Infekcija urinarnog trakta, bakterije u mokraci

odgovora

Objavljeno

3 meseca-jednom mesecno,a posle u slucaju skoka T.Bas mi je drago da ste sterilni :)

Meni je dr. rekla i da naredih godina treba da radimo analize 3 puta godisnje ako nema nikakvih simpotoma jer ih ni sad nije imao sve dok nije popio prvi deo terapije.

UZ bubrega ,zbog infekcije.Da se ja pitam,odradila bih to svoj deci od reda,kao deo sistematskog.

Prvo zbog infekcije jer je broj bakterija bio 'zabrinjavajuc', a drugo je sto sam ja shvatila posle 2 godine zasto mi se dete povremeno 'ohladi' nocu. Tu smo nagadjali sta bi moglo biti dok ja nisam ukapirala da se on ohladi nocu kad mu se piski. Od rodjenja se budio nocu i bivao hladan, ali ja nisam provaljivala da je zbog piskenja. Tek kada sam mu skinula nocnu pelenu sa 2 godine i 2 meseca sam skontala sta je razlog. Zbog toga je dr. rekla da mozda treba da uradimo UZ jer to moze da bude ger...mada ona najpre misli da je ipak to samo sok kod njega jer on od 18 meseci ne piski nocu stalno, vec jednom mozda u nedelju dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sigurna da sam te razumela bas najbolje..iliti sta je ger..znam za vur. :unsure:

kad cete na UZ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je rekla da je se to isto zove ger ili refluks kada se mokraca vraca u bubrege iz besike. Drugim recima "klapna mozda ne zatvara" :D ali ja mislim da nije to jer bi imali taj simptom i preko dana valjda. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je rekla da je se to isto zove ger ili refluks kada se mokraca vraca u bubrege iz besike. Drugim recima "klapna mozda ne zatvara" :D ali ja mislim da nije to jer bi imali taj simptom i preko dana valjda. ;)

Ma biće sve u redu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je rekla da je se to isto zove ger ili refluks kada se mokraca vraca u bubrege iz besike. Drugim recima "klapna mozda ne zatvara" :D ali ja mislim da nije to jer bi imali taj simptom i preko dana valjda. ;)

Pa logicno.. :blink: videlo bi se i ranije valjda. jel' imao cesto infekcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je rekla da je se to isto zove ger ili refluks kada se mokraca vraca u bubrege iz besike. Drugim recima "klapna mozda ne zatvara" :D ali ja mislim da nije to jer bi imali taj simptom i preko dana valjda. ;)

Mislim da vam dr malo preteruje.Nema sanse,ali nikakve da Petar ima vur,a da je prvu infekciju dobio sa skoro 3g.Deca sa vur-om imaju jako cesto inf,pogotovo do godine dana (3-4 ,pa i vise)I koliko se secam,vi ste imali 100000/ml,ili gresim.Ako je tako,to bas i nije zabrinjavajuci broj.Mi smo imali 10 000 000,i na svu srecu pa nije ostalo nikakvo ostecenje bubrega.Ma,uradis mu samo povremeno urinokuluru i to je to.Meni Mina ,kada je skoro imala infekciju,nisu pominjali nista od ssnimanja,A ona nije imala ni T.Odvela sam je kod dr za nesto skroz levo.Samo mi je bila poprilicno bleda(to je ,recimo ,jedan od znakova) i nije imala apetit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne preteruje, ona je predlozila jer ja davim za to vec 2 godine :lol: Naravno, nije ni bio bolestan do sada, a kamo li infekciju da je imao. Kontrolu cu da radim.

Ne znam koji je broj bakterija imao, ne mogu da kopam, ali je pisalo da sedimntacija nije mogla potpuno da se uadi zbog velikog broja bakterija i kristala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nama je rekla da je se to isto zove ger ili refluks kada se mokraca vraca u bubrege iz besike. Drugim recima "klapna mozda ne zatvara" :D ali ja mislim da nije to jer bi imali taj simptom i preko dana valjda. ;)

I da ima vur, ili kako ti kazes ger, to ne moze da se vidi na ultrazvuku. Tacnije, vidi se na ultrazvuku kad se u mokracne kanale unese kontrast i tad se posmatra put tog kontrasta.

To je mnogo invazivna metoda, zove se mikciona citouretrografija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da! Ima tih stepena, manji se i ne vide na UZ, a cesto se do tog perioda i prerastu!! Sto kaze Viki, tesko da ne bi imao inf.u prvoj godini...lepo sve stoji na linku ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam vise ni sta da radim ni sta da mislim. Ponovo nam se pojavile tackice. Sad su bas na guzi. Sad sam procitala i temu o kandidi.. da nije od toga? U rezultatima pise samo "veliki broj" ne pise koliko... pise i "kolonizacija crvenim bakterijama?" da li neko zna sta to znaci?

Popili smo pentreksil i prestali da mazemo Triderm. U toku terapije su se povukle skroz al eto, prestali smo i evo ih opet :( Sad u ponedeljak idem po uput pa da ponovimo bris. Da trazim i urinokultru opet? Mislim da bi trebalo posto prosli put nema sanse da je bilo sterilno (posto sam presipala iz nose) a rezultati su bili super :unsure:

Sto se tice privatnih lab. kod nas toga nema ali vise ne mogu da gledam ovo i da se nerviram pa ako neko zna neku dobru lab u Pancevu ili BG neka mi javi makar na pp gde se nalazi. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, Honey link za lab.

http://www.hexalab.co.rs/nasiobjekti.html

Uradi i urin i urinokulturu. Imas kompletan cenovnik na sajtu.

Da i ja mislim da necemo raditi ni UZ. Mislim da je ona to rekla samo da bi mi izasla u susret generalno. Takva je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, Honey link za lab.

http://www.hexalab.co.rs/nasiobjekti.html

Uradi i urin i urinokulturu. Imas kompletan cenovnik na sajtu.

Da i ja mislim da necemo raditi ni UZ. Mislim da je ona to rekla samo da bi mi izasla u susret generalno. Takva je.

I naravno Yeca je uvek tu. Hvala ti :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ces? Takva mi sorta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ces? Takva mi sorta :lol:

one of a kind.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam vise ni sta da radim ni sta da mislim. Ponovo nam se pojavile tackice. Sad su bas na guzi. Sad sam procitala i temu o kandidi.. da nije od toga? U rezultatima pise samo "veliki broj" ne pise koliko... pise i "kolonizacija crvenim bakterijama?" da li neko zna sta to znaci?

Popili smo pentreksil i prestali da mazemo Triderm. U toku terapije su se povukle skroz al eto, prestali smo i evo ih opet :( Sad u ponedeljak idem po uput pa da ponovimo bris. Da trazim i urinokultru opet? Mislim da bi trebalo posto prosli put nema sanse da je bilo sterilno (posto sam presipala iz nose) a rezultati su bili super :unsure:

Sto se tice privatnih lab. kod nas toga nema ali vise ne mogu da gledam ovo i da se nerviram pa ako neko zna neku dobru lab u Pancevu ili BG neka mi javi makar na pp gde se nalazi. Hvala.

Honey...a kakav ste vi bris ili analize radili :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

one of a kind.

Maybe, who knows :lol:

Honey...a kakav ste vi bris ili analize radili :unsure:

Pa citaj, Mna, citaj...ima ova tema i predhodnih strana koliko hoces :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maybe, who knows :lol:

Pa citaj, Mna, citaj...ima ova tema i predhodnih strana koliko hoces :D

Jesam Yelo al' možda nisam detaljno al' evo da mi kažete d s ene vraćam opet...nemam vremena...radim...a Anđa se po običaju budi...a ja 'uskačem' kod vas....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da se i ja javim.. Uf..

Nista od urinarne inf. UK sve cisto bez bakterija. Al zato bris... evo ovo pise:

ENTEROCOCCUS spp - veliki broj

PSEUDOMONAS AERUGINOSA - veliki broj

Kolonizacija crvenim bakterijama?

CANDIDA spp -veliki broj.

Opet smo dobili Triderm i Pentreksil sirup. Medjutim spavala sam kod mame pa nisam sve to imala kod sebe i razmislim ja da probam da promenim pelene na ta dva dana dok nisam kod kuce.

SVE se povlaci!!! Vise nema ni jedne tackice vec je onako malkice crvenkasta guza kao ojed. Nista sad.. cekam da vidim dal ce se skroz povuci, ako ne, dacu joj i sirup i koristicu kremu opet. A ako se povuce onda je do Pampers-a 1000000%.

p.s. ako sam omasila temu premestajte gde treba.

Evo...natera me Yela... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Dobra nasa Mna mama! Ljubim ja tebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: Dobra nasa Mna mama! Ljubim ja tebe!

Sad me ljubiš a vamo me 'vraćaš' i upošljavaš. :lol: ..odoh...Anđa pravi haos... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey javi sta si uradila.

Jelo, super za UZ, ma there's no need!! t2629.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet su nestale (danas). Ne znam dal da se radujem il da placem. Ma idemo u ponedeljak po upute za sve zivo a ako posle tih rezutata bude nesto sumnjivo idemo i privatno sve isto da odradimo. i urin i urinokulturu i koprokulturu i bris i ako jos neko misli da nesto treba da radim neka kaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ne znam sta jos.... a da li si razmisljala o opciji da nije neka alergija na hranu? kazu da se ospice pojavljuju na licu i guzi kada alergija na hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, ne znam sta jos.... a da li si razmisljala o opciji da nije neka alergija na hranu? kazu da se ospice pojavljuju na licu i guzi kada alergija na hranu.

To sam odmah otpisala posto sam kad je to sve pocelo bas razmisljala sta je jela i koliko i kad i ustanovili smo da nije od hrane. Znaci secam se tih dana bas dobro, mogu i da ti napisem sta je jela dan pre nego sto se to pojavilo :P uostalom sve sto je jela tog dana jela je i ranije.. dosta ranije.. pa 99% ne bi trebalo da je od toga.

Nego Yeco onaj tamo cenovnik me mnogo zbunjuje. Ima tamo brdo i 800 analiza pa ne znam ni sta bih trebala da trazim. Ajd kad budes imala vremena skokni do njihovog cenovnika pa da mi malo pojasnis ako moze.

Ima tamo odmah prvo "pregled urina". Treba sve ono navedeno da radim ili samo nesto od toga?

Onda ide koagulacija pa hematologija pa biohemija i jos gomila pa kontam da tamo ne treba nista.

Tu dolazimo do briseva. Bris koze bih uzela i vaginalni bris. I sta uopste znaci bakterijska vaginoza? :huh:

Onda ono "ostalo"

Urinokultura i koprokultura.

Valjda je to sve. Ne znam, dosta je to para, ne znam ni koliko bi to kostalo ovde kod nas, znam da smo bris platili 520din a urin nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.