Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Moj dječak se probudi čim ga njegova mama pokrije :D

Sve smo pokušali...spavanje u vreći-ufff to je za njega horor...pokrivanje kada zapadne u duboki san, ma sve je nemoguća misija...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dječak se probudi čim ga njegova mama pokrije :D

Sve smo pokušali...spavanje u vreći-ufff to je za njega horor...pokrivanje kada zapadne u duboki san, ma sve je nemoguća misija...

Isto !!! Mrzi kad je pokriven !!! Aleksa prestao das e budi nocu oko 2 godine, sad se sam uspavljuje sto mi je sve olaksalo ... A Strahinja cim oseti da nisam pored njega UZAS !!!! Vristi ,place ,jedva se uspava posle !!! Jedva cekam da poraste !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t0103.gifPusti me da vrisnem.......hoce da doji-nece da doji,tuce se dok sisa,mlati rukicama po meni,cupa me za kosu...takva je bila prosla noc i ona prethodna i ona prije prethodne...kada ga uzmem u narucje,privijem na grudi,spava...sta da kazem,kolabirala sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t1940.gif Ovako sam nocas izgledala kad stavim Nikolu u krevetac,jer se 1 000 puta budio...Mislim da pocinjem da ludim...t2340.gif

Joj isto...posle mi bude zao sto sam nervozna i ljuta,ali stvarno je mucenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba dosta zivaca... Nama je spavanje i uspavljivanje za sada ok, ali racunam da ce se to dosta mijenjati vremenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za sada nisam imala nekih problema. Dešavalo se par puta da se budi na 2, 3 sata, ali veoma brzo bude ponovo u krevecu, uspavan. Ovih dana spoji po 6, po nekad i po 8 sati spavanja. :) Ali, ko zna šta će biti. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mladji bebac ima 6 mjeseci i spava kao andjeo,u pravom smislu rijeci :) ali zato stariji... ima 2 godine i pored toga sto nemirno spava,budi se nocu nekad sa placem,nekad je zedan,piski mu se,kaki,boli pupa... Ne znam da je za njegove dvije godine jednu noc prespavao u komadu.Vec sam se zabrinula da nesto nije kako treba,ali sam se utjesila jer vidim da nas ima jos takvih :) Drage mame,strpljenje i brojanje do 10 pomaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,strpljenje i brojanje do 10 pomaze :)

Onda ti jako sporo brojis... 229df15621576cac6af4e31c61ffbbb1.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me opet :lol:

kao sto sam vec pisala ovde imala sam jako veliki problem sa Ninom koja se budila 1000 puta u toku noci

mislim da sam taj problem resila i jos uvek ne mogu da poverujem da uspem da prespavam noc,naravno ne svaku,ali uglavnom sada spava bez trzanja,bacanja po krevetu dranja i vristanja....huhhhh,a resenje je bilo staviti je u krevet pored mene,a mm u dnevnoj sobi na kaucu :unsure: ,ali ne zali se samo da mi mirno spavamo niocu

i stvarno ne mogu da verujem koliko mi je vremena trebalo da to probam,a moja mama mi je svaki put govorila kad god bih joj se pozalila "stavi je pored sebe mozda dete trazi tvoju blizinu" neeee,ja necu da se dete navikne da spava sa mnom u krevetu i sve sam govorila ma jok nece joj ni to pomoci takvo je dete,ali eto ispostavilo se da ona ipak trazi da je pored mene,cak vise ni vodu ne trazi nocu,aranije je za svako budjenje cugala i do ujutru prazna flasica...

nadam se da ce ovo lepo spavanje potrajati,a uskoro uvodimo i pravi veliki krevet sa ogradicom pa ce joj mozda taj komfor prijati,ako ne onda cu imati drugi problem koji cu pisati verovatno u temi odvici dete da spava sa mamom u krevetu :lol::lol: ako uopste postoji tema,ako ne otvoricu je ja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma opusti se i pusti dete da uziva...opste je poznato da su deca koja spavaju sa roditeljima dok su mali kasnije mnogo samouvereniji,komunikativniji i naravno zadovoljniji...mi smo sa prvim detetom tako te u krevetac ,..bla bla...nisam ssatavila noc do njene trece godine..a sada odmah sam stavila Ugija pored i lalamo lepo svi celu noc sem sto se on budi dvaput da jede ali obavi to i nastavi da spava..eeeeeeee da mije bila ova pamet :lol: a ja odgajala dete po knjizi :o

e sad spavanje sa bebom i decom nije preporucljivo osobama koje koriste sedative imaju epilepsiju i slicne probleme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam u čemu je problem ali ja ne spavam već punih 20 meseci, od kad sam rodila drugog sina. Strašno! Prvih 6 meseci je imao refluks pa sam ga stalno nosila u rukama, i noću i danju. Nisam uopšte spavala. Posle godinu dana počeo je po malo da spava ali i dalje bez reda i kratko. Nekad neće da zaspi do 3 ujutru a nekad se probudi u 3. Ne mogu da pohvatam konce. Radim a nemam nikog da mi pomogne. Kako sam živa?

Moj stariji sin je od prvog dana spavao celu noć i danas je takav. Mislim da je u pitanju kakvo je dete. Neka deca imaju čvrst san a neka se bude na svaki šum. Tu nema mnogo pomoći. Što su stariji, svakako je lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee draga moja i ja imam isti problem.Moja Vanja je napunila nedavno 10 meseci jos uvek sisa i budi se po noci i do 6 puta nekada.I vise stvarno neznam sta da radim,jedno vece sam je pustila da place al drugo vec nisam mogla bilo mi zao a ni ja nemogu izdrzati da nespavam nikako pogotovo posto smo same po ceo dan kad tata radi a inace i zivimo sami.tako da neznam sta ciniti :blink:

joj ja imam potpuno isti problem kao ti, ali bas identican

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da stavim komentar...pozdrav svima..mi imamo isti problem. nas sin ima 15 meseci i zadnja 2 meseca ne spava nikako nocu. pre se budio jednom, popije flasicu i nastavi i onda je odjednom poceo da zeza..mislili smo da je od zubica, ili mu je vruce, hladno...ali nismo nasli uzrok...a moj muz nije bio pristalica da spava sa nama, pa ga je tako nocu nosao kad god se probudi..znao je po 2 sata da ga nosa jer nije zeleo da se navikne da spava sa nama..kad je shvatio da nema izlaza, jer je ujutru ustajao umoran na posao, stavili smo ga kod nas u krevet i tu je nastao drugi problem..on nije naucio da spava sa nama vec da se igra, pa se cim ga spusti kod nas razbudi i razigra. i dok mi tonemo u san od umora on onda opet pocne da place, ali to je vriska, jak plac strasno..pokusali smo da ga pustimo i da otplace ali nemamo srca da izdrzimo 15 minuta pogotovo sto se on zakoceni od placa pa se iskreno i plasim...i dalje se budi nocu, nosaju se i resenje nismo nasli..

citam da neke mame savetuju da ne jede pred spavanje ali on od rodjenja ima redosled kupanjac, flasica i zaspi...

eto pa mame dajte savet...

hvala puno i pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je imala 2 nedelje izbacila je noćni podoj i počela da spava u cugu od 20h do nekih 4h (pa sisa pa nastavi da spava do nekih 8h-9h). Onda je jedno vreme čak pomerila tih 4h na 6h, pola 7h. Milina! :) A onda otrežnjenje. Pre nekih mesec dana je počela da se budi na nekih 2 sata. Po celu noć. Često vrišteći. Nekda mi se čini da je samo žedan, jer povuče par gutljaja i nastavi da spava. Nekad pripišem zubićima (pre par dana nam jedan izbio). Ali dosta mi tih opravdavanja - kad će se ustaliti? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nasa prica je slicna. Kada je imala 2 meseca sama je izbacila nocni podoj, legne oko 21h, spava do 5h ili 6h, onda sisa i nastavi da spava do 8h, onda opet sisa i odspava do 10h. To je bilo zlatno doba, sta drugo reci! :-))) Negde sa 5 meseci kako su krenuli zubi da joj izbijaju pocela je da se budi nocu, nekada 2 puta, a nekada i do 10. Sve zavisi koliko je muce zubici (barem ja to pripisujem zubima). Za sada nam je izbilo 5 zubica,a ja se pitam da li ce moje nespavanje trajati dok ne izbiju svi. Moram reci da sam se vec navikla i da je sve oko dok ne radim, ali kada napuni godinu dana (sto je vec za 4 meseca) i ja se vratim na posao onda ne znam sta cu... <_< Kod nas ne pomaze prebacivanje u krevet, niti davanje vode ili caja, jedino sto je pomoglo (ne skroz, ali mirnije spava cini mi se) je skroz zamracivanje sobe, mada ne znam da objasnim zasto. :-))) I jos jedan interesantan fenomen. Danju spava u kontinuitetu dva sata i spava kao andjeo, potpuno je mirna! Ne pomera se!!!!!!! U cemu je stos da su bebe nemirne nocu? Da li i vase bebe mirno spavaju danju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke pozdrav,

ja ne znam sta pametno da vam kazem jer je i meni bebac vec sa mesec dana pocela da spava po 6h, a sada sa 2 meseca spava i po 10h u kontinuitetu nocu (naravno danju je VEOMAAA budna). Ali evo vec dve noci za redom pocinje da se budi ...ja znam za ono kad beba jednom prespava noc ne treba joj davati vise da sisa nocu nego je maziti , dati cuclu i tako to , ali meni je naravno bilo lakse da joj dam da sisa. Sad sam resila da se mm probudi veceras jer on nema sta da joj da :) pa da vidimo kako ce ici. Tu je jedino problem sto on radi a ja ne pa me malo grize savest ali videcemo ...javljam ako nesto uspem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da, jos nesto sam htela da vam kazem. Inace sam po struci psiholog i te price da li dete treba ili ne da bude sa roditeljima u krevetu (jer ce postati samostalnija i samopouzdanija licnost) su manje vise gluposti. Istrazivanja su radjena na odredjenom uzorku koji nije sa ovih podneblja vec uglavnom iz USA i to ne moze da se primeni na nasu populaciju jer se mi po mnogo cemu razlikujemo od njih. Razlicite psiholoske skole i pravci pricaju razlicite price i moj savet vam je da samo i iskljucivo sluaste svoje dete i njegove potrebe i sve ce biti ok :)

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2333.gifE ovako sam izgledala nocas kad me je Nikola ugrizao za bradavicu,uhvatio je dojku objema rucicama,kroz zube je izbacio napolje,pa se vratio i ugrizao me i tak je u 12h zaspao,trecu noc uzastopno!I opet se budi po ko zna koji put po noci...Strasnooooooooooooo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t2333.gifE ovako sam izgledala nocas kad me je Nikola ugrizao za bradavicu,uhvatio je dojku objema rucicama,kroz zube je izbacio napolje,pa se vratio i ugrizao me i tak je u 12h zaspao,trecu noc uzastopno!I opet se budi po ko zna koji put po noci...Strasnooooooooooooo!

Tigrice probaj ovu moju varijantu da ga ti ne uspavljujes to nocu i da mu ne dajes da siki nego posalji muzica pa mozda posle 2-4 veceri izbaci taj podoj...ja sam to cula a sad cu da probam pa mozda uspe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke pozdrav,

ja ne znam sta pametno da vam kazem jer je i meni bebac vec sa mesec dana pocela da spava po 6h, a sada sa 2 meseca spava i po 10h u kontinuitetu nocu (naravno danju je VEOMAAA budna). Ali evo vec dve noci za redom pocinje da se budi ...

Ista prica! Sa mesec dana je izbacila nocni podoj i prespavala noc. Mi se jos zabrinuli da li smo trebali da je probudimo da jede :blink: ..jos se sama uspavljuje, sama drzi flasicu-ma idila! Beba iz snova! Takvih istih 5 beba sam istovremeno mogla da cuvam! ...i tako do prvog zubica. Onda pocinje da se budi. Trajalo je par noci-istrazivali smo da li joj je vruce, da li je zedna, gladna-ali bilo je do zubica. Izbila su dva (skoro istovremeno) i nama se vraca nasa beba iz snova.

Medjutim, napunila je 9 meseci i sve se menja. Retko kad se sama uspava-kao u pocetku. Sad nas uhvati za ruku, zagrli je i tek onda sklopi oci. Kad je uhvati onaj prvi san-okrece se na stomak, podize kao da puzi i penje se na noge...to je sasvim dovoljno da se rasani-i hajd sve iz pocetka. :unsure: MM to povezuje sa prohodavanjem. To je pocela da radi od kad je pocela sama da se uspravlja uz namestaj i da hoda. Ipak je to sad velika stvar! Traze se nacini kako da se popne uz nesto,moguce je da je muci to i kroz san. Bar se mi nadamo da je faza :rolleyes:

Ali nije samo uspavljivanje problem. Nego u sred noci se budi i krece da ustaje. Nekad je zavaramo cuclom i uhvatimo za ruku-te se ona smiri i ostane u kreveticu, ali vrlo cesto je prebacimo oko 4-5h kod nas i tek je onda mirna i nastavi da spava do 8h

I meni su pricali da se klinci zacas nauce da spavaju kod roditelja i da to izbegnem ukoliko mogu-ali ako mi se dete plasi neceg-pa naravno da treba uz nas da spavka...e sad...valjda je i ovo samo faza :unsure:

t2333.gifE ovako sam izgledala nocas kad me je Nikola ugrizao za bradavicu,uhvatio je dojku objema rucicama,kroz zube je izbacio napolje,pa se vratio i ugrizao me i tak je u 12h zaspao,trecu noc uzastopno!I opet se budi po ko zna koji put po noci...Strasnooooooooooooo!

E pa tigrice-tako je to kad imas malog tigrica! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino sto je pomoglo (ne skroz, ali mirnije spava cini mi se) je skroz zamracivanje sobe, mada ne znam da objasnim zasto. :-)))

Probala sam nocas tvoju taktiku i upalilo je. Moguce da je slucajnost, ali uz jako slabo svetlo mnogo je bolje spavkala... Videcu nocas da li cemo da odmaramo ili da se igramo zmurke ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e onda cu i ja to veceras da probam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ajde da vas malo utesim i da kazem da moja cicojka leze tek oko ponoci a nekad i kasnije i ima sigurno 3-4 budjenja u toku noci.Volela bih da joj izbacim to da nocu siki jer to radi celih 3 min i okrene se na dr.stranu.A od nekih 4h pocne na sat vremena das se kao budi i probudi se definitivno oko 10h.Eto moje pricice. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e onda cu i ja to veceras da probam

To sa zamracivanjem je odlicna ideja, dakle sto slabije svetlo,meni je to pomoglo kod uspavljivanja, da skratim duzinu uspavljivanja i izbacim nosanje na rukama, ali on se i dalje budi i po 7 puta nocu da sisa,do 12 je u kreveticu, a onda kod mene u krevetu do jutra i tek tada nesto odspavam, doduse u najneprirodnijim i nezgodnijim polozajima, ali...daj sta das :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.