odgovora

Objavljeno

PLAZMA,ZLATNI PEK,MEDENJACI....BAKIN KOLAC...NEKE OD LENINIH OMILJENIH GRICKALICA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mogu da počnem da dajem Akiju Plazmu? Ono sa mlekom, pa da pije na flašicu? I kako se to sprema? Jel se samo smućka :) Ili se kuva... :unsure:

Ok sad me možete kritikovati i gledati onako ispod oka i reći da sam fiju. :rolleyes: Lično sam protiv plazme i mleka da se daje kao obrok. To mi je više kao slatkiš, da se zasladi. Emilija plazmu jede samo posle ručka ili ponekad i to dobije možda dva tri kom i to onih malih za decu (u obliku životinjica).

Možda preterujem ali je za sada tako i nadam se iskreno da će još dugo ostati.

Ali Taki ti si pitala za recept a ne za mišljenje :lol: Elem, samo zagreješ mleko i istreseš plazmu u zagrejano i toplo mleko i ono će se nakvasiti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ranije su pedijatri savetovali da gluten ne bi trebalo uvoditi pre nego sto beba napuni godinu dana.

Sad se to promenilo pa je granica oko 7-8 meseci.Cak stavise neki nutricionisti i pedijatri smatraju da je manja mogucnost da dodje do celijaklije ako se gluten da bebi nesto ranije(sa 6 meseci)

Nama je pedijatar savetovao da gleten uvedemo sa 8 meseci i to prvo 7corn Milupa pahuljice.

Keks sam pocela da joj dajem,ako se ne varam sa 9 meseci.Najcesce joj kupujem Jaffa integralni Petit a plazmu izbegavam jer ima meda u sebi.

Znam da cete mi se smejati jer su to ipak male kolicine meda,ali ja ne bih zurila sa time.

Sasvim lepo rucka i ovaj integralni keksic :)

Da da, sad se sa 7 meseci unose psenicni proizvodi pa tako i gluten. Mi smo jeli nutricia i nestline kasice od 7 zitarica i od toga se luka ubijajo kad je bio beba. Inace nisam pobornik keksova generalno, tako da kod nas postoji samo plazma u kuci i to zapravo samo je nosimo napolje ako smo u parku pa bi nesto da calabrcne do ne odemo kuci na rucak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok sad me možete kritikovati i gledati onako ispod oka i reći da sam fiju. :rolleyes: Lično sam protiv plazme i mleka da se daje kao obrok. To mi je više kao slatkiš, da se zasladi. Emilija plazmu jede samo posle ručka ili ponekad i to dobije možda dva tri kom i to onih malih za decu (u obliku životinjica).

Možda preterujem ali je za sada tako i nadam se iskreno da će još dugo ostati.

Ali Taki ti si pitala za recept a ne za mišljenje :lol: Elem, samo zagreješ mleko i istreseš plazmu u zagrejano i toplo mleko i ono će se nakvasiti ;)

Hehe. :) Hvala. :) A pitala sam i kad mogu da počnem :) Znam da su neke davale bebi u flašicu, pa pred spavanje negde od 4. meseca. Meni se činilo rano. A juče mi dr nikakvu plazmu nije pomenula. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehe. :) Hvala. :) A pitala sam i kad mogu da počnem :) Znam da su neke davale bebi u flašicu, pa pred spavanje negde od 4. meseca. Meni se činilo rano. A juče mi dr nikakvu plazmu nije pomenula. :)

Iskreno i meni se čini da je rano jer svaki keks sadrži gluten a uprao je Secer sve objasnila u zadnjem postu. Znači sačekaj ti još malkice (tamo neki 7-8 mesec). Ja sam Emiliji dala tek u 9 mesecu prvu put keks plazmu (ako se dobro sećam, možda i grešim)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga. :) Ma, čim mi dr nije pomenula ništa, znači da ne treba. Nego mene zbunile ove druge mlade mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni je greška kada dijete pije plazmu na flašicu...ne znam zašto...ne mogu objasniti, nekako mi je najlogičnije da se na flašicu pije voda, mlijeko ili čaj...

Ja sam Filipu već sa 6 mjeseci davala drobljeni petit keks(izmrvim ga na oklagiju) i dodam kašicama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Vasiliju koji još nije napunio 7 meseci dajem već dve nedelje plazmu po preporuci nekih mladih mama, da češka desni. Ponekad odgrize po koji sitni komadić, lepo sažvaće i proguta. Međutim, stvarno nisam sigurna da radim pravu stvar. Sastav plazme je sledeći: pšenično brašno, šećer, maslac, sojino brašno, biljna mast, med, dekstroza, surutka u prahu, obrano mleko u prahu, sredstva za dizanje testa (E503, E500), so, emulgator: sojin lecitin,vitamin C, niacin, vitamin B6, tiamin, aroma. Može da sadrži u tragovima lešnik.

Kakvo je vaše mišljenje, da li je to primereno ovom uzrastu? Ja baš i nisam sigurna, bez obzira što znam mnoge mame koje još od 4. meseca daju plazmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danka, moja deca su na flašicu pila samo mleko, a keks sa mlekom su jeli kašičicom kao kašicu za doručak ili večeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja Vasiliju koji još nije napunio 7 meseci dajem već dve nedelje plazmu po preporuci nekih mladih mama, da češka desni. Ponekad odgrize po koji sitni komadić, lepo sažvaće i proguta. Međutim, stvarno nisam sigurna da radim pravu stvar. Sastav plazme je sledeći: pšenično brašno, šećer, maslac, sojino brašno, biljna mast, med, dekstroza, surutka u prahu, obrano mleko u prahu, sredstva za dizanje testa (E503, E500), so, emulgator: sojin lecitin,vitamin C, niacin, vitamin B6, tiamin, aroma. Može da sadrži u tragovima lešnik.

Kakvo je vaše mišljenje, da li je to primereno ovom uzrastu? Ja baš i nisam sigurna, bez obzira što znam mnoge mame koje još od 4. meseca daju plazmu.

Pa uz plazmu svi odrastaju, ja sam mojima sa 6 meseci davala da "češu" desni sa plazmom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa uz plazmu svi odrastaju, ja sam mojima sa 6 meseci davala da "češu" desni sa plazmom...

Ja jos nisam pocela da mu dajem plazmu, mada vjerujem da bi mu se dopala... Nije mi bilo jasno to sto pise da sadrzi i med, a preporucuje se od 6 mjeseci, pa se jos uvijek premisljam... :unsure:

I dala bih mu u rukicu, ali se jaaaakooo bojim.

Ruskinja, je li ti se desavalo da se zagrcnu? Mene je bas strah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf Boki, i ja sam se mnogo bojala. Ja sam mu dala negdje sa 9 mjeseci prvi put, sjećam se da sam plazmu držala otvorenu dva dana da malo omekša...

Prvo sam mu dala SMOKI od krute hrane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf Boki, i ja sam se mnogo bojala. Ja sam mu dala negdje sa 9 mjeseci prvi put, sjećam se da sam plazmu držala otvorenu dva dana da malo omekša...

Prvo sam mu dala SMOKI od krute hrane...

Pa da... Sacekacu ja jos koji mjesec. A kada si mu smoki dala? Je li imao zubice tada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos nisam pocela da mu dajem plazmu, mada vjerujem da bi mu se dopala... Nije mi bilo jasno to sto pise da sadrzi i med, a preporucuje se od 6 mjeseci, pa se jos uvijek premisljam... :unsure:

I dala bih mu u rukicu, ali se jaaaakooo bojim.

Ruskinja, je li ti se desavalo da se zagrcnu? Mene je bas strah...

Eh da vidiš kako su oni snalažljivi.... časkom istope tu plazmu i smažu je dok si reko keks :)

I mene je bio strah kad sam mu dala u ruku, al posle prve sam probila led....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da... Sacekacu ja jos koji mjesec. A kada si mu smoki dala? Je li imao zubice tada?

Ja sam smoki dala posle 9 meseca, zbog kikirikija... ker mi se po malo osipao kad jede smoki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da vidiš kako su oni snalažljivi.... časkom istope tu plazmu i smažu je dok si reko keks :)

I mene je bio strah kad sam mu dala u ruku, al posle prve sam probila led....

Sve mi to djeluje super, ali sta cu ja sa ovom svojom ludom glavom...? <_<

Kada bih vidjela da se zagrcne, mislim da bih mu davala samo mlijeko, dok ne dobije sve zubice! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja plazmu nisam dugo ubacila i još uvek je nikada nije jela sa mlekom jer keks koristimo kao da se zasladi posle voćkice. Obično joj dam jednu malu prazmicu (one dečije u obliku životinjce)

Što se tiče "grickalica" još nije jela. Smatraj te me ludom ali trudiću se da što duže ih ne jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 8 mjeseca mu je izašao prvi zubić, tada je i jeo smoki...a plazmica u obliku životinja je najmekanija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zelim Jani po malo da uvedem plazmu u mleko,ali ona to odbija iako malo u kasicama jede.http://www.nonstopshop.rs/i-3330/plasticna-flasica-nuk-300-ml-12m

uzela sam ovu flasicu i posebne cuclice i za 6m+ i za 12m+,ali nece ni na jednu,a bez plazme jede.Kako ste vi uvele plazmu u mleko,da li su vase bebe to prihvatile,ili je kod nas jos uvek rano? :)

Moram ponovo da pitam!t3703.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oko 8 mjeseca mu je izašao prvi zubić, tada je i jeo smoki...a plazmica u obliku životinja je najmekanija...

Smoki nebi smeo zbog kikirikija do godinu dana,ali ja joj ponekad dam CMOK smoki bez glutena,ima samo kukuruzno brasno,biljno ulje i so.Moram probati tu plazmicu,ali nisam je do sada zapazila? :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mi smo tamanili smoki...nikakve reakcije nije bilo...

A moj F jede plazmu, znači keks...ne pije ju.

A po meni, na flašicu ide samo mlijeko, čaj, sok i H2O...ništa drugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram ponovo da pitam!t3703.gif

Ostao post na drugoj strani... :D :D :D

Ja nisam sipala plazmu u mleko i to davala na flašicu, već sam mešala u činiji i kašikom je jeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,ali sve moje poznanice daju mlevenu plazmu u mleko,pred spavanje,ali moje dete nece.OK hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ni moje htelo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.