Iskustvo sa babicama

odgovora

Objavljeno

A ti sledeci put idi u Zvezdaru i bices prezadovoljna! :)

Sledeci put sto dalje od Narodnog Fronta to bolje <_<:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva tri puta sam imala sjajna iskustva sa babicama u Visegradskoj. Posebno preporucujem babicu Radu Djuric ili Djuricic (nisam sad sigurna) i Mariju Zivic, koja je mlada, prepuna strpljenja (da ne kazem da zena ima zivce kao brodske sajle) i voljna da pokusa da vas nauci da kontrolisete napon, u svakom momentu zaustavite bebu i da vas porodi bez epiziotomije. Da ne kazem da je tu da vam doda vlaznu gazu da kvasite usta, pomogne vam da piskite, pridrzi vam celo ako povracate, poprica i utesi vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sva tri puta sam se porodila u višegradskoj, babice koje su me porodile ili pomagale u toku porodjaja su pravi andjeli - prvi put fenomenalna smilja milovanović, drugi put predivne snežana, ljubica i mira, a sada 5. marta predobra sofija i neverovatna verica - nemam reči koliko sam im zahvalna, neka im Bog da sve dobro i neka ih blagoslovi... tri porodjaja bez epiziotomije, bez revizije, bez bilo kakve traume, tri najlepša trenutka u mom životu, sva tri puta sam odmah uzela svoje dete u ruke i mazila ga i ljubila, nijedno nije plakalo, vrištalo, ja sam sva tri puta odmah posle dva sata šetala po porodilištu, a sa decom izašla kući posle tri dana, zdrava, potpuno sposobna i presrećna... volela bih da sve žene imaju ovakvo iskustvo, i ovakve andjele uz sebe na porodjaju...

JovanaSimic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam imala dobro iskustvo sa babicama u sali, prakticno me je porodila jedna mlada slatka babica (doktorka je bila tu samo da malo gurne stomak sav posao je uradila ta slatkica). i bila je divno prijatna i ljubazna, uvek prisutna, nakon porodjaja kad onako kao neki maslacak lezis na stolu sat vremena dolazila je da mi pravi drustvo, da dodnese telefon i sl.

ali sam jos zadovoljnija pedijatrijskom sestrom na odeljenju, koja cak nije ni bila zaduzena za moju sobu vec je bila samo u prolazu i svratila da pita kako smo. Ona me je spasila od sigurnog mastitisa, uhvatila sam zacetak i pomogla da se izvucem iz problema sto je brze moguce. Na tome joj do neba hvala!!! Daleko od toga da nije bolelo ali da ni bi nje sigurno bih zaglavila jos mesec dana u bolnici sa neverovatnim bolovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve vreme provedeno u Narodnom Frontu sam videla i upoznala divne babice, jedina koja mi je bila karakondzula je kao za baksuz bila dezurna kada sam se ja poradjala... Ali zaista jedino ona je takva, da je ne imenujem, sve ostale su divne... Mislim sta reci kada je zena nakon sto sam se porodila iz prvog napona, nakon 1 minuta, a beba bila disproporcionalne glave u odnosu na moju karlicu, pa se malo zaglavila i nije odmah plakala i ja je uspaniceno pita, je li dobro, a ona meni: Sad pitas je li dobro, a kad ja kazem da guras, onda ne guras! I to zato sto je radila svoj posao, beba je morala odmah napolje, ja sam gurala svom snagom koju imam, ostala sam i bez vazduha, a imam astmu i tada se ona naslonila na moj stomak i gurala zajedno sa mnom i zbog toga takav komentar, a da ne kazem da je u momentu kad sam zgrabila nju, jer sipku nisam mogla da dohvatim, postavljena je tako da ja mala ne mogu da je dohvatim, pocela da se dere: Ne mene, sipku... Sto rade takav posao, kada im se ne radi...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko sam shvatila i cula pre nego sto sam se porodila da su babice te koji dosta posla odrade na porodjaju naravno pored doktora ali ja ne da sam imala uzasnu babicu na porodjaju nego UZAS UZASEVA, upala je u smenu nije mi nista objasnila sta treba da radim kao da sam se ja pre toga poradjala sto puta i pritom mi je rekla u jednom trenutku da cu ako ne gurnem da ubijem svoju bebu....to je BABICA :angry: to je podrska prvorotki...samo da sam mogla ime da joj zapamtim da joj se zahvalim posle svega :angry: i zbog tako lepog tretmana u Narodnom frontu porodjaj mi je ostao uspmena koje ne zelim da se secam iako bi to trebao da bude jedan od lepih trenutaka u zivotu

Posto samo jedna odgovara tom opisu :) garant nas je poradjala ista karakondzula :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babica Maja iz KBC je bila divna, kvasila mi je gaze i ustajala celu noć da me obiđe...bila je nežna kad me je pregledala...Hvala joj puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam samo reci hvale za babicu koja me je porodila.

Porodila sam se u Somboru i imala super iskustvo, babica Milana je bila fantasticna i lepo smo saradjivale. Porodjaj ce mi ostati zaista u lepom secanju zahvaljujuci njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo je predivno. Ali ne odnosi se na babice i sestre u bolnici vec na babicu koja mi je dolazila kuci posle oba porodjaja. Predivna zena, inace u penziji. Prepuna ljubavi, paznje, briznosti, predanosti. Jednostavno, ne postoje reci kojima bih opisala nju i njen odnos prema porodilji i bebi, ako postoji savrsenstvo - onda je ona olicenje njega. I neizmerno joj do neba hvala za sve. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam samo reci hvale za babicu koja me je porodila.

Porodila sam se u Somboru i imala super iskustvo, babica Milana je bila fantasticna i lepo smo saradjivale. Porodjaj ce mi ostati zaista u lepom secanju zahvaljujuci njoj.

Drago mi je da si dobro prošla, a da sam ja naišla na ovaj post pošto ja planiram tamo da se porodim, a dosta njih me plaše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno srece ti zelim, ja sam je bas imala. Znaj da je saradnja sa babicom veliki korak ka porodjaju bez komplikacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam imala dobro iskustvo sa babicom,mislim da mi nije bilo nje poradjala bih se dva dana...Poenta je samo da slusas sta ti prica i to je to...mada istina je da dosta zavisi od babice....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babice na porodjaju bile su mi super,bile su mi dve,a jedna od te dve je bila opicena skroz.Dosta smo se salile u najtezim naponima i hvala im na svemu,mogu reci da sam imala srece!!

Patronazna koja mi je dolazila kuci i sada dolazi da obidje malog iako nije njen teren vise,kad je nazovem uvek razvezemo pricu,dobra zenica i privatno smo se zblizile.

Sve u svemu samo pozitivna iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba porodjaja imala istu babicu :wub:

Sreca pa sam mogla da dogovorim porodjaj drugi put kad je ona radila..inace.. :wacko:

Mnogo divna zena,ljubazna...druzeljubiva,spremna da prica i odgovara na pitanja,da pomogne....kad me je posle porodjaja odvela u sobu nije mi dala da idem na rucak i veceru ,vec mi donela u krevet,i ako sam mogla i potrcati!

Do neba joj hvala sto me nije sekla ni prvi ni drugi put....posle prvog porodjaja mi je rekla da je doktor hteo da me seku al ona nije dala-kaze bolje par minuta duze nego da se posle mucim- :rolleyes: time me je kupila!

Divnaaaaaaaaaaaaa zena.... :wub:

JovanaSimic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.