Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Ne znam ni koliko sam puta nocas ustala,uzela Nikolu,prebacila ga u nas krevet,podojila,vratila u krevetac i opet i opet i opet,sve u krug,puce mi glava...t2412.gif

Meni se mala budi 3-5 puta,ali odavno ne sisa,pa joj dam malo caja ili vode i ona nastavi da spava. Ujutru sam kao babaroga,presece me ponekad kada vrisne,pa se probudi,onda cekam budna dok duboko ne zaspi. Ne znam kako bih ti pomogla :( .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj Viktor će za nedelju dana napuniti 8 meseci.Zadnjih pet noći mi se budi na svakih sat ipo,dva.Do tada se budio dva,tri puta.Posle kupanja zaspi najkasnije do 9,a u ponoć se već budi.Otkad se to dešava,danju je više nervozan,a spava dva puta po sat,sat ipo.Pored sisanja dobije 3 obroka na dan.Još nemamo zubić.Dajte mi neko objašnjenje za ovo ponašanje,ako ga imate,jer sam i ja počela biti nervozna.Kako i ne bih kad nisam naspavana.Pozdrav mamicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

t1940.gif Ovako sam nocas izgledala kad stavim Nikolu u krevetac,jer se 1 000 puta budio...Mislim da pocinjem da ludim...t2340.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ćeš me pogrešno shvatiti, kao i ostale članice, ali ja sam počela spavati otkad sam Filipa počela stavljati kraj sebe nakon prvog buđenja. Zaspe u krevecu, buđenje je oko 12, tad ga prebacim...nisam mogla funkcionisati drugačije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumijem Te,ali ne zelim da ga naviknem da spava sa nama!On odmah i zaspi kada ga prebacim kod nas,ali stvarno sam na izmaku snage!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumijem Te,ali ne zelim da ga naviknem da spava sa nama!On odmah i zaspi kada ga prebacim kod nas,ali stvarno sam na izmaku snage!

Tigrice, tako sam i ja razmišljala, ali snage je ponestalo...morala sam se odlučiti za taj kora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, muku mucim sa mojim sinom. Ima 5 meseci, veseo je i lepo napreduje ali spavanje... Poslednjih mesec i po dana ne znam sta znaci naspavati se. Zaspi oko pola 10 (i to dok sisa) pa se budi i do 5 puta u toku noci. Vec ima dva zubica pa verujem da je to uzrok budjenja ali problem je sto posle nece da zaspi sam vec trazi da sisa. I cim shvati da nema nista u ustima budi se i place. Ustajenje sledi u 7. Preko dana takodje malo spava, cesto 4 puta po pola sata ili jos manje. Prvo sam ga uspavljivala na rukama dok mi nisu pukla ledja a sad u kolicima. Ali cim stanem sa ljuljuskanjem budi se?! Cula sam za onu knjigu *Naucite dete da spava* pa cu videti hocu li uspeti da ga disciplinujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A duda..odnosno cucla, pomaže li?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumijem Te,ali ne zelim da ga naviknem da spava sa nama!On odmah i zaspi kada ga prebacim kod nas,ali stvarno sam na izmaku snage!

E Tigrice, ja te razumem. Do pre neko vice sam imala bebu kojoj bi svakoj pozelela da ima (cim je spustus u krevetac okrene se i zaspi, bez ikakvog protesta) a od pre tri dana... ajme meni zemljo uzmi me... I za popodnevnu dremku pravi problem... (zubici krenuli a i nogu je povredila)

Sto se tice prebacivanja da spava u vas krevet lepo mi je rekla drugarica "a kada cete uzivati u zajednickoj bliskosti nego sad?! Kad poraste nece hteti ni da te "vidi" pa ce ti biti krivo sto sa njima nisi bukvalno svaki sec zuvota delila..." i moram da priznam da donekle ima ispravnosti u njenim recima, ali ne treba ni preterivati. Evo tek od pre tri veceri dozvolila sam (pod pritiskom od strane mm) da Emilija sapava sa nama. I iskreno, meni nista sladje... Ma koliko da se sva ukocim, od neudobnog polozaja za spavanje, ali makar ovih par dana sto je nervozna da "preguramo zajedno". A kada se probudim u toku noci, cisto da je "proverim" pa dusa mi zasija i samo je ceskam po kosici :wub:

Zakljucak Tigrice: uzivaj dok su mali i nemoj da to bude prepreka da se mazite svaki delic njihovog ranog zivota posle ces tesko uspeti da ih "stignes".

Drage moje, muku mucim sa mojim sinom. Ima 5 meseci, veseo je i lepo napreduje ali spavanje... Poslednjih mesec i po dana ne znam sta znaci naspavati se. Zaspi oko pola 10 (i to dok sisa) pa se budi i do 5 puta u toku noci. Vec ima dva zubica pa verujem da je to uzrok budjenja ali problem je sto posle nece da zaspi sam vec trazi da sisa. I cim shvati da nema nista u ustima budi se i place. Ustajenje sledi u 7. Preko dana takodje malo spava, cesto 4 puta po pola sata ili jos manje. Prvo sam ga uspavljivala na rukama dok mi nisu pukla ledja a sad u kolicima. Ali cim stanem sa ljuljuskanjem budi se?! Cula sam za onu knjigu *Naucite dete da spava* pa cu videti hocu li uspeti da ga disciplinujem.

Br Tanja cula sam za tu knjigu i iskreno znam par slucajeva kojima je pomogla. Nadam se da ce i vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana svaka ti zlatna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A duda..odnosno cucla, pomaže li?

Nece dudu...evo sad je spavao njegovih pola sata i to uz ljuljanje i veseo je kao da je spavao tri sata. Nemam resenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koju dudu koristiš? Nuk je anatomski slična bradavici pa je prihvataju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako vam je za utehu, vama cija su decica mladja od mog Petra: ja jos uvek ne znam kako je to odspavati vise od 3 sata u cugu.Kapiram da ce sve to da se sredi kad izadju svi zubi,a mi smo sad u fazi famoznih trojki.

Tata je odavno napustio krevet jer ni ja nisam imala snage da ga dizem zi krevetca 3,4 puta u toku noci. I ja razmisljam da treba iskoristiti to mazenje jer ga uzkoro nece biti. Brzo rastu...

Br Tanja, moj Petar je isto preko dana spavao 2 puta po pola sata.To se promenilo tek sad, zadnjih nedelju dana i sad spava po 2 sata u komadu. Petar sad ima vise od 15 meseci. Ne vredi ti da se bedacis i nije samo stvar 'nauciti' bebu da spava. Moje dete zna da se probudi iz sna i da samostalno zaspi, ali isto tako zna da ga muci svasta i trazi utehu. Mislim da ni jedan savet nije dovoljno dobar. Svako dete ima svoj razlog i ja verujem da oni samo traze ono sto im treba, a ne radi toga sto su se razmazili ili sto su besni.

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan svima:) Ovo mi je prvi put da se ovako javljam i nadam se da cu sve odraditi kako treba.Moja beba ce jos malo da napuni sedam meseci ali se i dalje budi nocu,uzme malo sisa (2-3 min) i opet zaspi.Da li neko ima slicnu bebu i kako to izbaciti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih je pustila,mozda joj je stvarno potrebno...a kad napuni godinu dana,zameni joj siku sa flasicom vode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Spavalice

Na ovom linku možeš pogledati savjete naših mama...a ujedno ti želim dobrodošlicu...i da te utješim, moj Filip ima 13 mjeseci i još uvijek se budi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da te utešim. Moje dete ima skoro 2.5 godine i budi se noću :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A moja Mina je sa 2 meseca pocela da spava celu noc,do 9-10 ujutru,a onda je sa 6 pocela da se budi da sisa nocu i tako do godinu dana.I kasnije je nastavila da se budi,ali je trazila vodu.I, nazalost,budi se jos uvek-da me mazi :blink: Cini mi se da ce tako do puberteta :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Srce malo"...nisi sama...sve naše "spavalice" vole da se probude da provjere je li mama kraj njih...

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam samo ovo da vam kazem KUKU :) Salim se ,znaci nismo jedini i to je sve normalno.Hvala vam puno sto ste tu za mene,nadam se da cu i ja moci da pomognem vama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali slicnih problema sve dok nije napunio god. dana!Mucili smo se svaku noc,jer nam niko nije rekao da se bebe ako napreduju dobro,odvikavaju od nocnog obroka vec posle prve kontrole kod pedijatra!Budi se iz ciste navike,a ne zato sto je gladan!Mi smo se odvikli preko leta kad su bile vrucine i kad je umesto jela dobijao vodu da pije! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I strahinja sa 19,meseci se jos budi kad nisam poreed njeha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sinoc na rodjendanu bila jedna mama koja se zali sto joj se dete jednom u 10 dana probudi tokom noci :wacko: . Pa ja bih slavila da je tako. Aleksa se budi, nekad trazi vodu, nekad cuclu a nekad nista. Feniks, ti bas znas da utesis. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada cemo noc prespavati bez budjenja?Nikola se hiljadu puta probudio nocas,savijao se,bacao,kao da ima grceve,strasno...Pridjem,uzmem ga,stavim pored nas,on pocne da doji i zaspi i vratim ga u krevetac i opet sve ispocetka...Malo prije je zaspao i Boga molim da ne bude reprize,inace cu da zviznem!t2413.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja cerka je pocela da prespavljuje noc sa tri god, tri i po god..Mislila sam da je to vec nemoguca misija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.