Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Sanjice, evo spojila sam temu sa adekvatnom, pa ovdje možeš pogledati nešto od savjeta. Znaš kako, ne možeš ti tu ništa konkretno, zatamnite prostoriju, pravite se da spavate i vjerovatno će s vremenom shvatiti da je noć za spavanje. Koliko ti po danu spava, možda se naspava?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanjice, evo spojila sam temu sa adekvatnom, pa ovdje možeš pogledati nešto od savjeta. Znaš kako, ne možeš ti tu ništa konkretno, zatamnite prostoriju, pravite se da spavate i vjerovatno će s vremenom shvatiti da je noć za spavanje. Koliko ti po danu spava, možda se naspava?

Hvala puno sto si prebacila moj problem u odgovarajucu temu :rolleyes:

Inace, danju Ema spava jednom 1,5 - 2 sata i to je maksimum! Ako je zeznem, mozda zaspi jos jednom nekih 40 minuta, definitivno se ne naspava danju :P

Inace, evo procitala sam sve u ovoj temi i mogu reci samo jedno: Sada mi je mnogo lakse! Sita sam se ismejala (verovatno od muke) citajuci o slicnim/istim problemima kao sto je i moj! I vidim, da cu jakoooo uskoro poceti sa principom, koji sam vec procitala na forumu "Placi, radi sta hoces, ja spavam" samo, meni tada bude jako zao, prosto nemam srca za to! :( Ona je jako aktivna, puzi, ustaje, hoda uz namestaj, pentra se svuda, provlaci kroz sve, nema sta ne radi, dakle trosi energiju za koju uopste ne znam ni odakle joj, pa opet ne spava celu noc! Jede odlicno, jede sve sto i mi, ima 5 redovnih i sitih obroka, pije tecnost, redovna i normalna stolica, ali eto opet.... Uf...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno spavamo celu noc. Mislim da je to sve povezano sa zubima, zadnja dva meseca je lose spavala ali su joj rasle cetvorke, sad su konacno sve izbile i vec par dana spava celu noc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se kao ponadala... Pet noci je spavala celu noc bez budjenja i onda nocas, zaspala je oko 9 sinoc i oko pola 3 se probudila i do pola 5 se igrala po sobi, prevrtala po krevetu, pricala, puzala, plakala i tako na smenu tih 2 sata dok nije zaspala :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stariji sin je tek sa 2 godine poceo da spava celu noc.. Beba se sada budi na 3 sata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je napunio 2 godine prestao je da se budi nocu, osim kad mu se piski. Retko.

Od prvog rodjendana do drugog je imao faze budjenja i po 7 puta u toku noci, ali svaku noc bar tri puta se budio. Dva do tri meseca pre nego sto ce napuniti godinu budio se po dvaputa,ponekad samo jednom.

Sad kad sklopim kockice, najcesce se budio u periodu kada su mu rasli zubi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi evo i mene, nije me bilo sto godina , a zasto - zato sto NE SPAVAMMMMM!!!!

odlepicu, danas sam imala bukvalno krvave oci vise ne znam sta da radim. Ona je beba koja je spavala savrseno 10-12h u cugu , sada se budi i po 9-10 puta nocu a neka uspavljivanja traju i po 45min...Ja predpostavljam da su zubi , ali ovo je vec preslo u naviku, zaista ne znam sta da radim, pomagajteeeee...

probali smo da je mm uspavljuje , ne vredi, probala sam da joj ne dajem da sisa, ne vredi, jedino kad posisa odspava bar 3h u cugu a ako joj ne dam budi se na svakih 30min a nekad i 15...ne place, samo lepo ustane i zove MAMAMAAAA, MAMAAAA, guce nesto,mrmlja , pa ako joj se ne odazovem onda uzme da urla i urla i sve jace i jace, juce sam je pustila 30min i dosla do nje ona je bila mokra od suza i znoja, tako da ta varijanta sa plakanjem ne dolazi u obzir...joj ubicu seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

E kao da sam ja ovo pisala! :D Ista slika je i kod nas

:)))

Hodam sad kao Zombiiii! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je napunio 2 godine prestao je da se budi nocu, osim kad mu se piski. Retko.

Od prvog rodjendana do drugog je imao faze budjenja i po 7 puta u toku noci, ali svaku noc bar tri puta se budio. Dva do tri meseca pre nego sto ce napuniti godinu budio se po dvaputa,ponekad samo jednom.

Sad kad sklopim kockice, najcesce se budio u periodu kada su mu rasli zubi.

Jao isto i mi.... Do deset meseci jednom, pa dva puta pa sad ni ne brojim više....

Sinoć i preksinoć je faza od 7 buđenja, ne znam gde sam, jutros umalo nisam ispala iz sedišta u busu kako sam zaspala.... :D

Ja se pitam koji zubi idu sad posle 3-ki, izašle su mu pre dva, dva i po meseca, pa sad opet sumnjam, jer je krenuo da traži njam, njam svaki čas, a to je još jedan simptom...

Tvoje dete sa dve godine, kumino sa 4-ri, pa sam ja u fazonu, ovo neće prestati.... A inače spava u mraku, pa smo mislili da neće ustajati... Al smo se zez... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poslednje vreme se Luka obavezno budi kad i Stefan oko 5-6 da pije vode. nekad se i ranije budi i kaze da je zedan. da li zbog vrucini ili..

tad iskoristim da mu dam i nosu da piski i onda on pocne da vice DAN JE AJDE DA USTANEMO..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je napunio 2 godine prestao je da se budi nocu, osim kad mu se piski. Retko.

Od prvog rodjendana do drugog je imao faze budjenja i po 7 puta u toku noci, ali svaku noc bar tri puta se budio. Dva do tri meseca pre nego sto ce napuniti godinu budio se po dvaputa,ponekad samo jednom.

Sad kad sklopim kockice, najcesce se budio u periodu kada su mu rasli zubi.

Ovo se i kod nas dešava...skoro svaka druga noć je u potpunosti prespavana. A što ti kažeš u periodu od 1-2 godine, bar 7 puta...ali sada nam kreću 5-ce...pa ćemo vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, Jelena i Filipa da se samo naoružam strpljenjem? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znači, Jelena i Filipa da se samo naoružam strpljenjem? :)

Još malo...sada će mu 4-ke...i slijedi pauza do 5-ca.

U toj pauzi ćete spavati...kao ja sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo se i kod nas dešava...skoro svaka druga noć je u potpunosti prespavana. A što ti kažeš u periodu od 1-2 godine, bar 7 puta...ali sada nam kreću 5-ce...pa ćemo vidjeti.

mi petice nismo osetili!!! drugarica mi kaze da njenom malom krecu petice pa je razdrazljiv i ja kao nama nisu jos kad ono tri izasle a cetvrta na pola, posle mora je i ta cetvrta izasla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još malo...sada će mu 4-ke...i slijedi pauza do 5-ca.

U toj pauzi ćete spavati...kao ja sada.

Ženska, ima i četvorke, sve to izašlo za mesec i po... Prvo su mu četvorke pa trojke izašle, al za spavanje mi puno znači ovo od Jelene i tebe, lakše mi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spava kao zec,od rodjenja...Sada je u fazi kada se boji razdvajanja i kada se igra,ako izadjem iz prostorije odmah cujem:"Maaaaamaaaaaaaaaaa..."A o spvanju tek da ne pricm,sve manje spava u krevecu i na najmanji sum,zvuk,trza se,skace... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma traje vec vise od mesec dana, u aprilu je pocelo to po 2-3 puta da se budi i tada su joj izasli donji kecevi, onda se smirila jedno 2 nedelje i pocela polako ponovo, mi smo mislili da su zubi, ali od tada ni jedan nije izasao, ona se samo sve cesce budi..sinoc sam proibala jednu foru koju sam radila kada sam imala malog psa :) da joj stavim moju majcu koju sam nosila da se pokriva sa njom i da oseti moj miris i mozda je malo pomoglo probudila se 4 puta ... ali definitivino ima veze sa vezivanjem za mene i dojenjem

Moje dete se budilo punih 15 meseci dok je sisao,minimum pet puta nocu.Kada sam ga odbila vise nikada se nije probudio,tako da verovatno ima veze budjenje sa nocnim podojima.Bar kod nas je bilo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spava kao zec,od rodjenja...Sada je u fazi kada se boji razdvajanja i kada se igra,ako izadjem iz prostorije odmah cujem:"Maaaaamaaaaaaaaaaa..."A o spvanju tek da ne pricm,sve manje spava u krevecu i na najmanji sum,zvuk,trza se,skace... :(

Aha, i mi smo tu fazu imali. Cini mi se nisam mogla da sastavim ni 2 sata sna.Tad mi je dr. i prepisala bromazepam da bar ta 2 sata kvalitetno spavam. Preziveces, kao sto smo svi preziveli...valjda :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Noćas je spavao celu noć, promeškoljio se samo jednom, jutros mm i ja ustali da krenemo na posao, pitamo jedno drugo "koliko se puta probudio"... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kako sam uvela Pavletu kasicu Milupa od rize u 19 casova i siki na spavanje ide u 8 i do 7 ujutro spava ostalo je samo sika ....tako nam je zadnjih 10 dana :lol: otkrila sam mu caku bilo mu malo zaspi dok siki i nenarucka se sad mir boziji svi naspavani i veseli ...

Tako je i moj do deset meseci, pa posle okrenuo... ;)

Uživaj sad i ljubi mi lepotana... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi aspim oko 12 pa se budimo jednom nocu pa u 6-7 ujutru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi aspim oko 12 pa se budimo jednom nocu pa u 6-7 ujutru...

Tako se kasno uspava? :unsure: :unsure:

Baš voli da iskoristi vreme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako se kasno uspava? :unsure::unsure:

Baš voli da iskoristi vreme ;)

Ne znam kako da je naviknem da ranije spava ... <_< Nocas se sto puta budila... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako da je naviknem da ranije spava ... <_< Nocas se sto puta budila... <_<

Unina mamo...podhitno mjenjajte raspored. Totalno je pogrešno da se navikava da u 12 ide spavati. Kasnije ćeš samo ti ispaštati...

Na spavanje najkasnije u 21 h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako da je naviknem da ranije spava ... <_< Nocas se sto puta budila... <_<

Pa ja mislila ako kadno zaspi da će ujutro da spava bar do 09h... Takvo dete... Kažem ti voli da koristi vreme, a ne da ga prespava ;)...

Mi i sad imamo periode kad se budi po sto puta za noć, pa ne znam gde sam sutradan...

Mada je Stefi u uzrastu tvoje male buđenje bilo samo u 03h ujutro...

Jel danju više spava...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Unina mamo...podhitno mjenjajte raspored. Totalno je pogrešno da se navikava da u 12 ide spavati. Kasnije ćeš samo ti ispaštati...

Na spavanje najkasnije u 21 h.

Ja hocu ali kako? :( Ona i ako zaspi oko 8-9 obavezno se budi posle pola sata-sat... I opste ne spava lepo da sastavi celu noc... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.