Budjenje nocu

odgovora

Objavljeno

Evo nocas se opet probudio u pola jedan i ja mu odmah dala da jede i ... corak ... bio je budan jutros do 6 :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, nemoj da zezas? :blink:

Pa onda nije bio gladan... :unsure: Mozda su stvarno zubici...

Miha se nocas nije budio, ali je lupao glavom na sve strane... U kojim polozajima on spava, pa to nije normalno. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, nemoj da zezas? :blink:

Pa onda nije bio gladan... :unsure: Mozda su stvarno zubici...

Miha se nocas nije budio, ali je lupao glavom na sve strane... U kojim polozajima on spava, pa to nije normalno. :huh:

ma 100% su zubici , i Marko se bacakao po kreveticu , inace spava na stomacicu i prducka tako jako da sam sebe uplasi kad prdne :lol:

Nije mi neraspolozen , smeje se , guguce , nema temp.jedino sto cesce kaki i smrdi strasno :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi neraspolozen , smeje se , guguce , nema temp.jedino sto cesce kaki i smrdi strasno :wacko:

E pa, to je onda sve super! Izgleda da ce kod vas uskoro krenuti mali bijeli zubici... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao jedva ih cekamo :) Male kljovice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nas mali se do drugog rodjendana budio nocu, mislila sam nikad nece prestati, medjutim i to smo docekali. Probudi se, pa trazi mleko ili vodu, kad pokusam da mu ne dam, placem razbudi celu zgradu. Hvala Bogu da je i to proslo, a bas je dugo trajalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Mihailo je izbacio nocni obrok tek u 8. mjesecu, Marko je mali, imace on razne faze. :D

Sta ja da kazem? Moje dete se budilo do 21.meseca :lol: I sad se budi jer sanja svasta.

Hajde, opusteno! Budice se on jos koliko hoces. Pokusaj da mu pricas sta cete sutra da radite, gde ste bili danas, koga je sve video umesto da mu dajes da jede. Ako se budi sat, dva posle uspavljivanja, pa tako par puta, onda mu daj paracetamol pre spavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame

Imam jednu divnu bebu Mihaila, koji za tri dana puni deset meseci. Primer je bebe dobrice, miran, nasmejan, pravilno se razvija, jede dobro...Od skoro imam samo jednu dilemu. Budi se ucestalije nocu placuci, kao da se necega uplasio, kao da je sanjao nesto grozno...Uzimamo ga u ruke i smirujemo dok ne zaspi ponovo..Nekad to traje pet minuta, nekad malo duze... Posle nekog vremena probudi se ponovo..i tako dva puta ili vise, obicno pre ponoci.

Da li neka mama ima slicno iskustvo? O cemu se zapravo radi? Da li je u pitanju pojava opisana u ovom clanku: http://www.babycentre.co.uk/toddler/sleep/nightterrors/

Hvala

O.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje mišljenje je da njemu rastu zubići(4-ke ili 3-ke).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ja da kazem? Moje dete se budilo do 21.meseca :lol: I sad se budi jer sanja svasta.

Hajde, opusteno! Budice se on jos koliko hoces. Pokusaj da mu pricas sta cete sutra da radite, gde ste bili danas, koga je sve video umesto da mu dajes da jede. Ako se budi sat, dva posle uspavljivanja, pa tako par puta, onda mu daj paracetamol pre spavanja.

Ljudiii , nocas smo prespavali noc opet !!! Posle pet dana :D Osecam se kao da se zavrsio Exit :D Laknulo mi , ne nadam se da ce i nocas biti tako ali ajd videcemo :)

YelenaC , toliko sam mu pricala i pevala ovih pet dana da sam promukla :) Ma nije problem da se budi , pije vodice , caja i opet spavanjac ali od 1 do 6 ujutru je bio budan :blink: i to uz zurku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi od deteta... Stefi se budio samo jednom od porordilišta do 9-10 meseci, sad se budi 3 puta, na po pet minuta. Samo da ustanem iz kreveta. Ovih dana tmurno - budio se samo po jednom - noćaš - mislim na pola sata.

Zanimljivo je bilo da sam mu sinoć rekla - nema ništa, lezi i spavaj i on se baci na jastuk kao spava, gleda tako i ćuti dva minuta i zaspi... :rolleyes:

Srculenca...

Drugarica mi je rekla da probam tako sa lezi ispavaj, da mu ne dam da ustane - i da su tako malu sredili da uvek spava u krevecu i celu noć, al ja ne mogu... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve zavisi od deteta... Stefi se budio samo jednom od porordilišta do 9-10 meseci, sad se budi 3 puta, na po pet minuta. Samo da ustanem iz kreveta. Ovih dana tmurno - budio se samo po jednom - noćaš - mislim na pola sata.

Zanimljivo je bilo da sam mu sinoć rekla - nema ništa, lezi i spavaj i on se baci na jastuk kao spava, gleda tako i ćuti dva minuta i zaspi... :rolleyes:

Srculenca...

Drugarica mi je rekla da probam tako sa lezi ispavaj, da mu ne dam da ustane - i da su tako malu sredili da uvek spava u krevecu i celu noć, al ja ne mogu... :blink:

xaxa , srce malo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada cemo noc prespavati bez budjenja?Nikola se hiljadu puta probudio nocas,savijao se,bacao,kao da ima grceve,strasno...Pridjem,uzmem ga,stavim pored nas,on pocne da doji i zaspi i vratim ga u krevetac i opet sve ispocetka...Malo prije je zaspao i Boga molim da ne bude reprize,inace cu da zviznem!t2413.gif

Ljudi evo i mene, nije me bilo sto godina , a zasto - zato sto NE SPAVAMMMMM!!!!

odlepicu, danas sam imala bukvalno krvave oci vise ne znam sta da radim. Ona je beba koja je spavala savrseno 10-12h u cugu , sada se budi i po 9-10 puta nocu a neka uspavljivanja traju i po 45min...Ja predpostavljam da su zubi , ali ovo je vec preslo u naviku, zaista ne znam sta da radim, pomagajteeeee...

probali smo da je mm uspavljuje , ne vredi, probala sam da joj ne dajem da sisa, ne vredi, jedino kad posisa odspava bar 3h u cugu a ako joj ne dam budi se na svakih 30min a nekad i 15...ne place, samo lepo ustane i zove MAMAMAAAA, MAMAAAA, guce nesto,mrmlja , pa ako joj se ne odazovem onda uzme da urla i urla i sve jace i jace, juce sam je pustila 30min i dosla do nje ona je bila mokra od suza i znoja, tako da ta varijanta sa plakanjem ne dolazi u obzir...joj ubicu seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su zubi kolko to vec traje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si flekiiii... Vidim živa si ali nisam sigurna u kakvom stanju :(

Nemoj sve prepisivati zubićima možda i ova vrućina ima svog udela :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame

Imam jednu divnu bebu Mihaila, koji za tri dana puni deset meseci. Primer je bebe dobrice, miran, nasmejan, pravilno se razvija, jede dobro...Od skoro imam samo jednu dilemu. Budi se ucestalije nocu placuci, kao da se necega uplasio, kao da je sanjao nesto grozno...Uzimamo ga u ruke i smirujemo dok ne zaspi ponovo..Nekad to traje pet minuta, nekad malo duze... Posle nekog vremena probudi se ponovo..i tako dva puta ili vise, obicno pre ponoci.

Da li neka mama ima slicno iskustvo? O cemu se zapravo radi? Da li je u pitanju pojava opisana u ovom clanku: http://www.babycentre.co.uk/toddler/sleep/nightterrors/

Hvala

O.

e ovako je nama pocelo , prvo je bilo po 2-3 puta , pa po 4-5 , pa po 10 puta , na pocetku je bilo dovoljno samo dodati cuclu a sada moramo da se uspavljujemo i provalila sam da cim mene vidi odmah pruza ruke da je uzmem, trazi da sisa (iako je nocni podoj izbacila kada je imala mesec dana!!!) , mm je uspavljuje po 1min a ja po pola sata, kao pravi se da spava pa cim ja odem iz sobe ona me zove...:((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde si flekiiii... Vidim živa si ali nisam sigurna u kakvom stanju :(

Nemoj sve prepisivati zubićima možda i ova vrućina ima svog udela :(

ma ziva nisam, pazi kad sam htela da skacem sa terase pre neki dan :)... umiremmm!!!!! ubija me, nemam pojma da li je vrucina ili sta ali ovo ako se nastavi pisacu vam ali iz ludnice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeste li je probali prebaciti kod vas u krevet? Bar dok ne prođe ovaj kritičan period

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jeste li je probali prebaciti kod vas u krevet? Bar dok ne prođe ovaj kritičan period

ma probali , nece onda se digne i hoce da se mazi, pa mi se umiljava na grudima, pa se prevrce, pa show...razmisljam da prestanem da dojim, da popijem sta god se ono pije pa da vidim, jer zaista ne znam sta cu vise...svi kazu kad prestanes da dojis oni pocnu da spavaju, jer ako ovako nastavi ona uskoro nece imati koga da sisa tako da mi dodje na isto...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma procice to ;) mora da prodje, mozda su zubi plus i ova vrucina i sve to utice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačno je da neke bebe hoće da se bude noću sve češće i češće i da traže noćni podoj. Iskreno nisam imala tih problema ali moja kuma jeste ali je uspela nekako da sastavi do 11 meseca da je doji i posle je naglo prekinula.

Izdrži bar još malo ako imaš snage. A jel traje duže od 7 dana? Iskreno, šta misliš da umesto tog noćnog podoja ubaciš vodu ali ne ti da daješ već tm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim- mi spavamo vec mesec dana bez budjenja i nocnog mleka :D konacno..i spavamo do 9h..da,da..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tačno je da neke bebe hoće da se bude noću sve češće i češće i da traže noćni podoj. Iskreno nisam imala tih problema ali moja kuma jeste ali je uspela nekako da sastavi do 11 meseca da je doji i posle je naglo prekinula.

Izdrži bar još malo ako imaš snage. A jel traje duže od 7 dana? Iskreno, šta misliš da umesto tog noćnog podoja ubaciš vodu ali ne ti da daješ već tm

ma traje vec vise od mesec dana, u aprilu je pocelo to po 2-3 puta da se budi i tada su joj izasli donji kecevi, onda se smirila jedno 2 nedelje i pocela polako ponovo, mi smo mislili da su zubi, ali od tada ni jedan nije izasao, ona se samo sve cesce budi..sinoc sam proibala jednu foru koju sam radila kada sam imala malog psa :) da joj stavim moju majcu koju sam nosila da se pokriva sa njom i da oseti moj miris i mozda je malo pomoglo probudila se 4 puta ... ali definitivino ima veze sa vezivanjem za mene i dojenjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim- mi spavamo vec mesec dana bez budjenja i nocnog mleka :D konacno..i spavamo do 9h..da,da..

Aj... Mi ne... Sad je počeo i da sanja čini mi se -pa u snu viče mama, baba, deda i smeje se... ... I moram da se i ja probudim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dragi moji, imam devojcicu od 12 meseci, budi se nocu 1-2 puta i hoce da prica i da se igra! Odavno ne jede nocu, prestala je sa nocnim obrocima kad je imala 3 meseca, medjutim, svake noci makar 15 minuta (nekada se to oduzi i na 2 sata) ona se probudi, ustane, i krece da brblja, da se igra, smeje, doziva mama, tata... Kada prestaje budjenje nocu i uopste, zasto ustaje u toku noci? Mi ne pricamo nocu sa njom, ne igramo se, ne jede i ne pije nista kad se probudi... Jednostavno igra se, sve dok sama ne zaspi, ili je prebacimo kod nas u krevet da je uspavamo... Kakva su vasa iskustva po pitanju spavanja? I da li imate savet, sta da pokusam da preduzmem? Ema krece u vrtic 01.09. da li da sacekam da vidim kako ce to prihvatiti, ili odmah da preduzmem nesto da bi spavala cele noci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.