odgovora

Objavljeno

Danka nemoj se mučiti ako neće, meni je nekako prirodno da se plazma jede kašikom iz zdjelice, kao i čokolino i ostale kašice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ponovo da pitam!t3703.gif

Ja sam ti prva odgovorila na prethodnoj stranici, samo da se zna... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja deca, starija, su pila mleko i plazmu, dok Luka sad nece nikakvo mleko, valjda posto jos doji. I ja sam uvodila plazmu malo ranije nego sto to preporucuju, dok danas cujem takvu nebulozu, zove me drugarica i kaze da su im u savetovalistu rekli da uvedu psenicno brasno. Njena beba ima 4 meseca. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojima plazmu davala da grickaju i ubacivala u voce. Potpuno se slazem sa AnomN. u vezi "grickalica", sinu sam tek oko1,5g pocela da dajem kukuruzni smoki.

Proverite ali mislim da na pakovanju plazme u obliku zivotinja pise da nije za decu mladju od 3g.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojima plazmu davala da grickaju i ubacivala u voce. Potpuno se slazem sa AnomN. u vezi "grickalica", sinu sam tek oko1,5g pocela da dajem kukuruzni smoki.

Proverite ali mislim da na pakovanju plazme u obliku zivotinja pise da nije za decu mladju od 3g.

nisam znala da ima plazma u obliku životinja .... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto razmisljam ovih dana da ubacim Kristini u vocnu kasu malo mlevene plazme.

Nemam takvo iskustvo sa starijom, jer ona nije htela tu mlevenu, a mladja jos nema zube, tako da samo takva i moze.

Zitarice smo vec uveli, a med ne, ali pretpostavljam da nije isto ovako preradjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinu sa 5 meseci uvela plazmu, kašasto pripremljenu sa mlekom.

Moja mama mu je pre toga davala i da topi u ustima, ja sam se frapirala, ali me je smirila i rekla da ga pustim da će sam da reguliše "topljenje" i gutanje i tako je i bilo.

On je meni sa 6 meseci počeo da jede prženice - i sad ih obožava.

Uopšte rano je naučio da žvaće - hranu mu nisam blendirala nikada, od početka sam mu kašice koje sam spremala - gnječila viljuškom.

Milupine sa keksom je rasturao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam znala da ima plazma u obliku životinja .... :huh:

Ima, i sa čokoladom čak....a verovatno nije za mlađe od 3 godine da se ne uguše...sasatav je isti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima, i sa čokoladom čak....a verovatno nije za mlađe od 3 godine da se ne uguše...sasatav je isti...

Ovo sa čokoladom znam :lol: :lol: :lol: ja se gušim u njoj :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinu sa 5 meseci uvela plazmu, kašasto pripremljenu sa mlekom.

Moja mama mu je pre toga davala i da topi u ustima, ja sam se frapirala, ali me je smirila i rekla da ga pustim da će sam da reguliše "topljenje" i gutanje i tako je i bilo.

On je meni sa 6 meseci počeo da jede prženice - i sad ih obožava.

Uopšte rano je naučio da žvaće - hranu mu nisam blendirala nikada, od početka sam mu kašice koje sam spremala - gnječila viljuškom.

Milupine sa keksom je rasturao...

Ja sam mom Markicu uvela plazmu, ujutru jedna u mleko (izblendirana) i uvece pred spavanje , vec neko vreme mi je delovalo da ga hrana koju pojede ne zasiti dovoljno a i nije napredovao u tezini na zadnjem merenju a nikako nisam mogla da mu uglavim jos jedan obrok posto nocu ne jede a danju 4 obroka , retko pojede i peti , jako mu se svidja i cini mi se sitiji posle plazme ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

po meni je to malo rano za plazmu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojoj devojcici nedajem nijedan keks,posto ima alergiju na mleko,probala sam da joj dam posni keks al je dobila reakciju,dakle iako pise da nema ima ga verovatno u manjim kolicinama.Toliko o nasim deklaracijama :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojoj devojcici nedajem nijedan keks,posto ima alergiju na mleko,probala sam da joj dam posni keks al je dobila reakciju,dakle iako pise da nema ima ga verovatno u manjim kolicinama.Toliko o nasim deklaracijama :angry:

Moj savet je da praviš ti kolačiće-keksić. Ima lep recept od Phoenix. Zove se zdrav keksić i nalazi se na temi Kolačići a evo i direktnog linka

http://www.bebac.com/forum/index.php?s=&am...ost&p=27951

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

plazma je genijalna pogotovo zbog zubica, moja masha stalno trazi

padalo mi je na pamet da napravim muffinse od decije cokolino ili humana kasice, samo se doda uz brasno jaja i prasak za pecivo. jednom sam joj to pravila i jela je kao luda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vidim ni jedna se ne pridrzava saveta pedijatra....

Nama su rekali da detetu ne dajemo nikakav keks do prve godine, kao ni bilo koje druge slatkise i grickalice jer sadrze gluten, secer, monoglutaminat i dosta soli koje malo dete ne moze da preradi bez posledica. Voce i vocne kasice (bez secera) su odlicna uzina kao instant zitarice (za bebe), keks je suvisan i lose utice na probavu, deca koja ga cesto jedu su gojazna i imaju zatvor i ceste gasove a i naviknu se na sladak usus pa kasnije odbijaju zdravu hranu, a da ne pricam o zubima koji se zacas pokvare jer seceri remete ph u ustima pa dolazi do razvoja bakterija a bakterije se i hrane secerima pa vi sad vidite da li pametno davati detetu da cesa zube keksom!!!

Jos jedna bitna stvar kome ocigledno nije pala na pamet a to je MED i SINTETICKI vitamini koji se dodaju u Plazma keksu i koji mogu biti TOKSICNI jer se peku na vecim temepraturama. Med se ne sme zagrevati!!! Uvek kada kupujem med u Pcelinjskoj zadruzi ili Biospajzu me podsete da ga nikako ne stavljam u kolace i topao caj. A verovatno stavljaju industrijski med koji je sigurno toksican jer ne mogu da ga homogenizuju ako ga ne zagrevaju i nema nikakva lekovita svojstva jer je cuvan u neadekvatnim posudama. A koja kolicina tih SINTETICKIH vitamina je dodata testu da bi posle pecenja bila odredjena kolicina vitamina C i drugih vitamina???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vidim ni jedna se ne pridrzava saveta pedijatra....

Nama su rekali da detetu ne dajemo nikakav keks do prve godine, kao ni bilo koje druge slatkise i grickalice jer sadrze gluten, secer, monoglutaminat i dosta soli koje malo dete ne moze da preradi bez posledica. Voce i vocne kasice (bez secera) su odlicna uzina kao instant zitarice (za bebe), keks je suvisan i lose utice na probavu, deca koja ga cesto jedu su gojazna i imaju zatvor i ceste gasove a i naviknu se na sladak usus pa kasnije odbijaju zdravu hranu, a da ne pricam o zubima koji se zacas pokvare jer seceri remete ph u ustima pa dolazi do razvoja bakterija a bakterije se i hrane secerima pa vi sad vidite da li pametno davati detetu da cesa zube keksom!!!

Jos jedna bitna stvar kome ocigledno nije pala na pamet a to je MED i SINTETICKI vitamini koji se dodaju u Plazma keksu i koji mogu biti TOKSICNI jer se peku na vecim temepraturama. Med se ne sme zagrevati!!! Uvek kada kupujem med u Pcelinjskoj zadruzi ili Biospajzu me podsete da ga nikako ne stavljam u kolace i topao caj. A verovatno stavljaju industrijski med koji je sigurno toksican jer ne mogu da ga homogenizuju ako ga ne zagrevaju i nema nikakva lekovita svojstva jer je cuvan u neadekvatnim posudama. A koja kolicina tih SINTETICKIH vitamina je dodata testu da bi posle pecenja bila odredjena kolicina vitamina C i drugih vitamina???

Saveti pedijatar su isti i nisu prilagodjeni razlicitostima nase dece.

Ovo za gasove i gojaznost ti uopste nije tacno, uzimam za primer svoju decu, rasturaju i voce i povrce i keks, problem sa zubom ima samo Andjela jer je pala i ubila ga pa je potamneo, a ne sme da se dira jer cuva mesto drugom zubu. Bucmasto mi je samo najstarije dete, ali ne gojazno nego bucmasto, a ona najvise vodi racuna sta jede i koliko jede jer je vec dosla u godine kada zna sta i kako treba...I nijedna nema problem sa gasovima. U tvojim recima sigurno ima istine, ali nije sve bas tako kako tvrdis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saveti pedijatar su isti i nisu prilagodjeni razlicitostima nase dece.

Ovo za gasove i gojaznost ti uopste nije tacno, uzimam za primer svoju decu, rasturaju i voce i povrce i keks, problem sa zubom ima samo Andjela jer je pala i ubila ga pa je potamneo, a ne sme da se dira jer cuva mesto drugom zubu. Bucmasto mi je samo najstarije dete, ali ne gojazno nego bucmasto, a ona najvise vodi racuna sta jede i koliko jede jer je vec dosla u godine kada zna sta i kako treba...I nijedna nema problem sa gasovima. U tvojim recima sigurno ima istine, ali nije sve bas tako kako tvrdis.

Naravno da se svaki organizam razlikuje, nekome manje smetaju seceri a nekome vise, a i DNK je vrlo bitan, ako detetu neko u familiji pati od nekih zdravstvenih problema znaci da treba voditi racuna i nauciti dete da bude disciplinovano u ishrani jer ako mu sada ne smeta, to ne znaci da ce mu jednog dana smetati. I zasto mali organizam, koji ne moze kao zreo organizam da preradi secere, masti, soli i otrove, opterecivati nezdravom hranom. Istrazivanja pokazuju da svako 7 skolsko dete ima probleme sa gojaznoscu a broj oboleih od dijabetisa se svake godine povecava. A sta ce biti kada predju 30. nece moci nista da jedu. Ja ne znam kakve vi pedijatre posecujete, ja dete ne vodim vise u javne zdrastvene institucije jer imam loseg, mnogo losseg iskustva, od kako lecim dete u privatnoj klinici mogu mirno da spavam. Dete mi je fizicki i mentalno naprednije od svojih vrsnjaka, krvna slika joj je odlicna, doktorka kaze da skoro nije videla tako dobru krvnu sliku i to je zato sto dete hranim ZDRAVOM HRANOM!!!! A i veselija je i otvorenija od druge dece.

SECERI stvaraju visak gasova u crevima, to ce ti reci bilo koji lekar, a visak gasova dovodi do kolika koji mogu da dovedu do pucanja kapilara u crevima i stvaranja unutrasnjih hemoroida. Poznajem nekoliko porodica koji imaju problema sa decom koja imaju hemoroide i umesto da im uvedu dijetu bogatu vlaknima i vocem i povrcem, oni ih hrane pljeskavicama, suhomesnatim prizvodima, belim hlebom , slatkisima i grickalicama. Pa i mi odrasli imamo problema sa gasovima kada unesemo previse secera kako onda deci ne i smetalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan od glavnih sastojaka PLAZMA keksa je soja, a i mnogi keksi kao i one cokoladne zitarice za decu sadrze soju a nigde na kutiji ne pise GMO free, a iz pouzdanih izvora znam da Srbija izvozi GMO free soju a uzovi genetsku, jeftiniju soju.

Mislim da su domaci keksi najbolji, svezi, ukusni i bez otrova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.