Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Auuu, pa sta je sa nasom decom?? Mi zaspimo posle kupanja tako oko 22h i onda ako se probudi odmah-nema spavanja do 12,1 posle ponoci i jos 2 puta uglavnom, da sisa...a ako odmah spava onda se budi bar 4,5 puta... kako da ga uspavam a da se ne budi??? deca njegovog uzrasta vec uvelikko izbacila nocni podoj.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cija deca su izbacila nocni podoj? :lol: Mi smo imali nocne podoje 20 meseci. ;)

Sva ta budjenja ukazuju na problematiku zuba. Nervoza i lak san umiruje samo sika... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cija deca su izbacila nocni podoj? :lol: Mi smo imali nocne podoje 20 meseci. ;)

Sva ta budjenja ukazuju na problematiku zuba. Nervoza i lak san umiruje samo sika... ;)

EE Yeco, mi ovamo imamo puuno dece Ogijevog uzrasta i veruj da SAMO ON i dalje nocu jede :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Mislila sam da nije strasno, znaci isto ste prosli? Sinoc malo bolje, videcemo nocas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje starije dete je bilo totalni nespavac

upravo u tom vasem periodu je sve kulminiralo. u septembru je napunio godinu a ceo bukvalno okrobar i novembar nismo spavali, bukvalno smo mm i ja se smenjivali na svakih sat vremena, tj ja sam vise dezurala nocu ako mm ujutro radi, u decembru par dana spavao dnevno sve ukupno mozda 3-4h i opet totalno ne spavanje. tada smo pred ng kupili ogrlicu i poceli da spavamo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moje starije dete je bilo totalni nespavac

upravo u tom vasem periodu je sve kulminiralo. u septembru je napunio godinu a ceo bukvalno okrobar i novembar nismo spavali, bukvalno smo mm i ja se smenjivali na svakih sat vremena, tj ja sam vise dezurala nocu ako mm ujutro radi, u decembru par dana spavao dnevno sve ukupno mozda 3-4h i opet totalno ne spavanje. tada smo pred ng kupili ogrlicu i poceli da spavamo..

Tako mi reci :) Nama cilibarska (pretpostavljam da na nju mislis) slabo pomaze. Uglavnom vidim da je zbog zuba, ali ipak od kada se rodio nije spojio 3,4 sata-samo par puta. Samo divlja i kad spava. ;):lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E sad mi je lakse . Nisam jedina me me imam isti problem i znam da su zubici ali toliko nespavanje ubi coveka a za nekih 20ak dana krecem na posao uh . :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, drzi se! :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cija deca su izbacila nocni podoj? :lol: Mi smo imali nocne podoje 20 meseci. ;)

Sva ta budjenja ukazuju na problematiku zuba. Nervoza i lak san umiruje samo sika... ;)

Ulazim na ovu temu da se pozalim kako mi Andjela lose spava, budi se nocu, haos! A onda ovaj tvoj post kao prosvetljenje, utjeha.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EE Yeco, mi ovamo imamo puuno dece Ogijevog uzrasta i veruj da SAMO ON i dalje nocu jede :blink:

I sva ta deca su dojena deca? Ne piju AD pred spavanje?

Ma joooooooooooook! Tako je mali procenat dece koja se ne bude nocu, a koja sisaju. Da ne pricamo koliki je procenat dece kojima rastu zubi neprimetno. ;)

To sto se beba budi i sisa ne znaci samo da se budi da bi jela ;)

Ulazim na ovu temu da se pozalim kako mi Andjela lose spava, budi se nocu, haos! A onda ovaj tvoj post kao prosvetljenje, utjeha.... ;)

Jel je dojis?

Ako ti je jos za utehu, moj Petar je poceo da spava celu noc sa 2 godine i 2 meseca. I znas sta se onda desilo? Pocele da mu rastu petice! E, jos tri meseca smo se borili sa peticama, sto mu dodje da je imao 2 godine i 5 meseci kad je poceo da spava celu noc...dok ga posle 2 meseca nije uhvatila urinarna infekcija, pa piskenje po 3 puta nocu. Igranka bez prestanka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel je dojis?

Ako ti je jos za utehu, moj Petar je poceo da spava celu noc sa 2 godine i 2 meseca. I znas sta se onda desilo? Pocele da mu rastu petice! E, jos tri meseca smo se borili sa peticama, sto mu dodje da je imao 2 godine i 5 meseci kad je poceo da spava celu noc...dok ga posle 2 meseca nije uhvatila urinarna infekcija, pa piskenje po 3 puta nocu. Igranka bez prestanka!

Dojim je. Ne brine mene ako je to budjenje zbog zubica, sika je umiruje nego nekad utripujem da nije gladna, posto inace slabo jede. Blago meni, sta me ceka! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa salbo jede zbog zubica. Sve ti je to povezano, draga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se vec 2 ipo meseca budimo vise od 4 puta nocu :wacko: .Kako da znam da li su zubici u pitanju?Trpa on rucice i sve u usta ali eto to vec traje i traje.A od zubica nista.Preko dana spava 4 puta po pola sata od prilike.Uvece uvek oko 21h ide na spavanje.Gladan nije.E,sad,sta vi mislite da li se on tako cesto budi zato sto ne zna sam da zaspi ili trazi mene ili???Da naspomenem da ne spava mirno,to mirno spava prvih 2 sata a posle se samo vrcka i mrda(nemirno spava).Zasto?Da li ruzno sanja ili ga boli nesto?Nisam pametna.A ja ga preko dana stavim na stomacic da spava,dok ga gledam.A nocu na ledja.Da nije to u pitanju?Da li je rano i nocu da ga stavim da spava na stomacic,ali se bojim da se ne ugusi ne daj Boze?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad posle ove (prve zime) ubedjena da budjenje nocu ima velike veze sa mestom gde dete spava ... Marko je prestao da se budi do treceg meseca skroz , spavao je celu noc. Onda smo u januaru kad su dosli oni jaki minusi presli u dnevnu sobu da spavamo , preneli smo mu i krevetac i sve namestili da bi sto manje osetio promenu . Budio se nocu po 5-6 puta , nekad i vise , trazio da spava sa nama u krevetu sto nikad pre nije. Danju je jako lose spavao , po sat dva maximum a u spavacoj je znao i 4 sata da odvali u komadu . Mislila sam da je sve propalo i da ce se to nastaviti i kad se vratimo u spavacu sobu ponovo. Pre tri dana smo se vratili i sve je po starom , opet spava danju po 3-4 sata u komadu , nocu se ne mrdne celu noc i ni jednu noc nije trazio da ga stavim kod nas u krevet ... Milina, svi smo se preporodili ....Izgleda da mu dnevni boravak nikako ne prija ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad posle ove (prve zime) ubedjena da budjenje nocu ima velike veze sa mestom gde dete spava ... Marko je prestao da se budi do treceg meseca skroz , spavao je celu noc. Onda smo u januaru kad su dosli oni jaki minusi presli u dnevnu sobu da spavamo , preneli smo mu i krevetac i sve namestili da bi sto manje osetio promenu . Budio se nocu po 5-6 puta , nekad i vise , trazio da spava sa nama u krevetu sto nikad pre nije. Danju je jako lose spavao , po sat dva maximum a u spavacoj je znao i 4 sata da odvali u komadu . Mislila sam da je sve propalo i da ce se to nastaviti i kad se vratimo u spavacu sobu ponovo. Pre tri dana smo se vratili i sve je po starom , opet spava danju po 3-4 sata u komadu , nocu se ne mrdne celu noc i ni jednu noc nije trazio da ga stavim kod nas u krevet ... Milina, svi smo se preporodili ....Izgleda da mu dnevni boravak nikako ne prija ....

Možda ima veze sa podzemnim vodama!!! :blink::lol:

Meni je to ostalo kao jedino objašnjenje! :lol: Ova moja "Guarana-NO sleep!" i dalje ne spava cele noće. Ja ne znam šta znači spavati po recimo 6 h u "cugu" ! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6h? Ja stvarno ne znam ni za 4. t2617.gif Naviknes vremenom, cudo jedno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za mesec dana puni 3. godine i jos uvek se budi nocu ... Samo da bi presao da spava pored mene ... U 6h -u 6H , al mora bar malo da spava sa mnom ... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

6h? Ja stvarno ne znam ni za 4. t2617.gif Naviknes vremenom, cudo jedno :D

Ne znam ni ja! To sam dala primer kao nečeg stvarno nemogućeg! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni ja! To sam dala primer kao nečeg stvarno nemogućeg! :lol:

Polako ima vremena ;) ;)

Mi kad smo izbacili flašicu noću, dete prestalo da se budi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ima veze sa podzemnim vodama!!! :blink::lol:

Meni je to ostalo kao jedino objašnjenje! :lol: Ova moja "Guarana-NO sleep!" i dalje ne spava cele noće. Ja ne znam šta znači spavati po recimo 6 h u "cugu" ! :)

:o .što kaže me me 6 :o ...ja ne znam još uvek šta znači sastaviti barem 2h <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda ima veze sa podzemnim vodama!!! :blink::lol:

Meni je to ostalo kao jedino objašnjenje! :lol: Ova moja "Guarana-NO sleep!" i dalje ne spava cele noće. Ja ne znam šta znači spavati po recimo 6 h u "cugu" ! :)

Nisam mislila na podzemne vode al ko zna :D Mozda mu smeta to sto kad smo u dn. boravku blizi smo baba Petri , dva metra nas deli :D Salim se , ali evo npr danas . Zaspao je sinoc u pola deset i spavao jutros do 9 , bez mrdanja celu noc , u 11 jutros ponovo zaspao i u 14h sam namerno lupala po kuci da bih ga probudila jer su nas moji od podne cekali na rucku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam ni ja! To sam dala primer kao nečeg stvarno nemogućeg! :lol:

Apsolutno! ;)

Polako ima vremena

Mi kad smo izbacili flašicu noću, dete prestalo da se budi

Kada je to bilo? :)

:o .što kaže me me 6 :o ...ja ne znam još uvek šta znači sastaviti barem 2h <_<

Verujem ti draga!

Nisam mislila na podzemne vode al ko zna :D Mozda mu smeta to sto kad smo u dn. boravku blizi smo baba Petri , dva metra nas deli :D Salim se , ali evo npr danas . Zaspao je sinoc u pola deset i spavao jutros do 9 , bez mrdanja celu noc , u 11 jutros ponovo zaspao i u 14h sam namerno lupala po kuci da bih ga probudila jer su nas moji od podne cekali na rucku :D

Pa lepota kad tako spava, samo nek nastavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Polako ima vremena ;) ;)

Mi kad smo izbacili flašicu noću, dete prestalo da se budi :)

Nadam se!

Meni odavno ne sisa niti pije mleko noću, samo ponekad kad počne da viče mi mu damo vodicu-BoooBBOOO, BOOboooOOoo!(vodu)...

Nisam mislila na podzemne vode al ko zna :D Mozda mu smeta to sto kad smo u dn. boravku blizi smo baba Petri , dva metra nas deli :D Salim se , ali evo npr danas . Zaspao je sinoc u pola deset i spavao jutros do 9 , bez mrdanja celu noc , u 11 jutros ponovo zaspao i u 14h sam namerno lupala po kuci da bih ga probudila jer su nas moji od podne cekali na rucku :D

Super. Mnogo znači zdrav san. :rolleyes:

:lol: Samo zamišljam kako udaraš šerpama!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se!

Meni odavno ne sisa niti pije mleko noću, samo ponekad kad počne da viče mi mu damo vodicu-BoooBBOOO, BOOboooOOoo!(vodu)...

Super. Mnogo znači zdrav san. :rolleyes:

:lol: Samo zamišljam kako udaraš šerpama!!! :lol:

:lol: :lol: :lol:

Tek sad vidim koliko znaci zdrav san , ne znam kome vise , meni ili njemu ... zima me je slomila i budjenje celu noc ... ja moj zimski san tek pocinjem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame, kako vase bebe spavaju?

Ja imam posla sa bebom koja se budi na svakih pola sata..place dok ga neko ne uzme. Cesto pije mleko u toku noci. Pije Ferum sirup, pa smo to pripisivali gasovima, ali avaj..tako do nekih 4,5 ujutru dok ne utvrdi. Njegovo spavanje izgleda ovako; zaspi oko 10,11 i spava cvrsce sat, sat i po, a onda pocinje da se nemirno bacaka i okrece, dize nogice..ponudimo mu mleko on malo nastavi pa opet. Uzimamo ga na svakih pola sata jer smo probali da ga ostavimo tako dok malo place a on se nedavno zagrcnuo od placa i malo povratio! Inace je jako nemiran, nema mira ni dok rucka, borba je i samo hranjenje! t0110.gif Probali smo i da ga stavljamo izmedju nas, ali od njegovog nemirnog spavanja ne moze da se spava (ovo mu dodje kao neka vrsta pleonazma, sta li, ali tako jek1608.gif). Cuclu prosto obozava, nekada mu ona ispadne pa zove..

Ako neko ima predlog, ideju ili jos bolje, imao je ovakav problem i resio ga, pisite! Svi saveti su dobrodosli mami koja ne znam kada se poslednji put odmorila ;)

sad meni treba pomoc....jete li uspeli nesto da smislite...ja ne spavam vec 5 skoro 6 meseci poludecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.