Kako naterati goste da se izuju i operu ruke

odgovora

Objavljeno

Borjana,ti i ja smo ,kako vidi,izuzetak.Jel to nama nesto fali? :lol: :lol: :lol:

Vise nisam sigurna... :unsure: :unsure: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, nisam znala gde da svrstam ovo pitanje, pa sam ga ipak stavila u ovu temu...

Imam problem, prvo sa muzevljevom familijom, a onda i sa jos nekim prijateljima, kojima sam nekoliko puta naglasila, da cim udju u stan, prvo ide izuvanje, a onda pranje ruku, pa tek onda uzimanje bebe...ali ne vredi!!! Cak sam nekoliko puta bila i malo neprijatna, neki su se uvredili....ali ja vise stvarno ne znam kako se ophoditi prema takvim ljudima. Oni dodju, i odu, a ja posle bdim nad Lukom kad se razboli, kako sto je to bilo pre mesec dana, imao je upalu grla, i budio se na svaki sat vremena, 7 dana!!!I doktor mi je lepo naglasio da kazem tim doticnim ljudima, da moraju da peru ruke, i da se dete ne ljubi u ruke, ali ne vredi!!!!

Mogla bih ja jos da Vam pricam sta se desavalo, ali me stvarno zanima da li ste i Vi imali ovakvih problema i kako ste ih resili????

P.S Jedino sto sam uspela, jeste zabrana pusenja u celom stanu, tako da su i na minus 10 izlazili na terasu da puse!!!

Ne izuvanje je karakteristicno izgleda za Srbiju,to kod nas nema ili bar je ne poznajem,a isto tako i nemam problem da kazem bilo kome da opere ruke,pa uzme bebu,jer je to stvar kulture i licne higijene!Isto tako i smatram da to ne bi trebao da ti predstavlja problem,jer je u pitanju zdravlje tvoje bebe!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tek kad sam rodila klice sam videla kojiko puno ljudi ne pere ruke cak ni kada izlazi iz wc-a....gadim se takvih ljudi!!!

u pocetku mi je bilo neprijatno da opominjem ljude na pranje ruku kad dodju pa mi se ta moja budalastina obila o glavu-kad su klinci imali 12 dana mali mi je oboleo od stomacnog visusa,tj neko mu ga je preneo!!!! sva sreca sa tim smo se brzo izborili-ali sam bila poludela!!!! e od tada me bas bole uvo da li ce neko da se naljuti ili ne-cim udje u kucu mi dajem papuce i kazem mu da ode da opere ruke....par ljudi nije bilo svejedno ali nemaju drugog izbora!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lako.

Odma ih na vratima izujete ako krenu obuveni. :lol:

Nije mi samo jasna ta nerazvijena svest kod ljudi kad ulaze u kuću a znaju da je u kući beba, ili malo dete!

Pranje ruku - ako im je strano i nije prijatno da im kažete - jednostavno ne puštate dete blizu. Ja sam za to da se kaže. Nije prijatno ni vama a neće biti ni onome kome se obraćate, ali videćete - jako brzo se nauče. :lol:

A što se tiče bolesnih, jednom mi je u kuću došla komšinica kod svekrve a slinava - odma sam je pitala što je bolesna, nemoj da mi razboliš dete - više u šali, na šta je rekla da će da sedi 5 minuta! Dovoljno da moje dete zaslinavi... Ostala je stvarno 5 minuta :lol:

Mi kažemo ljudima kad mi je dete bolesno da ne dolaze i ne dovode decu ukoliko se najave da će doći. Naši prijatelji rade isto. I niko se ne ljuti. Bože moj, videćemo se već...

:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sve ovo sto pisete i saosecam se sa vama!!! Kod nas (odnosno mene, jer ja postavljam pravila) nema sanse da se udje obuveno, pa sa time znam kako cu. Ali pranje ruku??!! :unsure: O tome nisam razmisljala... Stvarno bi mi bilo neprijatno da vecini njih kazem -idi i operi ruke... Ne znam kako cu? Ja jos uvek nisam majka, pa imam obzira i svest o dodirivanju bebe, kakvi su to ljudi...???? :angry:

E, sto se tice dolaska bolesnih u posetu, tu ne mogu da gresim dusu, o tome svi vode racuna i u trudnoci.

I, da ! Treba dete da stice imunitet, ali ce ono to uraditi i uz minimum higijene posetilaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se svi izuvaju, papuce stoje u hodniku tako da ja svima s vrata vicem "uzmi papuce" tako da s tim nemam problema. Vecina opere ruke pre nego sto uzme dete, mada ja nesto izbegavam to nosakanje deteta, ona je jos mala tako da uglavnom jede spava ili je u kreveticu "igra se", te prvo svako pita sme li da je uzme, pa ja onda u zavisnosti od procene ispunjenih higijenskih zahteva kazem moze, ili "neka, odmara, ne uznemiravaj je i sl". Iz pocetka deluje ruzno ali sto moje dete da se provlaci svima kroz ruke pa makar ih prali i deset puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nasa beba je rodjena pre vreman i podvukli su nam da su takve bebe jos duplo vise osetljive i sve...nije nam mnogo ljudi dolazilo, ali opet i ti koji jesu ja sam rekla molim vas operite ruke, i evo vam sredstvo za dezifekciju ruku kad operete slobodno dezinfikujte...bilo je par kiselih faca na sta sam ja onako odgovorila"pa slobodno ne ujeda ":) tako da kod nas i dalje stoji boca tog deifenkcijskog sredstva i maramice za dezinfekciju mnogi su lenji da peru ruke pa ja cusnem to samo svi vec znaju sta im je ciniti...zgorzavam se od ljudi koji idu u wc i ne peru ruke...ma uposte koji ne peru ruke, kod nas je kupatilo i wc odvojeno pa bas znam koje bio u wc i nije oprao ruke fuj razlog vise da ih nateram bar da ih dezinfikuju to mogu ja kazem cda tako i mi posle koriscenja toalaeta i tacka...nek se ljuti ko hoce...

Nismo baš u fazonu da se dezinfikuju ruke, ali smo bili u fazonu da se male bebe - do 5-6 meseci i ne treba uzimaju u ruke... :rolleyes:

To bi trebalo da je jasnije i tako se izbegne sve ono što ne želite. Beba spava, odmara ili je umojim rukama ;)

Mi smo sa nepuna 3 meseca počeli da nosimo Pavlika, a pošto su rođaci krenuli da nam dolaze da ga vide kad je ojačao (tj. u to vreme) - niko se nije ni nudio da ga uzme... :lol:

Sad je druga priča - on neće kod svakoga! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo baš u fazonu da se dezinfikuju ruke, ali smo bili u fazonu da se male bebe - do 5-6 meseci i ne treba uzimaju u ruke... :rolleyes:

To bi trebalo da je jasnije i tako se izbegne sve ono što ne želite. Beba spava, odmara ili je umojim rukama ;)

E bas tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec znamo ko pere ruke i izuva se, a ko to ne praktikuje, pa onda naglasim "evo ti papuce" ili "mozes se ovde izuti" i "ajde samo do kupatila da ti pokazem koji je peskir za ruke" :rolleyes:

Ne prepustam nista slucaju, mislim da to ne kazem bezobraznim tonom, a i najbitnije mi je moje dete, a do sada se niko nije naljutio, jer to kazem usputno bez posebnog naglasavanja i odmah po ulasku u kucu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo cu dodati ovo: Oni koji se naljute zbog toga sto ih opomenete da se izuju i operu ruke - bolje neka se naljute odmah! Barem znate ko je kakav i s kim imate posla. Inace, ja napad dobijam od onih samozivih koji nece da se izuvaju (btw a glumataju 'viskoku nogu') .bljuv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"evo ti papuce"

Ja sam jednoj 'damici' to ponovila pa sigurno 5-6 puta dok je nisam naterala da se izuje, jaoj sto joj nije bilo pravo :lol:

Inace, tvoj nacin je jako lep, pristojan i nekako onako 'usput' prosto ih takvim nacinom ostavljas bez izbora. Da, a jos kada dodju sa decom pa kao nece dete da izuju...uzas... Jedna jedina zenica, inace moja koleginica s posla, je svaki put prvo kada dodje kod nas isla sama u kupatilo da opere ruke..naravno, ne moram ni spominjati da se izvala, a nena cecica su tako naucena da nece uci obvuvena ni tamo gde domacin kaze da se ne treba izuti... Sto ljudi - sto cudi..ali da ima samozivaca koji misle da su Bogom dati - ima :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onaj ko se naljuti zbog izuvanja i pranja ruku ne treba ni da dolazi u goste!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

onaj ko se naljuti zbog izuvanja i pranja ruku ne treba ni da dolazi u goste!!!

Slazem se.Kod nas se svi izuvaju i sa tim nemam problema,oko pranja ruku sam imala malo ubedjivanja,jer nam je kupatilo na spratu,pa ih kao sve mrzi da se penja,ali sam nasla resenje,kupila sam bactery stop i stavila kod ulaznih vrata i svima nudila,da vidis kako trljaju ruke... ;) jedino je moja sestra uvek prala ruke bez ikakvog nagovaranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno smesno!!!Mislim da trebas biti bezobrazna koliko si u mogucnosti,mislim do neke granice koja ti nece praviti problem s muzem.Tebi je tvoje dete najbitnije,sad ces ti da stojis kod vrata i da njih moljakas da ti ne balave dete i da se izuju,operu ruke-kako da ne.Ili jednostavno kazes doktor je zabranio i cao, ako ni to ne upali uzmes dete kod sebe i dok se ne srede,operu nedas im.Sto bi se ti ustrucavala i nervirala kad se oni tako ponasaju-BEZOBRAZNO!Bas sam se sad uznemirila,imam i ja raznih pacijenata ovde kod mene pa me pogodilo......U svakom slucaju,nedaj se ;) ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno je cudno koliko ljudi ne ramisljaju o higijeni. Nekad se pitam da li ti ljudi koji udju u kucu gde je beba ne operu ruke a hoce s njom da se igraju, da li preu svoje ruke pre jela, posle voznje gradskim prevozom..? :( Zar treba da se kaze : idi operi ruke..hm... Kod mene se i dan danas izuva , zato sto Jana i dalje provodi vreme na podu, ako ne ona direktno, onda igracke sa kojima se igra. Doduse sad mi dolaze ljudi kojima i jeste prijatnije da budu izuveni i da se opusteno smeste na pod da se mlate sa njom..

Doduse, oduvek sam mrzela izuvanje po kucama, ali to je ona situacija kada je tepih sveto mesto koje ne sme da se gazi obucom...pfuj!

Secam se kad su gosti dolazili kod mene, da sam stajala na vratima sobe i uz smesak Gvozdene Lejdi (Margaret Tacer ) cekala da se svi izuju a onda ih blagonaklono vodila kao Papa do kupatila i pokazala taj divni predmet sapun i tekucu vodu iz cesme ... :lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno je cudno koliko ljudi ne ramisljaju o higijeni. Nekad se pitam da li ti ljudi koji udju u kucu gde je beba ne operu ruke a hoce s njom da se igraju, da li preu svoje ruke pre jela, posle voznje gradskim prevozom..? :( Zar treba da se kaze : idi operi ruke..hm... Kod mene se i dan danas izuva , zato sto Jana i dalje provodi vreme na podu, ako ne ona direktno, onda igracke sa kojima se igra. Doduse sad mi dolaze ljudi kojima i jeste prijatnije da budu izuveni i da se opusteno smeste na pod da se mlate sa njom..

Doduse, oduvek sam mrzela izuvanje po kucama, ali to je ona situacija kada je tepih sveto mesto koje ne sme da se gazi obucom...pfuj!

Secam se kad su gosti dolazili kod mene, da sam stajala na vratima sobe i uz smesak Gvozdene Lejdi (Margaret Tacer ) cekala da se svi izuju a onda ih blagonaklono vodila kao Papa do kupatila i pokazala taj divni predmet sapun i tekucu vodu iz cesme ... :lol::lol:

:lol: :lol: ovo tako lici na mene :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, nisam znala gde da svrstam ovo pitanje, pa sam ga ipak stavila u ovu temu...

Imam problem, prvo sa muzevljevom familijom, a onda i sa jos nekim prijateljima, kojima sam nekoliko puta naglasila, da cim udju u stan, prvo ide izuvanje, a onda pranje ruku, pa tek onda uzimanje bebe...ali ne vredi!!! Cak sam nekoliko puta bila i malo neprijatna, neki su se uvredili....ali ja vise stvarno ne znam kako se ophoditi prema takvim ljudima. Oni dodju, i odu, a ja posle bdim nad Lukom kad se razboli, kako sto je to bilo pre mesec dana, imao je upalu grla, i budio se na svaki sat vremena, 7 dana!!!I doktor mi je lepo naglasio da kazem tim doticnim ljudima, da moraju da peru ruke, i da se dete ne ljubi u ruke, ali ne vredi!!!!

Mogla bih ja jos da Vam pricam sta se desavalo, ali me stvarno zanima da li ste i Vi imali ovakvih problema i kako ste ih resili????

P.S Jedino sto sam uspela, jeste zabrana pusenja u celom stanu, tako da su i na minus 10 izlazili na terasu da puse!!!

Nisi jedina s tim problemom , i moji svekar i svekrva se svaki put prave blesavi kod te procedure , cak sam jednom i dobila uvredjen odgovor od svekra " pa sta ima da perem ruke , kad od kuce dolazim " , na sta sam ja ostala ZBLANUTA !!! od njegove do moje kuce je dodirnuo bar 10 kvaka i 5 liftova i auro i ko zna sta jos !!! Joooj kako sam bila besna !!! i posle duzeg vremene nista se nije promenilo ... moram da se postavim kao bodigard na pola hodnika i da ih svojim prisustvom potsetim da prvo operu ruke posto su izuli prljave cipele ... kukuu majko moja kada to treba da ih ucis s 50 i kusur godina !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan mi je dosla drugarica koja dolazi cesto i igra se sa Janom uvek.

Otisla je do kupatila.U medjuvremenu ja sam se setila da sam pre toga pokupila sve peskire i ukljucila masinu.Uzela sam cist peskir i sacekala je ispred kupatila da joj odmah dam da obrise ruke,sa izvinjenjem da sam zaboravila da nisam okacila ciste peskire.

Medjutim ona je izasla suvih ruku i onako samo pogledala u peskir i shvatila sta sam ja htela.Videlo se da joj je bilo bas neprijatno.Samo sam iskulirala i otisla da okacim peskir.

Bas bzv ko bi rekao,bas sam se razocarala,verovala sam da je stvarno cista.Koliko izgled nekad moze da vara. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre neki dan mi je dosla drugarica koja dolazi cesto i igra se sa Janom uvek.

Otisla je do kupatila.U medjuvremenu ja sam se setila da sam pre toga pokupila sve peskire i ukljucila masinu.Uzela sam cist peskir i sacekala je ispred kupatila da joj odmah dam da obrise ruke,sa izvinjenjem da sam zaboravila da nisam okacila ciste peskire.

Medjutim ona je izasla suvih ruku i onako samo pogledala u peskir i shvatila sta sam ja htela.Videlo se da joj je bilo bas neprijatno.Samo sam iskulirala i otisla da okacim peskir.

Bas bzv ko bi rekao,bas sam se razocarala,verovala sam da je stvarno cista.Koliko izgled nekad moze da vara. <_<

Mozda se snasla i obrisala u pantalone,toalet papir i sl,a glupo joj bilo da te doziva iz kupatila.

Mozda je otisla u kupatilo samo da nesti proveri(npr da li je nesto ostalo izmedju zuba i sl),mozda nije ni koristila wc solju?

Nemoj Cicana,odmah razocarenje,mozda ima opravdanje tj drugi ugao za gledanje situacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je piskila,cula sam :lol: ssss sssss sssss ssss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je piskila,cula sam :lol: ssss sssss sssss ssss

Htela sam opet da stanem u odbranu,ako si cula da je pustila vodu mozda je opet kao fol da bi pokrila ulazak u kupatilo,ali ako si cula piskanje,onda si u pravu,nema naviku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je piskila,cula sam :lol: ssss sssss sssss ssss

А јес чула чесму после? Није пријатно ни да се разочараш, а ни да је о'ма осудиш... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pre neki dan bila kod drugarice koja ima bebu od tri meseca, prvo sam se izula a onda pravac u kupatilo na pranje ruku.... ona je ušla zamnom i smešeći se rekla da sam ja prva osoba koja je bez opominjanja otišla oprati ruke :huh: :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da nije oprala ruke.Pa trazila bi peskir valjda i bile su joj suve!!!!!!!!!!!!!!!!!

E drugi put cu bas da slusam cuje li se voda na slavini pa cu da vam javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da nije oprala ruke.Pa trazila bi peskir valjda i bile su joj suve!!!!!!!!!!!!!!!!!

E drugi put cu bas da slusam cuje li se voda na slavini pa cu da vam javim.

Ja ti kazem mozda obrisala u toalet papir.Kad nisi osluskivala da li se cuje cesma onda predmet nije kompletan i ne moze na sud :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.