odgovora

Objavljeno

Pre par dana sam pročitala u nekom časopisu kako je neki bečki naučnik izjavio kako su keksići itekako zdravi???kaže da su medenjaci zdravi jer imaju vitamina b..kao i magnezijum...zatim keksići sa cimetom su zdravi jer je cimet dobar za želudac...

Ja mojim dečacima dajem one medenjake...i plazmu keks...šta vi dajete vašoj deci???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ovom mom gospodinu ne dozvoljavam vise da zeza jer nece da jede kasice u teglici.Danas sam mu dala kasicu s keksom malo je pljuvao ali koliko on pljuje toliko mu dajem :lol: Jadno dete :lol: Sutra cu da mu napravim kasicu s plazmom i bananom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo od pre godine grickali ponekad Organix Soft Rusks koji su nenormalno ukusni (mama ih obozava pa ako dete ne pojede ima ko ce :lol: ) i zasladjeni su sokom od grozdja umesto secerom. Par puta smo kupili i Moon Biscuits ali su oni malo tvrdi i vise su da traju i ko zanimacija se tope u ustima sto je ok ako beba ima strpljenja. Jos neke od bebi keksica smo probali ali smo se uvek vracali onim prvim.

Plazmu i ostale klasicne sma joj tek nakon godine dala. U principu bi pojela mozda par keksica nedeljno jer nije veliki ljubitelj suve hrane. Vise voli voce, jogurt, mleko, sir i sl za uzinu nego bilo sta suvo. I dan danas je takva pa keksici ne prolaze. Sa neke 2god smo prvi put probali i keksolino i neke Milupine sa keksom za dorucak i to joj se u startu dopalo ali joj je brzo dosadio. Navikla je na zitarice sa teksturom, sa suvim vocem, mixom ukusa i samo keks i mleko joj ne drzi paznju vise od dva-tri obroka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tek sa godinu dana smo poceli keksice, i to grcku "mirandu" koji je jedini keks da ne sadrzi mleko (jel smo mi imali alergiju na mleko u tom uzrastu)...onda smo poceli i sa plazmom skoro i to i sad jedemo.....naravno kad nam posalju iz srbije, ali svi znaju kad dolaze da se podrazumeva da nam donesu par kutija.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi plazmu obožavamo... ponekad uspem da je nateram da pojede one Wellness keksiće, ali neće ih uvek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazmu oni obozavaju....mlevenu im ja dajm uvece sa mlekom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Филип обожава плазму, са бананом му најчешће правим. Ма плазма је супер, ја се такође "давим" с њом, чоколадна...њам,њам... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi obozavamo PLAZMU !!! U Srbiji sam im non stop kupovala ,bilo mlevenu ili normalnu,i onu mlevenu sa cokoladom. i ja sam naravno jela..Sad ovde u Svajcarskoj isto ima da se kupi plazma,nasa naravno. i smo nastavili ,evo jedna kutija mlevene otisla za dva dana.. A stariji je voleo i welnes keks sa lesnicima.,.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Филип обожава плазму, са бананом му најчешће правим. Ма плазма је супер, ја се такође "давим" с њом, чоколадна...њам,њам... :P

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PLAZMU OBOZAVA,u pocetku joj se nije svidela puno,sada je u vreme vecere uglavnom GLADNA,pa samo maznjava,a mozda joj se i jednostavno sada svidja mnogo!!!!!! e010.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel vam bebe nemaju probleme sa stolicom ybog keksa? Moj bebac ionako ima tvrdu stolicu, pa ne znam da li smem da mu dam keks, da se ne pogorsa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo samo neke što kupujemo u zdravoj hrani. Biobela se zovu - sa cimetom i rogačem. Nemaju konzervansa ni aditiva. Prave se sa fruktozom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom bebcu koji je pre neki dan napunio 6 meseci,dajem za veceru vocnu kasicu (bilo koju) sa kasikicom mlevene plazme,naprosto obozava! A i mama isto! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazma je ne zamenljiva :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PLAZMA JE PLAZMA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mom bebcu koji je pre neki dan napunio 6 meseci,dajem za veceru vocnu kasicu (bilo koju) sa kasikicom mlevene plazme,naprosto obozava! A i mama isto! :)

I mi to obozavamo! I mama i beba. Ni jedan drugi keks ne moze da zameni plazmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi plazmu obožavamo... ponekad uspem da je nateram da pojede one Wellness keksiće, ali neće ih uvek...

Potpisujem! :)

Pre neki dan sam nasla recepte za keksice sa zdravim sastojicama,kad budem imala vremena pravicu ih...

Ali plazma je plazma! :lol:

Ps:keks+melko+mala kasicica mlevenog lalenog semena=meka stolica.

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jedemo samo neke što kupujemo u zdravoj hrani. Biobela se zovu - sa cimetom i rogačem. Nemaju konzervansa ni aditiva. Prave se sa fruktozom.

njam nja,ovo super zvuci...potrazicu po gradu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem! :)

Pre neki dan sam nasla recepte za keksice sa zdravim sastojicama,kad budem imala vremena pravicu ih...

Ali plazma je plazma! :lol:

Ps:keks+melko+mala kasicica mlevenog lalenog semena=meka stolica.

Pozdrav!

molim te ostavi recept u nekoj od rubrika vezanih za recepte(treba mi recept,kolacici...)

HVALA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazma jeste ukusna i svaka beba ce je rado jesti ali ono sto je jako bitno je da bebama do 10.meseca ne treba davati nista sto ima psenicno brasno zbog glutena koji je uzrocnik sve cesce bolesti -celijaklije.Vecina mama kaze-moje dete je jelo i nije mu nista!Medjutim,ta bolest se javlja kasnije a u toku prve godine bebinog zivota stvarate mogucnost da do nje dodje!Ovo je savet vecine pedijatara a na svakoj je mami da sa svojim detetom radi po sopstvenoj savesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpisujem! :)

Pre neki dan sam nasla recepte za keksice sa zdravim sastojicama,kad budem imala vremena pravicu ih...

Ali plazma je plazma! :lol:

Ps:keks+melko+mala kasicica mlevenog lalenog semena=meka stolica.

Pozdrav!

E imam i ja jedan recept za zdrave keksiće. Ne ide uošte šećer. Moje dete ih tamani ko ludo kad ih napravim.

Možda je to isti recept pošto sam i ja ovaj našla na netu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispisala sam recept na odgovarajućoj temi "Kolačići", pa ko voli neka izvoli :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aleksa ima,kao sto se vidi, vise od 7 meseci, i dugo sam razmisljala da li da mu dajem plazmu. Mama mi radi sa pedijatrom i na njen nagovor sam pocela. Jedino sto me interesuje, da li vi Plazmu prokuvate sa mlekom, ili je samo sipate u mleko? Hvala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne prokuvavam je, samo pomešam sa mlekom ili kuvanim voćem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takođe...samo dodam u obrok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.