Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Pa ja mislila ako kadno zaspi da će ujutro da spava bar do 09h... Takvo dete... Kažem ti voli da koristi vreme, a ne da ga prespava ;) ...

Mi i sad imamo periode kad se budi po sto puta za noć, pa ne znam gde sam sutradan...

Mada je Stefi u uzrastu tvoje male buđenje bilo samo u 03h ujutro...

Jel danju više spava...?

Danju je dva sata budna pa odspava pola sata do dva najvise i tako do 12 uvece..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja hocu ali kako? :( Ona i ako zaspi oko 8-9 obavezno se budi posle pola sata-sat... I opste ne spava lepo da sastavi celu noc... :(

O, pa nemoj ni očekivati da će ti ona sastaviti cijelu noć...

U njenom uzrastu...

popodnevno spavanje od 9-10, pa od 14-15.

I onda popdnevna šetnja...igra...pola 9 kupanje i spavanjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, pa nemoj ni očekivati da će ti ona sastaviti cijelu noć...

U njenom uzrastu...

popodnevno spavanje od 9-10, pa od 14-15.

I onda popdnevna šetnja...igra...pola 9 kupanje i spavanjac.

Htela si reći prepodnevno od 9-10, a popodnevno 14-15? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htela si reći prepodnevno od 9-10, a popodnevno 14-15? :D

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo do pre neki dan spavali celu noc a onda su krenule desni da svrbe i poceo je da se budi ali znam mu caku pa nastavi... a zadnjih nedelju dana tj noci opste ludilo. lepo se narucka posle kupanja i u roku od pola sata pocinje plac kao da je nesto lose sanjao... podignem ga posto place dok to ne uradim i uspava se za minut u rukama vratim ga i spava dva sata, sat i po... pa sve tako i budi se cele noci.... bas mi pada tesko nenaspavani smo i on i tata i ja ... sad ogu da razumem roditelje koji presele bebu u kreveet... ja to necu ali razumem... volela bih da znam kako da mi opet lepo spava a ne ko zec...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo sam ga, po terći put uspavala od kako je večeras krenuo da spava ... izgleda da meni nema sna noćas ....!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da vas nešto pitam ... koliko se vaši muževi angažuju oko toga kada se djete noću budi. Dok sam dojila bilo je prirodno da na mene padnu te noćne aktivnosti ali kako sam perstala da dojim MM je dva puta pokušao, Stefo je samo govorio kao navijen mama mama mama mama mama i naravno jako brzo MM je odustao .... kako da to mama mama mama mama pretvorim u tata tata tata tata .... da se bar vikendom naspavam? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da vas nešto pitam ... koliko se vaši muževi angažuju oko toga kada se djete noću budi. Dok sam dojila bilo je prirodno da na mene padnu te noćne aktivnosti ali kako sam perstala da dojim MM je dva puta pokušao, Stefo je samo govorio kao navijen mama mama mama mama mama i naravno jako brzo MM je odustao .... kako da to mama mama mama mama pretvorim u tata tata tata tata .... da se bar vikendom naspavam? :(

Moj ustajao i AD mleko da pravi, a i sad ustaje kad se mali probudi. Obično jednu noć on, jednu ja, mada nema pravila. A sin kad zove mamu mm kaže: tu je mama, spava i malac nastavi sa spavkanjem....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj ustajao i AD mleko da pravi, a i sad ustaje kad se mali probudi. Obično jednu noć on, jednu ja, mada nema pravila. A sin kad zove mamu mm kaže: tu je mama, spava i malac nastavi sa spavkanjem....

Bravo, tako treba! Ja dojim, pa moj muz ustane kada ga ja zovem (npr. ako trebamo da je operemo jer se ukakila, da je podrzi da ja idem u wc).

Inace, mi se od skoro budimo jednom nocu. Najpre negde oko 4, sada poslednje dve noci oko 3. I to mi je stvarno super, jedino sto se posle tesko uspava, jos se muci sa stomakom i bljuckanjem... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da vas nešto pitam ... koliko se vaši muževi angažuju oko toga kada se djete noću budi. Dok sam dojila bilo je prirodno da na mene padnu te noćne aktivnosti ali kako sam perstala da dojim MM je dva puta pokušao, Stefo je samo govorio kao navijen mama mama mama mama mama i naravno jako brzo MM je odustao .... kako da to mama mama mama mama pretvorim u tata tata tata tata .... da se bar vikendom naspavam? :(

Nikad! Ja sam dojila do 21 mesec, ali i sada kada se Petar probudi, vrlo cesto se desi da je mm budan tokom noci, ali ne prilazi. Sad ni dete nije naviklo da ga vidi tatu nocu kad se probudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da vas nešto pitam ... koliko se vaši muževi angažuju oko toga kada se djete noću budi. Dok sam dojila bilo je prirodno da na mene padnu te noćne aktivnosti ali kako sam perstala da dojim MM je dva puta pokušao, Stefo je samo govorio kao navijen mama mama mama mama mama i naravno jako brzo MM je odustao .... kako da to mama mama mama mama pretvorim u tata tata tata tata .... da se bar vikendom naspavam? :(

Moj zove tata :blink: ...odnosno, mama samo u sljedećoj situaciji...čim se u noći probudi prvo što kaže: Mama, gdje je tata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad! Ja sam dojila do 21 mesec, ali i sada kada se Petar probudi, vrlo cesto se desi da je mm budan tokom noci, ali ne prilazi. Sad ni dete nije naviklo da ga vidi tatu nocu kad se probudi.

Al si stroga :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da vas nešto pitam ... koliko se vaši muževi angažuju oko toga kada se djete noću budi. Dok sam dojila bilo je prirodno da na mene padnu te noćne aktivnosti ali kako sam perstala da dojim MM je dva puta pokušao, Stefo je samo govorio kao navijen mama mama mama mama mama i naravno jako brzo MM je odustao .... kako da to mama mama mama mama pretvorim u tata tata tata tata .... da se bar vikendom naspavam? :(

Pa kako kad... Uglavnom ja ustajem osim ako sam baaas umorna i on to vidi pa je uspava ali bas retko... Dok je grceve imala sve smo radili na smenu pomagali se a sad mama, mama i mama i ponekad tata... I tako sam umorna a nema kome da je ostavim barem malo da je pricuva... Kad ce da prestane da se budi nocu ????????? Toliko mi se spava da ne mogu da funkcionisem normalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj zove tata :blink: ...odnosno, mama samo u sljedećoj situaciji...čim se u noći probudi prvo što kaže: Mama, gdje je tata?
:lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako kad... Uglavnom ja ustajem osim ako sam baaas umorna i on to vidi pa je uspava ali bas retko... Dok je grceve imala sve smo radili na smenu pomagali se a sad mama, mama i mama i ponekad tata... I tako sam umorna a nema kome da je ostavim barem malo da je pricuva... Kad ce da prestane da se budi nocu ????????? Toliko mi se spava da ne mogu da funkcionisem normalno...

Spavaj, draga preko dana... Pola sata, pola sata. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Al si stroga :D

Nisam stroga, nego sam ljuta, bre!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam stroga, nego sam ljuta, bre!!! :lol:

To je "problem" dugog dojenja,ista stvar je i kod nas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je "problem" dugog dojenja,ista stvar je i kod nas!

To je problem nas zena koje nismo htele da mucimo nase muzeve. Znas li koliko znam zena koje su dojile, a kojima su muzevi donosili bebe nocu u krevet na dojenje? Same smo krive. Mm misli da sam ja u tome nezamenljiva i sada meni nema mrdanja. Videcu u sledeci cetvrtak kad me ne bude celu noc. :lol:

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da vas nešto pitam ... koliko se vaši muževi angažuju oko toga kada se djete noću budi. Dok sam dojila bilo je prirodno da na mene padnu te noćne aktivnosti ali kako sam perstala da dojim MM je dva puta pokušao, Stefo je samo govorio kao navijen mama mama mama mama mama i naravno jako brzo MM je odustao .... kako da to mama mama mama mama pretvorim u tata tata tata tata .... da se bar vikendom naspavam? :(

Uvek je mamamamamamamaaaaaaaaaaa...uh što volem što sam nezamenjljiva barem u tome :D ...ja mog 'matorca' moram da čuvam ;) ...ma nije problem,deca brzo porastu...buđenja prestanu ;) ..p.s.nije da se nikada ne ustaje...hoće on i to :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego da vas nešto pitam ... koliko se vaši muževi angažuju oko toga kada se djete noću budi. Dok sam dojila bilo je prirodno da na mene padnu te noćne aktivnosti ali kako sam perstala da dojim MM je dva puta pokušao, Stefo je samo govorio kao navijen mama mama mama mama mama i naravno jako brzo MM je odustao .... kako da to mama mama mama mama pretvorim u tata tata tata tata .... da se bar vikendom naspavam? :(

Pa pošto ja spavam kao top i ne čujem ništa, mm mi donese bebu , probudi me, ja je podojim i vratim u krevetac...a kada sam prestala da dojim, uglavnom ko ga čuje (a to je skoro uvek mm) samo kažemo spavaj, tu je mama...

nani ja predlažem da jednu noć "dežuraš" ti, a jednu tm...tako ćete oboje biti naspavani...možda ne u isto vreme... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas cele noci nije spavala lepo. Budila sw na 2 sata... :(:wacko: A ni juce ceo dan nije zaspala... Da li zbog zubica....Prvi je nisu tako mucili... -_- Dusa moja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nocas cele noci nije spavala lepo. Budila sw na 2 sata... :(:wacko: A ni juce ceo dan nije zaspala... Da li zbog zubica....Prvi je nisu tako mucili... -_- Dusa moja...

Ako joj izlaze gornji, oni obično izlaze malo teže, pa je vrlo moguće... Proći će, kad zaspi pola sata, i ti sa njom... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je problem nas zena koje nismo htele da mucimo nase muzeve. Znas li koliko znam zena koje su dojile, a kojima su muzevi donosili bebe nocu u krevet na dojenje? Same smo krive. Mm misli da sam ja u tome nezamenljiva i sada meni nema mrdanja. Videcu u sledeci cetvrtak kad me ne bude celu noc. :lol:

Ovo je slucaj bio kod nas. Mm je bio zaduzen za donosenje i odnosenje bebe u krevet i iz kreveta, a ja da dojim. Nekako smo tako poceli i to je bio neki precutni dogovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je problem nas zena koje nismo htele da mucimo nase muzeve. Znas li koliko znam zena koje su dojile, a kojima su muzevi donosili bebe nocu u krevet na dojenje? Same smo krive. Mm misli da sam ja u tome nezamenljiva i sada meni nema mrdanja. Videcu u sledeci cetvrtak kad me ne bude celu noc. :lol:

Kuda,draga? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuda,draga? :lol:

U zivot, draga! napokon! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.