Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Rano je da koj izbaciš flašicu noću, ja se nadam da će brzo proći - mislim da je prosto takvo dete koje se budi i ne spava puno... Od lekara ćeš čuti da je od zubića - najverovatnije. Pokušaj da noću gasiš svetlo, stavi je u krevet kod sebe čim se probudi i ne pričaj joj, nek bude tišina - brže će da se uspava. KAd zaspi vrati je u krevetac.

Dok.smo pitali jednom kaze - TAKAV JOJ JE METABOLIZAM :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusala sami da gasim svetlo pre par veceri i nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaj,i ovaj moj svrca m ubi sa spavanjem.Probudi se u sred noci da se igra,pa zaspi tek za dva sata.Ja umorna ,nenaspavana,a on raspolozen,veseo :huh: A mina mi je sa 2 meseca pocela da spava celu noc i to od 21:30h do 9:30H.Kako je to bilo lepo, kad se samo setim.Vanja,i kad zaspi posle toga,budi se jos 100 puta do ujutru,malo povuce siku,pa nastavi.Bas mu je bezveze ritam skroz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se dete budi na svaka 2 h i ja ću da odlepim! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i sinoc imali zurku...probudio se oko 22.30 i dva sata nije spavao. Onda opet oko 4h do 5h...a jutros odvalio do pola 10. Dakle, nadam se da su cetvorke i da ce izbiti uskoro!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i sinoc imali zurku...probudio se oko 22.30 i dva sata nije spavao. Onda opet oko 4h do 5h...a jutros odvalio do pola 10. Dakle, nadam se da su cetvorke i da ce izbiti uskoro!

Pa rano je za 4-ke...Koje zube ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa rano je za 4-ke...Koje zube ima?

Ima 8 zuba- sve sekutice...sad po redosledu idu kutnjaci, cetvorke...a oni izbijaju uglavnom izmedju 10 i 14 meseci. I skroz su mu naduvane desni....

Mislim da su i Uni izbile negde oko godinu dana.

Iskreno se nadam da je to u pitanju, jer nemam pojma sta bi mogao biti uzrok tako loseg spavanja i razdrazljivosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se dete budi na svaka 2 h i ja ću da odlepim! :)

Isto kao i moja Una... Navikla sam. Samo se nerviram kad pravi zurkicu kao nocas na primer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo i sinoc imali zurku...probudio se oko 22.30 i dva sata nije spavao. Onda opet oko 4h do 5h...a jutros odvalio do pola 10. Dakle, nadam se da su cetvorke i da ce izbiti uskoro!

Znaci, bas nam je bilo zabavno nocas :D Jel se tesko uspavljuje i kako ga uspavljujes?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto kao i moja Una... Navikla sam. Samo se nerviram kad pravi zurkicu kao nocas na primer...

Blago tebi. Ja ću da skrenem. Prvo su nas mučil grčići oko 3.m. , pa je to prošlo, pa smo jedno 1,5 mesec, zamenili dan za noć, pa onda zubići-od 5,5 meseca su počeli da mu niču, pa su iznikla 6 "odjednom", ...jedan za drugim, u kratkom intervalu između, pa onda su stalli sa nicanjem negde u 7 mesecu i do sad mu nije iznikao ni jedan više.... :blink:

Spaaaaaaaavaaaaaa mi se......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad citam ove vase postove, muka me hvata...sta mene ceka kad pocnu zubici :unsure: I sad spava lose, kakva li ce tek zurka biti kad pocnu zubi...inace, njoj su desni tako natecene i tvrde, samo sto ne izbiju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam reči 'ohrabrenja'...jer se moja Anđa budi minimum 2 puta tokim noći....a tek što mi ruke drži u grudima i non-stpo me 'čačka'.....uh bre ,ja sam stvarno zaboravila da spavam u komadu :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam šta da vam kažem osim da se sve izdrži...

Kad dođete na ivicu da više ne možete, spustite lopte prema svekrvama i mamama koje znaju/ne znaju sa detetom ;) i dajte ih na čuvanje na 5-6 sati.

Za to vreme ne čistite kuću, ne peglajte, nego pošteno odspavajte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam reči 'ohrabrenja'...jer se moja Anđa budi minimum 2 puta tokim noći....a tek što mi ruke drži u grudima i non-stpo me 'čačka'.....uh bre ,ja sam stvarno zaboravila da spavam u komadu :unsure:

:lol: U potpunosti te razumijem! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame ja cu da poludim jer do pre nekih 2-3 nedelje je tako lepo spavao,cak prespava noc,a sad se cesto budi,nekad i na svaki sat :blink: iskidao mi je san a ne znam sto?Zubi nisu u pitanju,provereno...A danju kad spava probudi se tuznim placom :( ,i srce mu jako lupa,sta muci moju bebu? JeL neka imala moju situaciju?Sta da radim da poboljsa spavanje kao pre?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame ja cu da poludim jer do pre nekih 2-3 nedelje je tako lepo spavao,cak prespava noc,a sad se cesto budi,nekad i na svaki sat :blink: iskidao mi je san a ne znam sto?Zubi nisu u pitanju,provereno...A danju kad spava probudi se tuznim placom :( ,i srce mu jako lupa,sta muci moju bebu? JeL neka imala moju situaciju?Sta da radim da poboljsa spavanje kao pre?

SVE JE TO NORMALNO,veruj mi...sve smo skoro imale takvu situaciju....to su bebe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame ja cu da poludim jer do pre nekih 2-3 nedelje je tako lepo spavao,cak prespava noc,a sad se cesto budi,nekad i na svaki sat :blink: iskidao mi je san a ne znam sto?Zubi nisu u pitanju,provereno...A danju kad spava probudi se tuznim placom :( ,i srce mu jako lupa,sta muci moju bebu? JeL neka imala moju situaciju?Sta da radim da poboljsa spavanje kao pre?

To se sve menja.... Sad će ti biti teško, vremenom ćeš se navići.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devet meseci bez sna od 8h , i još sam živa...neverovatno, prosto se sama sebi čudim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devet meseci bez sna od 8h , i još sam živa...neverovatno, prosto se sama sebi čudim.

možeš ti još..veruj mi...evo prođe 2 godine već :lol:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

možeš ti još..veruj mi...evo prođe 2 godine već :lol:;)

Potpisujem. Ja mogu na prste obe ruke da nabrojim koliko sam puta spavala u cugu preko 5 sati. Do druge godine sam samo mastala da spavam u cugu 4 sata, onda se to malo promenilo posle drugog rodjendana i evo, sad se opet budi. Nekad dva puta nekad jednom....pa sta cu nego da se naviknem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi isto lose spavamo, od kako je ovaj zubic izasao desni otekle sad ce i drugi izgleda, spava uglavnom na meni ili pored mene, u krevecu evo sad dok ne legnemo, onda kad se probudi prebacim je kod nas, nema smisla ustajati svaki pola sata-sat, a i ona je mirniija cini mi se. A sta cu, prve dve noci mi je bas bilo tesko jer je ona ranije lepo spavala, a sad sam vec navikla, proci ce i to, sta ce dusa, gore je njoj nego meni, ja samo ne spavam a ona sirota i bole je desni i nervozna a treba joj mnogo vise sna nego meni. Kad se setim nisam spavala zbog gluposti ranije, gledala film u sred noci ili dolazila kuci u 5 iz grada, ako sam to mogla pa kako zbog svog deteta necu biti budna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Jacka! Odlicno si to rekla. I ja sam svoje dete, tako, sa 8 meseci prebacivala u svoj krevet jer nisam imala vise snage da ga dizem iz kreveca 3,4 puta nocu. Tako smo oboje mnogo mirnije spavali iako se budio isto, ali bi brze i zaspao, zajedno samnom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je pored nas nekad ne moram ni da je podizem, nekad je dosta da je pomazim ili poljubim, pa se smiri i nastavi da spava. A realno ko mi je kriv sto sad nisam legla kad ona vec spava nego cu tako biti budna do ponoci bez razloga :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako, ali nama je i odmor kad bebe zaspe. To je normalno i prirodno. Istina je da onda ne treba da kukamo sto nismo naspavane. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.