Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Tara, ja sam u tom periodu ustajala na tri sata i doila Emiliju. Tako da nista se ne brini. Sve ce to doci na svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tara normalno je sve to, I moja je tek sa 7 meseci prespavala celu noc... Utice I to da li je dete dojeno, gde spava, kakav pristup uspavljivanju se primenjuje. Ja sam uvek za baby-friendly varijantu bez ostavljanja da placu I takve bebe generalno kasnije nauce da prespavaju noc.

Ne sekiraj se I ne zadaj sebi glavobolju uporedjivanjem sa drugom decom, to ti je nejgore sto mozes da uradis sebi. Svako dete prica za sebe, posebno, unikatno, dragoceno! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam sta da napisem na ovu temu, jer se bas nerviram... Bila sam veeelika spavalica- od onih sam koji dugo ostaju budni, a ujutru duze spavaju. Iako je sada nemoguce da ujutru spavam duze od 7 h, ipak ne mogu da zaspim prije 1. A Mihailo se sinoc budio na svakih sat vremena!!! Doslo mi je da placem! Vjerovatno je promjena uticala na njega.

On obicno zaspi oko 20:30 ili 21 h, pa se prvi put probudi oko 3 h, a drugi oko 6, 7 h. Kako ce veceras biti, vidjecemo... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probudi se Aki 2 put u toku noci, cas rucka, podrigne, spustim ga u krevetac, taman legnem, pocne da kmrci, ustanem, dam mu cuku, vraim se u krevet, ne prodje 10 min. on ispljune cuku, pa opet pocne da se ljuti, pa ja opet ustanem, vratim mu cuku, pa onda opet tako jos par puta... Misli dete na maminu liniju. :D

Necu da gresim dusu, nije stalno takav. Dodje mu neki put.

Jooj, Taki, veruj mi, kao da opisujes Dunjicu. To je nocas radila! Nisam oka sklopila!

Ni ona nije uvek ovakva! Uglavnom nocu spava, cak se i ne budi kad je presvlacim i dam mleko. Super je! Ali, kad joj dodje ... joooj ... :( !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jooj, Taki, veruj mi, kao da opisujes Dunjicu. To je nocas radila! Nisam oka sklopila!

Ni ona nije uvek ovakva! Uglavnom nocu spava, cak se i ne budi kad je presvlacim i dam mleko. Super je! Ali, kad joj dodje ... joooj ... :( !

A zašto je presvlačiš i daješ mleko kad spava ???

KAd Dunjica spava spavaj i ti, i nemoj da brineš ako se ne probudi da jede, znači da joj ne treba, kad bude gladna javiće ti se ona sama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaista Anchi, noću nema potrebe da je presvlačiš, a hraniš je samo ako se probudi...mislim, noć je spavanje, kakvo jelo i presvlačanje. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anchi i ja podržavam cure, bez presvlačenja. Ja sam Filipa samo jednom presvukla i to kada se ukakio, bilo mi žao. Ali stvarno za to nema potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki je imao 45 dana kad sam ga počela odvikavati od noćnog podoja, trajalo je, ali kad smo uspeli ( imao je 2.5 meseci) ne mogu ti opisati kako sam se dobro osećal, kako sam svako jutro bila odmorna i naspavana, a to mnogo znači bebi, jer one osete sve!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Akiju to dodje obicno oko 6 sati. Sad sam mu uhvatila foru. :) Cim pocne sa tim, ja ga spustim u ljuljasku pored mene i mirni smo svi. :)

Uh, ko je izmisli. Zlata vredi. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, da se ne ponavljam i ja za to presvlacenje...

Andreja sam samo jednu noc presvlacila i to zato sto je sav, jadan, bio mokar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nasa devojcica je sama izbacila nocni podoj kada je napunila 2 meseca....Inace ni ja bebu nisam nocu presvlacila.

Kasnije kada se desavalo da se probudi u toku noci, dobijala je cuclu ili vodu i to je to....od kako je sama odbacila nocni podoj nedajem joj nocu ni soka ni mleka....Kada je presla na cvrstu hranu, vecera je bila oko 18-19h...posle solju mleka i u krevet.

Anchi.... ja se slazem sa devojkama, nema potrebe da je budis nocu, kad ogladni sama ce se probuditi....samo se opusti i spavaj kad i ona.

opet ja sa nekim mojim komsinicama, ali zaista znam jednu koja je navijala sat na svaka tri sata kako bi hranila bebu...to je bilo i u ponoc, pa u 3 ujutru pa u 6... i tako do nekih 6 meseci....i verujte dete sada ima 2 god i neprespava joj celu noc....ne znam da li to ima veze...ali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Mihu nocu presvlacila kada je bio mokar, ili se ukaki... Sada imamo super pelenice, pa to ne radim. Ne znam kako vase bebe same izbace nocni podoj. On se ne razbudi skroz, nego kenjka i stavlja ruke u usta- po tome vidim da je gladan. Mozda bih i mogla da ga zavaram sa dudom, ali mi je zao da mu ne dam da jede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Mihu nocu presvlacila kada je bio mokar, ili se ukaki... Sada imamo super pelenice, pa to ne radim. Ne znam kako vase bebe same izbace nocni podoj. On se ne razbudi skroz, nego kenjka i stavlja ruke u usta- po tome vidim da je gladan. Mozda bih i mogla da ga zavaram sa dudom, ali mi je zao da mu ne dam da jede...

I moja se tako nije skroz razbudjivala nego tako kenjkala :)

Pocni npr ako jede sad na tri sata ti kreni da joj dajes na tri ipo,pa kasnije na cetri i ona sve dok ne ostane da jede pre spavanja i ujutru kad se probudi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam sina od 14 meseci koji nikako da me pusti da se naspavam :( . Dojila sam ga do 11.5 meseci i ocekivala da ce prestati da se budi kad prestane da sisa, ali.... Budi se svake noci minimum tri puta,dam mu lazu i on zaspi. Povremeno se desava da kad se probudi oko 4h, 5h ne moze da zaspi ponovo i po sat vremena, iako mu se spava. Leze oko 21h, i uglavnom zaspi sam, ustaje oko 7h. tokom dana odspava jednom od 12h oko sat, sat i po. Trudim se da mu ne bude ni hladno, ni vruce, nije ni gladan, ni zedan...Jednostavno ne znam u cemu je problem, kad se probudi ne place, probala sam da ga ne uzimam iz kreveca da bi nastavio da spava, ali ako ne reagujem, onda jako place i nema sanse da zaspi, postoi me vidi, jer smo u istoj sobi. Molim za neki savet, posto ovo nije zdravo ni za mene, ali ni za njega

Eee draga moja i ja imam isti problem.Moja Vanja je napunila nedavno 10 meseci jos uvek sisa i budi se po noci i do 6 puta nekada.I vise stvarno neznam sta da radim,jedno vece sam je pustila da place al drugo vec nisam mogla bilo mi zao a ni ja nemogu izdrzati da nespavam nikako pogotovo posto smo same po ceo dan kad tata radi a inace i zivimo sami.tako da neznam sta ciniti :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Auuu Minja, a jel oduvek se tako budi? Naime, neke clanice foruma su primetile da im se malisani tako ponasaju zbog grcica jer im jednostavno ne prija hrana koja je uvedena (nemlecna ishrana).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Mihu nocu presvlacila kada je bio mokar, ili se ukaki... Sada imamo super pelenice, pa to ne radim. Ne znam kako vase bebe same izbace nocni podoj. On se ne razbudi skroz, nego kenjka i stavlja ruke u usta- po tome vidim da je gladan. Mozda bih i mogla da ga zavaram sa dudom, ali mi je zao da mu ne dam da jede...

Isti slucaj je i sa Akijem. Ja sam pokusavala da mu dajem cuku. On je primi par puta, pa je na kraju pljune i nece da je uzme. ada moram da mu dam da jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Mihu nocu presvlacila kada je bio mokar, ili se ukaki... Sada imamo super pelenice, pa to ne radim. Ne znam kako vase bebe same izbace nocni podoj. On se ne razbudi skroz, nego kenjka i stavlja ruke u usta- po tome vidim da je gladan. Mozda bih i mogla da ga zavaram sa dudom, ali mi je zao da mu ne dam da jede...

E a reci nam koje su to super pelenice da znamo i mi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Petar se budi nocu dva, tri puta i trazi mleko... cak sam jednom pokusala da mu 'uvalim' flasicu da vidim kako ce da reaguje. Demonstrativno je gurnuo i trazio MLEKO :D

Kad ne bude imao potrebe, kad mu budu izbili svi zubi i kad bude hteo, prestace. Pisala sam vec o tome na nekoj temi: deca se bude iz raznoraznih razloga i da li mi uvek znamo koji je razlog?

Moje dete kad spava, uredno zna kad se probudi ponovo da zaspi, ali isto tako zna da se probudi i da trazi mleko. Pocinju da me nerviraju te teorije o tome kako dete treba nauciti da spava i da kad se probudi, nauci ponovo da zaspi. Sta se desava ako dete zna ponovo da zaspi, ali ipak ima neku potrebu u toku noci?

Ja sam prestala da mislim o tome, iskreno. Jednostavno, kad trazi, ja ga 'konektujem', on se lepo nasiki i okrene se na drugu stranu.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj Petar se budi nocu dva, tri puta i trazi mleko... cak sam jednom pokusala da mu 'uvalim' flasicu da vidim kako ce da reaguje. Demonstrativno je gurnuo i trazio MLEKO :D

Kad ne bude imao potrebe, kad mu budu izbili svi zubi i kad bude hteo, prestace. Pisala sam vec o tome na nekoj temi: deca se bude iz raznoraznih razloga i da li mi uvek znamo koji je razlog?

Moje dete kad spava, uredno zna kad se probudi ponovo da zaspi, ali isto tako zna da se probudi i da trazi mleko. Pocinju da me nerviraju te teorije o tome kako dete treba nauciti da spava i da kad se probudi, nauci ponovo da zaspi. Sta se desava ako dete zna ponovo da zaspi, ali ipak ima neku potrebu u toku noci?

Ja sam prestala da mislim o tome, iskreno. Jednostavno, kad trazi, ja ga 'konektujem', on se lepo nasiki i okrene se na drugu stranu.

He,he,dobra si...i ja moju 'konektujem' svaku noć barem po 1,šta ću,navikla sam...ona je jedna jako vesela i zadovoljna beba,tako da se ne opterećujem sa tim...inače neće doveka trajati :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da znas. I moj Petar je bas veseo, mazan i srecan...pa zasto bih mu uskracivala ista? Prosto, nek raste!

nataša p. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pet puta se budio prethodnu noc,pa malo li je i malo prije je zaspao i poceo da place u snu i naravno,probudio se...pa,do kada vise? :( Ne znam vise sta da radim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a reci nam koje su to super pelenice da znamo i mi :D

Hehe, necu da ti kazem! :lol: :lol:

To su "Violeta" pelene, cini mi se da ih u Srbiji nema. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni koliko sam puta nocas ustala,uzela Nikolu,prebacila ga u nas krevet,podojila,vratila u krevetac i opet i opet i opet,sve u krug,puce mi glava...t2412.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strahinja se svako vece budi ,ne znam dokle ce to da traje,veliki je decko ali ne moze bez mame... Svako vece ga prebacujemo kod nas u krevet...Ne secam se kad je prespavao celu noc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslednjih veceri nahranim Akija oko ponoci i budi se samo oko 5, 6, pa onda ujutru oko 8,9.

Evo nocas je jeo u 12, pa u 5, pa u 9. (po starom vremenu :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.