odgovora

Objavljeno

E da, i nisam pobornik da se plazma pije na flašicu mada mnogi to praktikuju.

Ja nekako primjenjujem da se na flašicu pije čisto mlijeko, voda, čaj i sok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam prokuvavala plazmu sa mlekom a i pravila sam je kao kasicu da bude gusta a mleko mi je takodje pila/pije cisto. Cesto je stavim i u voce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni nije jasno zasto se sad plazma daje tek sa punih 7 meseci kad su nama majke davale sa 5?Barem meni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni nije jasno zasto se sad plazma daje tek sa punih 7 meseci kad su nama majka davala sa 5?Barem meni...

ma pre par godina su se pojavili i price da plazma nije tako dobra koliko se tvrdi i sta ti sve ne.... mene vec nervira sto do svega prave ,,filozofiju``...svi smo odrasli na plazmi,ap nam nista ne fali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni nije jasno zasto se sad plazma daje tek sa punih 7 meseci kad su nama majka davala sa 5?Barem meni...

Zato što sadrži gluten, kao i svi proizvodi od pšenice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je nekad prokuvam sa mlekom, a nekad i ne. Dodajem je i u voćni jogurt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodajem plazmu u voćne kašice, redje u mleko, ali je ne prokuvavam. Davala sam je bebi od petog meseca, bez obzira na gluten. Obožava je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma plazma je "zakon"...

Mljevena plazma ima i meda u sebi, pa znači ne bi je trebali davati do godinu dana...

Opet kažem...po svom instiktu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas htela pitati od koliko se pocinje sa Plazmom?

A sto se tice meda, ja mislim da moze da se daje jer to nije med u svezem obliku.

Tako npr.Milupa ima zitarice sa ukusom maline a idu od 4.meseca a to ne znaci da ce od toga dete dobiti alergiju jer je to preradjeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se. I ja sam davala tu milupa sa ukusom maline sa nekih 5 meseci. Takođe sam mu davala voćni jogurt od jagode sa odprilike 9 meseci, a jagoda se ne daje tako rano. Kao što reče to je ipak prerađeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazma jeste ukusna i svaka beba ce je rado jesti ali ono sto je jako bitno je da bebama do 10.meseca ne treba davati nista sto ima psenicno brasno zbog glutena koji je uzrocnik sve cesce bolesti -celijaklije.Vecina mama kaze-moje dete je jelo i nije mu nista!Medjutim,ta bolest se javlja kasnije a u toku prve godine bebinog zivota stvarate mogucnost da do nje dodje!Ovo je savet vecine pedijatara a na svakoj je mami da sa svojim detetom radi po sopstvenoj savesti

Mi smo upravo poceli pre par dana (znaci sa 7meseci) i naglasavam da je to bilo po predlogu nutricioniste. Takodje za dorucak koristimo ponekad i griz (koji takodje sadrzi gluten). Idem logikom, ona kao strucna osoba i koja je za to isla u skolu zna vise od mene.

Ali, Malamaro u pravu si ipak svaka mama treba da daje svom detetu po sopstvenoj saveti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo upravo poceli pre par dana (znaci sa 7meseci) i naglasavam da je to bilo po predlogu nutricioniste. Takodje za dorucak koristimo ponekad i griz (koji takodje sadrzi gluten). Idem logikom, ona kao strucna osoba i koja je za to isla u skolu zna vise od mene.

Ali, Malamaro u pravu si ipak svaka mama treba da daje svom detetu po sopstvenoj saveti.

Ranije su pedijatri savetovali da gluten ne bi trebalo uvoditi pre nego sto beba napuni godinu dana.

Sad se to promenilo pa je granica oko 7-8 meseci.Cak stavise neki nutricionisti i pedijatri smatraju da je manja mogucnost da dodje do celijaklije ako se gluten da bebi nesto ranije(sa 6 meseci)

Nama je pedijatar savetovao da gleten uvedemo sa 8 meseci i to prvo 7corn Milupa pahuljice.

Keks sam pocela da joj dajem,ako se ne varam sa 9 meseci.Najcesce joj kupujem Jaffa integralni Petit a plazmu izbegavam jer ima meda u sebi.

Znam da cete mi se smejati jer su to ipak male kolicine meda,ali ja ne bih zurila sa time.

Sasvim lepo rucka i ovaj integralni keksic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mojoj bebi dajem Plazmu od navršenog petog meseca...i obožava je....uglavnom je kombinujem sa voćem i zalijem mlekom......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Frutolino i mlevenu cokoladnu plazmu Ogi obozava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tek od pre par nedelja pocela Emiliji da dajem Plazmu ceo keksic cisto da se vezba da sama sebe hrani... Ali jos uvek joj nisam dala kao obrok... Vidim od vas da bih to uveliko mogla... Super i ovako muku mucim da "izmislim" sta ce da doruckuje a sad mi se cini kao super kombinacija jogurt+vocka+mlevena plazmica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako da dajem bebi Plazmu ako je dojim,sa vocem ili?! :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, ja sam joj tek u 7 mesecu dala i to onako celu da glodje. Vise sam joj dala zbog zubica nego zbog jela.

Ali mozes da joj das mlevenu plazmu sa nekom vockom, umesto pirinca ili tako nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo obicnoi ruckali mlevenu ili obicnu plazmu izdrobim i prelijem i tako ruckamo .. nisam davala sa vocem .. Onu mlevenu plazmu cokoladnu obozavali i sa jos neki vocem sto je bila ne znam da l sa kasijama ili breskvama.. Ali kasnije nisam mogla da nadjem sve te sa vocem ,a da bila je i sa bananom , i nalazila sam ali retko samo sa cokoladom.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrici, sa jednim zakasnjenjem a nadam se da nije kasno, kada budes Nikoli davala plazmu prvi put, daj joj u manjim kolicinama, cisto da vidis da li slucajno nece imati reakciju na gluten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrici, sa jednim zakasnjenjem a nadam se da nije kasno, kada budes Nikoli davala plazmu prvi put, daj joj u manjim kolicinama, cisto da vidis da li slucajno nece imati reakciju na gluten.

Nisi zakasnila,draga,bas sutra planiram da mu dam plazmu!Hvala Ti! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Davala sam mu plazmu sa 6 meseci kad je vec sigurno sam mogao da je drzi u ruci i da gricka. Nikad mu nisam pravila kasu od keksa. Ima milupa i nestle zitarice za kasice i to bez secera. Ne znam zasto se svi uhvate medolina, frutolina i cokolina kad lepo pise da u njima ima 40% secera ? postoje Nestle zitarice sa kakaom ( sto je dobro zbog gvozdja).Imaju predivan ukus,bolji od cokolina a sadrze 7 zitarica. Ne kazem da je plazma nezdrava, vec ima kvalitetnijih stvari koje nisu nista skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre par dana sam pročitala u nekom časopisu kako je neki bečki naučnik izjavio kako su keksići itekako zdravi???kaže da su medenjaci zdravi jer imaju vitamina b..kao i magnezijum...zatim keksići sa cimetom su zdravi jer je cimet dobar za želudac...

Ja mojim dečacima dajem one medenjake...i plazmu keks...šta vi dajete vašoj deci???

Mi jedemo od 7.5 pettit, plasmu, a cimet sa pecenom jabukom! Istina je da je cimet jako zdrav jer poboljsava varenje pored jos puno dobrih stvari koje on ima, inace on se puno koristi i za lecenje mnogih bolesti! Ukucaj CIMET na googlu i videces cemu sve pomaze - da neverujes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Plazmu joj dajem od sestog meseca,sa mlekom,jogurtom,vocem ili grizom. Kupovala sam joj i neke bebi keksice,ali plazmu radije pojede.

Meni je mama plazmu u mleku davala sa 4 meseca. Postepeno je povecavala kolicinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Davala sam mu plazmu sa 6 meseci kad je vec sigurno sam mogao da je drzi u ruci i da gricka. Nikad mu nisam pravila kasu od keksa. Ima milupa i nestle zitarice za kasice i to bez secera. Ne znam zasto se svi uhvate medolina, frutolina i cokolina kad lepo pise da u njima ima 40% secera ? postoje Nestle zitarice sa kakaom ( sto je dobro zbog gvozdja).Imaju predivan ukus,bolji od cokolina a sadrze 7 zitarica. Ne kazem da je plazma nezdrava, vec ima kvalitetnijih stvari koje nisu nista skuplje.

Ja sam pre neki dan probala i dala bebcu(6.5 meseci) keks da pokusa sam da gricka,ali s obzirom da je kidao vece komade,plasila sam se da ih ne proguta,tako da sam odustala.

Inace ove Nestle proizvode sto si navela,koristim vec skoro 2 nedelje i veoma sam zadovoljna...mljac...mljac...mogle bi i mi da jedemo. :P Danas smo jeli onu sa keksom i ja sam ubacila malo jabuku,krusku i kaki jabuku i bilo je jaaaako ukusno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad mogu da počnem da dajem Akiju Plazmu? Ono sa mlekom, pa da pije na flašicu? I kako se to sprema? Jel se samo smućka :) Ili se kuva... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.