Kaznjavanje dece

odgovora

Objavljeno

Ugalvnom se to svodi na kaznu, mora da sjedi na svojoj stolici dok mu ne kažem da može ustati...hm...tada mi je najsmješniji taj bijes, iskoče žile, lupa šakom od stolicu..ali dosljedna sam. Vrlo brzo prestane plakati i nastavlja sa igrom. Ponekad radi šiba...to je posebno kod njegovog inata, to me jako zna naljutiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kazna je zajednička i tatina i mamina - da ode i sedne na krevet dok ne prestane da plače. Za sad to. Mene duša boli, ne dešava se često, al nas svaki put posluša (za sad).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li kaznjavate decu oduzimanjem na neko vreme nekih dragih igracaka i sta mislite koliko je to dobro i efikasno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednom to probala kada mi se ucinilo da me namerno zekila. Sklonila sam joj SVE igracke. Objasnila sam joj zasto to cinim i ona se apsolutno nije protivila, bila je totalno hladna.

Nije ih trazila ni sutra dan ni preksutra ni za tri dana....... uopste nije trazila igracke. Posle petog dana, pocela je da me nervira sto je tako nezainteresovana, ja sam joj ponudila da joj vratim neku igracku, a ona mi je odgovorila da joj netrebaju :blink: .

Ocigledno da kod nje ta metoda nepali.

Sklonim joj neke igracke kad primetim da se duze vreme ne igra sa njima, cisto da da ih se zazeli, pa joj vratim posle izvesnog vremena. Obraduje se kao da ih vidi prvi put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas jos nije bilo potrebe za takvim vidom jer sve sto on napravi od nestasluka je trenutno i ne ponavlja greske. Uglavnom, ja sa njim imam problem sto me ne cuje kad ga nesto pitam, ponekad se jako protivi kad treba da se obuce i to je to. Sve ostalo je dovoljna opomena.

Mislim da ni kod nas ne bi palila takva kazna. Oduzimanje igracaka ga garantovano ne bi dotakla. On u sebi nosi neku cudnu dozu ravnodusnosti(kao njegov tata :rolleyes: ) i verujem da ga takve stvari ne bi dptakle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas jos nije bilo potrebe za takvim vidom jer sve sto on napravi od nestasluka je trenutno i ne ponavlja greske. Uglavnom, ja sa njim imam problem sto me ne cuje kad ga nesto pitam, ponekad se jako protivi kad treba da se obuce i to je to. Sve ostalo je dovoljna opomena.

Mislim da ni kod nas ne bi palila takva kazna. Oduzimanje igracaka ga garantovano ne bi dotakla. On u sebi nosi neku cudnu dozu ravnodusnosti(kao njegov tata :rolleyes: ) i verujem da ga takve stvari ne bi dptakle.

Izvini Yelena ne razumem, kako te ne cuje? Pitam posto sam ja imala taj problem kada sam bila mala. Mama me je zvala ali uzalud nisam je cula dok nije povikala moje ime, Ispostavilo se da moram da vadim sva tri krajnika. A ako on ne cuje u smislu da se zaigra i ne cuje.... neka se srecica igra, sta sad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Yelena ne razumem, kako te ne cuje? Pitam posto sam ja imala taj problem kada sam bila mala. Mama me je zvala ali uzalud nisam je cula dok nije povikala moje ime, Ispostavilo se da moram da vadim sva tri krajnika. A ako on ne cuje u smislu da se zaigra i ne cuje.... neka se srecica igra, sta sad :)

Mila, kao i vecina muskaraca, cuje me kad On to hoce :) Uglavnom se pravi lud. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila, kao i vecina muskaraca, cuje me kad On to hoce :) Uglavnom se pravi lud. ;)

:lol: sunce moje malo :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: sunce moje malo :wub:

To tvoje sunce zaradi po dupetu kad ponovim 100 puta jednu istu stvar, samo da znas. ;) Poslacu ti ga malo da uzivas. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To tvoje sunce zaradi po dupetu kad ponovim 100 puta jednu istu stvar, samo da znas. ;) Poslacu ti ga malo da uzivas. :lol:

Neeebi ti izdrzala bez njega ;)

Al moze, posto Hana obozava decu tako da bi se barem lepo igrali. Sad ni sneg ni minus nije toliko strasan pa mogu i napolje. A mozes i ti da dodjes naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila, kao i vecina muskaraca, cuje me kad On to hoce :) Uglavnom se pravi lud. ;)

Kod nas je ovih dana haos! Totalno me ignorise kad mu nesto nije po volji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li kaznjavate decu oduzimanjem na neko vreme nekih dragih igracaka i sta mislite koliko je to dobro i efikasno?

Ja to nikada ne radim...i mislim da bi došlo do kontra efekta...inaćenje, još više besa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mila, kao i vecina muskaraca, cuje me kad On to hoce :) Uglavnom se pravi lud. ;)

Ha ha ha...da. :lol:

I tako ceo život. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaznjavanje-dovoljno je da kazem da sam ljuta,to mu najteze pada!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaznjavanje-dovoljno je da kazem da sam ljuta,to mu najteze pada!

Kod nas je ista situacija, a pored toga deluje i pretnja da za to što radi nema bravo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam H nasla fazon :D

"BROJIM DO 3!!!"

I onda poslusa kad dodjem do dva a ponekad nastavi da broji jer zaboravi zasto smo na pocetku uopste i poceli da brojimo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam H nasla fazon :D

"BROJIM DO 3!!!"

I onda poslusa kad dodjem do dva a ponekad nastavi da broji jer zaboravi zasto smo na pocetku uopste i poceli da brojimo :lol:

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Pa to :lol: i onda ostani "ljuta" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahaha :lol: dobra fora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas idalje pali kazna kad obicnu recenicu izgovorim, da zazvuci, kao da je kazna. Tipa: "Hoces da ugasis to svetlo ili da JA dodjem da ga ugasim (nakon stotog opominjanja da ne pali-gasi svetlo)???" "Hoces sama u kupatilo na kupanje ili hoces da ti JA pomognem da udjes u kadu (nakon jurnjave pre kupanja)?" I ako ne poslusa, ja ustanem i samo uradim to sto ona nije htela a ona pocne da place i vidim da joj to jako tesko pada iz nekog razloga. Verovatno sto nije po njenom, ne znam-ali posle toga odmah trci i vice :"SAMA TEA, SAMA TEA!" i odmah poslusa.

Ne znam kako ona to dozivljava ali ova "kazna" pali

I mnogo mi je osetljiva. Kad nesto uradi sto ne sme i ako ja podviknem (sto je jako retko) odmah iskrivi usta, umudri se ili pocne da place. Ubrzo se pomirimo i skoro uvek mi sama kaze:"Nece Tea vise, Tea dobra" -na sta se ja rastuzim i dodje mi da je poruckam tako dobru i medenu!

Videcemo kasnije, za sad nam je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice kaznjavanja dece, moj stav je da treba da postoji, ali da bude prilagodjeno konkretnoj situaciji i da rezultira razumevanjem odnosa uzrok-posledica od strane deteta. Ja to posmatram sa logicnog aspekta. Mala deca, narocito ona uzrasta od godinu do tri, kada najvise uce nove stvari, misle da sve mogu sama i prosto nisu svesni opasnosti koje vrebaju sa svih strana. Da bi ih zastitio, neophodno je da mu pokazujes granice koje on, tako mali, nije svestan. To naravno mozes lepim i neznim reakcijama, sto uvek pokusam na prvu ruku i nekoliko puta. Kod neke dece to odmah da efekta, a kod neke ne. Prosto to zavisi i od temperamenta deteta. E onda dolazi na red kaznjavanje, tada postavim sebi pitanje, u datoj situaciji, sta je bolje za njega: da place pola sata - sat zbog kazne ili da ceo zivot ne daj boze, bude osakacen ili osakati nekog drugog, jer je izleteo na ulicu i udarila su ga kola, jer je povukao tanjir sa vrucom supom sa stola i prolio sebi na glavu, jer je gadjao drugo dete kamenom ili sl. ideje koje mogu da im padnu na pamet. A sto se tice bacanja po ulici, prodavnici, neartikulisane dreke i sl.pojave, koje smatram fazama u razvoju, tu prvo ide ignorisanje, koje najcesce upali, a ako ne upali onda uskracivanje onoga sto mu je u tom momentu veoma bitno (slatkisi, igracke, voznja bicikle, izlazak napolje i sl.). I naravno da bi sve imalo efekta kljucna je NEPOPUSTLJIVOST I DOSLEDNOST RODITELJA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam H nasla fazon :D

"BROJIM DO 3!!!"

I onda poslusa kad dodjem do dva a ponekad nastavi da broji jer zaboravi zasto smo na pocetku uopste i poceli da brojimo :lol:

I mi ovo koristimo, pa kad ja kazem 2,5 a on odgovori "ne 2,5" i automatski prestane da radi to sto nije smeo da radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to nikada ne radim...i mislim da bi došlo do kontra efekta...inaćenje, još više besa...

Mi to radimo, ali samo u situacijima kada se bahati sa igrackama, recimo baca ih, lomi ih i sl. po logici, ako se bahati znaci da mu ne trebaju vise, i onda uzmemo crnu kesu za djubre, pokupimo sve i stavimo na terasu na par dana, dok on ne pocne da ih trazi i da obecava da nece vise to raditi. Cak je on par puta bacio u kantu za smece iz besa neku igracku, kasnije kada je skontao da mu ipak treba, nismo mu dozvolili da je izvadi nego je morao da shvati da jednom kada odluci da mu nesto ne treba i kada baci, da toga vise nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je kazna bolja od batina..Ja mog kad nesto bas-bas zabrlja stavim da sedi na njegovu fotelju i kazem mu da ne sme da ustane dok ne resi da ce biti dobar,i on sedi i place i vice mama,mama...a ja sedim u drugoj sobi i povremeno ga obidjem da vidim da li je ustao.To mu je mnogo gore nego da ga istucem.Nije bilo lako u pocetku slusati kako vristi ali ili to ili da mi jede zivce ceo dan...sad vec i sam zna da ako nesto zezne ide na fotelju pa ponekad krene da mi se umiljava ne bi li ja odustala od fotelje...

i mi imamo "kaznenu fotelju" i ona po nekad "radi" i to veoma uspesno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.