bela kuga bila najveci socijalni problem.....tako da nista od moje ideje :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.